ελληνική μουσική
    397 online   ·  210.814 μέλη

    Η Καλομοίρα στο Ηρώδειο

    jorge
    28.07.2004, 00:22
    Έτσι μου είπαν κάποιοι φίλοι που πήγαν προχθές στο Ηρώδειο για τα 40 Χρόνια του Διονύση Σαββόπουλου.
    Τραγούδησε 1 τραγούδι μαζί με το Νιόνιο.

    Δεν πάμε καλά μου φαίνεται...
    santourman
    28.07.2004, 00:36
    Σίγουρα Γιώργο ; Μου κάνει εντύπωση, γιατί θα το έδειχναν όλα τα κανάλια στις ειδήσεις!
    Sideline
    28.07.2004, 01:27
    Mάλλον ο Νιόνιος δεν πάει καλά....

    Καλά,αν τραγούδησε στα αγγλικά κάτι γίνεται...γιατί ελληνικά σίγουρα δεν μπορεί να τραγουδήσει(απ'ότι είδα στο Φέιμ Στόρυ)

    ΥΓ. Βαριόμουνα να αλλάξω αλφάβητο για δύο λέξεις..καλοκαίρι βλέπεις...
    revekka
    28.07.2004, 03:02
    τι είν' αυτός ο τίτλος, μου 'βγαλες τα μάτια βραδιάτικα...


    πως λέμε ο Γιωρίκας στη Νασα, ο jimmy jump στο grand prix...!!!

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: revekka on 28-07-2004 03:04 ]
    Haroulinda
    28.07.2004, 08:46
    Μα το έδειξαν και στην τηλεόραση...

    και απ΄ότι είπε ο Σαββόπουλος την διάλεξε. Ηθελε λέει να έχει μία τεράστια τούρτα με κερασάκια και απο μέσα να ξεπροβάλει η δροσερή Καλομοίρα...

    Χρόνια πολλά Κύριε Σαββόπουλε και εγώ στα 40 μου έτσι θα κάνω!


    jorge
    28.07.2004, 09:15
    Στο PhotoHeaven θα βρείτε μερικές φωτογραφίες από την προχθεσινή βραδιά που μας έστειλε ο φίλος και μέλος kkostop!

    falimento
    28.07.2004, 10:10
    Kαλημέρα παίδες Ελλήνων!

    Γιατί απορείτε που τραγούδησε η Καλομοίρα? Ο Νιόνιος είχε δηλώσει ότι έβλεπε φανατικά το διάσημο πατζούρι (fame story) οπότε πραγματοποίησε την επιθυμία του να τραγουδήσει με την Καλοκακομοίρα...

    Σαν δε ντρέπονται τα έχουν ισοπεδώσει όλα...
    Sofia
    28.07.2004, 12:28
    E, afou to eidame ki auto (kai pio polu malista to akousame)..... Ti na pw...
    mporei na perimenei kaneis ta panta pia..!
    christ25
    28.07.2004, 14:12
    mia diorosi na kano:o Savvopoulos ta 60 eklise k oxi ta 40
    to oraio tis ipothesis einai oti to diksan k simera stis idiseis,oxi mono xtes.sovara pragmata exoun ta kanalia na asxoloude.episis akousa pos tou tragoudise to happy birthday to you opos i merilyn monroe sto mr president
    spypal
    28.07.2004, 14:31
    Τα 40 χρόνια στο τραγούδι γιόρτασε!!!!!
    ViPeR
    28.07.2004, 15:59

    ZOI
    28.07.2004, 16:56
    πραγματι κι εγω εχω διαβασει τις δηλωσεις που ανεφερε ο falimento και ο σαββοπουλος ειχε δηλωσει οτι πολυ εθαυμαζε την καλομοιρα!οσο γερναει ο ανθρωπος...
    Vasilikoula
    28.07.2004, 18:15

    Ha ha. Gelasame pali!!! Kala to eipa??? Pou akousthke i KALOMOIRA sto ΗΡΩΔΙΟ???????? It's just a great joke!! When you are thinking about ΗΡΩΔΙΟ you can't think the same time about KALOMOIRA. It's very funny. The girl from America who are singing with her nose can't sing there. In ΗΡΩΔΙΟ only the best singers sing, not KALOMOIRA. If i see Kalomoira singing there, i will bid my blood to run!!!
    Kalomoira i'm sorry!

    santourman
    28.07.2004, 22:15
    Quote:

    Το μέλος ZOI στις 28-07-2004 στις 16:56 έγραψε:

    πραγματι κι εγω εχω διαβασει τις δηλωσεις που ανεφερε ο falimento και ο σαββοπουλος ειχε δηλωσει οτι πολυ εθαυμαζε την καλομοιρα!οσο γερναει ο ανθρωπος...





    Γερνάει ο Νιόνιος, και νιονιό δε βάζει...
    Hastaroth
    28.07.2004, 22:48
    Αφού εμφανίστηκε και η Καλομοίρα στο Ηρώδειο,δέν μένει παρά να εμφανιστή και ο Καμπουρίδης στο Teatro a la Scala στο Μιλάνο...

    Οδοστρωτήρ rulez....
    jorge
    28.07.2004, 23:41
    Quote:

    Το μέλος Vasilikoula στις 28-07-2004 στις 18:15 έγραψε:

    If i see Kalomoira singing there, i will bid my blood to run!!!
    Kalomoira i'm sorry!



    It happened already Vasilikoula. For God's shake, dont turn on the TV for the next few days ok?
    _a_r_i_s_
    29.07.2004, 00:03
    Λοιπόν ναι επιβεβαιώνω και εγώ ότι η Καλομοίρα τραγούδησε πλάι στον Σαββόπουλο, αφού πρώτα έκανε μια φαντασμαγορική είσοδο στο Ηρώδειο βγαίνοντας από μια τεράστια τούρτα τραγουδώντας happy birthday σαν άλλη Monroe…Το αντιφατικό σημείο της όλης υπόθεσης είναι ότι στον μονόλογό του ο Σαββόπουλος (γιατί μονολόγησε ανάμεσα στα τραγούδια του εκθέτοντας σε εμάς τους θεατές τις σκέψεις του) κατέκρινε τα εφήμερα σουξέ (συμπεριλαμβανομένων και αυτών του fame story) όμως έδειξε ιδιαίτερο ενθουσιασμό για την Λολίτα εκ Αμερικής, Καλομοίρα… μάλιστα έδειξε και να ξαφνιάζεται (ο ηθο(κακο)ποιός) Σαββόπουλος από την παρουσία της στο Ηρώδειο λέγοντας μάλιστα ότι αυτός (εν ολίγοις) ξερολουκούμιαζε μέχρι να του δοθεί η ευκαιρία να μπει και να τραγουδήσει στο Ηρώδειο 40 χρόνια , ενώ η Καλομοίρα τα κατάφερε σε λίγους μήνες… Το αξιοπερίεργο είναι ότι ο Νιόνιος ήταν και ο σκηνοθέτης των δύο αυτών παραστάσεών του….εσείς λέτε να μην ήξερε, λέτε να ετοίμασε έκπληξη στον ίδιο του τον εαυτό…

    Προσωπική μου άποψη είναι πως ο Σαββόπουλος έφτιαξε μια κοινωνία δική του, η επονομαζόμενη σαββοπουλική και ο λαός του σαββοπουλικός, σαν τροβαδούρος είναι σοβαρός, σωστός και, πάνω από όλα καλλιτέχνης, σαν άνθρωπος όμως μας τα χαλάει…



    Ήμουν στο Ηρώδειο (μαζί με άλλους σαββοπουλικούς, χωρίς εγώ να είμαι…)την Κυριακή και τα είδα όλα αυτά. Τώρα μπορώ να πω πως έχασα το βράδυ της Κυριακής , με αυτά που είδαν τα εγχειρισμένα μου “ματάκια” και άκουσαν τα αφτιά μου (εξαιρώντας μόνο τα αγαπημένα μου τραγούδια Δημοσθένους λέξεις και Έλσα)…


    Κρίμα και μας είχα για σοβαρούς!!!!!





    a_r_ι_s_

    aggeliki
    29.07.2004, 00:59
    Ωραια ολα αυτα αλλα δεν ειδα κανεναν να αντιδραει απεναντι σ'αυτο που εβλεπε-τουλαχιστον την Κυριακη που ημουν εγω εκει.Ολοι το δεχτηκαν, γελασαν και χειροκροτησαν ή τουλαχιστον οι περισσοτεροι.

    Ναι η καλομοιρα ειναι συμπαθεστατη αλλα δυστηχως αφωνη.Νομιζω οτι ηταν οτι χειροτερο εχω ακουσει...Παντως εγω δεν πιστευω οτι την εβγαλε για να δειξει το ταλεντο της στο τραγουδι αλλα απλως για να προκαλεσει σχολια, οπως και τελικα εγινε.Απλως απ'οτι καταλαβαινω ηθελε να δειξει ακριβως αυτο που ανεφερε και ο ιδιος μιλωντας για εφημερα σουξε και για την δυναμη της τηλεορασης(Σαφως επαιξε και μεγαλο ρολο η συμπαθεια που τρεφει προς το προσωπο της).Αυτα!

    Φιλια...
    revekka
    29.07.2004, 01:29
    τωρα εγω να πω οτι περίπου στα 60 οι γυναίκες παιρνούν εμμηνόπαυση και οι άντρες παλιμπαιδισμό ή θα με κράξετε;!!! αν ήθελε να κάνει show, βρήκε το κατάλληλο άτομο παντως...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: revekka on 29-07-2004 01:41 ]
    ViPeR
    29.07.2004, 19:23
    aman bre paidia epitelous brike auto pou tis tairiazei !!!!! na kanei tin tourta!!!!