ελληνική μουσική
    718 online   ·  210.848 μέλη

    Στα πυρά της Πέγκυ Ζήνα το έντεχνο & η Ελένη Τσαλιγοπούλου

    pastella
    09.04.2008, 13:36
    Μάλλον έχει πέσει πολύ πείνα στα μπουζούκια για να επιστρατεύτηκε και ο Δανίκας, τον οποίο είχα σε εκτίμηση. Τι ακριβώς επιδίωξε με αυτήν την συνέντευξη;

    Μπορεί η Τσαλιγοπούλου να μην έχει τέλεια φωνή, αλλά τη σέβομαι για το πώς στέκεται και το πως φέρεται.
    sophi05
    09.04.2008, 13:44
    Η Ζηνα το παρατραβηξε στις δηλωσεις που εκανε.Θα μπορουσε να ηταν πιο διακριτικη και να μην αναφερει συγκεκριμενα ονοματα..!!Παντως δε συμφωνω μαζι της.Μπορει η Τσαλιγοπουλου να μην ειναι απ΄ τις καλυτερες στο χωρο,για μενα,αλλα μαρεσει να την ακουω και εχει καποια τραγουδια εξαιρετικα!!Για την Αρβανιτακη δε νομιζω οτι ισχυει αυτο που αναφερθηκε.Παιδια ειναι ΦΩΝΑΡΑ!!!!!!!
    kithara-woman
    09.04.2008, 14:14
    Την παροιμία "είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα"μου θυμίζει η δήλωση της εν λόγω τραγουδίστριας(λέμε τώρα).
    Εντάξει η Τσαλιγοπούλου μπορεί να μην έχει την τέλεια φωνή και να φαλτσάρει κάποιες φορές,αλλά εχει τραγουδήσει όμορφα τραγούδια,πολύ καλών συνθετών,με το δικό της τρόπο,αρκετά καλά,και στέκεται με αξιοπρέπεια στο χώρο της κοιτάζοντας την δουλειά της και πως θα την βελτιώσει και όχι να σχολιάζει τους άλλους αρνητικά ή να περιφέρεται στα κανάλια.Την έχω δει live και είναι καλή,βγάζει συναίσθημα την ώρα που τραγουδάει.
    Σίγουρα σε όλους τους χώρους υπάρχουν και οι ταλαντούχοι,οι υπόλοιποι που προσπαθούν να βελτιωθούν και οι ατάλαντοι.Στο χώρο της Ζήνα οι περισσότεροι ανήκουν στην 3η κατηγορία.
    Η Ζήνα πιστεύει ότι το τραγούδι είναι τι φοράς την ώρα που τραγουδάς,οι στυλίστες και οι κομμωτές και πως σε εχουν φτιάξει να φαίνεσαι όμορφη;Ρητορική είναι η ερώτηση,ξέρω τι πιστεύει.Μάλλον σε λάθος χώρο βρίσκεται,αυτά αναφέρονται στο χώρο της μόδας.
    Το τραγούδι είναι έκφραση ψυχής.
    ISILINDIR
    09.04.2008, 14:34
    να αγιάσει το στόμα της!!!!!
    heartbreak-kid
    09.04.2008, 14:45
    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 09-04-2008 στις 13:36 έγραψε...


    Μπορεί η Τσαλιγοπούλου να μην έχει τέλεια φωνή, αλλά τη σέβομαι για το πώς στέκεται και το πως φέρεται.



    μήπως λες για τότε που τραγουδούσε το μην περιμένεις πιαααααααααα, σε ένα βίντεοκλιπ που είχε ντυθή ίδια η ανουκ και προσπαθούσε να την αντιγράψη ?
    koukou-tsa
    09.04.2008, 15:01
    Αδέλφια είμαι σε τρίλημα !!!
    Δεν ξέρω ποιον απ τους δυο πρέπει να βαρέσω ,τον Δανίκα ή την Ζήνα ???
    Ο μίστερ αυστηρότητα-κουλτούρα-δήθεν και η μις καλάμι-πλαστικές- Ψάρι δώσανε ρεσιτάλ μαλακ*ας !!!!!!
    Με τις υγείες τους λοιπόν .

    Peace18
    09.04.2008, 15:03
    Μην δει "Πέγκυ Ζήνα" το κιντ! Κατ' ευθείαν να τρέξει... Μια ζωή σκυλάς αυτός ο άνθρωπος!!!!
    Spotlight_Dancer
    09.04.2008, 15:13
    Παράθεση:

    Το μέλος ATROMITOS στις 08-04-2008 στις 23:31 έγραψε...

    Παντρεύτηκε το λεφτά που χει ολόκληρη δισκογραφική



    Αραγε τι δουλεια να κανει ο αντρας τις Ελενης μας?

    Η απαντηση στο Monday's Metal Show της δευτερας...

    Καθε Δευτερα 22.00-24.00 η on line ραδιοφωνικη εκπομπη Monday's Metal Show παρουσιαζει νεες κυκλοφοριες απο ολο το φασμα του metal καθως και αγαπημενα τραγουδια του μεταλλικου μας παρελθοντος.

    Συντονιστειτε :

    http://listen.musicheaven.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Spotlight_Dancer στις 09-04-2008 15:14 ]


    pastella
    09.04.2008, 15:54
    Παράθεση:

    Το μέλος heartbreak-kid στις 09-04-2008 στις 14:45 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 09-04-2008 στις 13:36 έγραψε...


    Μπορεί η Τσαλιγοπούλου να μην έχει τέλεια φωνή, αλλά τη σέβομαι για το πώς στέκεται και το πως φέρεται.



    μήπως λες για τότε που τραγουδούσε το μην περιμένεις πιαααααααααα, σε ένα βίντεοκλιπ που είχε ντυθή ίδια η ανουκ και προσπαθούσε να την αντιγράψη ?



    Μιλάω για το ότι δεν κοιτάει να βγει με μια συνέντευξη ή με ένα σόου στην πίστα αλλά με τη μουσική, άσχετα αν το αποτέλεσμα μας ικανοποιεί ή όχι.

    Δεν περίμενα ότι δεν θα καταλάβεις τι ακριβώς εννούσα

    Spot: Χα χα, εγώ γνωρίζω εδώ και χρόνια ποιος είναι άντρας της (εδώ και πάρα πολλά χρόνια) και επίσης γνωρίζω πόσο χαρούμενη είναι για το γιό που απέκτησε πριν αρχίσει να κάνει καριέρα.
    thaliey
    09.04.2008, 16:09
    Παράθεση:

    Το μέλος koukou-tsa στις 09-04-2008 στις 15:01 έγραψε...

    Αδέλφια είμαι σε τρίλημα !!!
    Δεν ξέρω ποιον απ τους δυο πρέπει να βαρέσω ,τον Δανίκα ή την Ζήνα ???
    Ο μίστερ αυστηρότητα-κουλτούρα-δήθεν και η μις καλάμι-πλαστικές- Ψάρι δώσανε ρεσιτάλ μαλακ*ας !!!!!!
    Με τις υγείες τους λοιπόν .


    sostoooooos
    esta
    09.04.2008, 16:10
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 08-04-2008 στις 23:40 έγραψε...

    Μίλησε και η σκυλού πολυτελείας...



    οοοουπς!αυτό σκέφτηκα με το που διάβασα την είδηση!!!
    sillia
    09.04.2008, 16:15
    Η ΠΕΓΚΥ έχει ξεχάσει η μάλλον αγνοεί αυτό που είπε κάποιος....

    Να είσαι καλός απέναντι στους ανθρώπους
    κα8ώς ανεβαίνεις..
    γιατί θα τους συναντήσεις όλους
    ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΝΤΑΣ
    qanun
    09.04.2008, 17:17
    Ποιος ''ανεβαινει'' ρε παιδια? Ο τελευταιος δισκος της πατωσε, δεν καταλαβαινετε απο που πηγαζει αυτο το μενος?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : qanun στις 09-04-2008 17:19 ]


    Astron
    09.04.2008, 17:26
    Παράθεση:

    Το μέλος karelia στις 08-04-2008 στις 19:08 έγραψε...

    Τάραξε τα λιμνάζοντα νερά στο ελληνικό τραγούδι η Πέγκυ Ζήνα


    Τί σχέση έχει η Πέγκυ Ζήνα με το ελληνικό τραγούδι ώστε να μπορεί να ταράξει και τα νερά του;
    fotini19
    09.04.2008, 17:29
    Παράθεση:

    Το μέλος qanun στις 09-04-2008 στις 17:17 έγραψε...

    Ποιος ''ανεβαινει'' ρε παιδια? Ο τελευταιος δισκος της πατωσε, δεν καταλαβαινετε απο που πηγαζει αυτο το μενος?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : qanun στις 09-04-2008 17:19 ]





    ε βέβαια! μέχρι που είχε επιτυχία ήταν το ΄΄καλό παιδί΄΄!
    στις αποτυχίες φαίνεται πόσο καλοί είμαστε...
    koukou-tsa
    09.04.2008, 17:45
    Παράθεση:

    Το μέλος Astron στις 09-04-2008 στις 17:26 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος karelia στις 08-04-2008 στις 19:08 έγραψε...

    Τάραξε τα λιμνάζοντα νερά στο ελληνικό τραγούδι η Πέγκυ Ζήνα


    Τί σχέση έχει η Πέγκυ Ζήνα με το ελληνικό τραγούδι ώστε να μπορεί να ταράξει και τα νερά του;



    Όσοι ασχολούμαστε λίγο με τα θέματα του περιβάλλοντος ξέρουμε πια πως οι βιομηχανίες έχουν μολύνει τα πάντα με τα απόβλητα τους . . .όπως έχει απόβλητα η σοκολατοβιομηχανία πχ έχει και η μουσική βιομηχανία .
    Και ναι , στη μουσική βιομηχανία δεν υπάρχει ούτε για δείγμα μουσική αλλά μήπως υπάρχει στην σοκολατοβιομηχανία ίχνος κακάο ??? Λοιπόν ,ας μην κρυβόμαστε πίσω απ το δάχτυλό μας (άλλωστε μερικοί από εμάς . . . δεν μπορούνε λόγο όγκου . . . καλλιτεχνικού ,πάντα!!!!), η εν λόγο τραγουδιάρα είναι . . . .κολοβακτηρίδιο !!!!
    Και για να μην αφήσω τον Δανίκα απ έξω απ τον παραλληλισμό μου ,αν η Ζήνα είναι μόλυνση ,ο Δανίκας είναι ο . . . Σουφλιάς !!!!
    Πάω να πιω καφέ γιατί ταράχτηκα
    κι έχω και live το βράδυ ο βιολογικός . . . . . . .

    xenia1972
    09.04.2008, 21:43
    Κατ'αρχας να πω οτι δεν ειμαι φαν της Ζηνα. Αλλα μ'αρεσει που ολοι σχεδον ειπατε
    για την Ζηνα "αχρηστη", "σκυλου" και διαφορα αλλα. Γιατι την κατηγορειτε την γυναικα που ξερει να εκμεταλλευεται τα κοροιδα και να στηριζεται σε οσους δεν ξερουν τιποτα απο μουσικη? το σωστοτερο θα ηταν να πειτε σκυλαδες και ακαλλιεργητους αυτους που αγοραζουν την μουσικη της και την εχουν ανεβασει ψηλα. Αν ειναι μαλακισμενη η Ζηνα, τοτε αυτοι που αγοραζουν την μουσικη της τι ειναι? κι εγω βαζω κι ακουω ποπ τραγουδακια, οταν θελω να γελασω και να κανω γυμναστικη και φροντιζω να τα κατεβασω δωρεαν με peer-to-peer για να μην τους δωσω και τα λεφτα μου για πλακα Η μουσικη της πλακας πρεπει να διατιθεται ΔΩΡΕΑΝ, ας φροντισουμε ολοι γι'αυτο
    geordan
    09.04.2008, 22:08
    Μάλιστα... Σιγά μη δώσουμε και συγχαρητήρια στην κυρία Ζήνα για το επίπεδο συναδελφικότητας που έδειξε.

    Κατ' αρχήν να πω ότι αν με εκνευρίζει κάτι στην Τσαλιγοπούλου δεν είναι τόσο οι εξαιρετικά "άστοχες" ερμηνείες της κάποιες φορές, όσο το στυλ της. Μου φαίνεται κάπως δήθεν και προσποιητό. Μπορεί να κάνω και λάθος.

    Σίγουρα, όμως, δεν είναι για πέταμα και δεν έχει κάνει τυχαία το όποιο όνομα έχει φτιάξει. Πόσο μάλλον για να την κρίνουν κάποιες 15 χρόνια πίσω τουλάχιστον. Προσωπικά θυμάμαι κορυφαίες ερμηνείες, ιδίως στα παλιά λαϊκά, που θα τις ζήλευαν πολλές με αντικειμενικά περισσότερο ταλέντο. Επίσης θυμάμαι και τραγικές στιγμές της, που λόγω υπερβολής τα έχει κάνει θάλασσα. Στα πολύ θετικά της καταγράφω την εξαιρετική προσωπική της δισκογραφία με πολλές διαφοροποιήσεις, αλλά πάντα καλές επιλογές και πάντα ένα βήμα μπροστά από τους άλλους του ίδιου χώρου. Και δεν νομίζω ότι αυτό οφείλεται μόνο στον άντρα της.

    Τώρα για τη Πέγκυ τι να πω; Φέτος είχα την ατυχία να βρεθώ στο μαγαζί που εμφανίζεται (προσοχή: εμφανίζεται όχι τραγουδάει). Είχα πάει θετικά προκατηλημένος ότι θα κάνουμε κορυφαίο κέφι κλπ. Τελικά μάλλον αλλιώς αντιλαμβάνομαι το γλέντι. Αυτό που μου έμεινε εξέχαστο πάντως από την κυρία Ζήνα είναι η για μένα πρωτόγνωρη εμπειρία να τη βλέπω να τραγουδάει και να χορεύει ταυτόχρονα μαζί με 2-3 μπράβους επί σκήνής και καμιά πενηνταριά πιωμένους πελάτες. Άντε και εις ανώτερα, η ομότεχνη της Τσαλιγοπούλου. Πάντως αν δεν είχε προκαλέσει με αυτή τη δήλωση θα συνέχιζε να μου είναι συμπαθής, αφού συνεχίζει να ισχύει ότι στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος.

    Συμπέρασμα της πολυλογίας μου:

    Η Πέγκυ έχει απόλυτο δίκιο. Γιατί το μόνο που μπορεί να της κλέψει η Τσαλιγοπούλου είναι κανένα φορεματάκι. Τι άλλο να της κλέψει; Τη θέση στο δελτίο ειδήσεων του Star;

    margo
    10.04.2008, 00:15
    Παράθεση:

    Το μέλος Astron στις 09-04-2008 στις 17:26 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος karelia στις 08-04-2008 στις 19:08 έγραψε...

    Τάραξε τα λιμνάζοντα νερά στο ελληνικό τραγούδι η Πέγκυ Ζήνα


    Τί σχέση έχει η Πέγκυ Ζήνα με το ελληνικό τραγούδι ώστε να μπορεί να ταράξει και τα νερά του;



    Γιατί το λες αυτό ,ξεχνάς φαίνεται το ωραιότατο ελληνικό άσμα της Πέγκυ
    "αν πας με άλλη θα σου σπάσω το κεφάλι"





    Αν δεν νοιώθεις μυστήριο σε ότι βλέπεις, σε ότι ακούς, σε ότι πιάνεις, είσαι στ’ αλήθεια πεθαμένος άνθρωπος. Φ.Κ.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : margo στις 10-04-2008 00:18 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : margo στις 10-04-2008 00:19 ]


    pokopik
    10.04.2008, 00:30
    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 10-04-2008 στις 00:15 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Astron στις 09-04-2008 στις 17:26 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος karelia στις 08-04-2008 στις 19:08 έγραψε...

    Τάραξε τα λιμνάζοντα νερά στο ελληνικό τραγούδι η Πέγκυ Ζήνα


    Τί σχέση έχει η Πέγκυ Ζήνα με το ελληνικό τραγούδι ώστε να μπορεί να ταράξει και τα νερά του;



    Γιατί το λες αυτό ,ξεχνάς φαίνεται το ωραιότατο ελληνικό άσμα της Πέγκυ
    "αν πας με άλλη θα σου σπάσω το κεφάλι"





    Αν δεν νοιώθεις μυστήριο σε ότι βλέπεις, σε ότι ακούς, σε ότι πιάνεις, είσαι στ’ αλήθεια πεθαμένος άνθρωπος. Φ.Κ.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : margo στις 10-04-2008 00:18 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : margo στις 10-04-2008 00:19 ]




    ..ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ???

    ΠΑΝΤΩΣ ΔΙΕΚΡΙΝΑ ,ΠΑΝΤΑ, ΜΙΑ ΚΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΙΝΙΑ ΣΤΟ ΣΤΥΛΑΚΙ ΤΗΣ
    (ΚΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΑΝΩ, ΦΤΑΙΝΕ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΧΑΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΕΥΡΩ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣΟΥΝΕ! ΒΡΕ ΟΥΟΥΟΥΣΤ!)