ελληνική μουσική
    503 online   ·  210.820 μέλη

    Θυμάστε τη πρώτη φορά που είδατε να χιονίζει;

    Sideline
    28.07.2004, 02:31
    Μπορεί να μην είμαστε και στις πιο βόρειες περιοχές του πλανήτη αλλά πιστεύω οτι οι περισσότεροι αν όχι όλοι μας έχουμε ζήσει στιγμές χιονόπτωσης

    Επειδή τώρα είναι καλοκαίρι και κάπου η ζέστη δυσκολεύει λίγο τα πράγματα είπα να αρχίσω ένα πιο δροσιστικό θέμα. Αλήθεια πως νιώσατε την πρώτη φορά που είδατε να χιονίζει;


    revekka
    28.07.2004, 03:10
    τι ρωτάς τώρα...στη Λευκωσία δε χιονίζει συχνά, έχει κάτι χρόνια, αλλα χιόνιζε την ώρα που γεννήθηκα! η μαμα μου το υπενθυμίζει συνεχώς, κάποιο λόγο θα 'χει...



    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: revekka on 28-07-2004 05:34 ]
    Haroulinda
    28.07.2004, 09:12
    Ούτε που θυμάμαι...

    ...αλλά πρίν 2 χρόνια περίπου πήγα εκδρομή με μια φίλη στα χιόνια που ήρθε απο Αφρική. Δεν είχε ξαναδεί χιόνι στην ζωή της! Αυτή η εκδρομή τι έκανε πολύ χαρούμενη. Δεν χόρταινε να τα κοιτάζει και η χαρά της ήταν ακόμα μεγαλύτερη όταν άρχισε να χιονίζει! Γενικά δεν μιλάει πολύ αλλά μου μετέδιδε την χαρά της και ένοιωθα και εγώ πολύ ωραία σαν να τα έβλεπα πρώτη φορά!

    renabill
    26.10.2007, 15:59
    Θυμάμαι ότι πήγαινα δημοτικό και χιόνιζε.Και μεις μικρούλικα τότε είχαμε κολλήσει και κοιτάζαμε έξω αντί για τη δασκάλα.Και στο διάλειμμα βγήκαμε έξω παρά το κρύο χωρίς γάντια και πιάναμε τις νιφάδες....ΑΧΧΧΧ!
    fantasma
    29.10.2007, 11:18
    πόσα χρονια περασαν.....
    esta
    29.10.2007, 11:42
    Ωραίο το χιόνι..Εδώ χιονίζει σπάνια...









    επισυναπτόμενα: Snow Kisses.jpg normal_Snow.jpg SnowDay.jpg 
    stroumfakigate7
    29.10.2007, 13:04
    nai eixa paei diakopes me tous dikous mou kai ksipnisa kai ola itan aspra ekso apo tote den ksanada xioni giti stin athina ligo xlomo mono prin kamia 5-6-7 xronia pou xe zionisi mesa sstin athina
    Stroumfita456
    29.10.2007, 20:12
    θυμαμαι...πολυ καλα......σε μας χιονιζει...δεν εχουμε παραπονο!!!!!θυμαμαι που ξυπνησα κοιταω εξω βγαινω στο μπαλκονι και ηταν ολα ασπρα...κατεβαινω γρηγορα τις σκαλες και αρχιζαμε να παιζουμε χιονοπολεμο...τι ωραια που ηταν.....
    koukli
    29.10.2007, 21:11
    εγώ θυμάμαι πέρυσι που χιόνισε λίγο (καλλιθέα είμαστε) και ήμουν άρρωστη.
    καθόμουν στον δερμάτινο καναπέ με μια ζεστή σοκ. και αγνάντευα.
    ΗΤΑΝ ΦΟΒΕΡΑ
    Αλλά κράτησε 1? 2? μέρες, δε θυμάμαι
    katurunen
    30.10.2007, 13:42
    Δεν θυμάμαι την πρώτη φορά, άλλωστε έχουν περάσει χρόοοονια...
    Αλλά δεν θα ξεχάσω ποτέ τις διακοπές των χριστουγέννων το 2004 στο Ελσίνκι...
    Χιόνιζε σχεδόν κάθε μέρα! Μαγευτικά χριστούγεννα...