ελληνική μουσική
    821 online   ·  210.851 μέλη

    Firewind & Kamelot σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη...

    sillia
    09.04.2008, 15:46
    Δελτίο Τύπου για τις συναυλίες των Kamelot και Firewind σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη


    H επιστροφή των Kamelot στην Ελλάδα είναι πλέον γεγονός. Με τη νέα τους δισκογραφική δουλειά "Gost Opera - the second coming", που μόλις κυκλοφόρησε να εκτινάσσεται στα album charts παγκοσμίως, το συγκρότημα είναι έτοιμο για την ευρωπαϊκή του περιοδεία που ξεκινά στις 4 Απριλίου με την ονομασία ‘Rule the World Tour’.



    Πριν ακόμα ξεκινήσουν, οι περισσότεροι σταθμοί της περιοδείας τους στην Ευρώπη είναι sold out. Στις εμφανίσεις τους θα παίξουν κομμάτια απο την μεγάλη δισκογραφική τους πορεία με επίκεντρο τον ομότιτλο δίσκο τους που μόλις κυκλοφόρησε. Διαβάστε περισσότερα στο www.kamelot.com.

    Μαζί τους οι «δικοί μας» Firewind που έχουν αποδείξει την αξία τους χρόνια τώρα! Με τον δίσκο τους "The Premonition" να έχει μόλις κυκλοφορήσει και να παίρνει τις καλύτερες κριτικές απο όλα τα media, ετοιμάζονται να δώσουν τον καλύτερο εαυτό τους στις δύο ελληνικές βραδιές. Ετοιμαστείτε να ακούσετε τα εκπληκτικά riffs του Gus G. - του μοναδικού Έλληνα κιθαρίστα με δικό του μοντέλο κιθάρας (signature model) από την ESP, τη γνωστότερη ιαπωνική κατασκευάστρια εταιρία μουσικών οργάνων - riffs, που σίγουρα θα σας απογειώσουν. Διαβάστε περισσότερα στο επίσημο site της μπάντας www.firewind.gr.



    Τις βραδιές θα αvοίξουν οι Forever Slave, οι οποίοι έρχονται για πρώτη φορά στην χώρα μας πάνω στην κυκλοφορία του νέου δίσκου τους "Tales for Bad Girls" για να ακούσουμε φρέσκους gothic ήχους σε συνδυασμό με τα αγγελικά φωνητικά της υψιφώνου Lady Angellyca. Διαβάστε περισσότερα για την πορεία τους στο site τους www.foreverslave.com.

    Το καραβάνι των Kamelot + Firewind + Forever Slave θα σταθμεύσει και στη χώρα μας στις 16 και 17 Απριλίου σε Αθήνα (Fuzz club) και Θεσσαλονίκη (Υδρόγειος live) αντίστοιχα.

    Οι συναυλίες θα αποτελέσουν ένα υπερτετράωρο φεστιβάλ. Για το λόγο αυτό οι πόρτες θα ανοίξουν στις 19:00 και οι εμφανίσεις θα ξεκινήσουν στις 19:30 με στόχο να ολοκληρώσουμε έως τις 11:30.

    Σημεία προπώλησης:
    Αθήνα: Metropolis, Village, Metal Era, Rockstar.
    Θεσσαλονίκη: Metropolis, Village, Steel Galery Records, Musicland, Alone.


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 09-04-2008 15:49 ]





    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 09-04-2008 15:51 ]





    επισυναπτόμενα: kamelot2.jpg firewind2.jpg 
    sillia
    09.04.2008, 17:07
    ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΟΥ
    ΥΠΑΡΧΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Γιατί θα πρέπει να ταλαιπωρηθώ τόσο για να απολαύσω μια συναυλία που θα με ενδιέφερε?Τρέχα για για μαγικά χαρτάκια, τρέχα να φτάσεις εκεί, και νωρίς να πάρεις θέση καλή,βρες χώρο να παρκάρεις ,περπάτα μέχρι τον χώρο που γίνεται η συναυλία...ουφ!! έλα λίγο ακόμα και φτάσαμε,,,,,άντε με το καλό κάπου να κάτσω παιδιάααα... ζαλίζομαι....,και άντε πάλι να περιμένω 2 με 3 ωρίτσες στην καλύτερη, για να δω τα χέρια να υψώνονται και οι πρώτες "μποτιες"χιχιχιχι να ταράζουν την κοιλιακή μου χώρα...yes yes yes !!!!!!!!!!! επιτέλους τους βλέπω!!! τους ακούω!!! τα ξεχνάω όλα και αρχίζω να χτυπιέμαι στους ρυθμούς της αγαπημένης μου μπάντας!!!!Τι??????????? τελείωσαν????????Και τώρα??????? Ωχ και πάλι ωχ...σιγά παιδιάαααα μην σπρώχνεται ...με σειρούλα,σιγά καλέ τι βιάζεσται...αμάν!!! Πάρτε και κανένα σουβλάκι για τον δρόμο!!!Το αυτοκίνητο που το έχουμε???? Σιγά σιγά ο ενας πίσω απο τον άλλον..... έτσι έτσι σαν καλά παιδάκια!!!! Νάτο το δικό μας είναι!!! Ευτυχώς ΣΩΟ ...Δεν ξέρεις τι μπορεί να σου συμβεί...είναι κι αυτό ένα πρόβλημα.. περνάει ο άλλος απο δίπλα και θέλει να δοκιμάσει αν τα κλειδιά του μπορούν να καθαρίσουν πορτοκάλι...Κόβουν????Ελάτε παιδιά μέσα γρήγορα μην πέσουμε σε μποτιλιάρισμα!! Τι το θελες και το μελέτησεςςςς???? τώρα άντε να βγεις!!!Καλά που είναι ο μπροστινος? ο διπλανός? ο παραπέρα ο παραδίπλα ο παρακείθε???ΑΑΑ...καλά την πέφτω για έναν υπνάκο και ξυπνήστε με όταν είναι να φύγουμε!!!!! Και 3 ωρίτσες ταξίδι???Τον πιάσαμε τον ήλιο την ώρα που έσκαγε μύτη στο βουνό!!!!Καλημέρααα...Τετάρτη και εργάσιμη!! Ισα που προλαβαίνω μπανάκι, πρωινό στο πόδι και δρόμο!!!!!!!! πάλι δρόμο??? Μην παραπονιέμαι .επ ..επ ..επ.. είδα το συγκρότημα που αγαπούσα !!!! Λίγο είναι? μην τα θέλω κι όλα δικά μου!!!!
    ΜΗΠΩΣ.. ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ.. ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΤΡΑ?

    Βάλτε στόχο το φεγγάρι... έστω και αν δεν τον πετύχετε, τουλάχιστον θα βρεθείτε ανάμεσα στ' αστέρια...Πατάμε στέρεα στη γη, κοιτώντας ΨΗΛΑ...http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 09-04-2008 17:08 ]


    sillia
    10.04.2008, 05:25
    για να τους δούμε κι έτσι!!!!!!!!!!!ναι ναι ειναι οι kamelot ma nai sas lewwww!!!



    επισυναπτόμενα: kamelot.jpg 
    rivera
    10.04.2008, 08:51
    Παντως εγω δεν θα παω στην συναυλια αλλα μετα εχει after party στο wizard και θα ειναι εκει....




    επισυναπτόμενα: KAMELOT_FINAL2.jpg 
    sillia
    10.04.2008, 12:24
    TZOΚΕΡ πότε έπαιξες τελευταία φοραάαα??
    ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΟΙ Σ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΛΑΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Να περάσεις ...που είναι σίγουρο ..καλά river moy

    Εγώ maiden θέλω να πάω κι έστειλα την αίτηση μου ...στην κυβέρνηση!!! αν γίνει αποδεκτή
    rivera
    10.04.2008, 20:40
    Δεν παιζω τζοκερ.....απλα τα παιδια ειναι μεσα στα πραγματα (για τετοιου ειδους πραγματα..) ..... και φερνουν πολλους απο οσους ερχονται... (εχω δει διπλα μου,Michael Angelo,jeff scott soto,Pretty Maids,Krokus,Marko Mendoza..κα) ...παντως για Firewind ειχαν κανει και την παρουσιαση του καινουργιου cd τους εκει...ο Mark Cross ειναι συχνα εκει....οπως και εγω...και εκτος απο αυτους τους "γνωστους" μια χαρα περναμε και εμεις οι αγνωστοι.

    http://www.myspace.com/rivera55

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rivera στις 10-04-2008 20:44 ]


    sillia
    10.04.2008, 20:50
    Mια χαρά σε βρίσκω....
    Πάντα έτσι.....

    Ευκαιρία λοιπόν να τους μιλήσεις ΕΣΥ για μια πόλη που την λένε ΠΑΤΡΑ
    sillia
    10.04.2008, 22:44


    Μέχρι και Χιώτη παίζουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    sillia
    10.04.2008, 22:59


    Για τους fun των FIREWIND!!!
    piou-piou
    11.04.2008, 16:25
    καλοι οι firewind , βασικα πριν λιγο καιρο τους εμαθα και δεν ξερω πολλα τραγουδια τους . αμα εχετε να προτεινετε κανενα καλο τραγουδακι και για τους firewind και για τους kamelot θα σας ημουν ευγνωμων .
    sillia
    11.04.2008, 22:33
    Πολλά???
    Τα καινούργια των firewind .... φανταστικά... ακουσέ τα!!!!!!

    My loneliness
    circle of life
    mercenary man....αγαπημένο μου!!!!!!
    the silent code
    head up high
    και το φοβερό....angels forgive me
    αυτά αν σ αρέσουν μετά μπορείς να ψάξεις και για περισσότερα...


    Βάλτε στόχο το φεγγάρι... έστω και αν δεν τον πετύχετε, τουλάχιστον θα βρεθείτε ανάμεσα στ' αστέρια...Πατάμε στέρεα στη γη, κοιτώντας ΨΗΛΑ...http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 11-04-2008 22:35 ]