ελληνική μουσική
    436 online   ·  210.845 μέλη

    Πρόβλημα αποσύνδεσης απο το site

    Liza32
    09.04.2008, 20:00
    Παιδιά, σήμερα άνοιξα τον υπολογιστή μου για να μπω στο site και ήταν ήδη ανοιχτό! Νόμιζα ότι το ξέχασα εγω ανοιχτό, αλλά δεν είναι έτσι. Πάτησα αποσύνδεση, μου είπε ότι αποσυνδέθηκα επιτυχώς, αλλά έμπαινα κανονικά και στα πμ και στο προφίλ και σε όλα! Τι συμβαίνει;
    jorge
    09.04.2008, 20:48
    Τσέκαρε την ώρα και την ημερομηνία στο PC σου. Είναι σωστά;

    Αν όχι, πήγαινε Tools > Internet Options και σβήσε τα cookies. Για κάποιο λόγο το site δεν καταφέρνει να σβήσει το cookie που έχει δημιουργήσει στον υπολογιστή σου, για να "σε θυμάται".
    Liza32
    09.04.2008, 23:14
    Είναι όλα σωστά. Κάτι άλλο συμβαίνει και δεν ξέρω τι.
    jorge
    10.04.2008, 02:02
    Πέρα από την ώρα και την ημερομηνία, σου γράφω και κάτι άλλο. Το έκανες;
    Liza32
    10.04.2008, 10:18
    Jorge έγινε το εξής περίεργο. Εγκατέστησα ston υπολογιστή μου το mogilla firefox και μπήκα με αυτόν στο site. Όταν μπήκα, ήταν όπως σου είπα ανοικτό. Το περίεργο είναι, ότι έκανα σύνδεση και με άλλον υπολογιστή, και μάντεψε! Μπήκα και απο εκεί ενω ήμουν ήδη συνδεδεμένη! Το άλλο κουφό είναι το εξής. Έσβησα το mogilla και μπήκα κανονικά με το google. Και ναί, είναι γεγονός, ήμουν αποσυνδεδεμένη στο site! Τώρα πραγματικά, έχω τρελαθεί, δεν ξέρω τι γίνεται! Το mogilla τον εγκατέστησα απο δω, κάποιος μου είπε απο το site για καλύτερα υποτίθεται. Όπως έχω ξαναπεί, εγω ξέρω τα βασικά απο υπολογιστές. Πολύ θα ήθελα να μάθω περισσότερα, αλλά δεν έχω την οικονομική δυνατότητα πλέον για αυτό. Θα ήθελα κάποιος μέσω messenger να μου πει κάποια πράγματα έτσι για να καταλαβάινω και εγω τι συμβαίνει σε τέτοιες περιπτώσεις. Ενα μίνι μάθημα ας πούμε.
    jorge
    10.04.2008, 12:13
    Λίζα δεν είναι κακό να συνδέεσαι στο MusicHeaven από 2 υπολογιστές ταυτόχρονα. Το επιτρέπουμε αυτό.
    Termite
    10.04.2008, 14:43
    Απο περιέργεια, γιατί απεγκατέστησες τον Mozilla Firefox???

    Αυτο που περιγράφεις ώς "Άλλο κουφό..." ειναι πάρα πολύ απλό στην εξήγησή του. Όταν εγκατέστησες τον Mozilla επέλεξες να πάρει τις ρυθμίσεις του Internet Explorer (και όχι του Google όπως προανέφερες). Όταν δε απεγκατέστησες τον Mozilla αυτός διέγραψε όλες τις αποθηκευμένες πληροφορίες μαζί και το username και password που χρησιμοποιείς για να μπαίνεις στο musicheaven. Έτσι βρέθηκες, αποσυνδεδεμένη.
    Liza32
    10.04.2008, 19:29
    Και που να το ξέρω εγω αυτό που περιγράφεις; Ιδέα δεν είχα...Τέλος πάντων, τέλος καλό όλα καλά. Να στε καλά πάντως για τις απαντήσεις σας.
    paperino
    15.04.2008, 21:43
    Ο Mozilla είναι πάρα μα παρα πολύ καλός......(ΤΟ εννοώ..)
    Liza32
    19.04.2008, 01:39
    Συγνώμη κύριε vouliaki, αλλά επειδή ΘΕΛΩ να μάθω πέντε πράγματα για τους υπολογιστές γενικότερα αλλά μου είναι αδύνατο αυτή τη στιγμή, γι΄αυτό επανήλθα με την ίδια ερώτηση. Σκέφτηκα ότι μπορεί κάποιος να με κατατοπήσει, διότι ειδικά τώρα, δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να συνεχίσω τις σπουδές μου πάνω στους υπολογιστές. Να΄στε καλά και ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    vouliakis
    19.04.2008, 01:56
    Eίχες γράψει στο "άλλο" topic:
    Παράθεση:

    Νομίζω ότι είναι ώρα να μου πει κάποιος τι συμβαίνει. Ενω είμαι αποσυνδεδεμένη, βλέπω στην on line λίστα μελών του musicheaven ότι είμαι συνδεδεμένη!!! Συγνώμη παιδιά, αλλά επειδή θα ήθελα πραγματικά να μάθω πως γίνεται αυτό, σας παρακαλώ να με κατατοπίσετε. Και εκτός των άλλων, έγραψα στο google το όνομα που χρησιμοποιώ εδω μέσα προκειμένου να δω τι άλλο κουφό αποτέλεσμα θα βγάλει, και μαντέψτε! Ενω δεν είχα συνδεθεί, έλεγε, ότι το μέλος Liza32 αυτή τη στιγμή είναι on line!!! Επειδή πραγματικά θέλω να καταλάβω τι ακριβώς συμβαίνει, πείτε μου με απλά λόγια, διότι παρόλο που δεν είμαι ηλίθια, αυτό ειλικρινά που συμβαίνει, με βάζει σε σκέψεις!!! Α, και κάτι άλλο. Δοκίμασα και το mozilla και το google. Το ίδιο αποτέλεσμα είναι και στα δυο!



    Παραπάνω, λοιπόν, ο jorge και ο Termite σου εξηγούν τι μπορεί να συμβαίνει.
    Κάτι άλλο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να τσεκάρεις τις επιλογές σχετικά με την ασφάλεια στον browser που χρησιμοποιείς. (Στον Internet Explorer->Εργαλεία->Επιλογές Internet-> Ασφάλεια).
    Για το google, τώρα: πιθανά "βρίσκει" μια παλιότερη σελίδα, γι αυτό φαίνεσαι on line.