ελληνική μουσική
    868 online   ·  210.833 μέλη
    EYAPOLITI
    29.07.2004, 00:58
    Γράφω τραγούδια και θέλω να μάθω που μπορώ να απευθυνθώ για το αν πρέπει να συνεχίσω να γράφω.
    dimko
    29.07.2004, 09:18
    Άκου να δεις καλή μου φίλη,

    ότι και να σου πούνε πιο κάτω, η απάντηση ήταν, είναι, και θα είναι μόνο μια:

    ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ!!!

    Τώρα πάλι, αν χρειάζεται να βελτιώσεις λίγο τεχνικά τα εκφραστικά σου μέσα, αυτό είναι κάτι άλλο.
    joan
    11.08.2004, 02:28
    Αν βγαίνει από μέσα σου και δε το κάνεις επειδή ''πρέπει'',να μην απευθυνθείς σε ΚΑΝΕΝΑΝ !!!!!!!!!!
    Συνέχισε να γράφεις...και θα σου πω κάτι που μου έχει πει κάποιος ...
    ''γράφε με τη καρδιά σου...όχι με τη λογική '' !!!

    XeniaRodo
    12.08.2004, 13:04
    Eγω θα σου απαντήσω "εμπορικα' και οχι συναισθηματικα....

    Πρεπει να σου πω ότι δεν το έχω δοκιμάσει -δε γράφω στίχους ή μουσική, απλα από περιέργεια γράφτηκα- και δε μπορώ να σου εγγυηθώ ότι είναι αξιόπιστο. Eιναι σχετικα καινούριο.Pίξε μια ματιά στο
    www.musicstars.gr
    Όλα φαίνονται καλά , το μόνο που με χάλασε είναι ότι με πήραν αυτοί οι τύποι τηλέφωνο και μου είπαν ότι θα μου στείλουν κάτι έντυπα για την κατοχύρωση δικαιωμάτων τα οποία πρεπει να πληρώσω με καπου 40 ευρώ. Kαι από τότε άρχισα να σκέφτομαι τι μπορεί να παίζεται...

    Mη σε πάρω στο λαιμό μου....

    Δεν ξέρω, κοίταξε το και πράξε όπως νομίζεις

    αν θες απλά μια γνώμη, μπορείς να δημοσίευσεις τους στίχους σου στο stixoi.info όπου τα διαβάζουν, και λέει τη γνώμη του όποιος θέλει...

    Tέλος, μπορείς να κατοχυρώσεις μόνη σου τα δικαιώματα και να πας σε κάποιον που εκτιμάς -στιχουργο, τραγουδιστη... οτι νομίζεις- να τα δείξεις.
    Ή να του τα στείλεις με κάποιο τρόπο....



    Orfeus
    12.08.2004, 20:17
    Να γράφεις!!!

    Να γράφεις και να μην απευθυνθείς σε κανέναν. Στην καρδιά σου και στην ψυχή σου να απευθυνθείς.
    Να "χτενίζεις" τα στιχάκια σου μέχρι εσύ να νοιώσεις ότι καλύπτεσαι!!
    Η τεχνική, η εύκολη πρόσβαση στη ρίμα, δεν διδάσκονται και ούτε συμβουλεύονται από "δάσκαλους".
    Αποκτώνται με τον καιρό. Αλλά για να τα αποκτήσεις, χρειάζεται να ασχολείσαι.

    Γράφε λοιπόν. Γράφε και μην ακούς κανέναν!!!