ελληνική μουσική
    722 online   ·  210.846 μέλη

    Ανυποτακατα τραγουδια που μιλανε για την αληθεια...

    Sxoinovatis
    29.07.2004, 20:42
    .....................................................................................
    Sxoinovatis
    29.07.2004, 20:52
    Τι ειναι αυτο, τι γινεται ρε παιδια; Που ειναι η μουσικη μας;;; Που πηγε;;; Καποτε θελαμε να βελτιωσουμε τη μουσικη, σημερα προσπαθουμε να την κρατησουμε με το ζορι στα ιδια χαλια... Μας πουλανε οτι θελουνε, τραγουδια με ανουσιους στιχους, με απαισια μουσικη που στηριζονται στο σωου και οχι στον ουσιαστικο στιχο... Απο μας εξαρταται τι θα κανουμε, εμεις πρεπει να διαλεξουμε. Ας μη σαββοπουλιζουμε αλλο, το συστημα μας εχςι επιταξει που ελεγε και καποιος μεγαλος, ο Νικολας Ασιμος....
    Nekros
    01.08.2004, 11:13
    Αγαπητέ σχοινοβάτη!

    Κοίτα λίγο γύρω σου και πες μου τι βλέπεις! Ψάξε όλο τον κόσμο και όλες τις μουσικές! Εγώ ένα έχω να σου πω...ο πραγματικός κόσμος πέθανε και ζούμε κάτι ψεύτικο και παράλογο! Μαζί με τον κόσμο πέθανε και η μουσική φίλε μου! Τώρα έχουμε μείνει λίγοι που προσπαθούμε να σώσουμε αυτόν τον γέρο κόσμο κι ας έχει, να, μόλις τώρα γεννηθεί(όπως έλεγε και ένας μεγάλος, ο Παύλος Σιδηρόπουλος)

    Sideline
    01.08.2004, 15:26
    Εγώ νομίζω ότι υπάρχει αρκετά καλή μουσική στη Ελλάδα και θα συνεχίσει να υπάρχει. Και σίγουρα δεν είναι ολα τα σημερινά τραγούδια με ανούσιο στίχο, ούτε και με απαίσια μουσική.