ελληνική μουσική
    650 online   ·  210.830 μέλη

    Τραγούδια 1ου Διαγωνισμού Τραγουδιού: Ποιά σας αρέσουν;

    NikolettaTsikoti
    29.04.2008, 22:17

    για τον mnk:

     η ανατροφή μου απαιτεί να σου απαντήσω στις 4 Μαίου....κι έτσι θα κάνωWink

    ωστόσο σήμερα μου άρεσε και η φωνή της κοπελιάς από την Αλιγατορίνα...για κάτι τέτοια "παιδικά"τραγούδια θ'αρχίσω ν'ακούω "παιδικά"(όπως εξ αιτίας του Ε.Τριβιζά άρχισα να διαβάζω "παιδική"λογοτεχνία{#emotions_dlg.rockon})

    συνεχίζω ν'ακούω ακάθεκτη...κι επανέρχομαι


    mousic7
    30.04.2008, 01:09

    Παράθεση:
    καλα μιλας εσυ καλε μην ανησηχεις ο καθενας εχει την αποψη του εδω..απλα πιστευω οτι το αλιγατορινα δεν ειναι παιδικο τραγουδι..δεν ξερω ποιος το εβαλέ αυτο σ αυτη την κατηγορια ..μαλλον οι συμετεχοντες εχουν εξαλου πολυ εξυπνο στησιμο στο τραγουδι..οποτε και ενας τιτλος παιδικο με 1 μονο στην κατηγορια αυτη  εκανε το κλικ στον ακροατη να το ακουσει..ειναι παντως ξεχωριστο ..ισος να βγει αυτο πρωτο ..ισος οι μοναχικοι ταξιδευτες.

    συμετεχω και εγω σ αυτο το διαγωνισμο με αλλο οχι αυτα τα 2 ..απλα διασκεδασε το και εσυ ειναι ομορφο να γινοντε σχολεια απο διαφορους που δεν ξερουμε εδω..μαθενουμε και εμεις,για εμας..

    καλη επιτυιχια στο δικο σου παντως..


    Το μέλος NikolettaTsikoti στις 29-04-2008 στις 22:17 έγραψε...

    για τον mnk:

     η ανατροφή μου απαιτεί να σου απαντήσω στις 4 Μαίου....κι έτσι θα κάνωWink

    ωστόσο σήμερα μου άρεσε και η φωνή της κοπελιάς από την Αλιγατορίνα...για κάτι τέτοια "παιδικά"τραγούδια θ'αρχίσω ν'ακούω "παιδικά"(όπως εξ αιτίας του Ε.Τριβιζά άρχισα να διαβάζω "παιδική"λογοτεχνία{#emotions_dlg.rockon})

    συνεχίζω ν'ακούω ακάθεκτη...κι επανέρχομαι




    NikolettaTsikoti
    30.04.2008, 09:30

    καλημέρα αααα,

    μόλις άκουσα το :"Νύχτες μοναχός",κατηγορία έντεχνο λαϊκό...

    για ακούστε το κι εσειςWink


    NikolettaTsikoti
    30.04.2008, 10:51

    παιδιά,όταν προτείνετε τραγούδια,λέτε μας και την κατηγορία για πιό εύκολα{#emotions_dlg.walkman}


    bouzos
    30.04.2008, 10:58

    Παράθεση:

    Το μέλος NikolettaTsikoti στις 30-04-2008 στις 09:30 έγραψε...

    καλημέρα αααα,

    μόλις άκουσα το :"Νύχτες μοναχός",κατηγορία έντεχνο λαϊκό...

    για ακούστε το κι εσειςWink



    Synfonw poly kalo to Nyxtes Monaxos!!!


    MARIEYH
    30.04.2008, 13:12

    μολις ακουσα τα τραγουδια του διαγωνισμου και θελω την γνωμη σας το τραγουδι τωρα σε σβηνω στην κατηγορια λαικο ειναι οντωσ λαικο η δεν καταλαβαινψ απο μουσικη;;; τελοσπαντων μολις ακουσα το μονος μου απο την κατηγορια λαικο και τρελαθηκα ακουστετο κι εσεισ σας το προτεινω


    NikolettaTsikoti
    30.04.2008, 17:51

    τ{#emotions_dlg.rockon}τo "κική" στην κατηγορία Ροκ ,αν και δεν έχει λόγια,μου άρεσε πολύ


    MirsiniManou
    30.04.2008, 18:43

    Τελικα....το ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ,ΜΝΗΜΗ ΜΝΗΜΗ ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ και το ΚΡΥΦΟΚΟΙΤΑΖΩ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ειναι κορυφαια!

    Συγχαρητηρια σε ολους τους δημιουργους και καλη επιτυχια!


    Flatliner
    01.05.2008, 00:55

     

    "Γιατι εμεις δε τραγουδαμε για να ξεχωρισουμε αδερφε μου απ τον κοσμο"

    "Εμεις τραγουδαμε για να σμιξουμε τον κοσμο"

    Ωραια τα ελεγες ρε Ριτσο τοτε......

     

     

     

     


    jorge
    02.05.2008, 20:39

    Δυσκολεύτηκα πολύ να ψηφίσω. Νομίζω στον επόμενο διαγωνισμό θα πρέπει να μπορούμε να ψηφίσουμε περισσότερα τραγούδια (ίσως 10, ίσως 12, θα δούμε...)

    Πρώτο ψήφισα το Πάμε Μαζί. Έχει απίστευτη μελωδία, αν και η μέτρια ηχογράφηση το αδικεί...


    esta
    02.05.2008, 23:56

    Δύσκολη η ψήφος!αρκετά καλά τραγούδια,λίγες οι επιλογές.Πραγματικά δυσκολεύτηκα!Πολύ όμορφη κίνηση αυτός ο διαγωνισμός,ελπίω να συνειστεί με τα καλύτερα αποτελέσματα!!

    {#emotions_dlg.rockon}


    maspa
    03.05.2008, 01:18

    Δεν πρόλαβα να τα ακούσω όλα.... Για την ακρίβεια, άκουσα μπόνο 5..... {#emotions_dlg.blush} 

    Μέχρι στιγμής το επικρατέστερο είναι το "γαμώ την καταδίκη μου, δεν πλήρωσα το νοίκι μου" {#emotions_dlg.thumbup}

     

    Υ.Γ. Ωραίες οι νέες φατσούλες, αλλά μου λείπει το παλιό :rolleyes: ............


    roubas
    03.05.2008, 13:20

    Γαμω την καταδικη μου

    Αλιγατορινα

    Νυχτες μοναχος

    Βγαλε τα ρουχα σου(που αν ενορχηστρωθει σωστα θα γινει ακομα καλυτερο)

    Ολα ειναι εδω

    1ον)Η σειρα με την οποια ψηφισα δεν ειναι αυτη.

    2ον)Λειπει ενα τραγουδι ,γιατι ενα απο αυτα ειναι δικο μου και δεν θα μπορουσα να το ψηφισω.

    3ον)ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟ MUSICHEAVEN ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ!!!

    4ον)ΝΙΚΗΤΕΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ!!!


    Kinezes_trexoun_gimnes
    03.05.2008, 13:31

    Moυ 'παν τα πουλια  12points!


    Kerato
    03.05.2008, 15:16

    Μου άρεσε πολύ το "παιδικό"(Η αλιγατόρισσα, δηλαδή!!!)

    Κατά τ'αλλα, το "μου'παν τα πουλιά", το "κρυφοκοιτάζω τον ουρανό", "ο άλλος μου εαυτός" και το "για λίγο".

    Λαϊκά δεν ακούω, οπότε δε μπορώ να πω κάτι...

    Μια γενική παρατήρηση που ήδη ειπώθηκε από κάποιο μέλος, είναι ότι, ειδικά στην κατηγορία του ροκ, πολλά κομμάτια θύμιζαν αρκετά κάποια ήδη γνωστά. Αυτό δε μου άρεσε.

    Γενικά είχε πολύ καλές συμμετοχές και εκφράζω τα συγχαρητήριά μου σε όλους τους δημιουργούς.

    (Έτσι για να πω ότι κυκλοφορώ ακόμα εδώ γύρω)


    gialina_giannina
    03.05.2008, 15:27

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 02-05-2008 στις 20:39 έγραψε...

    Δυσκολεύτηκα πολύ να ψηφίσω. Νομίζω στον επόμενο διαγωνισμό θα πρέπει να μπορούμε να ψηφίσουμε περισσότερα τραγούδια (ίσως 10, ίσως 12, θα δούμε...)

    Πρώτο ψήφισα το Πάμε Μαζί. Έχει απίστευτη μελωδία, αν και η μέτρια ηχογράφηση το αδικεί...



    Νομίζω ότι αυτό θα ήταν το καλύτερο γιατί είναι πολλά τραγούδια που αξίζουν και πρέπει να ψηφίσουμε μόνο 5 και κάποια αδικούνται.

    Από τα τραγούδια που ξεχώρισα ήταν το Μοναχικοί Ταξιδευτές, Μνήμη Μνήμη είσαι εδώ, Πάμε μαζί, Μα εγώ σε τραγουδώ ξανά, Λευκό Φιλί, Νοσταλγία, Leaving, Μικρόκοσμος και Στο Γαλάζιο Ποταμό.

    {#emotions_dlg.walkman}


    sillia
    03.05.2008, 16:23

    Πρώτα να δώσω τα {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}σε όλους όσους συμμετείχαν στον διαγωνισμό.Ακόμα κι αν δεν πάρουν πρωτιές, τα 12άρια τα πήραν στην καρδιά μας!!!!!!!!

    Η αλήθεια είναι οτι δυσκολεύτηκα πολύ να αποφασίσω....όμορφα τραγούδια ,και σίγουρα κάποια θα πάρουν την θέση που τους αξίζει ακόμα κι αν δεν εχουν πρωτιές εδώ!!!!!!

    Η ΣΕΙΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ....{#emotions_dlg.nono}

    ΔΟΝ ΚΙΧΩΤΗΣ**

    10 ΜΗΝΕΣ***

    ΚΙ ΑΝ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ**

    ΤΑ ΚΥΜΜΑΤΑ ΣΟΥ ΚΟΙΤΩ*

    ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΟΙΩΣΩ***

    ΠΑΡΑΜΥΘΙ**

    ΕΝΑΣ ΧΑΜΕΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ***

    ΦΩΝΑΞΕ ΜΟΥ ΜΕΙΝΕ**

    ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ***

    ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ***

    ANNIE HONEY**

    ΑΘΗΝΑ***

    ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ***

    ΜΑ ΕΓΩ ΣΕ ΤΡΑΓΟΥΔΩ ΞΑΝΑ***

    ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ..... ΤΑ ΠΕΝΤΕ ΠΗΡΑΝ ......ΤΟ 12 ΤΟ 10 ΤΟ 8 ΤΟ 6 ΚΑΙ ΤΟ 2

    ΕΛΠΙΖΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΜΑ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ{#emotions_dlg.thumbup}

    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!!!!!!!! ΟΠΟΙΟ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Τ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!

    ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΡΧΗΣΤΡΙΚΟ ... EMPTY*** ΣΟΡΡΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟ ΤΟΥ!!!{#emotions_dlg.thumbup}
    -----------------
    Βάλτε στόχο το φεγγάρι... έστω και αν δεν τον πετύχετε, τουλάχιστον θα βρεθείτε ανάμεσα στ' αστέρια...Πατάμε στέρεα στη γη, κοιτώντας ΨΗΛΑ...http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 03-05-2008 16:26 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 03-05-2008 22:56 ]


    lvicky
    03.05.2008, 16:53

    Η Αλιγατορίνα τα σπάει....{#emotions_dlg.clap}


    -----------------
    la vita e bella

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : lvicky στις 03-05-2008 16:54 ]


    melkat06
    03.05.2008, 18:07

    Παράθεση:

    Το μέλος lvicky στις 03-05-2008 στις 16:53 έγραψε...

    Η Αλιγατορίνα τα σπάει....{#emotions_dlg.clap}


    -----------------
    la vita e bella

    {#emotions_dlg.clap}     {#emotions_dlg.clap}      {#emotions_dlg.clap}     {#emotions_dlg.clap}     {#emotions_dlg.clap}


    Kerato
    03.05.2008, 19:20

    Κι εγώ έγραψα "Αλιγατόρισσα"!!!

    Αλιγατορίνα ήθελα να πω...το καταλάβατε...

    Όντως είναι ιδιαίτερο κομμάτι!

    Με συγωρείτε για το λαθάκι, έπρεπε να διορθωθεί. Ευχαριστώ.