ελληνική μουσική
    491 online   ·  210.830 μέλη

    Γουστάρετε ακόμα το MusicHeaven όσο το γουστάρετε πριν από 2 χρόνια ή βαρεθήκατε!

    ilio
    04.08.2012, 17:16

    Προς άπαντες ...

    Μήπως να το βλέπαμε και λίγο αλλιώς το θέμα ή τα πράγματα γενικά;

    Γιατί δεν περιστρέφεται όλος ο κόσμος γύρω από μία κοινότητα,π.χ musicheaven ούτε και ολόκληρη η υπόσταση ή η προσωπικότητα μας θα "γκρεμιστεί" ή θα "εξυψωθεί" από οποιοδήποτε σχόλιο πάνω σε οποιοδήποτε θέμα.

    Και αν κάτι δεν μας αρέσει,ας φτιάξουμε εμείς κάτι άλλο που θα μας αρέσει.Δεν έχει νόημα διαρκώς να λες πως κάτι δεν σου αρέσει από την στιγμή που δεν θες ή δεν μπορείς να κάνεις τίποτε για αυτό.

    Δεν είμαι μουσικός,είμαι ένα απλό μέλος,δεν γνωρίζω τίποτε παραπάνω από τον οποιοδήποτε σε αυτήν εδώ την κοινότητα και δεν έχω πρόθεση να θίξω κανέναν απολύτως.

    Απλώς κατά διαστήματα βλέπω ότι αναλωνόμαστε σε καυγάδες και συζητήσεις που δεν οδηγούν πουθενά και τελικά δεν μας ωφελούν και σε κάτι.

    Δείξε μου έναν άλλον δρόμο εκτός από τον δρόμο της διαρκούς κατάκρισης,λασπολογίας,ειρωνείας,"τσιγκλίσματος για να διασκεδάσω" κλπ.Δείξε μου αν μπορείς ... Αν δεν μπορείς σε σένα πάλι πίσω θα γύρισει ό,τι καλό ή κακό κάνεις.Είναι γνωστό.

    Το συγκεκριμένο θέμα δεν οδηγεί πουθενά.Και όσο και αν κάποιος προσπαθεί να βγάλει το μάτι του άλλου και να αποδείξει στο ευρύ αναγνωστικό κοινό πως κάποιος είναι σκάρτος,δεν μπορεί να το αποδείξει μέσα από εδώ.

    Γιατί δεν γίνεται και η αλήθεια αργά ή γρήγορα θα φανεί.

    Και τελικά αυτό που καταφέρνει κάποιος με όλα αυτά είναι να ξεφτιλίζεται δημόσια.Και είναι κρίμα.

    Θερμή παράκληση τα όσα έγραψα να μην εκληφθούν πως υπερασπίζομαι κάποιον ή κάτι.
    Το μόνο που θέλησα είναι να βάλω και μία άλλη οπτική στα πράγματα.Ας μην κολλάμε στο πως,τι,ποιος.

    Το σύνολο να κοιτάμε.Τι μένει;Και τι στα αλήθεια κάνουμε εδώ;

    Καλό καλοκαίρι σε όλους Smile


    STEFANOS604
    04.08.2012, 17:26

    Το ξέρω Inkve και σε θυμάμαι, αφού όμως ήσουν στη διένεξη γι αυτό συμπεριέλαβα κι εσένα.

    Συνέχισε όμως σ' αυτά που δίνουν γνώση και άσε στην άκρη την αντιπαράθεση και θα δεις ότι θα εκτιμηθεί δεόντως.

    Φιλικά Στέφανος


    STEFANOS604
    04.08.2012, 17:51

    Μαίρη νομίζω ότι πρέπει να ξαναδούμε το 'Γερμανοί Ξαναρχονται' που ταιριάζει περισσότερο σ' αυτό το thread παρά στο 'Λουκά'


    NikosVy
    04.08.2012, 19:13

    Παράθεση:

    Το μέλος STEFANOS604 στις 04-08-2012 στις 17:51 έγραψε...

    Mαίρη νομίζω ότι πρέπει να ξαναδούμε το 'Γερμανοί Ξαναρχονται' που ταιριάζει περισσότερο σ' αυτό το thread παρά στο 'Λουκά'

    Παράθεση:
    Γ. Μπαμπινιώτη Λεξικό της Νέας Ελληνικής Γλώσσας, σελ. 265

    Μένω/ είμαι στο απυρόβλητο = Δεν υφίσταμαι καμία κριτική, καμία επίθεση ή επίπτωση.  ….αυτός κατάφερε να μείνει στο απυρόβλητο.

    Χρήσιμο και το Λεξικό του Μπαμπινιώτη, που εξηγεί ορισμένα πράγματα, που δεν τα εξηγούν το «Άνθρωποι – Άνθρωποι» που έλεγε στο βίντεο ο Τσαγανέας.


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης