ελληνική μουσική
    820 online   ·  210.851 μέλη

    Γουστάρετε ακόμα το MusicHeaven όσο το γουστάρετε πριν από 2 χρόνια ή βαρεθήκατε!

    mary_omikron
    01.08.2012, 00:39

    Kαλησπέρα σας Smile

    Ελειπα όλη μέρα σήμερα από το ΜΗ και μπαίνοντας βρήκα τεράστια "παραγωγή" που έπρεπε να δω, εξεπλάγην με τον τρόπο που εκλαμβάνονται και ερμηνεύονται κάποιες κινήσεις της "διαχειρίστριας" που αναφέρεται και τυγχάνει να είμαι εγώ.

    Ας ξεκινήσω λοιπόν -σε ό,τι με αφορά- το δικό μου de profundis  και πιθανόν να κατευνάσω τα μένεα, που κατά την άποψή μου δημιουργήθηκαν από παρερμηνεία. 

    Αρχές καλοκαιριού πέρυσι υπήρξαν διαμαρτυρίες και ζητήθηκε επίμονα από πολλά μέλη να υπάρξει ενεργή παρέμβαση της διαχείρισης στο forum γιατί παρατηρήθηκαν  φαινόμενα τρολλαρίσματος και προσωπικών προσβολών.

    Ανέλαβα καθήκοντα διαχειρίστριας και αποστηθίζοντας τους κανονισμούς του site κινήθηκα και εξακολουθώ να κινούμαι βάσει αυτών, αυστηρά ίσως, αλλά από χαρακτήρα ή κάνω κάτι που μου ανέθεσαν σωστά και τυπικά ή δεν το κάνω καθόλου.

    Μέσα στα πλαίσια αυτά ορισμένες φορές γίνονται υποδείξεις,  και κάποια σχόλια off topic χαρακτηρίζονται αρνητικά, όχι για να φιμωθεί το μέλος ή να λογοκριθεί η άποψή του, αλλά για να παραμείνει η συζήτηση μέσα στο θέμα και να μην ξεφύγει. 

    Oταν μέσα σε ένα θέμα κάποιο σχόλιο παραπέμπει σε άλλο θέμα, παρεμβαίνω προτείνοντας στο μέλος να δημιουργήσει νέα συζήτηση, κι αυτό δεν είναι λογοκρισία ούτε φίμωση. Γίνεται για λόγους καλλίτερης εξέλιξης.

    Επειδή ο γραπτός λόγος υστερεί του προφορικού καλό θα ήταν αυτά που γράφω να διαβάζονται και προ παντός να ερμηνεύονται σωστά, γιατί δημιουργούνται παρανοήσεις και κατά συνέπεια παρεξηγήσεις εκ του μη όντος. Και αναφέρομαι σε σένα @ NikosVy. Πρότεινα στο μέλος @ Zelemitsa να γράψει άποψη και να μην περιορίζεται σε αρνητικά πρόσημα, γιατί πρόσεξα ότι πάταγε το αρνητικό στον συνομιλητή σου και ήθελα να διαβάσω την θέση της από ενδιαφέρον. Εσύ ερμήνευσες ότι την φώναξα σαν "από μηχανής θεό" (δική σου έκφραση) προκειμένου να μου δώσει βοήθεια & κατευθύνσεις και το αναπαρήγαγες και σε διαφορετικά σημεία του forum. Κάποιος που κατάλαβε σου είπε να δεις τα "κοκκινα χεράκια" κι εσύ το εξέλαβες σαν απειλή εναντίον σου και το αναπαρήγαγες κι εδώ σ΄αυτό το θέμα, ενώ αυτός εννοούσε τα δύο χεράκια (κόκκινο αρνητικό, πράσινο θετικό) που είναι κάτω από το κάθε σχόλιο δίπλα στην ζέρμπερα.

    Δεν έχω να προσθέσω στην επί προσωπικού απολογία κάτι περισσότερο, πλην του ότι δεν υπάρχει σκοπιμότητα σε τίποτα, απλά προσπαθώ να κάνω όσο το δυνατόν καλλίτερα και κατά κρίσιν αυτό που μου ανετέθη και τίποτα περισσότερο.

    -----------------------------------------------------

    Τώρα επί του κυρίως θέματος θα ήθελα να πω οτι μέσα στο ΜΗ δεν γνωρίζω προσωπικά κανένα απολύτως μέλος (εκτός από την Eleni-PZ που έφερα εγώ) αλλά αισθάνομαι πολύ οικεία και φιλικά με πάρα πολλά άτομα, έχουμε κάνει μια υπέροχη παρέα από όλα τα σημεία της Ελλάδας, Κύπρου και όχι μόνο,  μιλάμε στο chat του ραδιοφώνου καθημερινά ακούγοντας μουσική, γνωρίζουμε ο ένας τις μικροχαρές του άλλου, συμπάσχουμε και ενημερωνόμαστε για τα προβλήματα μας, ανησυχούμε αν κάποιος της παρέας χαθεί μερικές μέρες, αλληλοπειραζόμαστε, ενδιαφερόμαστε, συζητάμε, συμφωνούμε, διαφωνούμε και γενικά το ΜΗ είναι ένα σημείο συνάντησης κι ένα ανοικτό παράθυρο έξω στον κόσμο όντας ο καθένας μέσα στο δωμάτιό του.

    Φυσικά δεν γίνεται να μην κάνω ειδική μνεία στο radio και στους παραγωγούς που βάζουν καθημερινά το μεράκι τους και σ΄αυτά που παρέχει το ΜΗ μέσω του e-περιοδικού, των άρθρων, των συζητήσεων, των blogs, των διαγωνισμών, των happenings και τόσων άλλων που ενημερώνουν εκπαιδεύουν και ψυχαγωγούν.

    To Μusicheaven είναι κάτι ζωντανό με ψυχή και είναι λάθος να το βλέπουμε μόνο σαν μια σελίδα που σκοπός της είναι μια εξέχουσα θέση στην μηχανή αναζήτησης. 

    Το Μusicheaven είμαστε όλοι εμείς, ο καθένας απ΄το μετερίζι του, σύμφωνα με τις δυνατότητές του και ΠΡΟ ΠΑΝΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΤΟΥ ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ.

    Υπό αυτές τις έννοιες ΝΑΙ το γουστάρω περισσότερο από πριν 6 χρόνια που έκανα εγγραφή και ΔΕΝ το βαρέθηκα.


    sven
    01.08.2012, 01:21

    Η σχέση του καθενός μας με το ΜΗ είναι -τηρουμένων των αναλογιών- όπως και κάθε άλλη προσωπική μας σχέση. Έχει δηλαδή τις όμορφες, άσχημες αλλά και αδιάφορες περιόδους της, και, όπως σε οποιαδήποτε σχέση μας, το οτιδήποτε συμβαίνει σε αυτήν  φέρει και την προσωπική μας σφραγίδα και συνευθύνη, από τη στιγμή που χρωματίζεται από τις δικές μας συνειδητές ή υποσυνείδητες προσδοκίες αλλά και από την ιδιαιτερότητα των διαφόρων προσωπικών σχέσεων που δημιουργούμε με άλλα μέλη.

    Όσο πιο ενεργή είναι η συμμετοχή κάποιου σε μία ιστοσελίδα, τόσο εντονότερα και τα διάφορα συναισθήματα ή οι διαφόρων ειδών δεσμοί που δημιουργούνται. Όσο πιο συνειδητοί είναι οι λόγοι για τους οποίους συμμετέχουμε, τόσο σπανιότερα θα ματαιωνόμαστε, θα απογοητευόμαστε, θα «παραμορφώνουμε» τους άλλους ή θα αναγόμαστε σε ευρύτερο πρόβλημα του ιστότοπου, και το αντίστροφο…

    Η συμμετοχή -συνήθως ανώνυμη- σε μία ιστοσελίδα αποτελεί, ως ένα σημείο, και ενός είδους «ψυχοθεραπεία» ή «κάθαρση», από τη στιγμή που δίνει τη δυνατότητα να υιοθετούμε στάσεις και ρόλους που δεν τολμούμε στην πραγματική μας ζωή, να εκφράζουμε απόψεις, συναισθήματα, πλευρές του εαυτού μας ή να επιδεικνύουμε συμπεριφορές που θα ήταν πολύ δύσκολο έως αδύνατον να εξωτερικεύσουμε κάτω από άλλες συνθήκες, να φαντασιώνουμε το οτιδήποτε ευκολότερα, να αναιρούμε, να απορρίπτουμε και να εγκαταλείπουμε αβίαστα και «ελαφρά τη καρδία» το οτιδήποτε και τον οποιονδήποτε…

    Επειδή ακριβώς οι περισσότερες σχέσεις μεταξύ μελών που δημιουργούνται σε μια ιστοσελίδα είναι προϊόν φαντασιώσεων και άδηλων ή υποσυνείδητων προσδοκιών, γι΄αυτό και οι ματαιώσεις, το τέλος τους ή η αντιστροφή στο αντίθετό τους είναι συχνή και συχνά έκδηλη…

    Το οποιοδήποτε σχήμα ανθρώπινης σχέσης της πραγματικής ζωής μπορεί να προκύψει και σε έναν ιστότοπο, και μάλιστα με πιο έκδηλα χαρακτηριστικά. Νομίζω πως είναι ευκολότερο, κατά μία έννοια, να καταλάβουμε τον πραγματικό χαρακτήρα κάποιου -παρά τις όποιες «παραμορφώσεις του- μέσα σε έναν ιστότοπο παρά στην πραγματική ζωή, και αυτό γιατί οι αναστολές και οι «μεταμορφώσεις» γίνονται ευκολότερα, πιο αυθόρμητα και λιγότερο απαγορευμένα εξαιτίας της ανωνυμίας…

    Εντελώς άθελά μου, το σχόλιο αυτό πήρε τη μορφή μιας μίνι «ψυχοκοινωνικής ανάλυσης», αλλά πιστεύω πως ένα μεγάλο μέρος των όποιων διακυμάνσεων της σχέσης μας με έναν ιστότοπο -και στην προκειμένη περίπτωση με το ΜΗ- θα μπορούσε να γίνει κατανοητό μέσα από αυτήν την οπτική και αφορά λιγότερο ή περισσότερο ΟΛΟΥΣ μας ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ…


    -----------------
    Ό,τι δε σε σκοτώνει, σε κάνει πιο δυνατό!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sven στις 01-08-2012 01:23 ]


    IronGirl
    01.08.2012, 13:37

    Είμαι μέλος στον Musicheaven από το 2009 όταν και ξεκίνησα τις εκπομπές.. Προϋπήρχα όμως σαν ακροάτρια.

    Λόγω του ότι δεν είμαι μουσικός, ποτέ δεν με ενδιέφερε να διαβάζω συγκεκριμένες αναρτήσεις που απευθύνονται σε επαγγελματίες μουσικούς (ή οτιδήποτε συναφές) τύπου "πιάνο και οκτάβες" για αυτό και δεν τα διαβάζω...με ενοχλούν? Όχι.

    Το site έχει Forum:

    • Της μουσικης
    • των μουσικών
    • του λαού
    • τα εν οίκω και το
    • Radio Musicheaven.

    Μπες και διάβασε ΟΤΙ σου αρέσει! Αν δεν σου αρέσει, υπάρχουν άλλα 800 site που θα πληρούν τις προϋποθέσεις σου. Όλο αυτό μου θυμίζει ένα σκετσάκι: Ζευγάρι παντρεμένο και η γυναίκα αφού προσπάθησε σαν τρελή να αλλάξει τον άντρα που ερωτεύτηκε, ξαφνικά γυρνάει μετά από χρόνια και του λέει «δεν είσαι ο άντρας που ερωτεύτηκα».

    Λόγω ακουσμάτων θα προτιμούσα να υπήρχε πιο έντονη κινητικότητα στο rock, αλλά το προφίλ του site δεν είναι τέτοιο..για αυτό και δεν είμαι από τα άτομα που γράφουν συχνά στο forum κτλ..

    Δεν καταλαβαίνω την "αρνητική αξιολόγηση" και τη "θετική αξιολόγηση" και όλη αυτή την αναφορά στο συγκεκριμένο θέμα..είναι σαν το like του facebook..τόση μεγάλη σημασία??? Πραγματικά αν θεωρεί κανείς ότι είναι αρεστός σε όλους, θα πρέπει να αναθεωρήσει..Ακόμα και αρνητική αξιολόγηση να πάρεις, τι έγινε? Αλλάζει η άποψή σου? Δηλαδή όταν παίρνεις θετικές αξιολογήσεις ανεβαίνει το ηθικό σου και ικανοποίησε? Και παρακαλώ πολύ δεν απευθύνομαι σε κανέναν συγκεκριμένο, απλά εκφράζω μία ακόμα άποψη.

    Όσο για τους συντονιστές/διαχειριστές κτλ, αυτοί πρέπει να υπάρχουν γιατί τα site έχουν κάποιους κανόνες. Αν μπει κάποιος ο οποίος δεν σέβεται τους κανόνες, άντε γεια. Αν μπει κάποιος που δεν ξέρει τους κανόνες, καλείται από τους διαχειριστές να τους μάθει. Αν τους μάθει και δεν τους τηρεί, σημαίνει ότι δεν του αρέσουν. Αν δεν σου αρέσουν οι κανόνες που έμαθες άλλαξε site. Σίγουρα θα υπάρχουν άλλα site που θα πληρούν τις προϋποθέσεις σου. Simple enough?

     

    Κλείνω με ένα μικρό σχόλιο για τον jorge και την όποια «εξουσία» έχει…

    Φτιάξε και εσύ κάτι δικό σου και μετά άστο να γίνει «σκατά» για να μη φανείς «φασίστας».

     

    Είναι ένα forum για να περνάς την ώρα σου..Nothing more nothing less :)


    faidonalkinoos
    01.08.2012, 14:28

    Κάποια στιγμή πρέπει να κατανοήσουμε την έννοια του σεβασμού...

    Κάποια στιγμή πρέπει να ενεργοποιήσουμε την έννοια της ντροπής...

    ..................

    Επειδή δε γνωρίζω την ιδιότητά σου, ούτε την παντελονάτη ούτε τη φουστανάτη κι επειδή ο ερειστικός σου τρόπος με ενοχλεί αφάνταστα, θα σε παρακαλούσα να καταθέτεις προτάσεις, ούτως ώστε να μου αποδείξεις πως σέβεσαι το χρόνο μου, πως δεν είμαι υποχρεωμένος να ακούω την όποια σου κατωτερότητα, που καλά κρυμμένη πίσω από την ανωνυμία και την εφημερότητα, προσπαθεί να αναστείλει τάχα το κακό...

    Θα σε παρακαλούσα (SIC), όταν απευθύνεσαι και σε άλλους, να νοιώθεις την ανάγκη του αυτοπεριορισμού, στις εκφράσεις σου, έτσι που να μην μ' εξαναγκάζεις στην ελαστική σου έκφραση, στην υποχρεωτική ανάγνωση που εσύ νομίζεις καλό να μεταφέρεις εδώ, που συνυπάρχω... αυτά για τ.. φίλ. Messerschmitt

    Πάμε τώρα στο φίλο NikosVy, που ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί πράγμα μιλάει εδώ και δύο εβδομάδες...

    Φίλε μου έχεις όλα τα συμπτώματα του εθισμένου από την ηλεκτρονική λαίλαπα, έχεις αφεθεί έρμαιο της φασιστικής υπερπληροφόρησης, που "απλόχερα" σου χαρίζεται από το ίντερνετ, έχεις δημιουργήσει για τον εαυτό σου την εικόνα του πολύξερου - ασύντακτου - αρλουμπιστή - που δε διαβάζει ούτε τους τίτλους των ειδήσεων, μιας κι ο εθισμός σου σε προτρέπει στο προτρεχέτω κι όχι στη βαθιά ηθική συνήθεια του σκέπτεσται...

    έχεις τόση συσσωρευμένη μιζέρια μέσα σου, που προσπαθείς με την επιμονή, του επιπόλαιοπυ παντοξερόλα τζάνκι ιντερνετάκια, να μολύνει τα πάντα...

    με κούρασες... όπως κι όλους τους άλλους που σε κοκκινίσανε... άσε που αν συνεχίσεις θα παίξεις και το παιχνίδι του Jorge, στην πως την είπες πάλι εκείνη τη σοφία σου με την προσέλευση...  (;;;)

    αρκετά με τη μιζέρια σας...

    τόσο νέοι άνθρωποι, να είστε τόσο μίζεροι... (;;;;;;;;)

    τίποτα καλό δε βρίσκετε σε τίποτα... (;;;;;)

    υ.γ. αν θέλεις κάτι να αλλάξεις στείλτο στο:

    στο Προτάσεις για βελτίωση του MusicHeaven

    υ.γ. 2 όποιος ντρέπεται για την ιδιότητά του, την επαγγελματική ή τη χομπίστικη, την ιδιότητά του τη βιοποριστική, ή την καλλιτεχνική ας ντρέπεται...

    μου αρέσουν οι άνθρωποι που όπου κι αν βρεθούν υπερασπίζονται τη δουλειά τους...

    υ.γ. 3 αν πάλι τίποτα δε σου αρέσει και θέλεις κάτι δικό σου να δημιουργήσεις... κάνε το... είναι δωρεάν... ανέβασε τη δική σου σελίδα... ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ - ΚΙ Ο Jorge ΘΑ ΒΟΘΗΣΕΙ... ΟΛΟΙ ΜΑΣ...

    Συγγνώμη Jorge - συγγνώμη mary_omikron για τον τόνο της γραφής μου...

    Συγγνώμη από τα μέλη που παρακολουθούν τη συζήτηση αλλά κι απ' αυτούς που ύστερα θα μπουν...


    faidonalkinoos
    01.08.2012, 14:37

    για τον φίλο Inkve, να πω: πως η αναζήτησή σου είναι αληθινή, ψάχνεις να βρεις, αιτίες για τα γιατί, αλλά και δρόμους για το πως...

    επειδή όμορφα συγκεντρώνεις τη σκέψη σου, θα σε παρακαλούσα να κάνεις ολοκληρωμένες προτάσεις, ώστε να βοηθήσεις κι εμάς τους νεότερους στην κατανόηση των ζητημάτων, προτάσεις όχι αναδρομή σε κάποιες που πέρασαν καλές ή κακές εποχές ή σε κάποιες άτυχες στιγμές, της ένθεν κι ένθεν πλευράς...

    Ειλικρινά πιστεύω πως θέλεις κάτι να αλλάξει...

    ζήτησέ το ...

    μη παλινδρομούμε... ο ορίζοντας είναι ανοικτός ...

    κι ας μη μου απάντησες...

    άλλωστε η θέση μου, μιλάει, για την αγάπη που κρύβεται, πίσω από τις λέξεις σου και τα νοήματά σου...

    σ' αυτό πιστεύω συμφωνούμε...

    Καλή συνέχεια !!!


    jorge
    01.08.2012, 16:20

    Παράθεση:

    Το μέλος Messerschmitt στις 01-08-2012 στις 11:47 έγραψε...

    Περίεργη αίσθηση έχεις για την αγάπη. Επειδή κάποιος δεν ενδιαφέρεται για σένα, πάει να πει ότι δεν τον ενδιαφέρει κάτι άλλο;

    Αυτό δεν είναι αγάπη, είναι εγωισμός.

    Έτσι ακριβώς. Αν οι διεγραφέντες γούσταραν το MusicHeaven, θα σέβονταν τις υποδείξεις των συντονιστών. Όμως δεν το σεβάστηκαν για το λόγο που αναφέρεις. Δεν υπήρχε αγάπη, παρά εγωισμός.

    Παράθεση:

    Το μέλος Messerschmitt στις 01-08-2012 στις 11:47 έγραψε...

    Μάλλον έχεις πρόβλημα με αυτά που σου ανέφερε το μέλος, τα οποία είναι πολύ σωστά. Όμως τελικά δεν κρατήθηκες. Το συμπέρασμα που βγαίνει είναι ότι ναι μεν, αλλά εσύ αποφασίζεις και διατάζεις. Οπότε λίγη ειλικρίνεια παραπάνω δεν βλάπτει. Θα ήταν πολύ πιο "παντελονάτο" να πεις ότι όπως και να έχει, εγώ αποφασίζω στο τέλος.

    Έγραψα "ο καθένας στα χωράφια του". Αυτό σημαίνει οτι τις τελικές αποφάσεις τις λαμβάνουμε εμείς.

    Παράθεση:

    Το μέλος Messerschmitt στις 01-08-2012 στις 11:47 έγραψε...

    Για την υπογραφή, βάλε στους κανονισμούς να είναι υποχρεωτική η αναφορά της επαγγελματικής ιδιότητας του μέλους όταν αυτή είναι σχετική με το αντικείμενο του MH. Με τον τρόπο αυτό υπάρχει διαφάνεια και μειώνεται σημαντικά η περίπτωση άγρας πελατών. Έτσι κάνουν στα περισσότερα fora.

    Μάλιστα. Και θα κάνουμε δηλαδή ban όποιον τελικά είναι καθηγητής μουσικής και δεν το έχει δηλώσει;


    inkve
    01.08.2012, 16:40

    jorge...εγω απαντησα στην ερωτηση σου περι εσοδων...οπως θα σου απαντησω και στην ερωτηση σου περι μελων που δεν σεβοντουσαν τους νομους του site...

    ειναι αληθεια πως 1-2 μελη απο οσα ανεφερα ηταν σχετικα απειθαρχα...σχετικα...οχι πως δεν σεβοντουσαν...περαν αυτου ομως αν λαβεις υποψη το εντονο της προσωπικοτητας τους που δικαιολογει καπως την απειθαρχια αλλα ακομα πιο ειδικα το επιπεδο των γνωσεων τους αλλα και της ανειδιοτελης ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ τους προς την σελιδα ειναι λιγο αδικο προς αυτους να τους συγκρινουμε με τα τωρινα επωνυμα μελη που ναι βρε συ jorge...χρησιμοποιουν την σελιδα ΣΟΥ προς αλιευση πελατειας τους ΜΗ ΕΧΩΝΤΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΙΝΑ ΤΟΥ MUSICHEAVEN,,,

    κακο οπως βλεπεις δεν βρισκω το να βρισκεις πελατες....κακο βρισκω το να βρισκεις πελατες αλλα να μην προσφερεις τιποτα σε εναν μουσικο ιστοτοπο και να βγαινεις καθαγιασμενος απο την διαχειριση που θα επρεπε να αποδιδει τα του καισαρως τω καισαρι....εστω και μετα απο διαστημα μηνων καποιων εκδιωξεων...


     η πρακτικη αλιευσης πελατειας με μηδενικη προσφορα στην σελιδα σου ανεβαζει το επιπεδο??απαντηση σε αυτην μου την ερωτηση δεν εχω λαβει...

    ενας τιτλος στην υπογραφη δεν μου λεει κατι προσωπικα...μου λεει η προσφορα σε βαθος χρονου...χρονος περασε...προσφορα δεν υπαρχει....

    να αλλαξω και εγω τιτλο λοιπον και να ειμαι παντελως αφανης!!θα προσφερω κατι?

    το ουσιαστικο θεμα μας ειναι ποσο γουσταρουμε το musicheaven μετα απο δυο χρονια....εγω κατεθεσα τις αποψεις μου...τους προβληματισμους μου...με επιχειρηματα και στοιχεια...

    εσυ προφανως ειρωνευομενος αποκαλεις τον εαυτο σου φασιστα...

    δεν εχω τετοια αποψη για εσενα και στο ελαχιστο που εχουμε μιλησει απο κοντα το εχω δειξει νομιζω..


    mary_omikron
    01.08.2012, 17:42

    Δηλαδή εδώ και κανα δυό μέρες καλούμαστε όλοι να πιστέψουμε ότι :

    1) Μέλη χωρίς παρουσία και δραστηριότητα στο ΜΗ και με 0 σχόλια ξαφνικά ένοιωσαν την ανάγκη να εκφραστούν μόνο βάζοντας αδιακρίτως αρνητικά πρόσημα.

    2) Εκανε ένα μέλος σήμερα 1η Αυγούστου εγγραφή και από τα 1000plus θέματα ξεχώρισε αυτό,  ειδικά με σκοπό να την πει στον Χόρχε, να κρίνει, να κατακρίνει  γράφοντας με ύφος ειδήμονος και γνώστη του γενικού γίγνεσθαι.

    Παρ΄όλο που δείχνετε δυσαρεστημένοι και απαξιωτικοί, υποδεικνύετε άλλα sites για μίμηση, αμφισβητείτε κανονισμούς, προφίλ, ιδιότητες, δίνετε οδηγίες καλής λειτουργίας, αποδίδετε τεχνικές άγρας όφελους, μετράτε μεγέθη παντελονιών κλπ κλπ ωστόσο όλο εδώ μέσα τριγυρνάτε.

    Ωραία, είστε "ανώτεροι" δεν σας καλύπτει το ΜΗ, δεν μας γουστάρετε βρε αδερφέ και μας την είπατε. Δεν αρκεί? Μήπως θα πρέπει να το κοιτάξετε λίγο καλλίτερα? Υπάρχει κι ένα καταστρεπτικό συναίσθημα που λέγεται φθόνος. 

    ΥΓ 1. Ατομο που φτιάχνει δυό τρία προφίλ και ψηφίζει θετικά τον εαυτό του, αρνητικά τους διαφωνούντες μαζί του, δημιουργώντας -δήθεν- ένα κλίμα έγκρισης και αποδοχής των δικών του ιδεών, δεν είναι η ανακάλυψη της Αμερικής, έχει ξανασυμβεί και αναγνωρίζεται αμέσως.... Διαβάζοντας ΟΛΑ τα ποστς καθημερινά και όλες τις συζητήσεις είναι ηλίου φαεινότερον ποιός είναι ποιός... μην αναλώνεστε σε τζάμπα κινήσεις.  Κανένα δεν πείθετε ούτε ξεγελάτε.... Κατά βάθος όλοι ξέρουμε...  (λέει η Σοφία)Smile

    ΥΓ 2. ΦαιδωνΑλκίνοε, είπες τα αυτονόητα και αποδεκτά από κάθε καλοπροαίρετα σκεπτόμενο άτομο.

    ΥΓ 3. Inkve καλέ μου φίλε, λίγο αόριστα αλλά εσύ θα με καταλάβεις, θυμάσαι την συζήτησή μας για την καλή αγελάδα που κλωτσούσε τον κουβά μόλις τον γέμιζε? Και εσύ συμφωνούσες τότε. Τι άλλαξε? Μήπως αν σου στείλω σε πμ μια συγκεντρωτική κατάσταση με ύβρεις τύπου "π@τσαβούρα" "χοντρή π@υστρα" κλπ θα φρεσκαριζόταν η μνήμη σου σχετικά με το ban που ισχυρίζεσαι ότι αναβάθμιζε το ΜΗ και υπεραμύνεσαι τώρα? 

    ____________________________________

    Προς κάθε ενδιαφερόμενο : Πριν από οποιοδήποτε ban μέλους προηγείται πάντα μακρόσυρτη αλληλογραφία με προσωπικά μηνύματα στο μέλος, αρχικά με επισημάνσεις στη συνέχεια με υποδείξεις, δίνεται περίοδος χάριτος, ξανά υποδείξεις και σαν έσχατο σημείο ακολουθεί η αποβολή του από την κοινότητα αν δεν τα αποδεχθεί. Ολες τις φορές την απομάκρυνση των ενοχλητικών μελών την ζητούν επιτακτικά τα άλλα μέλη που θίγονται.

     


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    mary_omikron
    01.08.2012, 18:20
    Οχι, δεν απαγορεύεται. Διακρίνεται όμως ότι πρόκειται για παλιό μέλος που έχει την ευχαίρεια που δεν διαθέτει κάποιο καινούργιο που δεν γνωρίζει πρόσωπα πράγματα και καταστάσεις . Και επειδή συνενοούμαστε, δώσε χαιρετισμούς δίπλα στην συμπάθειά μου.
    sven
    01.08.2012, 18:40

    ...μεταξύ όλων των άλλων, ακόμα και τα...ορθογραφικά λάθη είναι τα ίδια...{#emotions_dlg.tt2}


    mary_omikron
    01.08.2012, 18:41
    Ο,τι πεις εσύ.....
    jorge
    01.08.2012, 18:43

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 01-08-2012 στις 16:40 έγραψε...

    ειναι αληθεια πως 1-2 μελη απο οσα ανεφερα ηταν σχετικα απειθαρχα...σχετικα...οχι πως δεν σεβοντουσαν...περαν αυτου ομως αν λαβεις υποψη το εντονο της προσωπικοτητας τους που δικαιολογει καπως την απειθαρχια αλλα ακομα πιο ειδικα το επιπεδο των γνωσεων τους αλλα και της ανειδιοτελης ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ τους προς την σελιδα ειναι λιγο αδικο προς αυτους να τους συγκρινουμε με τα τωρινα επωνυμα μελη που ναι βρε συ jorge...χρησιμοποιουν την σελιδα ΣΟΥ προς αλιευση πελατειας τους ΜΗ ΕΧΩΝΤΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΙΝΑ ΤΟΥ MUSICHEAVEN,,,

    Βρε inve, πιστεύεις οτι τους πετάξαμε έξω έτσι απλά; Που ξέρεις αν τους στείλαμε ΠΜ; Ένας από αυτούς που αναφέρεις έχει λάβει από μένα τουλάχιστον 4-5 προειδοποιητικά ΠΜ. Τι άλλο ήθελες να κάνω; Να μείνω απαθής και να ξεφυτρώσουν μετά κλώνοι τους, όπως είχε αρχίσει να γίνεται; Με την δικαιολογία "αφήνεις τον Α, γιατί δεν αφήνεις εμένα;". Πες μου, περιμένω απάντηση ειδικά σε αυτή την ερώτηση.

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 01-08-2012 στις 16:40 έγραψε...

    κακο οπως βλεπεις δεν βρισκω το να βρισκεις πελατες....κακο βρισκω το να βρισκεις πελατες αλλα να μην προσφερεις τιποτα σε εναν μουσικο ιστοτοπο και να βγαινεις καθαγιασμενος απο την διαχειριση που θα επρεπε να αποδιδει τα του καισαρως τω καισαρι....εστω και μετα απο διαστημα μηνων καποιων εκδιωξεων...

    Και τι προτείνεις; Ban ή ξεκατίνιασμα σε όσους δεν προσφέρουν;

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 01-08-2012 στις 16:40 έγραψε...

     η πρακτικη αλιευσης πελατειας με μηδενικη προσφορα στην σελιδα σου ανεβαζει το επιπεδο??απαντηση σε αυτην μου την ερωτηση δεν εχω λαβει...

    Δεν ανεβάζει το επίπεδο, όχι. Εσύ κάνεις παρέα μόνο με άτομα που σου ανεβάζουν το επίπεδο; Ότι δεν σου ανεβάζει το επίπεδο, το πετάς;

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 01-08-2012 στις 16:40 έγραψε...

    εσυ προφανως ειρωνευομενος αποκαλεις τον εαυτο σου φασιστα...

    δεν εχω τετοια αποψη για εσενα και στο ελαχιστο που εχουμε μιλησει απο κοντα το εχω δειξει νομιζω..

    Το ξέρω ρε συ, δεν πήγαινε σε σένα. Cool... Σ' ευχαριστω και για την τοποθέτησή σου γενικότερα. Είναι καλό να γίνονται τέτοιες συζητήσεις. Ασχετα αν διαφωνώ με πολλά.


    inkve
    01.08.2012, 19:32

    μαιρη εχω παρεξηγηθει....συγγνωμη δηλαδη αλλα αυτο εχει γινει

    μαλλον πιστευετε οτι κανω τον δικηγορο οπως μετα λυπης διαπιστωνω απο το μηνυμα σου

    ναι ο spartan(διοτι σε αυτον αναφερεσαι)στο συγκεκριμενο μηνυμα ειχε εκτροχιαστει....κατα την αποψη μου (που οπως ξερεις εγω του τα λεω απο κοντα) επρεπε να σουταριστει....να σουταριστει ομως εκεινη την στιγμη οχι μετα...εν αντιθεση σουταριστηκε αργοτερα σε ξεκαρφωτο θεμα για ψιλου πηδημα...στειλτον εκει που πρεπει δηλαδη

    δικαιωματα ειχε δωσει ο spartan...αλλα ειχε παρει επισης....μονος καυγας δεν γινεται...

    το περιεργο ειναι πως εγω μιλαω στον πλυθηντικο για καποια μελη και βλεπω σχολιαστηκαν μονο τα ασχημα των μελων που αναφερα....τα ομορφα δηλαδη??ξεχαστηκαν??

    η προσφορα ολων αυτων πηγε απατη???

    διοτι εμενα εκει ειναι η διαφωνια μου....ναι καποιοι υπηρξαν απειθαρχοι λογω εκρηκτικου η ειρωνικου χαρακτηρα(δεν μιλαω μονο για εναν)που ειναι αποτελεσμα της εντονης προσωπικοτητας τους....

    η προσφορα τους?μηπως η συγκριση ειναι μερα-νυχτα με τους παρωντες που ναι μεν κρινονται με διαγωγη κοσμιοτατη αλλα ξεχναμε??απο προσφορα τρια πουλακια καθονταν??

    μην οδηγειτε το θεμα σε αδιεξοδο με στοχευμενα ατομα...

    εγω σχολιασα το ποσο γουσταρω τον ιστοτοπο τωρα σε συγκριση με πριν και ανελυσα και τους λογους...βλεπω ατομα με αποριες...και επισης βλεπω οσους ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΥΠΕΥΘΗΝΟΙ ΝΑ ΤΗΣ ΛΥΣΟΥΝ ΝΑ ΚΟΙΤΑΝΕ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ....ενταξει ρε παιδια...δε θα σας κλεψουν και το μεροκαματο...ελεος δηλαδη,....

    ιντερνετ και ελευθερη πληροφορηση...ειναι κακο που απαιτω η πληροφορηση αυτη να προερχεται απο ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΧΟΥΝ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ??

    ειναι κακο που αντιδρω οταν αυτα τα ατομα ναι μεν διαφημιζονται και φιγουραρουν σε ενα μουσικο site ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΟΜΩΣ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΠΡΟΣ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΣΩΣΤΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΑΠΛΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΚΟΥΜΠΗΣΟΥΝ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ???

    ειναι αυτη σωστη αντιμετωπιση προς την σελιδα μαιρη???


    inkve
    01.08.2012, 20:03

    jorge...

    προτεινω να αλλαξει το κλιμα και οσοι πραγματικα μπορουν να βοηθησουν (διοτι μπορουν απλα δεν θελουν)να γνωριζουν εξαρχης πως καλα κανουν και φιγουραρουν...ομως να προσφερουν και κατι....οχι μονο για να τσιμπαμε πελατακια...

    αν δεν αλλαξουν συμπεριφορα τοτε υπαρχουν και ευγενικοι τροποι να δειξουμε πως κοιταχτε μαγκες... ο χορος εδω εχει αυτο τον ρυθμο...αν δεν τον ακολουθειτε απλως θα μενετε στην απεξω για τα παλαμακια...ουτε μπαν ουτε τιποτα...

    και εγω ειμαι μελος αλλης μουσικης κοινοτητας που δεν επισκεπτομαι καθημερινα...και οταν σπανια ποσταρω μηνυμα φυσικα κανεις δεν μου δινει σημασια....ξερεις γιατι???ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ...

    ΣΚΛΗΡΟ ΤΟ ΑΤΙΜΟ....ΑΛΛΑ ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ ΔΙΚΑΙΟ....

    διοτι υπαρχουν και μελη που ειναι επαγγελματιες μουσικοι-οργανοπαιχτες που εχουν φαει ψωμι απο την μουσικη λιωνωντας καθε βραδυ στην σκηνη....

    αν αυτοι μιλησουν για εμπειριες και γνωση ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ ξερεις τι γελιο εχει να πεσει με τους προηγουμενους???δεν φανταζεσαι!!!

    ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΣ Ο ΑΚΑΔΗΜΑΙΣΜΟΣ....ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΑΣ ΚΛΕΙΝΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΦΟΥΣΚΑ!!

    κατα δευτερον...

    δεν πιστευω οτι το να βγαλουμε στην φορα προσωπικα μηνυματα και προειδοποιησεις ειναι σωστο....

    κατα τριτον... οσων αφορα τον προσωπικο μου φιλο spartan...πινουμε κοκα κολες σπιτι του(πλεον δεν κερναει σουβλακια!!!)και ημουν απο τους πρωτους που του ελεγα πως προσφερεις ρε μ@λ@κ@.....αλλα δεν ειμαστε πλεον οπως πριν 15 χρονια που παιζαμε ξυλο για να περασει η ωρα μας!!!ηρεμησε....

    δικαιολογημενες οι προειδοποιησεις ...κατα ενα μερος και το σουταρισμα....ομως προκληθηκε και ο ιδιος...και προκληθηκε πολυ φιλε μου....διαβαζωντας λογια για εκεινον γραμμενα με πλαγιο τροπο...πολυ ασχημο δεν νομιζεις?

    ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΛΕΩ ΑΠΛΩΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ......παρατηρητης ειμαι και προσπαθω με οσες γνωσεις εχω να προσφερω επειδη ετσι ηρθαν τα πραγματα και ειμαι καποια λιγα χρονια εδω....

    ομως η αποψη μου δεν σημαινει οτι θα ειναι ευχαριστη προς ολους...αλλωστε οι φιλοι ρε συ jorge,εστω και οι ιντερνετικοι,τα λενε εξω απο τα δοντια

    αυτα.....


    mary_omikron
    01.08.2012, 20:09

    @ Inkve σχολίασα μόνο ένα σημεία που διαφώνησα μαζί σου, στα άλλα συμφωνώ και κακώς δεν έκανα λόγο. Εχεις δίκιο, νόμισα θα ήταν κατανοητό.

    Τώρα να συζητήσουμε αναδρομικά ένα ban που κι εσύ είπες "επρεπε να σουταριστεί" δεν έχει νόημα, αν έγινε άκαιρα ή έγκαιρα... ίσως να μεσολάβησε η περίοδος χάριτος που ακολουθεί τις υποδείξεις, ίσως να ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι.

    Στην ουσία των προτάσεών σου τώρα, ναι, κι εγώ χαίρομαι όταν βλέπω να δίνονται απαντήσεις σε απορίες και ερωτήσεις, πλην όμως αυτό δεν μπορεί να επιβληθεί σαν όρος στους μουσικούς της κοινότητας, ούτε να απαιτηθεί. Οι οποιουδήποτε τύπου προσφορές είναι προαιρετικές και εναπόκεινται στην καλή θέληση και στον χρόνο που διαθέτει ένα μέλος/μουσικός/καθηγητής κλπ 

    Δεν γνωρίζω αν υπάρχουν άλλα μουσικά sites που στα μέλη με περγαμηνές προϋπόθεση της συμμετοχής τους  είναι η υποχρέωση προσφοράς γνώσεων. Δεν ακούγεται και πολύ δημοκρατικό, δε νομίζεις?

    Εδώ σε εμάς  όλα είναι προαιρετικά και εθελοντικά, βασίζονται στην διάθεση του καθενός όπως είπα και παραπάνω, στον χρόνο που διαθέτει και πολλές φορές και στην αντιμετώπιση που έχει λάβει -ίσως- κατά το παρελθόν από εκφράσεις διαφωνούντων και troll-αρίσματα.

    Προσωπικά μ΄αρέσουν οι διαφωνίες σε μια συζήτηση, όταν οι συνομιλητές σέβονται αλλήλους σαν προσωπικότητες και μάχονται μόνο με επιχειρήματα, αλλά δυστυχώς τις περισσότερες φορές επεκτείνονται σε χαρακτηρισμούς προσβολές και όλα τα γνωστά που ακολουθούν. Αλλοι δεν αναγνωρίζουν καν το δικαίωμα διαφορετικής γνώμης. Εξαιρετικά σπάνιοι οι ψύχραιμοι συνομιλητές με συγκροτημένο λόγο και φειδώ έκτασης.

    ------------------------------------------------------------

    ΥΓ. Είναι η γνώμη η δική μου αυτή, διαβάζοντας εκ των υστέρων το μηνυμα που έγραψες στον Χόρχε, ας απαντησει ως αρμόδιος. 


    -----------------
    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 01-08-2012 20:41 ]


    inkve
    01.08.2012, 20:19
    ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΜΑΙΡΗ ΕΙΜΑΙ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΣΠΑΝΙΑ ΠΟΣΤΑΡΩ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ....ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ...ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΟ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΜΑΙΡΗ ΜΟΥ.... ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ
    mary_omikron
    01.08.2012, 20:36

    Παράθεση:

    Το μέλος Messerschmitt στις 01-08-2012 στις 19:45 έγραψε...

    [...]  Εάν φοράγανε παντελόνια, θα επιδίωκαν τον διάλογο. Με τη φίμωση επιδιώκουν κάτι άλλο. Τι; Ρωτήστε τους... .


    Για ποιού ακριβώς το παντελόνι ενδιαφέρεσαι, για να σε ενημερώσω? Ως πρώην μέτοχος εταιρίας κατασκευής ενδυμάτων άπτεται της ειδικότητάς μου και θα πάρεις υπεύθυνη απάντηση για διαστάσεις, τύπο υφάσματος, σύνθεση, μοντέλο, πατρόν, μετράζ που απαιτήθηκε, υλικά ραφής, τσεπόν, φερμουάρ, κουμπιά, περτσίνια, τρόπο και τόπο ραφής, πλύσιμο, συσκευασία, κόστος παραγωγής και τελική τιμή πώλησης σύν ΦΠΑ.

    (Βλέπεις? δεν είμαι μουσικός και υστερώ σε δυνατότητα δημιουργίας συζητήσεων, όπως πολύ σωστά εντόπισες και επεσήμανες σε άλλο νήμα. Απολύομαι? {#emotions_dlg.biggrin})

    Θα επεδίωκαν -λες- διάλογο.... Ποιοί και με ποιόν? 

    Με τη  φίμωση -λες- επιδιώκουν κάτι άλλο... Ποιά φίμωση ποιοί και ποιόν φίμωσαν?

    Γιατί έχω την εντύπωση οτι ο Ινβε μιλάει για μουσικούς του site που θα ήθελε να προσφέρουν περισσότερα. 


    sapounofouska
    01.08.2012, 21:03

    Παράθεση:

    Το μέλος EVAGGELIASAKELLARIOU στις 31-07-2012 στις 22:56 έγραψε...

    Kαλησπέρα. Είμαι μέλος στο ΜΗ από τη 25η Σπτεμβρίου 2011. Κοντεύω ένα χρόνο μέλος και δεν έχω βαρεθεί καθόλου το site που ανακάλυψα ως προτεινόμενη τοποθεσία στον υπολογιστή μου. Έκτοτε πολλά άλλαξαν στο σταθμό και στη προσωπική μου ζωή. Εκείνο που μπορώ να πω είναι ότι αυτός ο ραδιοφωνικός σταθμός με συντρόφεψε στις μοναχικές στιγμές μου, με παρηγόρησε σε δύσκολες στιγμές, με ενημέρωσε για τη μουσική (ως επιστήμη, ως παιδεία, ως καλλιτεχνική ενημέρωση). Επίσης με έφερε αντιμέτωπη με μια πλειάδα διαφορετικών ανθρώπινων χαρακτήρων εντελώς διαφορετικών από το συνάφι των γραφιάδων που ανήκω. Έμαθα και μαθαίνω τους κανόνες μιας μουσικής κοινότητας και τα όρια αυτών. Η χαρά που νοιώθω για το μπουσούλισμα σε αυτή την κοινότητα μεγάλωσε όταν από περαστική νότα "αναβαθμίστηκα" σε βασική νότα. Δεν το περίμενα, αλλά το θεωρώ σαν δώρο για τη συμμετοχή μου αυτή Δεν μετανοιώνω για την είσοδο μου στο ΜΗ και μπορώ να πω ότι το γεγονός ότι μπορώ να λέω την γνώμη μου στο forum ή να σχολιάζω με βοήθησε να μιλώ με περισσότερο θάρρος στη δουλειά μου. Τέλος, θα σημειώσω ότι η σιωπή είναι χρυσός έως ένα σημείο. Αυτό δεν σημαίνει ότι είμαι αμέτοχη, αλλά σημαίνει ότι η σιωπηλή παρατήρηση της πραγματικότητας σε κάνει πιό σοφό και προσεκτικό. Επίσης, θα ήθελα να καταθέσω μια πεποίθηση που έχω εδώ και πολλά χρόνια: Η πολιτισμένη αντίθεση φέρνει πρόοδο και η απολίτιστη ομοφωνία προκαλεί τέλμα.  Σαν συμπέρασμα θα ήθελα να πω ότι το ενδιαφέρον μου βαίνει αυξανόμενο για ένα πεδίο το οποίο σαν παιδί δεν είχα την δυνατότητα να γνωρίσω και να μελετήσω. Αυτά είχα να παραθέσω και να πω. Με εκτίμηση, Ε.Σ.Wink



    ΠΑΡΕ ΕΝΑ like!!! Κ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ" με συντρόφεψε στις μοναχικές στιγμές μου"!!!


    jorge
    01.08.2012, 21:18

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 01-08-2012 στις 20:03 έγραψε...

    jorge...

    προτεινω να αλλαξει το κλιμα και οσοι πραγματικα μπορουν να βοηθησουν (διοτι μπορουν απλα δεν θελουν)να γνωριζουν εξαρχης πως καλα κανουν και φιγουραρουν...ομως να προσφερουν και κατι....οχι μονο για να τσιμπαμε πελατακια...

    αν δεν αλλαξουν συμπεριφορα τοτε υπαρχουν και ευγενικοι τροποι να δειξουμε πως κοιταχτε μαγκες... ο χορος εδω εχει αυτο τον ρυθμο...αν δεν τον ακολουθειτε απλως θα μενετε στην απεξω για τα παλαμακια...ουτε μπαν ουτε τιποτα...

    Οκ, αλλά απ' οτι καταλαβαίνω δεν ζητάς κάτι συγκεκριμένο από τους διαχειριστές.

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 01-08-2012 στις 20:03 έγραψε...

    και εγω ειμαι μελος αλλης μουσικης κοινοτητας που δεν επισκεπτομαι καθημερινα...και οταν σπανια ποσταρω μηνυμα φυσικα κανεις δεν μου δινει σημασια....ξερεις γιατι???ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ...

    ΣΚΛΗΡΟ ΤΟ ΑΤΙΜΟ....ΑΛΛΑ ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ ΔΙΚΑΙΟ....

    Sorry, αυτό τώρα το θεωρείς ωραίο; Να ρωτάει κάποιος αν είναι καλή μια κιθάρα και να μην του απαντάει κανείς, επειδή δεν έχει ...προσφέρει;

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 01-08-2012 στις 20:03 έγραψε...

    ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΛΕΩ ΑΠΛΩΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ......παρατηρητης ειμαι και προσπαθω με οσες γνωσεις εχω να προσφερω επειδη ετσι ηρθαν τα πραγματα και ειμαι καποια λιγα χρονια εδω....

    Προσωπικά το εκτιμώ, όπως φαντάζομαι και αρκετοί άλλοι εδώ μέσα.