ελληνική μουσική
    314 online   ·  210.844 μέλη

    Metallica: Νέα τραγούδια (2008)

    sillia
    18.04.2008, 01:16
    metallica-back to anger-new album 2008




    metallica-trasher-new song 2008




    metallica-unter influences





    INU



    metallica-2008-devour



    throne of ivory



    set me free



    dead cell



    fetish



    the soul right



    ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ!!!! ΚΑΛΗ ΑΚΡΟΑΣΗ....................ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ METALLICA FOR EVER!!!!!!!!!!!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 18-04-2008 01:20 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 06-05-2008 10:05 ]


    sitzoune81
    18.04.2008, 01:31
    Συνελθε silliaaaaaa.........

    ΜΟΥΦΑ ΕΙΝΑΙ !!!!!!


    Δεν ειναι οι Μetallica αυτοι!!!!!!!
    καποιοι κανουν πλακα στο youtube και αλλου!!!!!
    sillia
    18.04.2008, 01:40
    ΑΠΟ ΕΓΚΥΡΗ ΠΗΓΗ ΑΠΛΑ ΣΟΥ ΛΕΩ...... ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    VoodooChild
    18.04.2008, 01:48
    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 18-04-2008 στις 01:31 έγραψε...

    Συνελθε silliaaaaaa.........

    ΜΟΥΦΑ ΕΙΝΑΙ !!!!!!


    Δεν ειναι οι Μetallica αυτοι!!!!!!!
    καποιοι κανουν πλακα στο youtube και αλλου!!!!!



    Ελπίζω να μην είναι!

    Πέρα από την πλάκα νομίζω ότι είναι οι metallica. Η φωνή μοιάζει πολύ με hetfield, οι κιθάρες εμένα τουλάχιστον μου μυρίζουν πολύ metallica, όπως και τα σχήματα στα τύμπανα θυμίζουν αρκετά lars. Φυσικά τα παραπάνω δεν τα δένω κόμπο, απλά είναι η προσωπική μου εκτίμηση.
    Όπως και να έχει όμως το πράγμα, ας μην κρίνουμε με ήχο youtube, ας έχουμε λίγη υπομονή.
    Πάντως σαν πρώτο άκουσμα, απογοητεύτηκα (αργότερα μπορεί να μετανιώσω γι'αυτό που λέω!).

    Τέλος, αν αυτά τα τραγούδια είναι όντως των metallica, είναι δεν είναι ωραία φαίνεται πως οι κύριοι έβαλαν καλά στο μυαλό τους την αποτυχία του st anger (αν και προσωπικά εμένα μου άρεσαν 3-4 κομμάτια από το εν λόγω album).
    sillia
    18.04.2008, 02:02
    ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!!!! ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ?
    ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΙΣ ΠΛΑΤΕΣ ΜΙΑΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΜΠΑΝΤΑΣ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ METALLICA??????????
    ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΚΟΥΩ HETFIELD KAI ULRISH ΚΑΘΑΡΑ!! ΤΩΡΑ ΤΙ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ......ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ!!!
    VoodooChild
    18.04.2008, 02:12
    Τι εννοείς με το τι λέγεται από κάποιους?
    Νομίζω ότι ήμουν σαφής. Εκτός αν ο πληθυντικός ήταν έτσι...
    sillia
    18.04.2008, 02:30
    ΟΧΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΚΦΡΑΣΤΗΚΑ ΣΩΣΤΑ!! ΑΠΑΝΤΟΥΣΑ ΣΤΟΝ SITZOUNE KAI ΜΙΛΗΣΑ ΣΤΟΝ ΠΛΗΘΥΝΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΕΙ.ΔΕΝ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΣΕΝΑ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΩΣΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ!!!
    Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    VoodooChild
    18.04.2008, 03:13
    ΟΚ να'σαι καλά.
    Υ.Γ. Έχεις και τ'όνομα της αδερφής μου!
    sitzoune81
    18.04.2008, 10:34
    Παιδια ξεκολληστε !!!!!!!!!
    Μα καλα , πρωτη φορα βλεπετε να γινονται τετοια κολπακια?!
    Που ζειτε?!?!
    ΜΟΥΦΑ ΤΟΥ ΚΑΡΑΚΕΡΑΤΑ ΕΙΝΑΙ....
    Εχει ξαναγινει στο παρελθον και με τους Tool, τους Queens Of The Stone Age και αλλους!!!
    Μην ψαρωνετε
    Ειναι δυνατον να ναι αυτοι οι Metallica?!?!?!?!?!?!?!?!
    Tοτε εγω ειμαι ο Πάπας!!!
    Καταρχην ουτε αυτη ειναι η φωνη του james, αλλα και ο drummer παιζει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ για να ειναι ο αχρηστος ο Lars.......
    Ασε που δεν υπηρχε περιπτωση να ακουγονται ετσι με τετοιο στυλ το 2008 οι Ξεπουλλικα.....
    Η τεχνολογια εχει προχωρησει παρα πολυ ωστε να μας ξεγελαει πως αυτα τα τραγουδια ειναι Metallica.
    και καποιοι κανουν μεγαλη πλακα βλεποντας εμας να ψαρωνουμε!!!!
    χαχαχαχαχα!!!!



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 18-04-2008 10:36 ]


    VoodooChild
    18.04.2008, 11:46
    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 18-04-2008 στις 10:34 έγραψε...

    Παιδια ξεκολληστε !!!!!!!!!
    Μα καλα , πρωτη φορα βλεπετε να γινονται τετοια κολπακια?!
    Που ζειτε?!?!
    ΜΟΥΦΑ ΤΟΥ ΚΑΡΑΚΕΡΑΤΑ ΕΙΝΑΙ....
    Εχει ξαναγινει στο παρελθον και με τους Tool, τους Queens Of The Stone Age και αλλους!!!
    Μην ψαρωνετε
    Ειναι δυνατον να ναι αυτοι οι Metallica?!?!?!?!?!?!?!?!
    Tοτε εγω ειμαι ο Πάπας!!!
    Καταρχην ουτε αυτη ειναι η φωνη του james, αλλα και ο drummer παιζει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ για να ειναι ο αχρηστος ο Lars.......
    Ασε που δεν υπηρχε περιπτωση να ακουγονται ετσι με τετοιο στυλ το 2008 οι Ξεπουλλικα.....
    Η τεχνολογια εχει προχωρησει παρα πολυ ωστε να μας ξεγελαει πως αυτα τα τραγουδια ειναι Metallica.
    και καποιοι κανουν μεγαλη πλακα βλεποντας εμας να ψαρωνουμε!!!!
    χαχαχαχαχα!!!!



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 18-04-2008 10:36 ]





    Φίλε sitzoune ο χρόνος θα δείξει αν αυτά είναι τραγούδια των metallica.
    Λοιπόν, ξαναλέω. Η προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι όντως αυτοί είναι, αλλά κι αν δεν είναι τι έγινε? Δεν μπορώ να καταλάβω σχόλιά σου όπως "ξυπνήστε" ή "που ζείτε". Επίσης κανείς δεν θα σκάσει πλάκα με εμάς που ενδεχομένως ψαρώσαμε, γιατί απλούστατα α) δεν είναι αστείο, β) δεν θα μας δει να ψαρώνουμε και γ) δεν καίγομαι αν όντως αυτοί είναι οι metallica.

    Τέλος, το σχόλιο που είπες για τον lars, είναι λίγο απερίσκεπτο μιας και το αποτέλεσμα που ακούσαμε είναι στουντιακό, οπότε γιατί να μην είναι ο lars? Έχεις ακούσει ποτέ τον "άχρηστο" -κατά τα λεγόμενά σου πάντα- lars σε cd των metallica, να μην είναι σταθερός?
    SouLRocK
    18.04.2008, 12:24
    Λοιπόν παιδιά έχω άσχημα νεα...
    Αυτά είναι όντως τα νέα τραγουδια των Metallica αλλά είναι σε demo (δεν έχει γίνει η παραγωγή του νέου δίσκου ακόμη,οπότε θα πέσει βελτίωση)...
    Πάντως απο αυτό που άκουσα απογοητεύτηκα! (σορρυ Σίλια)...
    Περίμενα οι Metallica να βάλουν λίγο φαντασία και να μη ακολουθήσουν την (κατά τη γνωμη μου) αποτυχημένη συνταγή του St. Anger!
    Περιμένουμε μέχρι το Σεπτέμβριο που θα βγει και το άλμπουμ... και βλέπουμε!
    georgessj
    18.04.2008, 12:29
    Παράθεση:

    Το μέλος sillia στις 18-04-2008 στις 01:40 έγραψε...

    ΑΠΟ ΕΓΚΥΡΗ ΠΗΓΗ ΑΠΛΑ ΣΟΥ ΛΕΩ...... ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



    Oso egyrh kai na nai i pigh sou edw pera akoume enan Hetfield tou 83...I fwnh tou exei allaksei apo tote...ypomonh paidia mexri tn avgousto...
    sitzoune81
    18.04.2008, 12:29
    αντε καλα!
    δεν ξαναμιλαω!
    την εχω ξαναπατησει και με ποιο πιστευτα στοιχεια!!!!
    you've been warned.....

    seras
    18.04.2008, 12:34
    Paidia kai ego tin eixa patisi..den einai metallica kalos i kakos..
    sillia
    18.04.2008, 12:50
    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 18-04-2008 στις 12:29 έγραψε...

    αντε καλα!
    δεν ξαναμιλαω!
    την εχω ξαναπατησει και με ποιο πιστευτα στοιχεια!!!!
    you've been warned.....




    sitzoune επιμένεις τόσο μα τόσο πολύ, λές και να είσαι εσύ αυτός που μλέτησε και εφάρμοσε αυτήν την φάρσα!!
    Κατάλαβε κάτι!!!!! Mας αρέσει δεν μας αρέσει και απαντώ και στον καλό μου SOULROCK ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ METALLICA
    KAI SOULROCK MOY εμένα δεν μ απογοήτευσαν !!! Περιμένω και τις βελτιώσεις και πιστεύω το τελικό αποτέλεσμα θα ενθουσιάσει ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΛΛΟΜΕΤΑΛΛΙΚΑΚΙΔΕΣ!!!!!
    sillia
    18.04.2008, 12:55
    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 18-04-2008 στις 10:34 έγραψε...

    Παιδια ξεκολληστε !!!!!!!!!
    Μα καλα , πρωτη φορα βλεπετε να γινονται τετοια κολπακια?!
    Που ζειτε?!?!
    ΜΟΥΦΑ ΤΟΥ ΚΑΡΑΚΕΡΑΤΑ ΕΙΝΑΙ....
    Εχει ξαναγινει στο παρελθον και με τους Tool, τους Queens Of The Stone Age και αλλους!!!
    Μην ψαρωνετε
    Ειναι δυνατον να ναι αυτοι οι Metallica?!?!?!?!?!?!?!?!
    Tοτε εγω ειμαι ο Πάπας!!!
    Καταρχην ουτε αυτη ειναι η φωνη του james, αλλα και ο drummer παιζει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ για να ειναι ο αχρηστος ο Lars.......
    Ασε που δεν υπηρχε περιπτωση να ακουγονται ετσι με τετοιο στυλ το 2008 οι Ξεπουλλικα.....
    Η τεχνολογια εχει προχωρησει παρα πολυ ωστε να μας ξεγελαει πως αυτα τα τραγουδια ειναι Metallica.
    και καποιοι κανουν μεγαλη πλακα βλεποντας εμας να ψαρωνουμε!!!!
    χαχαχαχαχα!!!!



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 18-04-2008 10:36 ]





    ΠΟΛΎ ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΤΟ ΘΕΣΩ....αν κάτι τέτοιο είχε συμβεί πισώπλατα σε μια τέτοια μπάντα στην μεγαλύτερη για μένα που υπάρχει ..ΑΚΟΜΑ και σε σχολές μουσικής metallica διδάσκουν ο ΛΑΡΣ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΕΦΤΟΥΝ ΜΗΝΥΣΕΙΣ.....ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΚΑΡΙΟΣΣΣΣΣ!!!!
    sillia
    18.04.2008, 13:01
    ΕΙΝΑΙ ΟΙ METALLICA ΚΑΙ ΑΚΟΥΜΕ ΣΕ DEMO ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΟΥΝ ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ .........ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΩΣ ΕΧΟΝΤΩΝ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΜΑΣ ΑΡΓΗΣΑΝ!!!!
    sitzoune81
    18.04.2008, 13:08
    Λοιπον, απο το 1994 που πηρα στα χερια μου το ...And Justice For All μεχρι και το 2003 που τους παρατησα, τους Μetallica τους εχω λιωσει στο παιξιμο και τους εχω "σπουδασει" και κιθαριστικα, και μπορω να μυρισω απο χιλιομετρα μακρια τι ειναι Metallica και τι δεν ειναι.......
    Ειναι κακο δηλαδη που εχω αυξημενη μουσικη αντιληψη στη μουσικη των metallica?!?! Πειραζει κι αυτο?!?!?!?! ελεος!!!
    και τωρα, ουτως η αλλως δεν με νοιαζει αν στην τελικη καπως ετσι θα ακουγονται γιατι δεν με ενδιαφερουν και πολυ πλεον

    Πιο ευκολα θα πιστευα οτι αυτο που ακουω ειναι Testament παρα Metallica.....



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 18-04-2008 13:09 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 18-04-2008 13:14 ]


    VoodooChild
    18.04.2008, 13:24
    Φίλε sitzoune, μπορεί όντως να έχεις λιώσει τους δίσκους των metallica. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι είσαι ο μόνος. Σου φαίνεται απίστευτο κάποιος απ'όλους εμάς, να έχει καλύτερη αντίληψη του ήχου των metallica από εσένα? Αν ναι, πάω πάσσο!

    Επίσης, συγκρατήσου λιγάκι... Για σένα στο λέω!
    Έχεις σκεφτεί πόσο εκτεθειμένος θα είσαι αν αυτά τα τραγούδια είναι όντως των metallica?
    sillia
    18.04.2008, 13:32
    ΤΟΥΣ ΕΧΕΙΣ ΤΟΥΣ METALLICA ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΟΥΣ ΓΙΑ ΜΟΥΦΕΣ????