ελληνική μουσική
    806 online   ·  210.833 μέλη

    Metallica: Νέα τραγούδια (2008)

    sitzoune81
    18.04.2008, 13:33
    Παράθεση:

    Το μέλος VoodooChild στις 18-04-2008 στις 13:24 έγραψε...

    Φίλε sitzoune, μπορεί όντως να έχεις λιώσει τους δίσκους των metallica. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι είσαι ο μόνος. Σου φαίνεται απίστευτο κάποιος απ'όλους εμάς, να έχει καλύτερη αντίληψη του ήχου των metallica από εσένα? Αν ναι, πάω πάσσο!

    Επίσης, συγκρατήσου λιγάκι... Για σένα στο λέω!
    Έχεις σκεφτεί πόσο εκτεθειμένος θα είσαι αν αυτά τα τραγούδια είναι όντως των metallica?



    Mα ειναι οφθαλμοφανες φιλε μου καλε!!!!!!!!
    και φυσικα δεν ειμαι ο μονος με τετοια αντιληψη στον ηχο των Metallica, οποιος εχει καλυτερη αντιληψη θα συμφωνησει πιστευω με την αποψη μου!
    οσον αφορα στα τραγουδια, οι τιτλοι μπορει να ειναι αυτοι (να εχουν διαρρευσει) αλλα η μουσικη δεν ειναι αυτη!
    και δεν με νοιαζει αν εκτεθω γιατι δυσκολα πεφτω εξω....
    ειναι οπως ειπα οφθαλμοφανες και ηχοφανες!!!!!!
    Υ.Γ. περιμενω πως και πως την αποψη του φιλου freakhood!!!!!!



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 18-04-2008 13:36 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 18-04-2008 13:37 ]


    VoodooChild
    18.04.2008, 13:37
    ΟΚ sitzoune δεν προσπαθώ ούτε θέλω να σε πείσω για την άποψή μου.
    Προσωπικά πιστεύω ότι είναι οι metallica, χωρίς να βάζω το χέρι στη φωτιά. Πάντως είναι δεν είναι, είμαι περίεργος να ακούσω το νέο album (σε cd εννοείται!)
    deathminor88
    18.04.2008, 13:43
    Υπάρχει περίπτωση να είναι κομμάτια των metallica και να μην το ξέρει όλος ο κόσμος? Να μην έχει γίνει χαμός? Να μην έχουν ρίξει μηνύσεις οι metallica?
    seras
    18.04.2008, 13:44
    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 18-04-2008 στις 13:43 έγραψε...

    Υπάρχει περίπτωση να είναι κομμάτια των metallica και να μην το ξέρει όλος ο κόσμος? Να μην έχει γίνει χαμός? Να μην έχουν ρίξει μηνύσεις οι metallica?


    xaxaxaxaxaxaxa
    eidika to teleutaio prepei na to skeftoumai..xaxaxaxaxa
    sillia
    18.04.2008, 14:00
    Γιατί εδώ μέσα και δεν αναφέρομαι (μόνο στον sitzoune )μα μια τέτοια ατμόσφαιρα υπάρχει από πάρα πολλούς.... θα πρέπει να το παίζουμε ειδήμονες επειδή έχουμε πιάσει ένα όργανο και του έχουμε πάρει λίγο τα ( μπόσικα)????
    Προσωπικά δεν παίζω με κανένα !!!!!!!
    Μα ακούω, κι έχω εκπαιδεύσει τα αυτιά μου να ακούνε καλά!!!
    Ας είμαστε πιο ελαστικοί ,γιατί τα νομίσματα έχουν πάντα κι άλλη όψη!!
    ΑΎΤΟΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΑΚΟΥΕΙ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΑΜΜΕΣΗ ΣΧΕΣΗ....ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΙΑ ΨΥΧΗ ΠΟΥ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΜΟΥΣΙΚΗ!!!
    Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΠΛΑΣΕΙ ΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΕΙ.....!!!!!! ΕΚΠΟΜΠΗ ..ΚΑΙ ΑΠΟΔΟΧΗ ..ΑΥΤΗΣ ΠΟΜΠΟΣ ΚΑΙ ΔΕΚΤΗΣ.... ΑΡΑ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΑΠΟΨΗ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕΒΑΣΤΗ !!!!
    Opeth
    18.04.2008, 14:02
    re paidia sugnwmh an kanw la8os omws h fwnh autounou pou tragoudaei mou miazei pio poly san thn fwnh apton tragoudisth twn megadeath para tou james .....
    eseis ti lete?
    sillia
    18.04.2008, 14:10
    Εκτός απο το ότι ακούω metallica αρκετά χρόνια..... έχω μελετήσει και τους χαρακτήρες τους!!! Πάντα μ ενδιέφερε ο χαρακτήρας του οποιουδήποτε μου δίνει κάτι κι εγώ το αποδέχομαι!!!
    Αν ήταν ΜΟΥΦΑ ( μ άρεσε η λεξούλα sitz) ΣΑΣ το ξαναλέω ο ULRICH KAI O HETFIELD ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΑΠΙΕΙ ΤΗΝ ΥΦΗΛΙΟ και έχουν τον τρόπο ....όλοι το ξέρουμε αυτό!!!!!!!!!!!!
    sitzoune81
    18.04.2008, 14:17
    Παράθεση:

    Το μέλος sillia στις 18-04-2008 στις 14:10 έγραψε...

    Αν ήταν ΜΟΥΦΑ ( μ άρεσε η λεξούλα sitz) ΣΑΣ το ξαναλέω ο ULRICH KAI O HETFIELD ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΑΠΙΕΙ ΤΗΝ ΥΦΗΛΙΟ και έχουν τον τρόπο ....όλοι το ξέρουμε αυτό!!!!!!!!!!!!



    Δεν θα κανουν καμια κινηση, πιστεψε με!!! τους βολευει αυτο!!! ειναι διαφημιση κι αυτο.... αναζωπυρωνει το ενδιαφερον των οπαδων και τους παραπλανει ωστε να ελπιζουν σε "ανασταση νεκρων(metallica)"
    RoCkLiViN2
    18.04.2008, 14:54
    Nomizw pws einai i deuteri i, i triti fora pou tha sumfwnisw me ton sitzoune. Prwton, an einai ontws tragoudia twn Metallica, tote einai apisteuta athlia kai deuteron pio pithano einai na einai Testament para Metallica. Kai nai sillia ta tragoudia twn Metallica einai arketa prosbasima kai eukola sto na antigrapsei kapoios ton ixo tous... Kai gia na se prolabw, den exw parei ta mposika stin kithara kai ti mousiki genika.. Tous exw parei tin parthenia.. . Telospantwn de nomizw oti einai oi Metallica autoi pou paretheses kai kalo einai na eimaste apoluta sigouroi gia oti leme kai na min paraplanoume ton kosmo, giati mporei na ginoume kai rompes...

    Desperate Hearts, το νεο μας συγροτημα...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : RoCkLiViN2 στις 18-04-2008 14:56 ]


    sillia
    18.04.2008, 15:04
    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 18-04-2008 στις 14:17 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sillia στις 18-04-2008 στις 14:10 έγραψε...

    Αν ήταν ΜΟΥΦΑ ( μ άρεσε η λεξούλα sitz) ΣΑΣ το ξαναλέω ο ULRICH KAI O HETFIELD ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΑΠΙΕΙ ΤΗΝ ΥΦΗΛΙΟ και έχουν τον τρόπο ....όλοι το ξέρουμε αυτό!!!!!!!!!!!!



    Δεν θα κανουν καμια κινηση, πιστεψε με!!! τους βολευει αυτο!!! ειναι διαφημιση κι αυτο.... αναζωπυρωνει το ενδιαφερον των οπαδων και τους παραπλανει ωστε να ελπιζουν σε "ανασταση νεκρων(metallica)"



    ΑΥΤΟ ΕΛΕΓΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ......ΟΜΩΣ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ... ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ .......
    seras
    18.04.2008, 15:07
    Paidia to thema eleikse prin apo ligo..me pire tilefono o James kai mou eipe oti einai dika tous ta kommatia..
    GIVE SOME ELEOS RE!!!!!!!!!!
    sitzoune81
    18.04.2008, 15:20
    Παράθεση:

    Το μέλος sillia στις 18-04-2008 στις 15:04 έγραψε...

    ΑΥΤΟ ΕΛΕΓΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ......ΟΜΩΣ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ... ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ .......



    χα! καλα....
    well, whatever, nevermind, που ελεγε και ο τρισμεγιστος Kurt!



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 18-04-2008 15:22 ]


    sillia
    18.04.2008, 16:06
    Παράθεση:

    Το μέλος RoCkLiViN2 στις 18-04-2008 στις 14:54 έγραψε...

    Nomizw pws einai i deuteri i, i triti fora pou tha sumfwnisw me ton sitzoune. Prwton, an einai ontws tragoudia twn Metallica, tote einai apisteuta athlia kai deuteron pio pithano einai na einai Testament para Metallica. Kai nai sillia ta tragoudia twn Metallica einai arketa prosbasima kai eukola sto na antigrapsei kapoios ton ixo tous... Kai gia na se prolabw, den exw parei ta mposika stin kithara kai ti mousiki genika.. Tous exw parei tin parthenia.. . Telospantwn de nomizw oti einai oi Metallica autoi pou paretheses kai kalo einai na eimaste apoluta sigouroi gia oti leme kai na min paraplanoume ton kosmo, giati mporei na ginoume kai rompes...

    Desperate Hearts, το νεο μας συγροτημα...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : RoCkLiViN2 στις 18-04-2008 14:56 ]





    ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΤΑΠΕΙΝΟΙ ΛΕΩ ΕΓΩ ΚΑΙ Ν ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑΜΙΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ!!!!
    ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΕΤΑΛΛΙΚΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟ ΠΟΣΤΑΡΙΣΑ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΡΟΜΠΑ ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ????
    ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ Ρ Ο Μ Π Ε Σ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΑΡΔΑΛΕ!!!!
    ΚΑΙ Σ ΑΥΤΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΗ..
    Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΠΟΤΕ ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΤΙ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΜΕ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΘΙΓΟΥΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ!!!
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΟΣΙΚΑ...... ΠΟΥ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙ ΕΝΑ ΟΡΓΑΝΟ ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ.... ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΟΡΓΑΝΟ... ΕΝΑΝ ΑΠΛΑ ΚΑΛΟ ΠΑΙΚΤΗ!!!

    ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ!!!

    Βάλτε στόχο το φεγγάρι... έστω και αν δεν τον πετύχετε, τουλάχιστον θα βρεθείτε ανάμεσα στ' αστέρια...Πατάμε στέρεα στη γη, κοιτώντας ΨΗΛΑ...http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 18-04-2008 16:07 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 18-04-2008 19:13 ]


    Efklidis
    18.04.2008, 20:22
    OK OK Δεν είναι metallica, η μπάντα λέγεται eternal decision
    και έτσι θέλουν να κάνουν promotion στο album τους και το πλασάρουν για metallica. Psarouklessss
    sillia
    18.04.2008, 20:59
    ETERNAL DECICION



    ETERNAL DECICION



    ΜΕ ΑΝΕΣΗ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΣΥΓΚΡΙΣΕΙΣ..... ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΒΟΛΕΥΕΙ Η ΠΛΑΚΑ ΟΚ!!!!


    ΔΙΚΙΟ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ETERNAL DECICION!!!! ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΕΣ ΤΟ ΓΚΡΟΥΠΑΚΙ ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Βάλτε στόχο το φεγγάρι... έστω και αν δεν τον πετύχετε, τουλάχιστον θα βρεθείτε ανάμεσα στ' αστέρια...Πατάμε στέρεα στη γη, κοιτώντας ΨΗΛΑ...http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 18-04-2008 21:00 ]


    sillia
    18.04.2008, 21:04
    ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ETERNAL DECICION BRVOOOOOOOOOOOOOOOOOO ΠΑΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΥΤΑΚΙΑ!!!

    Βάλτε στόχο το φεγγάρι... έστω και αν δεν τον πετύχετε, τουλάχιστον θα βρεθείτε ανάμεσα στ' αστέρια...Πατάμε στέρεα στη γη, κοιτώντας ΨΗΛΑ...http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 18-04-2008 21:06 ]


    sillia
    18.04.2008, 21:09
    Παράθεση:

    Το μέλος Efklidis στις 18-04-2008 στις 20:22 έγραψε...

    OK OK Δεν είναι metallica, η μπάντα λέγεται eternal decision
    και έτσι θέλουν να κάνουν promotion στο album τους και το πλασάρουν για metallica. Psarouklessss



    ΓΕΙΡΑΣΚΩ ΑΕΙ ΔΙΔΑΣΚΟΜΕΝΟΣ
    ΣΟΛΩΝ

    ΣΕ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΘΑ ΤΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΟΛΑ ΠΕΡΙ ΜΟΥΦΑΣ...ΚΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΙΟΣ!!
    ΑΝ ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΜΟΥΦΑ !!!!!! ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΟΛO TO ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ(ΤΟΥΣ ΜΟΥΦΕΣ ΕΝΝΟΩ)

    Βάλτε στόχο το φεγγάρι... έστω και αν δεν τον πετύχετε, τουλάχιστον θα βρεθείτε ανάμεσα στ' αστέρια...Πατάμε στέρεα στη γη, κοιτώντας ΨΗΛΑ...http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 18-04-2008 21:22 ]


    sitzoune81
    18.04.2008, 21:35
    Μεταξυ σοβαρου κι αστειου....
    ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΕΞΩ ΕΝΑΣ NINJA?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
    E?!?!?! EINAI?!?!?!?!?

    xaxaxaxaxaxaxa
    ευχαριστω ευχαριστω!!!!!
    sillia
    18.04.2008, 22:22
    SITZ ΒΙΑΖΕΣΑΙ!!!!!!!!!! ΕΙΠΑΜΕ ΤΟΝ ΜΑΙΟ!!!!

    Ο ΜΑΙΟΣ ΜΑΣ ΕΦΤΑΣΕ
    ΕΜΠΡΟΣ ΒΗΜΑ ΤΑΧΥ
    ΝΑ ΤΟΝ ΥΠΟΔΕΧΤΟΥΜΕ ΣΤΗΝ METALL ΕΠΟΧΗΗΗΗΗΗ !!!!!!!!!!

    ΟΙ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΛΕΓΧΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΑΤΡΟΥΣ!!!
    ΑΝΑΜΕΙΝΑΤΕ ΣΤΟ ΕΔΩ ΠΟΣΤ... ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΜΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΤΑΠΕΙΝΑ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ ΜΟΥΦΕΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!
    Opeth
    19.04.2008, 00:44
    Re paidia 3ekollhste....eleos...autoi einai pio a8lioi apo to teleutaio cd twn metallica ! ti simasia exei an einai h dn einai?otan bgei to kainourgio cd 8a ma8oyme oloi