ελληνική μουσική
    494 online   ·  210.840 μέλη

    Γραψτε μια γνωμη για τον Γ.Νταλαρα

    haris1999gr
    20.04.2008, 07:40
    Οτι να ναι μια γνωμη καλη η κακη.
    pasquale
    20.04.2008, 09:45
    φιλε μου δεν εχω 3,000 ευρω για πεταμα!!!
    megali_mpougatsa
    20.04.2008, 09:57
    Για γενική συζήτηση για τον Γιώργο Νταλάρα, υπάρχει ήδη σχετικό topic, όπου θα βρεις πολλές απόψεις:


    Γιώργος Νταλάρας(click)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : megali_mpougatsa στις 20-04-2008 10:03 ]


    noizreduction
    20.04.2008, 11:17
    Επειδη σε μια γενικη συζητηση, δεν υπαρχει λογος να αναφερομαστε και στα αρνητικα του τραγουδιστη ( μιας και περισσοτερο fan club μπορει να χαρακτηριστει ) και ειναι κριμα να χαλαμε και το αλλο topic, θα απαντησω εδω:

    Σαν φωνη και σαν ιστορια πανω στο ελληνικο τραγουδι, θεωρω πως ο Νταλαρας ειναι ενας απο τους κορυφαιους. Και για τα ειδη που εχει τραγουδησει ( και κακα τα ψεμματα, εχει κανει γνωστα και στο ελληνικο κοινο ) και για την ποιοτητα των περισσοτερων τραγουδιων. Οποτε, θεωρω πως οποιαδηποτε αρνητικη γνωμη για τον τραγουδιστη με τη γλυκη φωνη, θα ηταν ατοπη.

    Οπως και σε πολλους ομως, ετσι και σε μενα, ο Νταλαρας μου την "σπαει" που ξεπερασε το οριο μεταξυ "ψωνιου" και "τραγουδιστη". Σιγουρα, η μεγαλη αναγνωριση που χαιρει βοηθαει και σε αυτο, ομως θα τον περιμενα πιο προσγειωμενο, πιο απλο και πιο...ανθρωπο.

    Δεν πειραζει ομως. Σημασια εχει πως υπηρετει με αυστηροτητα και αξιοπρεπεια το ελληνικο τραγουδι
    Orfeus
    20.04.2008, 12:32
    Υπάρχει topic εδώ: Γιώργος Νταλάρας

    Για ποιο λόγο να ανοίγουμε κι άλλο ένα;