ελληνική μουσική
    565 online   ·  210.844 μέλη

    Ποιό τραγούδι του 1ου Διαγωνισμού Τραγουδιού ΔΕΝ σας άρεσε;

    PashalinaMakia
    24.04.2008, 15:35

    Χάνομαι χάνομαι χάνομαι!

    Σε κοιτάζω και λιώνω και χάνομαι!

    Σας το αφιερώνω!


    Deos
    24.04.2008, 23:31

    Παράθεση:

    Το μέλος lvicky στις 24-04-2008 στις 00:46 έγραψε...

    Είμαι βασική νότααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    PARTYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY



     

    {#emotions_dlg.beer}


    geo321
    25.04.2008, 01:22

    1ον οπως υπηρχαν καλα τραγουδια ετσι υπηρχαν οχι κακα,αλλα αδουλευτα!

    2ον η γνωστη Μαρια ξερεις ποια λεω!!! η καλλας, ειχε πει πως δεν υπαρχουν φαλτσες φωνες

    αλλα φαλτσα αυτια.

    3ον οντως μπορει οποιος θελει να πει την γνωμη του,δημοκρατια εχουμε αλλωστε αλλα συγκεκριμενα πραγματα.Μην το κανουμε fame story του τυπου ησουν χαμηλος στις ψηλες και διαφορα αλλα τετοια.

    4ον δεν μπορεις καποιον να των κρινεις μονο απο ενα τραγουδι που ακουσες αν ειναι καλος η κακος.

    Συμπερασμα:Καποια παιδια μπορει να μην ειχαν λεφτα ουτε για να σπουδασουν μουσικη ουτε για στουντιο αλλα ουτε για καλες ενορχηστρωσεις,(αλλωστε υπηρχαν και τραγουδια μονο με μια κιθαρα η δυο η μονο με πιανο)

    Αν λοιπον ολοι οσοι εστειλαν τραγουδι ειχαν παει σε ενα μετριο στουντιο,δεν θα ακουγαμε ουτε ενα φαλτσο.Ουτε γενικα κακη ποιοτητα ηχου και τωρα δεν θα λεγαμε ολα αυτα που λεμε για φαλτσα κ.α.

    Αρα δεν νομιζω πως αξιζει καποιον να των ριχνουμε ψυχολογικα επειδη εκανε ενα δυο φαλτσα η δεν ειχε καλη ενορχηστρωση και επισης η δικη μου η γνωμη ειναι πως δεν θα επρεπε να συμμετεχουν δισκογραφικες δουλειες μαζι με demo,μονο και μονο επειδη ακριβως ελεγε στειλτε τα demo σας.Και δεν το λεω μονο για αυτο το διαγωνισμο αλλα και γενικα.

    Ειναι αδικο να συγκρινουμε ενα τραγουδι δισκογραφιας με ενα demo.Με αλλα στανταρ εχει φτιαχτει το ενα και με αλλα το αλλο,και ας μην ξεχναμε οτι κανενας δεν ξεκινησε απο την κορυφη.

    Επισης επειδη ειμαι γενικα πολυ αυστηρος κριτης πανω απο ολα με τον εαυτο μου αλλα και με τους αλλους(αποψη μου)δεν νομιζω πως υπηρχαν και οι σουπερ φωνες γενικα!!

    Μια φωνη για να πουμε οτι ειναι καλη δεν φτανει να μην φαλτσαρει η να εχει ωραια χροια,αλλα να εχει και εκταση και τεχνικη και πολλα αλλα.........

     

     

     

     


    --Elena--
    25.04.2008, 15:21

    Παράθεση:

    Το μέλος geo321 στις 25-04-2008 στις 01:22 έγραψε...

    ... και επισης η δικη μου η γνωμη ειναι πως δεν θα επρεπε να συμμετεχουν δισκογραφικες δουλειες μαζι με demo,μονο και μονο επειδη ακριβως ελεγε στειλτε τα demo σας.Και δεν το λεω μονο για αυτο το διαγωνισμο αλλα και γενικα.

    Ειναι αδικο να συγκρινουμε ενα τραγουδι δισκογραφιας με ενα demo.Με αλλα στανταρ εχει φτιαχτει το ενα και με αλλα το αλλο,και ας μην ξεχναμε οτι κανενας δεν ξεκινησε απο την κορυφη. 

    Θα συμφωνήσω...Βέβαια μπορεί να σε μαγέψει κι ένα κομμάτι που είναι απλό demo,αλλά όπως και να το κάνουμε...τα άλλα έχουν ένα μικρούλι προβάδισμα!


    kithara-woman
    25.04.2008, 16:45

    O geo321 μίλησε πολύ σωστά.Δεν μπορεί να έχεις ολοκληρωμένη άποψη από ένα μόνο τραγούδι,το οποίο είναι γραμμένο απλά,από παιδιά που ενδεχομένως δεν έχουν τον τρόπο ή τα χρήματα να κάνουν μια καλύτερη ηχογράφηση ή να αξιοποιήσουν το ταλέντο τους στα όργανα ή στη φωνητική.Δεν πρέπει να είμαστε αυστηροί.Η προσπάθεια είναι κάτι καλό,που μπήκαν στη διαδικασία να στείλουν ένα δείγμα της δουλειάς τους.


    vasilis23
    25.04.2008, 17:47

    Οπως λεει και ο Γιαννακης ο Κοτσιρας....

    "Και τα τραγουδια της δεκαρας εχουν και εκεινα μια ψυχη..."

    Γιαυτο λοιπον σεβασμος σε ολους...

    Εγω προσωπικα θα χειροκροτησω ακομη και τον τελευταιο!

     


    PitsiBlue
    25.04.2008, 20:50

    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 22-04-2008 στις 07:54 έγραψε...






      

    {#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}

                                 Πιάσε μία...{#emotions_dlg.beer}


    Stroumfita456
    26.04.2008, 14:06

    Παράθεση:

    Το μέλος vasilis23 στις 25-04-2008 στις 17:47 έγραψε...

    ....Εγω προσωπικα θα χειροκροτησω ακομη και τον τελευταιο!

    Και εγω~!!!!!!!Smile


    NikolettaTsikoti
    26.04.2008, 17:47

    αν κι έχω τραγούδια έτοιμα από στούντιο,που για κάποιους λόγους δεν κυκλοφόρησαν,προτίμησα να στείλω ένα απλό demo,γιατί εδώ  νιώθω ζεστά και οικεία και ξέρω πως όλοι μας "ανοίγουμε καρδιά κι ακούμε" χωρίς να χρειαζόμαστε τέλειες ενορχηστρώσεις σ'αυτή τη φάση της δημιουργίας,εεε;{#emotions_dlg.blush}


    thaliey
    28.04.2008, 10:42

    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 24-04-2008 στις 23:31 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος lvicky στις 24-04-2008 στις 00:46 έγραψε...

    Είμαι βασική νότααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    PARTYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY


    {#emotions_dlg.beer}

     k egooooooooooooooooooooooooooooo ra na gortasoume mazi!!!!!!!!!!!!

    {#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.walkman}


    Sokratis121974
    29.04.2008, 23:10

    Δεν νομιζω οτι θα οφελησει σε κατι....

    Ποσο μαλλον την στιγμη που οταν καποιος γραφει κατι που εκφραζει εστω αυτον, νομιζω οτι ειναι πολυ σκληρο να του γκρεμισουμε κατι που απο το μηδεν  ειχε κτισει...


    NikolettaTsikoti
    30.04.2008, 12:50

    η δισκογραφία είναι σκληρή ιστορία κι όλοι κρινόμαστε από το αποτέλεσμα...στην τελική επιτυχί ή αποτυχία παίζει μεγάλο ρόλο κι η αντοχή στις επιθέσεις και ο τρόπος ,που αντιδρούμε στις κριτικές...εεεεεεεε{#emotions_dlg.yawn}


    NikolettaTsikoti
    30.04.2008, 13:45

    δεν μου αρέσουν τα τραγούδια με "προβλέψιμο στίχο"...δεν θα γράψω τίτλους,αλλά όταν ακόμα  κι απ'τον τίτλο μπορώ να καταλάβω την εξέλιξη του στόρυ,δεν...θέλω να το ακούσω

    ξέρω ότι έχω κόλλημα με το στίχο,αλλά σόρρυ,στιχουργίδα είμαι (ή δηλώνω και καμαρώνω )κι ας με ξέρει η μαμά μου μόνο...εξ άλλου η ψηφοφορία είναι υποκειμενική...

    δηλαδή τα ορχηστρικά να μην πάρουν ψηφάκια;{#emotions_dlg.oops}{#emotions_dlg.walkman}ακούω,ακούω


    jorge
    30.04.2008, 15:43

    Νικολέττα, εδώ γράφουμε μόνο για τα τραγούδια που δεν μας άρεσαν. Όχι σκέψεις γενικά για το διαγωνισμό ή την συμμετοχή μας. Αυτά τα γράφουμε στο http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Splatt_Forums&file=viewtopic&topic=13960

    Thanks!


    Kinezes_trexoun_gimnes
    03.05.2008, 00:01

    Μετά από ακρόαση, που άγγιξε τα όρια της μελέτης, εκτιμώ ότι η αγία τριάδα είναι η παρακάτω...

    1) Δείξε μου αγάπη {#emotions_dlg.crying}

    2) Τώρα σε σβήνω {#emotions_dlg.helpsmilie}

    3) Ο ανώριμος {#emotions_dlg.scared}

    Δεχόμαστε  ΠΜ διαμαρτυρίας όλο το 24ωρο!


    NikolettaTsikoti
    03.05.2008, 15:31

    Παράθεση:

    Το μέλος Kinezes_trexoun_gimnes στις 03-05-2008 στις 00:01 έγραψε...

    Μετά από ακρόαση, που άγγιξε τα όρια της μελέτης, εκτιμώ ότι η αγία τριάδα είναι η παρακάτω...

    1) Δείξε μου αγάπη {#emotions_dlg.crying}

    2) Τώρα σε σβήνω {#emotions_dlg.helpsmilie}

    3) Ο ανώριμος {#emotions_dlg.scared}

    Δεχόμαστε  ΠΜ διαμαρτυρίας όλο το 24ωρο!

    γιατί να διαγραφεί ο κου κου τσα;

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 04-05-2008 01:38 ]


    sillia
    03.05.2008, 17:56

    Παράθεση:

    Το μέλος vasilis23 στις 25-04-2008 στις 17:47 έγραψε...

    Οπως λεει και ο Γιαννακης ο Κοτσιρας....

    "Και τα τραγουδια της δεκαρας εχουν και εκεινα μια ψυχη..."

    Γιαυτο λοιπον σεβασμος σε ολους...

    Εγω προσωπικα θα χειροκροτησω ακομη και τον τελευταιο!

     



    ΕΤΣΙ ....ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΗΣ ΔΕΚΑΡΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΑ ΨΥΧΗ!!! ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ..... ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΟΥΣ  ΟΠΟΙΟ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!!!!! 

    ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ{#emotions_dlg.walkman}


    vouliakis
    04.05.2008, 01:50

    Παράθεση:

    Το μέλος NikolettaTsikoti στις 03-05-2008 στις 15:31 έγραψε...

    γιατί να διαγραφεί ο κου κου τσα;

     

    Μάλλον είναι αιρετικός. Πιστεύει πως οι Kinezoi_pidoun_ntimenoi...

    Kinezoi


    --Elena--
    04.05.2008, 01:57

    Εμένα πάλι δε μου άρεσε το "ΘΕΛΩ".Θεωρώ ότι έχει μία αρκετά καλή μουσική,αλλά το παιδάκι που λέει στους διάφορους τόνους "θέλω" είναι εκτός των άλλων και αποκρουστικό!!!Πραγματικά πιστεύω πως αν δεν υπήρχε θα κατακτούσε υψηλότερη θέση....{#emotions_dlg.sad}


    marylin
    04.05.2008, 02:03

    Παράθεση:

    Το μέλος kithara-woman στις 25-04-2008 στις 16:45 έγραψε...

    O geo321 μίλησε πολύ σωστά.Δεν μπορεί να έχεις ολοκληρωμένη άποψη από ένα μόνο τραγούδι,το οποίο είναι γραμμένο απλά,από παιδιά που ενδεχομένως δεν έχουν τον τρόπο ή τα χρήματα να κάνουν μια καλύτερη ηχογράφηση ή να αξιοποιήσουν το ταλέντο τους στα όργανα ή στη φωνητική.Δεν πρέπει να είμαστε αυστηροί.Η προσπάθεια είναι κάτι καλό,που μπήκαν στη διαδικασία να στείλουν ένα δείγμα της δουλειάς τους.



     

    Έτσι είναι κι εγώ συμφωνώ! {#emotions_dlg.yes}