ελληνική μουσική
    756 online   ·  210.833 μέλη

    Το θαύμα της Μεγάλης Παρασκευής

    pastella
    08.05.2008, 16:07

    sigur- Δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται παρατήρηση σε παρόμοιο θέμα, δεν είναι η πρώτη φορά που συγκεκριμένα μέλη οδηγούνται στο μοτίβο που έγραψα. Παρατηρήσεις σε χαμηλούς τόνους έγιναν και στο θέμα "Ο δρόμος των Χριστιανών" και δεν είδα κανένα αποτέλεσμα. Δυστυχώς το θέμα 'χάλασε'. Δεν νομίζω ότι απευθύνομαι σε παιδάκια για να τα πιάσω με το μαλακό. Δεν νομίζω ότι έχω κάποιο αυταρχικό ύφος. Αυστηρό ναι. Συστάσεις ως προς τη ροή της συζήτησης κάνω, όχι ως προς τι λέγεται.

    Ο κίνδυνος να φύγει η μπάλα υπάρχει πάντα στην κατηγορία, συμφωνώ μαζί σου. Μπορώ όμως να σου φέρω άπειρα παραδείγματα από καυτές συζητήσεις πριν από 1-2 χρόνια με τη δημοσίευση κάθε λογής απόψεων χωρίς να ξεφεύγει η κατάσταση τόσο πολύ και υποδείγματα υγιούς συζήτησης χωρίς παρέμβαση συντονιστή. Νομίζω όμως ότι μέλη στα οποία έχει γίνει σύσταση σε άλλο θέμα είτε παρακολουθούν και συμμετέχουν σε άλλο θέμα παρεμφερούς περιεχομένου ταυτόχρονα με αυτό, μπορούν να επαναφέρουν εαυτόν σε τάξη χωρίς να παρέμβει και πάλι συντονιστής. Έλα μου όμως που επαναλαμβανόμαστε.

    Σας παραπέμπω στο ποστ του Astron για τις φιλοσοφικές συζητήσεις. Αν δεν το έχετε διαβάσει, καλό είναι να το κάνετε τώρα.


    fantasma
    09.05.2008, 12:08

    Προσωπικα μου τη δινει λιγο να προσπαθουν καποιοι ανθρωποι να περασουν αυτο που θελουνε με χαρακτηρισμους και βρισιες... και ιδιως οταν θελουν να υπερασπιστουν θεματα θρησκειας... έλεος πια!

     

    παστελλα σορρυ....{#emotions_dlg.walkman}