ελληνική μουσική
    433 online   ·  210.844 μέλη
    Angelofdeath1990
    01.05.2008, 09:49

    και να ηταν μονο οι MCR που βριζουνε και λενε ψευτοροκαδες και τετοια γιατι εχουν μια emocore ταση....Εδω εχω πετυχει ατομα να λενε Nightwish,Bodom,Arch Enemy,ManOwar και αλλα καινουργια συγκροτηματα απο το φασμα της μεταλ  οτι ειναι φλωροι ψευτοροκαδες.....δεν το καταλαβαινω....1ον)ροκας δεν θεωρειται μονο καποιος ο οποιος ακουει μονο AC/DC,Motorhead και οτι αλλο θεωρειται "MACHO" για την ροκ και μεταλ....2ον)ουτε αυτος που ντυνεται με αλυσιδες και δερματινα μονο και το παιζει και καλα αθεος ή αντιχριστος...3ον)ουτε αυτος που συμπεριφερεται σαν να κατεβηκε απο κανενα σπηλαιο.......κατα εμε ροκας γεννιεσαι δεν γινεσαι.....ειναι να το εχεις και μεσα σου......και αυτα περι μαγκιας και φλωριας ειναι βλακιες.........αν εισαι μαγκας εσυ φιλος που θα μου πεταξξεις το μπουκαλι επειδη παιζω και που δεν σου αρεσει ελα να το παιξεις εσυ να δουμε αν οταν σου πεταω το μπουκαλι τι θα παιξεις.......γιατι το videακι μου θυμισε μπουζουκια....αλλα αντι για γαρυφαλλα πετουσαν μπουκαλια....κατσε ρε φιλε...αν ειναι ανεβα εσυ πατα μια μπουφλα τον κιθαριστα και παιξε εσυ.....τα ξεφτιλιζουμε ολα....οπως και με τους SOAD που ηταν κατω ποσες χιλιαδες κανιβαλοι και τους γιαουρτοσανε γιατι θελανε να δουνε τους Slayer (αν θυμαμαι καλα.....)οκ εγω την επομενη φορα που θα παω σε συναυλια θα πετω γιαουρτια γιατι θελω να δω τους Bodom.....ΕΛΕΟΣ.....δεν λεω....οι MCR δεν ειναι κατι σημαντικο για το ροκ αλλα οκ...μοδα ειναι θα περασει.....και αυτα περι αμερικανιας...και οι MEGADETH στο United Abdominations αμερικανια παιζουν...αλλα...τα σπανε....αρα ειναι καθαρα θεμα δεν μου αρεσει...και οχι ειναι αμερικανια και ετσι.....παντως εγω θα αρχιζω να γιαουτωνω μονο αν ο Mustaine βγει και πει το American Idiot των Green Day.....τοτε ΝΑΙ...αξιζει γιαουρτομα....


    deathminor88
    01.05.2008, 12:07

    Παράθεση:

    Το μέλος JaNick στις 29-04-2008 στις 00:01 έγραψε...

    Ετσι! Μπουκάλια αξίζουν σε όλους τους ψευτοροκάδες!!



     

    Άσε μας ρε φίλε. Ψευτοροκάδες.. Ποιοί είναι αληθινοί δηλαδή? Και ποιός κρίνει ποιοί είναι και ποιοί όχι. Δεν σου αρέσουν δεκτό (αν και το πιστεύω πραγματικά ότι δεν έχεις ακούσει, όχι μόνο MCR αλλά γενικότερα πιο καινούριες μπάντες, κρίνοντας απ' αυτά που διαβάζω σε διάφορα topics) αλλά προς τι αυτό το κράξιμο? Και φυσικά το βιντάκι απαίσιο. Είναι δεν είναι μόδα, είναι μια καλή μπαντίτσα, με καλά τραγουδάκια, openminded και δεν αξίζει σε καμία περίπτωση τέτοια αντιμετώπιση.


    Moonchild92
    01.05.2008, 17:53

    Προσωπικά νομίζω πως οι MCR είναι ένα αξιοπρεπές band παρόλο που δεν τους ακούω και θεωρώ πως δεν χρει΄ζεται να φτάνουμε σε βιαιότητες εναντίον τους γιατί απλά κάνουν τη δουλειά τους. Πείτε μου, έχω άδικο;


    JaNick
    01.05.2008, 21:40

    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 01-05-2008 στις 12:07 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος JaNick στις 29-04-2008 στις 00:01 έγραψε...

    Ετσι! Μπουκάλια αξίζουν σε όλους τους ψευτοροκάδες!!



     

    Άσε μας ρε φίλε. Ψευτοροκάδες.. Ποιοί είναι αληθινοί δηλαδή? Και ποιός κρίνει ποιοί είναι και ποιοί όχι. Δεν σου αρέσουν δεκτό (αν και το πιστεύω πραγματικά ότι δεν έχεις ακούσει, όχι μόνο MCR αλλά γενικότερα πιο καινούριες μπάντες, κρίνοντας απ' αυτά που διαβάζω σε διάφορα topics) αλλά προς τι αυτό το κράξιμο? Και φυσικά το βιντάκι απαίσιο. Είναι δεν είναι μόδα, είναι μια καλή μπαντίτσα, με καλά τραγουδάκια, openminded και δεν αξίζει σε καμία περίπτωση τέτοια αντιμετώπιση.



     

    Φυσικά και έχω ακούσει και οπως είπα 98% των περιπτώσεων μου γύρισαν τα αντερα... Σορρυ... Απλά βλέπω την κατάντια μας...


    deathminor88
    02.05.2008, 03:17

    Σου γύρισαν οι Muse τα έντερα? Σου γύρισαν οι Avenged Sevenfold τα έντερα? Σου γύρισαν οι Radiohead τα έντερα? Οι The Mars Volta? Οι Audioslαve? Οι Portishead? Isis? Edguy? O Everlast? Silverstein? Oι Tool? Οι Wolfmother? Oi 3 Doors Down δεν έχουν κομματάρες?? Oi Block Party, Deftones, A Perfect Circle?

    Σε πειράζει που το ροκ δεν είναι τόσο "στενό". Που γίνεται μίξη με μουσικές πολλές και διαφορετικές? Αν αυτές οι μπάντες μας γυρίζουν τα έντερα...Πάει την χάσαμε την μπάλα.

    {#emotions_dlg.confused1}

     

    ΥΓ Έβαλα μπάντεw που δραστηριοποιήθηκαν κυρίως από το 95 και μετά.

     

    YΓ2 Oi   KORN ???

     


    -----------------
    ...In sorte diaboli... www.myspace.com/butterflyeffectmelodies

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : deathminor88 στις 02-05-2008 03:21 ]


    Debauchee
    02.05.2008, 04:28
    Oi trail of dead,arcade fire,interpol,explosions in the sky,liars,qotsa,16 horsepowerκ ποσα ακομα ..?τεσπα εχωντασ αρχειο τεραστιο,κ εχωντασ διαβασει ακομα παραπανω απο nme,mojo,q,uncut,rock sound,metal hammer,terrorizer,sonik,pop-rock,difono,m.invader,iron,muzine,εχωντασ ξενεσ κ ελληνικεσ εκδοσεισ βιογραφιων κ ημερολογιων,για να μην αναφερω δισκογραφιεσ,νοιωθω πλεον οτι υποβιβαζω τον εαυτο μου σε τετοιεσ συζητησεισ.. Mars volta kapsimooo Gia anoixtamyala: Www.nonoithsnystas.blogspot.com 12 xronia radio..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Debauchee στις 02-05-2008 11:16 ]


    Debauchee
    02.05.2008, 04:34
    Aλλα τι να λεμε τωρα.εδω αυριο παιζουν gutter twins dld lanegan+dulli κ γω αυτη τη στιγμη βαραω σκοπετο..κ στο θεμα μασ μια χαρα μπαντα ειναι οι mcr opos k oi panic!,fob ktl...
    JaNick
    02.05.2008, 13:08

    No no no! Κάνεις λάθος... Δεν αναφέρθηκα σε όλες αυτές τις μπάντες... Μίλησα πολυ συγκεκριμένα για μπάντες του alternative-αμερικάνικο-των δρόμων-χωρις σόλο-αναρχοκραυγαζοντας ροκ στο στύλ των MCR... Πολλές απο τις μπάντες που λές τις ακούω και μ αρέσουν και νόμιζω πως κάτι έχουν να πούν... Μίλησα για μια πολύ στενή λορίδα του alternative... Ίσως να παρερμήνευσα τον όρο new rock... Δεν είχα τοσο ευρή φάσμα στο μυαλό μου... Μιλάω για τις μπάντες που προανέφερα ΜΟΝΟΝ... Αν σας πειράζει αυτο πείτε το μου...

    Να απαντήσω σε κανα δύο ερωτήσεις... Οι 3 doors down δεν έχουν κομματάρες κατα τη γνώμη μου... Επίσης οι KORN όχι οτι τους τσουβαλιάζω μαζί με τα βλαμμένα που προανέφερα αλλα δεν τους ακούω κιόλας... Παρ όλα αυτα πιστεύω οτι έχουν το δικό τους στυλ και κάτι δικό τους να δώσουν...


    fireroc
    03.05.2008, 22:22

    Παράθεση:

    Το μέλος Angelofdeath1990 στις 01-05-2008 στις 09:49 έγραψε...

    και να ηταν μονο οι MCR που βριζουνε και λενε ψευτοροκαδες και τετοια γιατι εχουν μια emocore ταση....Εδω εχω πετυχει ατομα να λενε Nightwish,Bodom,Arch Enemy,ManOwar και αλλα καινουργια συγκροτηματα απο το φασμα της μεταλ  οτι ειναι φλωροι ψευτοροκαδες.....δεν το καταλαβαινω....1ον)ροκας δεν θεωρειται μονο καποιος ο οποιος ακουει μονο AC/DC,Motorhead και οτι αλλο θεωρειται "MACHO" για την ροκ και μεταλ....2ον)ουτε αυτος που ντυνεται με αλυσιδες και δερματινα μονο και το παιζει και καλα αθεος ή αντιχριστος...3ον)ουτε αυτος που συμπεριφερεται σαν να κατεβηκε απο κανενα σπηλαιο.......κατα εμε ροκας γεννιεσαι δεν γινεσαι.....ειναι να το εχεις και μεσα σου......και αυτα περι μαγκιας και φλωριας ειναι βλακιες.........αν εισαι μαγκας εσυ φιλος που θα μου πεταξξεις το μπουκαλι επειδη παιζω και που δεν σου αρεσει ελα να το παιξεις εσυ να δουμε αν οταν σου πεταω το μπουκαλι τι θα παιξεις.......γιατι το videακι μου θυμισε μπουζουκια....αλλα αντι για γαρυφαλλα πετουσαν μπουκαλια....κατσε ρε φιλε...αν ειναι ανεβα εσυ πατα μια μπουφλα τον κιθαριστα και παιξε εσυ.....τα ξεφτιλιζουμε ολα....οπως και με τους SOAD που ηταν κατω ποσες χιλιαδες κανιβαλοι και τους γιαουρτοσανε γιατι θελανε να δουνε τους Slayer (αν θυμαμαι καλα.....)οκ εγω την επομενη φορα που θα παω σε συναυλια θα πετω γιαουρτια γιατι θελω να δω τους Bodom.....ΕΛΕΟΣ.....δεν λεω....οι MCR δεν ειναι κατι σημαντικο για το ροκ αλλα οκ...μοδα ειναι θα περασει.....και αυτα περι αμερικανιας...και οι MEGADETH στο United Abdominations αμερικανια παιζουν...αλλα...τα σπανε....αρα ειναι καθαρα θεμα δεν μου αρεσει...και οχι ειναι αμερικανια και ετσι.....παντως εγω θα αρχιζω να γιαουτωνω μονο αν ο Mustaine βγει και πει το American Idiot των Green Day.....τοτε ΝΑΙ...αξιζει γιαουρτομα....



    den eipa oti epidi de maresei eine amerikania! kai oi slayer de maresoyn ala de leo oti einai amerikanakia! 


    fireroc
    03.05.2008, 22:30

    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 02-05-2008 στις 03:17 έγραψε...

    Σου γύρισαν οι Muse τα έντερα? Σου γύρισαν οι Avenged Sevenfold τα έντερα? Σου γύρισαν οι Radiohead τα έντερα? Οι The Mars Volta? Οι Audioslαve? Οι Portishead? Isis? Edguy? O Everlast? Silverstein? Oι Tool? Οι Wolfmother? Oi 3 Doors Down δεν έχουν κομματάρες?? Oi Block Party, Deftones, A Perfect Circle?

    Σε πειράζει που το ροκ δεν είναι τόσο "στενό". Που γίνεται μίξη με μουσικές πολλές και διαφορετικές? Αν αυτές οι μπάντες μας γυρίζουν τα έντερα...Πάει την χάσαμε την μπάλα.

    {#emotions_dlg.confused1}

     

    ΥΓ Έβαλα μπάντεw που δραστηριοποιήθηκαν κυρίως από το 95 και μετά.

     

    YΓ2 Oi   KORN ???

     


    -----------------
    ...In sorte diaboli... www.myspace.com/butterflyeffectmelodies

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : deathminor88 στις 02-05-2008 03:21 ]



    kai ena de maresoyn ta alternative sigrotimata  deksero ama exasa tin mpala pantos to mono poy ksero oti afta  eine goysta! de simenei oti xanis tin mpala! diladi kako eine kapios na exei mia apopsi peri tis rock? h na toy aresoei mono h palia genia tis roc? den to nomizo!

    ΥΓ  pantos antilipto einai oti h roc perna krisi stis meres mas eksereseis yparxoyn!


    bittersweet
    08.06.2008, 16:08

    Δεν μπορώ να αμφισβητήσω αυτούς που νιώθουν πως είναι τέλειο συγκρότημα

    εμένα όμως δεν μου αρέσουν

    γούστα είναι^.^