ελληνική μουσική
    731 online   ·  210.832 μέλη

    Βατόμουρα (Β.Παπακωνσταντίνου-Στ.Μεσημέρης)

    fantasma
    26.07.2008, 09:31

    Παράθεση:

    Το μέλος theo182 στις 24-07-2008 στις 21:54 έγραψε...

    Προφανώς αφού δε τον έχουν ακούσει παρά μόνο σκόρπια αποσπάσματα στην εκπομπή της Μπήλιως...

     

    θα συμφωνήσω..... δε πιστεύω πως ο δισκος ειναι τοσο χαλια οσο τον περιγραφετε....

    Πιστευω πως ειναι απο τις πιο καλες δουλειες του τα τελευταια χρόνια....

    Μπορει να μην τα βλεπω τα πραγματα πολυ αντικειμενικα λογω της λατρειας για Μεσημερη και Παπακωνσταντινου... αλλα δε θα ειχα κανενα απολυτως προβλημα να το πω αν δε μου άρεσε.....

    Όσο για τα χαβαλεδιάρικα... και τι εγινε που έχει δυο τραγουδια μεσα; Ας τον κρεμασουμε που κανει κάτι κι αυτός για το ραδιοφωνο... ή μήπως θα ακούσετε ποτέ αυτό το τραγούδι στα fm????????

    (καλη ακροαση....)

    Για την εμβέλεια του καλλιτεχνη Παπακωνστατινου... τον συγχαίρω που κάνει κάτι τόσο έξω από τη μόδα ( σε στίχους μιλάω....), που δε θα τόλμαγε κανεις..... και προσπαθεί να το φέρει στα μετρα του καιρου...και στα μέτρα του... (οποια κι αν είναι αυτά..)

     

    Και είμαι σίγουρος χωρις να θέλω να γίνει κουβεντα αυτό.. πως κι ο Σιδηρόπουλος αν ζούσε.. δε θα ήταν ο Σιδηρόπουλος του '85 που γνωρίσαμε, αλλα προσαρμοσμένος με το 2008...., ή μηπως ο Αγγελάκας ειναι ο punk της δεκαετίας του 80, αλλά επειδη έγινε μόδα όταν είμασταν έφηβοι (και οχι οταν ειμασταν αγεννητοι βλ. Παπακωνσταντινου), δε μας ενοχλει.... αντιθέτως μας αρέσει κιολας...

    Μεγαλώνουν οι ανθρώποι,  αλλάζουν κι οι καιροι... και αν τραγουδάγανε οπώς το εβδομήντα θα'ταν πάλι γραφικοί....

    (Σας παρακαλώ να δωθει η βαση στο δίσκο και στην ερμηνεια για τα Βατομουρα, τα ονοματα που ανεφερα απλα για παραδειγμα τα ειπα και οχι για αντιπαραθεσεις....)

     

    καλη μας συνεχεια......


    -----------------

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fantasma στις 26-07-2008 09:33 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fantasma στις 26-07-2008 09:34 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fantasma στις 26-07-2008 09:34 ]


    fantasma
    26.07.2008, 20:12

    ένα βιντεο ενός φίλου.... με τίτλο:

    ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ) .μπορεί και να ειναι συμμετοχη και απαντηση  στο θέμα μας... και χωρις να ξερει καν την κουβεντα μας...