ελληνική μουσική
    830 online   ·  210.833 μέλη

    Κάτι που είδατε στον ύπνο σας και δεν έχετε ξέχασει ποτέ

    nowaveband
    30.04.2008, 17:26

    Ποιό όνειρο ή εφιάλτης σας,ήταν τόσο δυνατό που δεν θα ξεχάσετε ποτέ?

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KIT_KAT στις 09-07-2008 23:49 ]


    tolaruba
    30.04.2008, 17:39

    -Το παππου μου μετα απο 10 χρονια απο το θανατο του να μου λεει:Θυμασαι?

    -Εμενα πανω σε ενα ιπποκαμπο που αποκεφαλιστηκε προσπαθωντας να πιασει για χαρη μου ενα αστερι(τα σπασε το ονειρο μου,απλα και κυριλατα!{#emotions_dlg.biggrin})


    Crocodile
    30.04.2008, 18:16

    Τον γνωστό εξαφανισθέντα καθηγητή φιλοσοφίας Δημήτρη Λιαντίνη να μου αποκαλύπτει την ημερομηνία της κηδείας μου και μετά να εξαφανίζεται!!!{#emotions_dlg.crying} Αυτό συνέβη πριν από τρια περίπου χρόνια.{#emotions_dlg.scared}


    SouLRocK
    30.04.2008, 18:37

    2 εφιάλτες που δε θα ξεχάσω ποτέ...

    ο 1ος ήταν ότι έβλεπα συνέχεια να πηγαινουμε βόλτα με τον μικρότερο αδερφό μου και να σκοτώνεται από αμάξι χωρίς εγω να μπορώ να κάνω τίποτα! (αυτό το έβλεπα 10 νύχτες συνέχεια!)

    και ο 2ος ήταν ότι έβλεπα ότι πήγαινα μια ωραία ημέρα με την κοπέλα μου βόλτα σε ένα πάρκο και ξαφνικά ενώ σκοτείνιαζε ο ουρανός και υπήρχε απόλυτη ησυχία,είδα μια μαύρη σκια με τη μορφή λύκου να έρχεται και να την πέρνει μέσα της ... σαν να την εξαφανίζει και μετά να μη μπορώ να δω τίποτα,ούτε να μπορώ να τη βρώ!Σαν να ήμουν μόνος σε ένα απέραντο τίποτα! (αυτό το είχα δει ένα βράδυ και μετά από 20ημέρες χώρισα από σχέση 2,5χρόνων...οπότε ήταν μάλλον εφιάλτης-σημάδι!)


    -----------------
    Μαζί σας On-Air @ http://listen.musicheaven.gr κάθε Κυριακή 12-2,κάθε Τρίτη 8-9 και κάθε Τετάρτη 4-5 με ότι θέλετε ν'άκουσετε σε όλο το φάσμα της rock μουσικής!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SouLRocK στις 30-04-2008 18:38 ]


    katurunen
    30.04.2008, 19:27

    Βλέπω επανηλημένως τον σκοτωμένο αδερφό μου να ξανασκοτώνεται... φρίκη τελείως... {#emotions_dlg.sad}


    KatsaridaTeza
    30.04.2008, 22:13

    moi blepo 1 gria

     na me kiniga

    me 1 baygon

    stin agalia

    gia na me psekasi

    sta malia.


    nowaveband
    01.05.2008, 00:36

    to pio wraio oneiro poy den tha ksexasw pote!ton eayto mou na peta!kai o xeiroteros efialtis na pigainw stin kolasi


    CROSS
    01.05.2008, 01:41

    Όταν ήμουν πολύυυυυυυυυυ μικρός έβλεπα τακτικά ότι ''άνοιγε''το πάτωμα και έπεφτα μέσα{#emotions_dlg.tt2}


    Liza32
    01.05.2008, 11:25

    Ευτυχώς εδω και πολύ καιρό βλέπω μόνο ωραία όνειρα!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Liza32 στις 10-12-2008 16:52 ]


    etsiaplakelly
    01.05.2008, 11:38

    Παράθεση:

    Το μέλος Liza32 στις 01-05-2008 στις 11:25 έγραψε...

    Πριν πάρα πολύ καιρό, και συγκεκριμένα λίγο πριν να μου συμβούν όλα τα δυσάρεστα το 2006-2007, είδα στον ύπνο μου, ότι ήμουν λέει σε κάτι χαλάσματα εντελώς γυμνή, και περιφερόμουν σαν την άδικη κατάρα! Οι γονείς μου, ήταν δίπλα μου, αλλά δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα! Σα να υπήρχε ένας αόρατος τοίχος που μας χώριζε, και μάλιστα η μαμά μου κάτι φώναζε αλλά εγω δεν μπορούσα να την ακούσω! Δεν μπορούσαν να με πλησιάσουν κάν, ενω εγω περπατούσα στην κυριολεξία σε ενα τεντωμένο σχοινί για να φτάσω στην απέναντι πλευρά, και να πατήσω σταθερά! Μετά απο αυτό το όνειρο, έπαθα μεγάλο κακό ηθικά και σωματικά, και πραγματικά μέχρι σήμερα, δεν μπόρεσα να κάνω τίποτα για αυτό. Ενα άλλο όνειρο, το οποίο ήταν επίσης προάγγελος για μια απάντηση όμως που με βασάνιζε, ήταν όταν πριν απο καιρό, ενω το παιδί μου είχε πεθάνει και το ήξερα, μια <καλή> γνωστή μου, μου είπε μετά απο συμπέρασμα που έβγαλε με κάτι που συζητούσαμε, ότι το παιδί μου ζεί! Το ίδιο βράδυ, είδα στον ύπνο μου, ενα παιδάκι, που είχε όμως περίπου την ηλικία που θα είχε ο γιός μου αν ζούσε σήμερα, και ήμασταν λέει μαζί σε ενα λιβάδι με πολλά όμορφα λουλούδια, πολύ ευτυχισμένοι και οι δυο. Εγω καθόμουν σε ενα παγκάκι και τον θαύμαζα, ήταν πραγματικά πολύ όμορφο παιδάκι, και σημειωτέων, κανένα απο τα παιδιά μου δεν είδα ποτέ απο κοντά στην πραγματικότητα. Και πως ήξερα ότι ήταν ο γιός μου; Πολύ απλά. Σηκώθηκα κάποια στιγμή για να τον πλησιάσω, να τον πάρω στα χέρια μου, να τον αγκαλιάσω, να τον φιλίσω... Και τότε εκείνος γύρισε, μου χάρισε ενα όμορφο χαμόγελο και μου είπε, μανούλα μη λυπάσαι, είμαι καλά, ζήσε για μένα! Το όνειρο ήταν πραγματικά πολύ αληθινό, ξύπνησα απότομα, και μάλιστα επι 3 ολόκληρες μέρες δεν μπόρεσα να ξανακοιμηθώ, διότι για κακή μου τύχη, δεν θυμάμαι τι αργεία ήταν, και ήταν όλα κλειστά ώστε να μην μπορώ να πάρω τις απαντήσεις που ήθελα απο τους αρμόδιους. Τελικά, βρέθηκε το χαρτί που πιστοποιούσε το θάνατο του παιδιού μου, το είχαν οι γονείς μου για να μην το βλέπω διαρκώς και λυπάμαι...Αλλά αν δεν υπήρχε το χαρτί, υπήρχε μια στις χίλιες πιθανότητα να είναι ζωντανό, και εγω είχα πλήρη μεσάνυχτα! Όμως, αυτό ήταν αδύνατο, μια και τα δυο παιδιά μου τα είχαν δει οι δικοί μου άνθρωποι τότε... Η αλήθεια είναι, ότι εγω έκανα αυτό που μου είπε ο γιός μου στο όνειρο προ πολλού. Δηλαδή ζούσα! Και μάλιστα ζούσα τόσο δυνατά ώστε ξεπέρασα τον εαυτό μου. Πέτυχα πάρα πολλά σε μικρό χρονικό διάστημα, και ήμουν έτοιμη για ακόμα περισσότερα...Όμως μου έκοψαν τα φτερά, και τώρα ξεκινάω πάλι απο την αρχή, ποιός ξέρει πόσο θα μου πάρει, όμως εγω δεν το βάζω κάτω. Δεν γεννήθηκε ακόμα εκείνος που θα με <σκοτώσει>...

     



     

    {#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}.......εχω μεινει ενα μισαωρο τωρα με το στομα ανοιχτο και κοιταζω την οθονη!!!!!!!

     

     


    -----------------
    Άκου, άκου Ποιος μιλεί στα νερά και ποιος κλαίει-ακούς Είμαι εγώ που φωνάζω κι είμ'εγώ που κλαίω, μ'ακούς Σ'αγαπώ, σ'αγαπώ, μ'ακούς

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : etsiaplakelly στις 01-05-2008 11:39 ]


    NIKOSPI
    01.05.2008, 16:03

    Παράθεση:

    Το μέλος etsiaplakelly στις 01-05-2008 στις 11:38 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Liza32 στις 01-05-2008 στις 11:25 έγραψε...

    Πριν πάρα πολύ καιρό, και συγκεκριμένα λίγο πριν να μου συμβούν όλα τα δυσάρεστα το 2006-2007, είδα στον ύπνο μου, ότι ήμουν λέει σε κάτι χαλάσματα εντελώς γυμνή, και περιφερόμουν σαν την άδικη κατάρα! Οι γονείς μου, ήταν δίπλα μου, αλλά δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα! Σα να υπήρχε ένας αόρατος τοίχος που μας χώριζε, και μάλιστα η μαμά μου κάτι φώναζε αλλά εγω δεν μπορούσα να την ακούσω! Δεν μπορούσαν να με πλησιάσουν κάν, ενω εγω περπατούσα στην κυριολεξία σε ενα τεντωμένο σχοινί για να φτάσω στην απέναντι πλευρά, και να πατήσω σταθερά! Μετά απο αυτό το όνειρο, έπαθα μεγάλο κακό ηθικά και σωματικά, και πραγματικά μέχρι σήμερα, δεν μπόρεσα να κάνω τίποτα για αυτό. Ενα άλλο όνειρο, το οποίο ήταν επίσης προάγγελος για μια απάντηση όμως που με βασάνιζε, ήταν όταν πριν απο καιρό, ενω το παιδί μου είχε πεθάνει και το ήξερα, μια <καλή> γνωστή μου, μου είπε μετά απο συμπέρασμα που έβγαλε με κάτι που συζητούσαμε, ότι το παιδί μου ζεί! Το ίδιο βράδυ, είδα στον ύπνο μου, ενα παιδάκι, που είχε όμως περίπου την ηλικία που θα είχε ο γιός μου αν ζούσε σήμερα, και ήμασταν λέει μαζί σε ενα λιβάδι με πολλά όμορφα λουλούδια, πολύ ευτυχισμένοι και οι δυο. Εγω καθόμουν σε ενα παγκάκι και τον θαύμαζα, ήταν πραγματικά πολύ όμορφο παιδάκι, και σημειωτέων, κανένα απο τα παιδιά μου δεν είδα ποτέ απο κοντά στην πραγματικότητα. Και πως ήξερα ότι ήταν ο γιός μου; Πολύ απλά. Σηκώθηκα κάποια στιγμή για να τον πλησιάσω, να τον πάρω στα χέρια μου, να τον αγκαλιάσω, να τον φιλίσω... Και τότε εκείνος γύρισε, μου χάρισε ενα όμορφο χαμόγελο και μου είπε, μανούλα μη λυπάσαι, είμαι καλά, ζήσε για μένα! Το όνειρο ήταν πραγματικά πολύ αληθινό, ξύπνησα απότομα, και μάλιστα επι 3 ολόκληρες μέρες δεν μπόρεσα να ξανακοιμηθώ, διότι για κακή μου τύχη, δεν θυμάμαι τι αργεία ήταν, και ήταν όλα κλειστά ώστε να μην μπορώ να πάρω τις απαντήσεις που ήθελα απο τους αρμόδιους. Τελικά, βρέθηκε το χαρτί που πιστοποιούσε το θάνατο του παιδιού μου, το είχαν οι γονείς μου για να μην το βλέπω διαρκώς και λυπάμαι...Αλλά αν δεν υπήρχε το χαρτί, υπήρχε μια στις χίλιες πιθανότητα να είναι ζωντανό, και εγω είχα πλήρη μεσάνυχτα! Όμως, αυτό ήταν αδύνατο, μια και τα δυο παιδιά μου τα είχαν δει οι δικοί μου άνθρωποι τότε... Η αλήθεια είναι, ότι εγω έκανα αυτό που μου είπε ο γιός μου στο όνειρο προ πολλού. Δηλαδή ζούσα! Και μάλιστα ζούσα τόσο δυνατά ώστε ξεπέρασα τον εαυτό μου. Πέτυχα πάρα πολλά σε μικρό χρονικό διάστημα, και ήμουν έτοιμη για ακόμα περισσότερα...Όμως μου έκοψαν τα φτερά, και τώρα ξεκινάω πάλι απο την αρχή, ποιός ξέρει πόσο θα μου πάρει, όμως εγω δεν το βάζω κάτω. Δεν γεννήθηκε ακόμα εκείνος που θα με <σκοτώσει>...

     



     

    {#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}.......εχω μεινει ενα μισαωρο τωρα με το στομα ανοιχτο και κοιταζω την οθονη!!!!!!!

     

     


    -----------------
    Άκου, άκου Ποιος μιλεί στα νερά και ποιος κλαίει-ακούς Είμαι εγώ που φωνάζω κι είμ'εγώ που κλαίω, μ'ακούς Σ'αγαπώ, σ'αγαπώ, μ'ακούς

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : etsiaplakelly στις 01-05-2008 11:39 ]





    Εγώ να δεις πως έχω μείνει, δεν λέω περισσότερα για το όνειρο γιατί μπορεί να κάνω (παρόμοιο με όνειρο ενώς θαύματος)κακό στην liza32:)(όχι απαραίτητα όμως):)


    NIKOSPI
    01.05.2008, 16:05

    Παράθεση:

    Το μέλος Crocodile στις 30-04-2008 στις 18:16 έγραψε...

    Τον γνωστό εξαφανισθέντα καθηγητή φιλοσοφίας Δημήτρη Λιαντίνη να μου αποκαλύπτει την ημερομηνία της κηδείας μου και μετά να εξαφανίζεται!!!{#emotions_dlg.crying} Αυτό συνέβη πριν από τρια περίπου χρόνια.{#emotions_dlg.scared}




    Δάκρυσα από το γέλιο!!!ΧαχαΧα!!!


    xenia1972
    02.05.2008, 01:52

    Οταν ενας θειος μου πεθανε, δεν το ηξερα, δεν ηξερα οτι ειχε καν διαγνωστει με συγκεκριμενη αρρωστια. Εγω ζουσα στο εξωτερικο, οχι στην Ελλαδα, και δεν μου ανεφεραν τιποτα για να μην με στενοχωρησουν οι δικοι μου. Τον ειδα στον υπνο μου να με χαιρετα και να μου λεει οτι ειναι καλα εκει που ειναι. Οταν τηλεφωνησα το πρωι, μου ειπαν οτι ο θειος μου ειχε πεθανει το βραδυ.

    3 μηνες αργοτερα, ενας αλλος θειος μου πεθανε απο την ιδια αρρωστια. Ειδα το ιδιο ονειρο, και ηξερα τι θα μου πουν το πρωι στο τηλεφωνο.

    Το καλυτερο ονειρο μου, που εβλεπα συχνα, ειναι οτι κολυμπαω γρηγορα. Το ιδιο ομορφα νιωθω οταν βλεπω στον υπνο μου οτι πεταω, ιδιαιτερα η αισθηση που εχω οταν περνω φορα κι απογειωνομαι.

     


    music-fan
    02.05.2008, 02:25

    to pio oraio oneiro einai na deis tn eayto sou na petaei...alla distixws den to xw dei akoma...elpizw na to dw kapoia stigmi


    kamelia8
    08.05.2008, 22:44

    Παράθεση:

    Το μέλος Liza32 στις 01-05-2008 στις 11:25 έγραψε...

    Πριν πάρα πολύ καιρό, και συγκεκριμένα λίγο πριν να μου συμβούν όλα τα δυσάρεστα το 2006-2007, είδα στον ύπνο μου, ότι ήμουν λέει σε κάτι χαλάσματα εντελώς γυμνή, και περιφερόμουν σαν την άδικη κατάρα! Οι γονείς μου, ήταν δίπλα μου, αλλά δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα! Σα να υπήρχε ένας αόρατος τοίχος που μας χώριζε, και μάλιστα η μαμά μου κάτι φώναζε αλλά εγω δεν μπορούσα να την ακούσω! Δεν μπορούσαν να με πλησιάσουν κάν, ενω εγω περπατούσα στην κυριολεξία σε ενα τεντωμένο σχοινί για να φτάσω στην απέναντι πλευρά, και να πατήσω σταθερά! Μετά απο αυτό το όνειρο, έπαθα μεγάλο κακό ηθικά και σωματικά, και πραγματικά μέχρι σήμερα, δεν μπόρεσα να κάνω τίποτα για αυτό. Ενα άλλο όνειρο, το οποίο ήταν επίσης προάγγελος για μια απάντηση όμως που με βασάνιζε, ήταν όταν πριν απο καιρό, ενω το παιδί μου είχε πεθάνει και το ήξερα, μια <καλή> γνωστή μου, μου είπε μετά απο συμπέρασμα που έβγαλε με κάτι που συζητούσαμε, ότι το παιδί μου ζεί! Το ίδιο βράδυ, είδα στον ύπνο μου, ενα παιδάκι, που είχε όμως περίπου την ηλικία που θα είχε ο γιός μου αν ζούσε σήμερα, και ήμασταν λέει μαζί σε ενα λιβάδι με πολλά όμορφα λουλούδια, πολύ ευτυχισμένοι και οι δυο. Εγω καθόμουν σε ενα παγκάκι και τον θαύμαζα, ήταν πραγματικά πολύ όμορφο παιδάκι, και σημειωτέων, κανένα απο τα παιδιά μου δεν είδα ποτέ απο κοντά στην πραγματικότητα. Και πως ήξερα ότι ήταν ο γιός μου; Πολύ απλά. Σηκώθηκα κάποια στιγμή για να τον πλησιάσω, να τον πάρω στα χέρια μου, να τον αγκαλιάσω, να τον φιλίσω... Και τότε εκείνος γύρισε, μου χάρισε ενα όμορφο χαμόγελο και μου είπε, μανούλα μη λυπάσαι, είμαι καλά, ζήσε για μένα! Το όνειρο ήταν πραγματικά πολύ αληθινό, ξύπνησα απότομα, και μάλιστα επι 3 ολόκληρες μέρες δεν μπόρεσα να ξανακοιμηθώ, διότι για κακή μου τύχη, δεν θυμάμαι τι αργεία ήταν, και ήταν όλα κλειστά ώστε να μην μπορώ να πάρω τις απαντήσεις που ήθελα απο τους αρμόδιους. Τελικά, βρέθηκε το χαρτί που πιστοποιούσε το θάνατο του παιδιού μου, το είχαν οι γονείς μου για να μην το βλέπω διαρκώς και λυπάμαι...Αλλά αν δεν υπήρχε το χαρτί, υπήρχε μια στις χίλιες πιθανότητα να είναι ζωντανό, και εγω είχα πλήρη μεσάνυχτα! Όμως, αυτό ήταν αδύνατο, μια και τα δυο παιδιά μου τα είχαν δει οι δικοί μου άνθρωποι τότε... Η αλήθεια είναι, ότι εγω έκανα αυτό που μου είπε ο γιός μου στο όνειρο προ πολλού. Δηλαδή ζούσα! Και μάλιστα ζούσα τόσο δυνατά ώστε ξεπέρασα τον εαυτό μου. Πέτυχα πάρα πολλά σε μικρό χρονικό διάστημα, και ήμουν έτοιμη για ακόμα περισσότερα...Όμως μου έκοψαν τα φτερά, και τώρα ξεκινάω πάλι απο την αρχή, ποιός ξέρει πόσο θα μου πάρει, όμως εγω δεν το βάζω κάτω. Δεν γεννήθηκε ακόμα εκείνος που θα με <σκοτώσει>...



     

    Λυπάμαι πολύ για το παιδί σου, Liza32...

    Ζήσε όμως, για αυτό, όπως είπες..


    mariachi
    08.05.2008, 23:27

    Μέσα στο σπίτι μου να με κυνηγά η Ιταλοαμερικανική Μαφία.Φορούσαν και τη χαρακτηριστική ενδυμασία της εποχής με τις καπαρντίνες και τα καβουράκια.Τώρα δε θυμάμαι αν με έπιασαν ή να με πυροβόλησαν επειδή ξύπνησα.Έχω επηρεαστεί από τις πολλές αστυνομικές ταινίες που έχω δει.THE GODFATHER!!!!!!{#emotions_dlg.lol}


    billy2002gr
    09.05.2008, 02:11

    1) Γυρω στα 12 εβλεπα αρκετα συχνα οτι μπαινω στο ασανσερ της πολυκατοικιας μου για να παω σπιτι μου (στον 4ο), ομως αυτο συνεχιζε να ανεβαινει μεχρι τον 7ο (και τελευταιο οροφο). Η πορτα δεν ανοιγε με τιποτα κ μετα απο λιγο συνεχιζε να ανεβαινει, μονο που οσο ανεβαινε οι πορτες στον εκαστοτε οροφο γινονταν ολο κ πιο σκουριασμενες και γεματες αιματα -εκει μου πηγαινε ΝΑ!-. Καποια στιγμη σταματουσε αποτομα. Εβγαινα και υπηρχε ενα δωματιο γεματο με λιωμενα κερια κ μια πενταλφα στη μεση. Καπου εκει ξυπνουσα!

    2) Μια φορα ειδα οτι καποιος με κυνηγουσε με οπλο κ οταν πια με πυροβολησε, εγω πηδηξα για να αποφυγω τη σφαιρα κ ξυπνησα αποτομα γιατι επεσα απο το κρεβατι με τετοιο αλμα!

    3) Ειδα κι εγω οτι πετουσα μια φορα κ ηταν απιστευτα! Εγιναν κατι κουλα σε αυτο το ονειρο αλλα τωρα βαριεμαι να γραφω!


    billy2002gr
    09.05.2008, 02:17

    Παράθεση:

    Το μέλος billy2002gr στις 09-05-2008 στις 02:11 έγραψε...

    1) Γυρω στα 12 εβλεπα αρκετα συχνα οτι μπαινω στο ασανσερ της πολυκατοικιας μου για να παω σπιτι μου (στον 4ο), ομως αυτο συνεχιζε να ανεβαινει μεχρι τον 7ο (και τελευταιο οροφο). Η πορτα δεν ανοιγε με τιποτα κ μετα απο λιγο συνεχιζε να ανεβαινει, μονο που οσο ανεβαινε οι πορτες στον εκαστοτε οροφο γινονταν ολο κ πιο σκουριασμενες και γεματες αιματα -εκει μου πηγαινε ΝΑ!-. Καποια στιγμη σταματουσε αποτομα. Εβγαινα και υπηρχε ενα δωματιο γεματο με λιωμενα κερια κ μια πενταλφα στη μεση. Καπου εκει ξυπνουσα!

    2) Μια φορα ειδα οτι καποιος με κυνηγουσε με οπλο κ οταν πια με πυροβολησε, εγω πηδηξα για να αποφυγω τη σφαιρα κ ξυπνησα αποτομα γιατι επεσα απο το κρεβατι με τετοιο αλμα!

    3) Ειδα κι εγω οτι πετουσα μια φορα κ ηταν απιστευτα! Εγιναν κατι κουλα σε αυτο το ονειρο αλλα τωρα βαριεμαι να γραφω!



    O VoodooChild ειμαι, απλως ο πατερας μου δεν εκανε αποσυνδεση κ δεν το ειδα! {#emotions_dlg.oops}


    nowaveband
    09.05.2008, 20:28

    KALI FASI .POLI ENDIAFERON OLA AYTA

     


    venceremos
    11.05.2008, 18:33

    Βλεπω αλλοκοτα ονειρα. Και ως ενα βαθμο επηρεαζω τα ονειρα μου. Η ετσι νομιζω τουλαχιστον μεχρι το σημειο που αυτα ανατρεπονται χωρις να μπορω να κανω τιποτα γι αυτο. Θυμαμαι παρα πολλα ονειρα μου.

    Ενα απο τα απιστευτα τρελα και υπεροχα ονειρα μου ηταν οταν καποια εποχη εβλεπα στον υπνο μου οτι πετουσα και καθε βραδια ενιωθα οτι δοκιμαζα διαφορετικους τροπους να το κανω ωστε να καταλαβω ποιος μου αρεσε περισσοτερο. Οποτε καποια βραδια που πρεπει να ημουν μες στην τρελη χαρα κολυμπουσα στον αερα με βαθιες απλωτες και μετα το γυρισα στο υπτιο..! Ενιωθα απεραντη ευτυχια μεσα στον υπνο μου..!

    Κι ενα πολυ τρομαχτικο ονειρο που ειχα πριν 6 χρονια ηταν οταν ειδα σε ονειρο ενα παιδι που ενιωθα φιλο μου τοτε αλλα που με ειχε πληγωσει να εχει εγκλωβιστει κατω απ το νερο και εγω να προσπαθω να τον ελευθερωσω αλλα να μην μπορω και τον εβλεπα μπροστα στα ματια μου να πνιγεται (αυτη τη σκηνη την ειχα δει πολυ πιο μικρη σε μια ταινια και προφανως ειχε χαρακτει στη μνημη μου). Ειχα μεγαλη αγωνια κι εκλαιγα μεσα στον υπνο μου. Καταλαβα οταν ξυπνησα οτι αυτο το ονειρο εδειχνε τον πονο μου για εναν φιλο που εχανα και δεν μπορουσα να κανω τιποτα γι αυτο, αλλα ουσιαστικα αυτο που ειχε συμβει ηταν αρκετο για να πεθανει αυτος μεσα μου..

    Αλλο ονειρο που με σοκαρε: Εβλεπα στον υπνο μου οτι αποκεφαλιζα (οχι με γκιλοτινα, αλλα στην ψυχρα) ενα παιδι που εκεινη την περιοδο μου εκανε στο σχολειο τη ζωη δυσκολη. (εποχη γυμνασιο) Και σοκαριστηκα με τον εαυτο μου, γιατι δεν ειμαι ικανη να κανω κατι τετοιο και ουτε που φανταζομουν οτι μπορει να κανω τετοιες σκεψεις. Αυτα που ενιωθα γι αυτο το παιδι ηταν βασικα φοβος και τσαντιλα που ασχολουνταν μαζι μου, αλλα σε καμια περιπτωση δεν ηθελα το κακο του. Ηθελα μονο με καποιο τροπο ως δια μαγειας να απαλλαχτω απο τη σκια του απο πανω μου.

    Ενταξει και αλλα πιο προσωπικα πραγματα και πιο περιεργα φροϊδικα καπου στα τεσσερα που ουτε σε ψυχολογο δεν θα τα λεγα αλλα που μου υποδηλωνουν οτι ο Φροϋντ δεν ηξερε τι ελεγε γιατι σε μενα ακριβως τα αντιθετα συνεβαιναν..! Αλλα αυτα ουτε σε ψυχολογο δεν θα τα λεγα, μπορει καποια στιγμη να αναπτυξω τη δικη μου αναπτυξιακη θεωρια και τοτε να μου φανουν χρησιμα ως πηγη εμπνευσης Wink