ελληνική μουσική
    743 online   ·  210.832 μέλη

    Κάτι που είδατε στον ύπνο σας και δεν έχετε ξέχασει ποτέ

    NIKOSPI
    11.05.2008, 19:55

    xaxaxaxaxa eisai treliiiiiiiiiiii!!!!!


    tina15
    11.05.2008, 20:06

    Πριν λίγο καιρό είδα στον ύπνο μου ότι ένας άνθρωπος που αγαπώ πάρα πολύ και που πλέον δεν είναι στη ζωή μου ήταν πεσμένος στο πάτωμα..Δε γνώριζα αν ζούσε ή αν είναι νεκρός αλλά η καρδιά μου πονούσε πολύ!Έδειχνε να υποφερει μη μπορώντας να κάνει απολύτως τίποτα!!Εγώ προσπαθούσα να δω αν ήταν ζωντανός και να τον πλησιάσω για να τον βοηθήσω όμως δεν μπορούσα..Κάτι με εμπόδιζε..Ακόμη το σκέφτομαι πολλές φορές και πραγματικά δε νομίζω πως θα το ξεχάσω...


    venceremos
    13.05.2008, 11:04

    Ευχαριστω ρε κι εσυ δεν πας πισω !

    Δελτιο ειδησεων: Προσοχη! Κινητος δικυκλος δημοσιος κινδυνος που φερει το ονομα Νικος κυκλοφορει ελευθερος και επιτιθεται σε οτιδηποτε βρει μπροστα του, απο αψυχο μεχρι εμψυχο, απο φραχτη μεχρι κατσικα μεχρι και ανθρωπο.

    Αντε βρε, τουλαχιστον στα ονειρα ο μονος νομος που υπαρχει ειναι οτι δεν υπαρχει λογικη!


    NIKOSPI
    13.05.2008, 12:45

    Θα κάνω φόνοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο εκ προμελέτης!!!!;)


    nowaveband
    15.05.2008, 21:32

    lol............................


    Stroumfita456
    16.05.2008, 14:22

    οτι πεθαινω και πάω σε ενα μερος που δεν εχει τιποτα...


    NIKOSPI
    16.05.2008, 14:40

    Stroumf το όνειρο σου σε δουλεύει κανονικότατα;):P


    Stroumfita456
    16.05.2008, 15:19

    Παράθεση:

    Το μέλος NIKOSPI στις 16-05-2008 στις 14:40 έγραψε...

    Stroumf το όνειρο σου σε δουλεύει κανονικότατα;):P



    λες ε?{#emotions_dlg.scared}


    margo
    16.05.2008, 15:52

    Είδα ότι ήταν πρωί και καθόμουν σε μια παραλία μόνη.

    Η θάλασσα ήταν πολύ ήρεμη και ο καιρός καθαρός.

    Σε λίγο φάνηκε στον ουρανό ένα τεράστιο αεροπλάνο

    που ήταν λευκό, με κατακκόκινο χρώμα στη μύτη και την ουρά του.

    Η πορεία του ήταν καθοδική και η ταχύτητα ιλιγγιώδης.. σε λίγα δευτερόλεπτα το αεροπλάνο συνετρίβη στη θάλασσα.

    Βούτηξα αμέσως να κολυμπήσω ως εκεί μήπως

    βοηθήσω κάποιον..αν και σκεφτόμουν ότι θα είχαν σκοτωθεί όλοι.. Σ'αυτό το σημείο ξύπνησα.

     

    Ίσως και να το είχα ξεχάσει αυτό το όνειρο αν δεν συνέβαινε

    το επόμενο πρωί να πληροφορηθώ για το θάνατο ενός πολύ νέου

    και πολύ αγαπημένου μου ανθρώπου

    σε τροχαίο που είχε συμβεί ήδη από το προηγούμενο απόγευμα.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : margo στις 16-05-2008 15:54 ]


    NIKOSPI
    16.05.2008, 16:02

    Σιγουρα Στρουμφ~~~!!!


    vio-maniac
    21.05.2008, 21:02

    ena oneiro pou evlepa gia polu kairo kai 3-4 fores ti nuxta

    ''ekana mpanio kai  eixa anoixto to parathuro,kai ksafnika vlepw mia mauri skia sto anoixto parathuro pou gelage me ton gnwsto tromaktiko tropo....MOU XAXAXAXAXAAAAAAAAAA....

    tote itan pou me pige 3 & 1(sto oneiro) ....vgika taragmeni apo to mpanio,foresa viastika ta rouxa mou kai...........olokliro to spiti mou gremistike ksafnika!egw panw sta sintrimia na koitw sastismeni kai ksafnika ksanakousa to idio gelio.ksafnika akousa kapoion na fwnazei{#emotions_dlg.helpsmilie}...etreksa na dw apo pou erxotan kai akougotan apo to dialimeno pia mpanio mou.....kai mesa stin dia magias mapaniera pou eixe dialithei ,(ftiagmeni pia)ekei pou egw prin ligo ekana mpanio vlepw aimata mesa sto nero tis mpanieras kai katw apo ta aimata kai to nero ena ptoma.........{#emotions_dlg.sad}tis kollitis mou filis....kai ontos, telika meta apo liges meres epethe ena atuxima kai...{#emotions_dlg.crying}  


    Stroumfita456
    21.05.2008, 21:23

    Παράθεση:

    Το μέλος vio-maniac στις 21-05-2008 στις 21:02 έγραψε...

    ena oneiro pou evlepa gia polu kairo kai 3-4 fores ti nuxta

    ''ekana mpanio kai  eixa anoixto to parathuro,kai ksafnika vlepw mia mauri skia sto anoixto parathuro pou gelage me ton gnwsto tromaktiko tropo....MOU XAXAXAXAXAAAAAAAAAA....

    tote itan pou me pige 3 & 1(sto oneiro) ....vgika taragmeni apo to mpanio,foresa viastika ta rouxa mou kai...........olokliro to spiti mou gremistike ksafnika!egw panw sta sintrimia na koitw sastismeni kai ksafnika ksanakousa to idio gelio.ksafnika akousa kapoion na fwnazei{#emotions_dlg.helpsmilie}...etreksa na dw apo pou erxotan kai akougotan apo to dialimeno pia mpanio mou.....kai mesa stin dia magias mapaniera pou eixe dialithei ,(ftiagmeni pia)ekei pou egw prin ligo ekana mpanio vlepw aimata mesa sto nero tis mpanieras kai katw apo ta aimata kai to nero ena ptoma.........{#emotions_dlg.sad}tis kollitis mou filis....kai ontos, telika meta apo liges meres epethe ena atuxima kai...{#emotions_dlg.crying}  



    {#emotions_dlg.sad}..εφιαλτης...!!!!


    paperino
    22.05.2008, 16:36

    Ένα γουέστερν όπου ήταν όλοι η οικογένειά μου και 'γω ήμουν ο φτωχός καουμπόης...........


    wraios
    22.05.2008, 17:33

    αυτο που ειδα εγω ηταν το φρικτοτερο ολων..

    ονειρευτηκα οτι παραγωγιζα μια συναρτηση και μετα επρεπε να αποδειξω οτι η παραγουσα της πρωτης συναρτησης ειναι θετικη..

    ξυπνησα εντρομος και δεν ειδα τη λυση τελικα


    marching-girl
    23.06.2008, 21:45

    Σε ένα όνειρό μου, είδα να αιωρείται το σώμα μου στο ταβάνι του δωματίου μου....και καθώς πετούσα πάνω από κρεβάτι μου έβλεπα.....εμένα, να κοιμάμαι...

    Όλοι μου λένε οτι το να βλέπεις τον εαυτό σου απο ψηλά ειναι το φριχτότερο όνειρο...{#emotions_dlg.blink}


    revelation
    23.06.2008, 23:09

    Ήμουνα 3 χρονών και είχα δει έναν εφιάλτη που τον έβλεπα για κανα μήνα και τον ξαναείδα πέρσι. Ήταν ένα ρομπότ-τέρας (ξέρω ακούγεται παιδιαρίστικο και γελοίο αλλά όχι αυτό που έβλεπα) και με κυνήγαγε μέσα στο σπίτι. Όταν με βρήκε ξύπνησα. Αυτό που με τρόμαζε και αυτό που θυμάμαι είναι ο πατέρας μου νεκρός από σφαίρα στο δόξα πατρή να κάθεται στη πολυθρόνα και να κοιτάζει μπροστά.Επίσης δεν ήξερα ακριβώς τι ήταν ο θάνατος. Δεν του μίλησα καν γιατί ήξερα ότι δεν ήταν εδώ αλλα θυμάμαι ότι δεν λυπήθηκα και απλά φοβόμουν προσπαθώντας να κρυφτώ και τον προσπέρασα φωνάζοντας και τελικά του ζήτασα να με βοηθείσει.Τόσο μικρός δεν ήξερα από όπλα ούτε πολεμικές μηχανές ή τέρατα. Ποτέ δεν θα καταλάβω πως τα ονειρέυτηκα όλα αυτά. 

    Υ.Γ προς venceremos, δεν φαντάζεσαι τι μπορεί να κάνει ένας άνθρωπος. Μπορεί και να το έχεις μέσα σου. Ούτως ή άλλως ζ΄ώα είμαστε και εμείς και κάποιοες φορές η βαρβαρότητα και το ζωικό ένστικτο ξεπερνάει την ανθρώπινη εξυπνάδα και σκέψη.


    seras
    24.06.2008, 01:37

    Έχω δει πολλές φορές σε όνειρα μου, να προσπαθώ να τρέξω την ώρα που κάποιος με κυνηγάει, και να μην μπορώ να νιώθω κολλημένος σε ένα μέρος και στο τέλος να με φτάνουν..πολλές φορές πίσω απο εμενα είναι κάποιος δικός μου άνθρωπος που ποτέ δεν μπορώ να βοηθήσω, πάντα τρέχω μπροστά..πάντα μόλις με πιάνουν ξυπνάω..


    MagicaDeSpell
    24.06.2008, 10:29

    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 24-06-2008 στις 01:37 έγραψε...

    Έχω δει πολλές φορές σε όνειρα μου, να προσπαθώ να τρέξω την ώρα που κάποιος με κυνηγάει, και να μην μπορώ να νιώθω κολλημένος σε ένα μέρος και στο τέλος να με φτάνουν..πολλές φορές πίσω απο εμενα είναι κάποιος δικός μου άνθρωπος που ποτέ δεν μπορώ να βοηθήσω, πάντα τρέχω μπροστά..πάντα μόλις με πιάνουν ξυπνάω..



    Το εβλεπα παλια αυτο το ονειρο εχω χρονια να το δω...Το πιο τρομαχτικο ομως ητα οταν στα 15 μου ειδα οτι ενας φιλος μου σκοτωθηκε με μηχανη...Αυτο συνεβη στην πραγματικοτητα αλλα 12 χρονια μετα...ακριβως οπως το ειχα δει στο ονειρο μου


    fireroc
    24.06.2008, 19:58

    ειδα οτι κυβερνουσε η νεα δημοκρατια! οτι υπηρχε πασοκ! οτι υπηρχε mad oti  υπηρχε  mtv! eida ton τραγκα στην τηλεοραση!  δυστηχως δεν ειναι ουτε ονειρο ουτε εφιαλτης ! ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ!


    kithara2
    28.06.2008, 13:26

     


    -----------------
    θα 'μαι στο πλαι σου και ας ματώσω.....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kithara2 στις 21-06-2010 17:53 ]