ελληνική μουσική
    828 online   ·  210.833 μέλη

    H Scarlett Johansson στη δισκογραφία

    rompa
    01.05.2008, 02:34
    Στις 6 Μαΐου κυκλοφορεί το ντεμπούτο album της Scarlett Johansson "Anywhere I Lay My Head" με τις διασκευές σε κομμάτια του Tom Waits

    Στο ντεμπούτο album της η Scarlett Johansson κάνει ντουέτο, μεταξύ άλλων, με τον David Bowie.
    Το album "Anywhere I Lay My Head" σε παραγωγή Dave Sitek (από τους TV On The Radio) "αποκαλύφθηκε" στους δημοσιογράφους στην Νέα Υόρκη πριν λίγες μέρες. Οι λίγοι τυχεροί που βρίσκονταν στην "Joe's Pub" στην Νέα Υόρκη άκουσαν για πρώτη φορά το ντεμπούτο album της Scarlett Johansson στο οποίο ερμηνεύει δέκα παλαιότερα κομμάτια του Tom Waits. Στο εν λόγω album συμμετέχει, έκπληξη της τελευταίας στιγμής, στα "Falling Down" και "Fannin Street" ο David Bowie ενώ συμμετέχει και ο Nick Zinner των Yeah Yeah Yeahs.

    Η Scarlett μίλησε στους δημοσιογράφους για την επιλογή της να τραγουδήσει κομμάτια του Tom Waits: "οι μελωδίες του είναι τόσο όμορφες και η φωνή του είναι πολύ ξεχωριστή".

    Δείτε παρακάτω το tracklisting του album "Anywhere I Lay My Head":

    "Fawn"
    "Town With No Cheer"
    "Falling Down"
    "Anywhere I Lay My Head"
    "Fannin' Street"
    "Song for Jo"
    "Green Grass"
    "I Wish I Was in New Orleans"
    "I Don't Want to Grow Up"
    "No One Knows I'm Gone"
    "Who Are You?"


    katurunen
    01.05.2008, 14:04

    Παράθεση:

    Το μέλος deathnick στις 01-05-2008 στις 13:18 έγραψε...

    Ante pote 8a bgalei k o Vin Diesel kana disko?????Eleos,oloi plakw8hkan na bgazoun diskous.....



    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ {#emotions_dlg.clap}


    katurunen
    01.05.2008, 14:04

    Παράθεση:

    Το μέλος katurunen στις 01-05-2008 στις 14:04 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος deathnick στις 01-05-2008 στις 13:18 έγραψε...

    Ante pote 8a bgalei k o Vin Diesel kana disko?????

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ {#emotions_dlg.clap}




    katurunen
    01.05.2008, 14:05

    Τι κουφό ήταν αυτό που έκανα...? {#emotions_dlg.huh}{#emotions_dlg.blush}

    Έκανα quote στον εαυτό μου! {#emotions_dlg.lol}


    -----------------
    LET THEM COME! There is one dwarf yet in Moria who still draws breath!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : katurunen στις 01-05-2008 14:09 ]


    rompa
    01.05.2008, 14:09

    Είσαι τρομερήηηη

     

    Όσο για την Scarlet , έχω ανεβάσει και το πρώτο της βίντεο ... Περιμένω γνώμες


    katurunen
    01.05.2008, 14:30

    Μου ακούγεται σαν παιδάκι που τραγουδάει... δεν ξέρω, "ξένο" τελείως, άχαρο!

    Στον κινηματογράφο νομίζω τα πήγαινε θαυμάσια. Μα τι τους έχει πιάσει όλους πια?! {#emotions_dlg.wacko}


    sea_like_eyes
    01.05.2008, 14:43

     

    Η Nicole Kidman στο παρελθόν το επιχείρησε . . . κι αλλες επίσης ! Το song ειναι μια όμορφη μπαλάντα . . . (ακουτε ? ? ? ) !Αλλα έπρεπε να μην την γνωρίζαμε ως  Scarlett sex-ο βομβα ! Θα υπήρχε topic για αυτή την νέα . . . όμορφη . . . τραγουδίστρια με την μελαγχολική χροιά . . . είμαι σίγουρος !

    Y.Γ Αμα την έλεγαν Scarletta Johanssaavi  και ήταν από Φινλανδία . . . αρκετές-οι από δω μέσα θα την είχατε κάνει θεά . . . think of it


    PashalinaMakia
    01.05.2008, 14:43

    Απο φωνή βυζάρααααααααα....

    Το 2005 ή 2006 είχε βγει πρώτη για το στήθος της σ'ένα περιοδικό(το People νομίζω).Πρώτη με διαφορά στήθους δηλαδή...

    Χωρίς πλάκα.

    Δεν μου άρεσε στο τραγούδι που την άκουσα πάντως rompa.Ευχαριστούμε που το ανέβασες.Έτσι για να ξέρουμε τι μέλι γενέσθαι κι απο δαύτην δισκογραφικά.


    PashalinaMakia
    01.05.2008, 14:45

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 01-05-2008 στις 14:43 έγραψε...

     

    Η Nicole Kidman στο παρελθόν το επιχείρησε . . . κι αλλες επίσης ! Το song ειναι μια όμορφη μπαλάντα . . . (ακουτε ? ? ? ) !Αλλα έπρεπε να μην την γνωρίζαμε ως Scarlett sex-ο βομβα ! Θα υπήρχε topic για αυτή την νέα . . . όμορφη . . . τραγουδίστρια με την μελαγχολική χροιά . . . είμαι σίγουρος !

    Y.Γ Αμα την έλεγαν Scarletta Johanssaavi και ήταν από Φινλανδία . . . αρκετές-οι από δω μέσα θα την είχατε κάνει θεά . . . think of it



    Sea μου δεν θα την άκουγα.Μου φαίνεται τοι βαριέται που τραγουδάει.


    sea_like_eyes
    01.05.2008, 14:48

    Α ρεεεεε Mega . . . παιξε το song στα ''Μαυρα Μεσανυχτα'' . . . να δεις topic και topic εδω μεσα !Αλλα ξεχασα...ειναι η γνωστη Scarlett Johansson ! Αμαν αμαν . . . μακριαααααα . . . extension music . . . {#emotions_dlg.whistling}


    sea_like_eyes
    01.05.2008, 14:51

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 01-05-2008 στις 14:45 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 01-05-2008 στις 14:43 έγραψε...

     

    Η Nicole Kidman στο παρελθόν το επιχείρησε . . . κι αλλες επίσης ! Το song ειναι μια όμορφη μπαλάντα . . . (ακουτε ? ? ? ) !Αλλα έπρεπε να μην την γνωρίζαμε ως Scarlett sex-ο βομβα ! Θα υπήρχε topic για αυτή την νέα . . . όμορφη . . . τραγουδίστρια με την μελαγχολική χροιά . . . είμαι σίγουρος !

    Y.Γ Αμα την έλεγαν Scarletta Johanssaavi και ήταν από Φινλανδία . . . αρκετές-οι από δω μέσα θα την είχατε κάνει θεά . . . think of it



    Sea μου δεν θα την άκουγα.Μου φαίνεται τοι βαριέται που τραγουδάει.



    Toν Tom Waits τον ακουσες ? ? ? Εκει να δεις νευριασμενη βαρεμαρα ! Δεν κανω πλακα !

    Η Scarlet εκανε (τραγουδησε) ενα Cover ακριβως στο style του πρωτοτυπου . . . ακουστε καλα και μετα . . . τα συμπερασματα δικα σας !Θεωρω το Cover αξιοπρεπεστατο . . . !!!


    PashalinaMakia
    01.05.2008, 14:51

    Καλά λες για στενομυαλιά και καλά?Εγώ θα σου πω οτι έχουν κάνει πάρα πολλές καριέρα εξαιτίας της εξωτερικής τους εμφάνισης.Δεν είναι η μοναδική.Απλά πάει και καλά "κουλτουριάρικα" δεν βγάζει τραγούδια όπως η Madonna.


    sea_like_eyes
    01.05.2008, 14:52

    {#emotions_dlg.sleep1}


    PashalinaMakia
    01.05.2008, 14:54

    Εννοείται οτι έχω ακούσει το πρωτότυπο βρε Γιώργο!

    Αλλά σου λέω το εξής:ο καλλιτέχνης που το γράφει και το τραγουδάει έχει συναίσθημα στην ερμηνεία του.Εγώ δεν μπορώ τις δεσποινίδες που ξαφνικά γνωρίζουν την ποιότητα .


    sea_like_eyes
    01.05.2008, 14:59

    αλλο ενα song που μου ηρθε στο μυαλο . . . μοιαζουν !Για μενα ειναι ενα

    ''Nothing Compares To You'' προσαρμοσμενο στα '00s (zeros)!

    Δηλαδη δεν μπορει επειδη εχει ωραιο σωμα . . . να . . . ακουγε Tom waits , Sinead O'Connor , Mike Bolton και τα ρεστα ? Μπορει να ηταν επιλογη της . . . καθολου απιθανο !!!


    -----------------
    Es iSt sOWeIt, HabE iCh rEchT ? daRf icH noCh EtWas SaGen ? Ist Es VorBeI ?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sea_like_eyes στις 01-05-2008 15:03 ]


    PashalinaMakia
    01.05.2008, 15:10

    Γιώργο πιστεύεις οτι οι δυό αυτές μπορούν να συγκριθούν?

    έλεος δηλαδή!


    sea_like_eyes
    01.05.2008, 15:22

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 01-05-2008 στις 15:10 έγραψε...

    Γιώργο πιστεύεις οτι οι δυό αυτές μπορούν να συγκριθούν?

    έλεος δηλαδή!



    Πιστευεις πως ο Τερλεγκας εχει φωνη ? Αν ναι . . . σιγουρα με καταλαβαινεις !

    ''προσαρμοσμενο στα '00s'' . . . ξαναλεω ! Μια φωνη σαν της Sinead O'Connor , δεν θα μπορουσε να κολλησει σε ενα post-rock τραγουδι των 00's ! (το λεω επηρεασμενος απο την πορεια της-στυλ της)Η Scarlet καλως κακως το καταφερνει μια χαρα !!!Η μια ειναι τραγουδιστρια και η αλλη ηθοποιος δεν παιζει θεμα συγκρισης φωνων !

    Υ.Γ ''προσαρμοσμενο στα '00s'' . . . και μιλαω για μελωδια ΚΥΡΙΩΣ κι οχι για φωνη ! ! !


    katurunen
    01.05.2008, 15:40

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 01-05-2008 στις 14:43 έγραψε...

    Αλλα έπρεπε να μην την γνωρίζαμε ως Scarlett sex-ο βομβα ! Θα υπήρχε topic για αυτή την νέα . . . όμορφη . . . τραγουδίστρια με την μελαγχολική χροιά . . . είμαι σίγουρος !

    Y.Γ Αμα την έλεγαν Scarletta Johanssaavi και ήταν από Φινλανδία . . . αρκετές-οι από δω μέσα θα την είχατε κάνει θεά . . . think of it



    Συγνώμη αλλά ούτε το πρωτότυπο μου αρέσει...

    Τώρα για την καταγωγή της... τι να σου πω... το οτι "δεν είναι απο την Φινλανδία" όπως λες, δεν έχει να κάνει! Είπα άλλωστε οτι είναι θαυμάσια ηθοποιός, ειδικά με τον Woody Allen έχει μαγέψει!

    Μήπως εσύ προσπαθείς να μας πείσεις οτι μία "sex-ο βόμβα" όπως την αποκαλείς, σαν την Σκάρλετ, είναι "πολυτάλαντη"? Μήπως σε έχει ενθουσιάσει το περιτύλιγμα? {#emotions_dlg.blush}

    Anyway, γούστα είναι αυτά, δεν γίνετε να αρέσουν σε όλους τα ίδια, το οτι αρέσει σε εσένα δεν σημαίνει οτι έχουμε άδικο...


    katurunen
    01.05.2008, 16:03

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 01-05-2008 στις 15:22 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 01-05-2008 στις 15:10 έγραψε...

    Γιώργο πιστεύεις οτι οι δυό αυτές μπορούν να συγκριθούν?

    έλεος δηλαδή!



    ''προσαρμοσμενο στα '00s'' . . . ξαναλεω ! Μια φωνη σαν της Sinead O'Connor , δεν θα μπορουσε να κολλησει σε ενα post-rock τραγουδι των 00's ! (το λεω επηρεασμενος απο την πορεια της-στυλ της)Η Scarlet καλως κακως το καταφερνει μια χαρα !!!Η μια ειναι τραγουδιστρια και η αλλη ηθοποιος δεν παιζει θεμα συγκρισης φωνων !

    Υ.Γ ''προσαρμοσμενο στα '00s'' . . . και μιλαω για μελωδια ΚΥΡΙΩΣ κι οχι για φωνη ! ! !



    Ναι, οκ, η Σκάρλετ το καταφέρνει μια χαρά σε σχέση με το πρωτότυπο... αυτό είναι το θέμα? Δεν μου αρέσει η φωνή, που είναι το περίεργο σ αυτό? Μου βγάζει ένα αποτυχημένο επιτηδευμένα νοχελικό "δηθεν"... Dude... τι είπα πάλι...?{#emotions_dlg.wacko}

    Nothing Compares To You... Τρομερό... Αλλά τι συγκρίνουμε? Κομμάτια, φωνές, ερμηνείες, τι? Και γιατί τα συγκρίνουμε?!

    Δηλαδή αν κάποιος αποφασίσει να τραγουδίσει Michael Bolton πχ, πρέπει να τον κάνουμε θεό, μας αρέσει, δεν μας αρέσει?


    deathminor88
    01.05.2008, 18:08

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 01-05-2008 στις 14:43 έγραψε...

     

    Η Nicole Kidman στο παρελθόν το επιχείρησε . . . κι αλλες επίσης ! Το song ειναι μια όμορφη μπαλάντα . . . (ακουτε ? ? ? ) !Αλλα έπρεπε να μην την γνωρίζαμε ως Scarlett sex-ο βομβα ! Θα υπήρχε topic για αυτή την νέα . . . όμορφη . . . τραγουδίστρια με την μελαγχολική χροιά . . . είμαι σίγουρος !

    Y.Γ Αμα την έλεγαν Scarletta Johanssaavi και ήταν από Φινλανδία . . . αρκετές-οι από δω μέσα θα την είχατε κάνει θεά . . . think of it



    {#emotions_dlg.thumbup}