ελληνική μουσική
    344 online   ·  210.844 μέλη

    Συναυλία Μαχαιρίτσα στο Λυκαβηττό: Εντυπώσεις, video, φωτογραφίες

    Termite
    30.05.2008, 14:34

    Εγώ πάντως θα είμαι εκει και τις 2 μέρες.


    gikostas
    30.05.2008, 19:05

    Πήρα εισητήριο για 4 Ιουνίου.Πιστεύω θα είναι super.


    kithara-woman
    30.05.2008, 22:55

    Πήρα εισιτήριο για 1η μέρα,3/6. Ανυπομονώ!!!Με τόσους που θα είναι που μ'αρέσουν!!! 

       {#emotions_dlg.rockon}


    mi_me_oneireuteis
    01.06.2008, 12:21

    δηλαδή δεν θα είναι όλοι οι καλλιτέχνες και τις δύο μέρες; εγώ πήρα για τις 4/6


    marianni1991
    01.06.2008, 14:09

    Παράθεση:

    Το μέλος mi_me_oneireuteis στις 01-06-2008 στις 12:21 έγραψε...

    δηλαδή δεν θα είναι όλοι οι καλλιτέχνες και τις δύο μέρες; εγώ πήρα για τις 4/6



    και έγώ για τις 4/6 πήρα..!! Λοιπόν, στις 4/6 8α είναι:Πλιάτσικας,Κοτσιρας,Πασχαλίδης,Σαββοπουλος,Τσανακλίδου,Καζουλης,ελεονόρα Ζουγανέλη,braduardi!!λπν ευχομαι να περάσουμε καλα!!


    Termite
    01.06.2008, 16:07

    Braduardi NO

    Στη θέση του, Γιάννης Ζουγανέλης


    astrall
    03.06.2008, 19:26

    παιδιά ψάχνω απεγνωσμένα εισητήριο αν κάποιος δε καταφέρει να πάει pleaseeeeee ας επικοινωνήσει........{#emotions_dlg.crying}


    KIT_KAT
    03.06.2008, 19:56

    Γιατί δεν πας έτσι, έχουν εξαντληθεί;

    Δε μου τό'λεγες χθες, το πουλούσα λόγω ανωτέρας βίας... αλλά τελικά θα πάω Smile


    astrall
    03.06.2008, 20:26

    αχχχ!!! δε πειράζει καλή διασκέδαση.. έχουν εξαντληθεί όλα!!! ρώτησα παντού αλλά τίποτα!!! κρίμα...


    Termite
    04.06.2008, 09:38

    Για σήμερα υπάρχουν εισιτήρια...


    dionysia7
    04.06.2008, 11:14

    Ααααααααα γιατι αυτες  οι συναυλιες γινονται μονο αθηνα;;; ολος ο καλλιτεχνικος εντεχνος κοσμος ηταν και θα ναι αυριο εκει...................{#emotions_dlg.sad}


    astrall
    04.06.2008, 12:13

    χτέσ πήγα σε όλα τα σημεία πώλησης εισητηρίων και όλοι μου είπαν πως έχουν εξαντληθεί και για τισ 2μέρες....    εσύ γιατί λες πως υπάρχουν?????  πάντως αν κάποιος έχει εισητήριο και δε μπορεί να πάει το αγοράζωωωω.....{#emotions_dlg.confused1}


    galateia5
    04.06.2008, 13:37

    Παράθεση:

    Το μέλος astrall στις 04-06-2008 στις 12:13 έγραψε...

    χτέσ πήγα σε όλα τα σημεία πώλησης εισητηρίων και όλοι μου είπαν πως έχουν εξαντληθεί και για τισ 2μέρες....    εσύ γιατί λες πως υπάρχουν?????  πάντως αν κάποιος έχει εισητήριο και δε μπορεί να πάει το αγοράζωωωω.....{#emotions_dlg.confused1}



    Σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα αλλά μάλλον δεν το έχεις δει. Σου έγραφα χτες οτί είχα ένα εισιτήριο το οποίο υπήρχε μια περίπτωση να μπορώ να στο διαθέσω γιατί δεν ήταν σίγουρο οτι θα χρειαστεί, αλλά δυστυχώς τελικά χρειάζεται...{#emotions_dlg.oops}


    astrall
    04.06.2008, 15:31

    δε πειράζει έτσι και αλλιώς το έχω αποδεχτεί πως δε θα πάω... thanks πάντως.... καλά να περάσετε  και μετά να μας πείτε και πως περάσατε!!!{#emotions_dlg.rolleyes}


    plhktrou
    04.06.2008, 16:06

    Παράθεση:

    Το μέλος Termite στις 04-06-2008 στις 09:38 έγραψε...

    Για σήμερα υπάρχουν εισιτήρια...



    Termite, εσύ που βρήκες εισιτήρια για σήμερα...;;

    Εγώ όπου ρώτησα είχαν εξαντληθεί...{#emotions_dlg.sad}


    john1989
    04.06.2008, 17:33

    Παιδια ηταν εξαιρετικα,χτες!!!

    Ενα ολοκληρο θεατρο χωρευε,τραγουδουσε και γενικα ηταν η πιο ωραια συναυλια που εχω παει!!!!

    Καλα να περασετε οι σημερινοι..............................

     


    Termite
    05.06.2008, 09:50

    Παράθεση:

    Το μέλος plhktrou στις 04-06-2008 στις 16:06 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Termite στις 04-06-2008 στις 09:38 έγραψε...

    Για σήμερα υπάρχουν εισιτήρια...



    Termite, εσύ που βρήκες εισιτήρια για σήμερα...;;

    Εγώ όπου ρώτησα είχαν εξαντληθεί...{#emotions_dlg.sad}



     

    Μέσω i-ticket.gr κυκλοφορούσαν τα τελευταία εχτές. Δυστυχώς δεν είχα πρόσβαση στο δίκτυο να σας ενημερώσω πιο έγκαιρα. Παντώς και τις 2 μέρες ήτανε μια γιορτή.

    Χρόνια πολλά Λαυρέντη...


    galateia5
    05.06.2008, 11:20

    Δεν υπάρχουν λόγια για χτες το βράδυ...Δεν έχω ξαναφωνάξει έτσι και δεν έχω ξανα"χόρεψει" έτσι σε συναυλία...Το παράπονο μου χρόνια ήταν οτι δεν θα δω ποτέ μαζί τους Τερμιτες και δεν έχω λόγια να τους ευχαριστήσω για την τιμή που μας έκαναν....Πρώτη φορά έβλεπα τόσο ενθουσιασμένο τον Λαυρέντη...Ήταν μια μεγάλη γιορτή και χαίρομαι πάρα πολύ που ήμουν παρούσα...Όλοι καταπληκτικοι μέχρι και ο κόσμος...Τι να πω έχω ενθουσιαστεί...


    marianni1991
    06.06.2008, 00:13

    Εχθές πραγματοποιήθηκε με ΤΕΡΑΣΤΙΑ επιτυχία η 2η απο τις 2 μεγάλες συναυλίες του Λ.Μαχαιρίτσα και των λοιπών καλλιτεχνών που μας τήμισαν ολους με την παρουσία τους σ αυτό το ομορφο πάρτυ.

    Η βραδιά ήταν μαγική.Άτομα ολων των ηλικιών ηταν εκει και ζούσαν καθε λεξη και κάθε μελωδία που ερχόταν απο τη σκηνή.Ίσως η μεγαλύτερη και καλύτερη εκπληξη για όλους μας ηταν η μίνι επανένωση (εστω και της μιας βραδιάς) των Τερμιτων.Ερμηνεύτηκαν εκπληκτικα κομματια απο ολους τους καλλιτεχνες.Θεωρώ χωρις να θέλω να αδικήσω κανεναν απο αυτους τους τεράστοιους καλλιτέχνες οτι η Τ.Τσανακλίδου ηταν ανεπαναληπτη.Ολο το θέατρο απο τη στιγμή που βγηκε στη σκηνή ηταν πραγματικά συνεπαρμενό.Ο Β.Καζούλης, ο Μ.Πασχαλίδης, ο Φ.Πλιατσικας,ο Γ.Κοτσιρας,ο παντα "τρελλος" κυριος Δ.Σαββόπουλος, η χορωδία του Σ.Λαμπρου,η Ε.Ζουγανέλη(μετα του πατρός),τα Κίτρινα Ποδήλατα,ο Δ.Σταρώβας έδωσαν κατι παραπανω απο τον καλύτερο τους ευατό ..

    Ισως η καλυτερη συναυλία των τελευταίων χρονων.Ευχομαι να ζούμε παντα τοσο ευχάριστες στιγμές.Νιωθω πραγματικά πολυ τυχερη που ημουν εκεί.

     

     

    Υ.Γ.Όποιος/όποια έχει οπτικοακουστικό υλικο απο τη χθεσίνή συναυλία(ειχα ξεχάσει την ψηφιακή μου{#emotions_dlg.whistling}) ας μου στείλει ενα πμ να του δώσω mail να μου τα στείλει.

    Ευχαριστω και περιμενω και τις δικές σας απόψειςSmile


    jorge
    06.06.2008, 00:48