ελληνική μουσική
    723 online   ·  210.848 μέλη

    Συναυλία Μαχαιρίτσα στο Λυκαβηττό: Εντυπώσεις, video, φωτογραφίες

    Termite
    06.06.2008, 09:20

    Για μένα η δεύτερη μέρα της συναυλίας ήταν μεγαλύτερο πάρτι...

    Εξαιρετικός ο Μίλτος στο Φλασάκι, και σαγηνευτικά απλός ο Βασίλης Καζούλης σε τραγούδια του που όλοι αγαπάμε...O Ζουγανέλης, στις χαρακτηριστικές του πλάκες, υποδύεται τον Μπραντουάρντι και τραγουδάει Ιταλικά ενώ ο Σαββόπουλος τα έδινε όλα απο το soundcheck. Πλιάτσικας και Τσακνής σταθερές αξίες ενώ οι Τερμίτες όποτε βρίσκονται γίνεται χαμός, και όχι άδικα...

    Γι αυτό λοιπόν συγχαρητήρια στους termites και setimret δύο απο τα μέλη του συγκροτήματος αυτού, που είναι μέλη στο site.

    Ιδιαίτερα τον Παύλο γι αυτό που έκανε στο τέλος της συναυλίας.

    BTW, αν βρεθεί το Πόσο σε Θέλω απο την δεύτερη μέρα σε βίντεο, αν μπορεί κάποιος ας ειδοποιήσει...


    mi_me_oneireuteis
    06.06.2008, 12:38

    Ήταν απ'τις πιο όμορφες συναυλίες που έχω πάει και που έχουν γίνει κατά τη γνώμη μου.Απ'το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό ήταν όλα μαγικά.Νιώθω πολύ τυχερή που ήμουν εκεί!

    Η συναυλία απ'ότι κατάλαβα ηχογραφήθηκε,τώρα δεν ξέρω αν έγινε για live άλμπουμ( που θα'ταν το ιδανικότερο) ή για απλή προβολή στην τηλεόραση!


    kithara-woman
    07.06.2008, 12:03

    Βρέθηκα το πρώτο βράδυ μόνο,3/6.

    Ηταν καταπληκτικά!!

    Τραγουδούσα ασταμάτητα επι 3 ώρες,στην πρώτη σειρά.

    Ηταν όλοι καταπληκτικοί!{#emotions_dlg.rockon}

    Καποιους τους έβλεπα πρώτη φορά,Μικρούτσικο,Γερμανό,Μπουλά και Ευσταθία.

    Τους υπόλοιπους,Παπακωνσταντίνου,Στόκα,Θηβαίο,Κιτρινα ποδήλατα,τους έχω δει πάρα πολλές φορές.

    Η κάμερα που τραβαγε,με το γερανό,πάνω απ'το κεφάλι μου πέρναγε,έσκυβα μην με βρει!{#emotions_dlg.laugh}

    Φωτογραφίες δεν έχω...Μόνο 5-6 από το κινητό,αλλά δεν είναι πολύ καθαρές...{#emotions_dlg.sad}


    marylin
    07.06.2008, 14:13

    Στην πρώτη σειρά και έγκαιρα μια χαρά! {#emotions_dlg.yes}

     

    Το άσχημο είναι αργοπορημένη αναγκαστικά και πίσω πίσω.... {#emotions_dlg.sad}


    MakisH
    07.06.2008, 16:35

    Ρε παιδιά πείτε περισσότερα, δείξτε κάτι. Εγώ δεν κατάφερα να πάω και κόντευα να σκάσω όταν έμαθα οτι είναι μέσα στις εξετάσεις μου... Ποια κομμάτια παίξανε οι Τερμίτες;

     

    Τι έκανε ο Παύλος στο τέλος;


    termites
    07.06.2008, 23:11

    ΠΟΙΟΣ ΜΟΘΣΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΩΓΟΣ ΤΟΥ MUSICHEAVEN ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΤΕ, ΣΤΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΟΥ ΜΑΧΑΙΡΙΤΣΑ? ΣΤΗ ΣΚΗΝΗ ΟΙ ΤΕΡΜΙΤΕΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΠΑΡΑΓΩΓΟΣ?????


    sylviaki
    08.06.2008, 10:39

    να δεις ποιον μου θυμιζει, ποιον μου θυμιζει {#emotions_dlg.whistling} παντως απο κοντα δεν τον ειδα να ειμαι και σιγουρη. τα ακουγα απο σπιτι εγω {#emotions_dlg.tt2}


    gate
    13.06.2008, 22:09

    Παράθεση:

    Το μέλος mi_me_oneireuteis στις 11-05-2008 στις 01:31 έγραψε...

    Σε συνέντευξή του στο δίφωνο ο Μαχαιρίτσας λέει ότι θα'ναι η μοναδική του συναυλία για φέτος το καλοκαίρι.

     

    Απλώς... να ενημερώσω ότι ο Λαυρεύντης Μαχαιρίτσας τελικά θα δώσει σε όλη την Ελλάδα και φέτος το καλοκαίρι συναυλίες, μαζί με τον Βασίλη Καζούλλη, τον Δημήτρη Σταρόβα και τον Άλκη Κωνσταντόπουλο. Στην Ατζέντα του Μ/Η μπορεί οποιος θέλει να βρει ορισμένες από αυτές που έχουν ήδη περαστεί.

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gate στις 13-06-2008 22:11 ]