ελληνική μουσική
    645 online   ·  210.829 μέλη

    Ιστορίες Καθημερινής τρέλας!!!

    gioreta
    01.05.2008, 13:29

    Από ιστορίες τρέλας της καθημερινής μου ζωής...έχω να λέω......Πάντως μια χαρακτηριστική μου(περισσότεροι μου λένε πως ρεζιλεύτηκα παρά πως με πήραν για τρελή ...)είναι η εξής..:

    Ήτα ημέρα παρέλασης....και καθώς παρελάβναμε μπροστά   στους επισήμους...βγαίνει το σκαρπινάκι.....εγώ ντυμένη τότε πόντια...το έκοψα τρέχοντας να βρώ το χαμένο σκαρπινάκι ανάμεσα στα άλλα σχολεία και στους υπεύθηνους τους..ε ..και μόλις το βρήκα παρέλαβνα μόνη μου μπροστα στους επισήμους.....ΚΥΡΙΑ.....Cool


    kamelia8
    01.05.2008, 22:16

    Χμμμμ...{#emotions_dlg.rolleyes}

     

    Ήμουν δίπλα σε μια κυρία στο δρόμο, η οποία μιλούσε με μια άλλη. Γυρνάει σε κάποια στιγμή να φύγει και της λέει: "Χριστός ανέστη! Καληνύχτα!"

    Κι εγώ, νομίζοντας ότι το λέει σ' εμένα, λέω "Αληθώς ανέστη! Γεια σας!"

    Ευτυχώς, το είπα αρκετά σιγά κι έτσι δεν έγινα εντελώς ρεζίλι...{#emotions_dlg.blush}


    frou-frou
    01.05.2008, 22:47

    Πριν από αρκετά χρόνια, είμαι Κοζάνη, είναι χειμώνας, το χιόνι έχει σκεπάσει τα πάντα και οι παγοπαγίδες παραμονεύουν παντού. Όλοι περπατάμε σαν τις πάπιες όμως είναι τόσος ο πάγος ακόμη και στα πεζοδρόμια που υποθέτεις οτι παρακολουθείς διαγωνισμό για την καλύτερη τούμπα παρά ανθρώπους που προσπαθούν να περπατήσουν κρατώντας την ισορροπία τους. Μπροστά μου περπατάει ένας παππούλης  ο οποίος αποφάσισε να κατέβει το πεζοδρόμιο "σαν έτοιμος από καιρό, σαν θαρραλέος", βλέποντας ότι ο παππούς θα φάει μια τούμπα σιγυρισμένη την ώρα που γλιστράει, ενστικτωδώς τον αρπάζω αγκαλιά (δεν με έβλεπε είχε πλάτη) και το στηρίζω με όση δύναμη είχα όρθιο. (Βασική προϋπόθεση να σας πω ότι εγώ ειδικά εκείνη την εποχή είχα τόσο μακριά μαλλιά που σχεδόν καθόμουν πάνω σ΄αυτά).

    Και ακούω.. "Ευχαριστώ πολύ αγόρι μού.." Γυρίζει, αντικρίζει γυναίκα, τα  χάνει και μου ξαναγυρίζει την πλάτη και εξαφανίζεται. Βέβαια τα έχασα και εγώ μ΄ αυτό που άκουσα και δεν πρόλαβα ούτε ένα 'παρακαλώ" να του φωνάξω...


    Sokratis121974
    01.05.2008, 22:52

    Αυτο δεν ειναι τιποτα....Ερχεται λοιπον μια φιλη μας μια φορα σπιτι, και ετσι που συζητουσαμε το εφερε η κουβεντα για καποιον κοινο γνωστο μας, (χωρις να ξερω  αν εχουν καποια ιδιαιτερη σχεση)! Εγω λοιπον επειδη γνωριζα οτι αυτος ο ανθρωπος ειχε κανει αρκετες βλακειες, σε μια δουλεια που ειχε, αρχισα λοιπον να τις εξιστορω, και να προσθετω λοιπον και εγω τα δικα μου....

    Ξερετε.....δεν παει καλα το ατομο....κτλ.κτλ....αφου λοιπον εχω πει καμποσα, καποια στιγμη τη ρωταω,<μα εχετε καμια σχεση;> απανταει: Ναι...ειναι αδερφος του πατερα μου!!!!!!!!

    Καταλαβενετε....πεσε το γελιο της φαλακρης αρκουδας.....


    gioreta
    02.05.2008, 08:40

    To θεμα ειναι οτι δεν ενοχλουμε κανεναν..!!!!!ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ!!!!!Αλλα εχω να γραψω 1000000000 ιστοριες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    NIKOSPI
    02.05.2008, 09:01

    Και πια τρελή έβγαλε αυτό το Post???? H πιο τρελή μέσα  Music Heaven, εγώ θα γράψω ιστορία πιο βράδυ γιατί δουλεύω¨(


    gioreta
    02.05.2008, 10:45

    Hμουν στο χωριο μου......ειχε ερθει για επίσκεψη μια φιλη μου...(μιλαμε για πριν 1 χρονο περιπου...)και ειπαμε να παμε μια βολτα να περπατησουμε....εκει που λαναμε βολτουλες....μπαινουμε σε ενα στενο...και σε εκεινο το στενο βγαινει ενα σκυλι(σκυλαρος δηλαδη!!!)Μας πηγε 3+5 και τισ 2 μας...λεμε τι να κανουμε τι να κανουμε....βγαινει και αλλο σκυλι απο πίσω μας...Η φιλη μου είχε αφησει όλη την κατασταση πανω μου...γιατι εγω ημουν αυτη που την καλεσε και αυτη απλα η καλεσμενη...με κρατουσε απο πισω...εγω δεν ηξερα τι να κανω...βγηκαν καπου στα 4 σκυλακια μετααααα(αυτη εν τω μεταξυ ειχε παραλυσει...εγω αρχιζα και το ξανασκεφτομουν....)και ο μ*****ς ο ιδιοκτητης τους καθοταν και παρακολουθουσε.....λεγαμε ήρθε το ΤΕΕΕΛΟΟΟΟΣ...ουτε που θυμαμαι πως φυγαμε...αλλα το αποκορυφωμα ηταν πως όταν βγηκαμε απο το στενο...εμφανιστηκε μπροστα μας αλλοσ σκυλιιι..αλλα το συγκεκριμενο ηταν ΠΕΚΙΝΟΥΑ 


    PashalinaMakia
    02.05.2008, 12:48

    Έχω ένα κόλλημα.Σε όποιο μαγαζί κι αν πάω το οποίο έχει μεγάλη επισκεψιμότητα θέλω απόδειξη!Είναι δικαίωμα του καταναλωτή αυτό.Πάω ένα βράδυ απο το σπίτι μου στην επαρχιακή πόλη που ζω σε έα ψιλικατζίδικο για να πάρω τσιγάρα της μάνας μου.Εγώ είμαι φανατική αντικαπνίστρια.Παίρνω δυό πακέτα 5 ευρώ έκαναν και δεν μου έκοψε απόδειξη ο αγροίκος εκεί.Του ζητάω ευγενικά "Απόδειξη παρακαλώ"."Τρώω τώρα μου λέει"."Στο λαιμό να σου κάτσει κόψε απόδειξη" του λέω." Όχι δεν κόβω".Κι έτσι όπως κρατούσα τα πακέτα στο χερι του τα πετάω στα μούτρα και ησύχασα!Πήγα και πήρα απο πιο μακριά τσιγάρα με τον σκατόβλαχο!

    Έχω κάνει κι άλλα.Τα περισσότερα είναι σε δημόσιες υπηρεσίες που μιλούν βαριεστημένα και με αγένεια κι εκεί γίνεται το σώσε λέμε!


    gioreta
    02.05.2008, 12:56

    Τα πιο τρελα που βιώνω είναι του σχολείου....ειδικά όταν φευγουν οι μπάλες ''ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ'' στους καθηγητές!!!


    RoCkLiViN2
    02.05.2008, 14:12

    Ημουν στο τρολεϊ 6 και κατεβαινα στο κεντρο να συναντηθω με κατι φιλους για την κλασικη τσαρκα στα μαγαζια με κιθαρες και στα cdαδικα. Λοιπον... οσοι εχουν δει τις φωτο μου στο προφιλ, θα εχουν προσεξει οτι εχω μακρια μαλλια, τα οποια τα περιποιουμαι και απο πισω δεν καταλαβαινεις, αν δεις μονο το κεφαλι, οτι ειμαι αντρας. Λοιπον εκει που καθομαι στην τετραδα, καθονται απο πισω μου δυο μπιχτες και αρχιζουν να μου την πεφτουν... απεναντυ μου καθεται μια κοπελα και εχει πεθανει στο γελιο. Της κανω νοημα να μη μιλησει και τους αφηνω να συνεχισουν το πεσημο... Οταν επιτελους φτανω στον προορισμο μου, σηκωνομαι γυρναω και τους λεω : " Το βραδακι πηγαιντε καμια βολτα στη Συγγρου ( οπου κανουν πιατσα τα τραβελια), να ξεκα....σετε" Η κοπελα που καθοταν απεναντυ μου εχει πεσει κατω απ το γελιο, αυτοι εμειναν μλκες κι εγω εφυγα σαν κυριος και πηγα τη βολτα μου... Αχ αυτες οι αστικες συγκοινωνιες...Ολα εκει μου συμβαινουν....


    thaliey
    02.05.2008, 14:46

    kati sygekrimeno den m rxete alla emeis tin trela tin exoume apo monoi mas k giname rezili edo giati eimastan s mia gemati paralia oti na nai oloi emas koitousan g alli mia fora k pali giname rezili alla pleon einai thema synhtheias stin periptosi mas!!!!!{#emotions_dlg.biggrin}


    NIKOSPI
    02.05.2008, 15:43

    Λοιπόν ας πώ και εγώ ένα αστείο από τα τελευταία στην κατάταξη αστείων που μου έχουν συμβεί!!!
    Παίζαμε μπάλα με κάτι παιδιά και σε μια φάση έριξα την μπάλα πάνω σε ένα δένδρο πολύ ψηλό, ε τι να κάνουμε τι να κάνουμε πιάναμε πέτρες και αρχίσαμε να τις πετάμε στο δένδρο προς το μέρος τις μπάλας, το μόνο που καταφέραμε ήταν να μας πιάσει απόγνωση και ιδιαίτερα εμένα, μέσα στην απόγνωση μου πιάνω μία κοτρόνα και την ε3απολύω με όση δυναμη είχα πάνω στο δένδρο, την πετυχένω πέφτει η μπάλα και πανυγηρίζαμε που επιτέλους θα με τρέχανε στη βρύση με το νερό για να σταματήσουμε την αιμοραγία της μύτης μου, πολύ απλά μόλις έπεσε η μπάλα από πίσω ερχόταν και η κοτρόνα που πέταξα και την έφαγα ακριβώς πάνω στην μύτη, είχα πεθάνει στο γέλιο παρά τον πόνο....λολ!!!


    Άλλη φορά με το ποδήλατο έτρεχα βαστώντας μια σακούλα μάυρη με φάρμακα μέσα, έτσι όπως έτρεχα η σακούλα μου ξέφυγε και όπως πήγα να την πιάσω πήγα και έπεσα πάνω σε ένα ντουβάρι, η σακούλα όλη μέσα στο δρόμο σκισμένη, όλα τα φάρμακα στο δρόμο πεταμένα, το ποδήλατο την γλυτωσε, εγώ την γλύτωσα, αλλά το ντουβάρι το γκρέμισα, πέθανα στα γέλια και εκεί....λολ!!!





    Άλλη φορά με το ποδήλατο έτρεχα αντίθετα τοπ δρόμου και ερχόταν ένα μηχανάκι κατα πάνω μου αλλά μέχρι να το αποφύγω είχε πέσει πάνω μου, μ ξέφυγε το ποδήλατο αλλά ευτυχώς εγώ
    ίσα ίσα κρατήθηκα και δενέχασα την ισοροπία μου, γυρίζω μετά να δω τον άνθρωπο από πίσω μου και του λέω γεια σας είστε καλά, ο άνθρωπος τα παιξε, με κοιτούσε με ανοιχτό το στόμα, του ξανα λέω γεια σας αφου δεν μου μίλησε και τον άφησα να με κοιτάει με ανοιχτό το στόμα πάντα να φεύγω σαν να μη έγινε τίποτα!!!:)


    Fanatiko
    02.05.2008, 16:15

    Παράθεση:
    Αφού δεν σε παει το οχημα, τι το καβαλάς? {#emotions_dlg.tt2}
    Το μέλος NIKOSPI στις 02-05-2008 στις 15:43 έγραψε...

    Λοιπόν ας πώ και εγώ ένα αστείο από τα τελευταία στην κατάταξη αστείων που μου έχουν συμβεί!!!
    Παίζαμε μπάλα με κάτι παιδιά και σε μια φάση έριξα την μπάλα πάνω σε ένα δένδρο πολύ ψηλό, ε τι να κάνουμε τι να κάνουμε πιάναμε πέτρες και αρχίσαμε να τις πετάμε στο δένδρο προς το μέρος τις μπάλας, το μόνο που καταφέραμε ήταν να μας πιάσει απόγνωση και ιδιαίτερα εμένα, μέσα στην απόγνωση μου πιάνω μία κοτρόνα και την ε3απολύω με όση δυναμη είχα πάνω στο δένδρο, την πετυχένω πέφτει η μπάλα και πανυγηρίζαμε που επιτέλους θα με τρέχανε στη βρύση με το νερό για να σταματήσουμε την αιμοραγία της μύτης μου, πολύ απλά μόλις έπεσε η μπάλα από πίσω ερχόταν και η κοτρόνα που πέταξα και την έφαγα ακριβώς πάνω στην μύτη, είχα πεθάνει στο γέλιο παρά τον πόνο....λολ!!!


    Άλλη φορά με το ποδήλατο έτρεχα βαστώντας μια σακούλα μάυρη με φάρμακα μέσα, έτσι όπως έτρεχα η σακούλα μου ξέφυγε και όπως πήγα να την πιάσω πήγα και έπεσα πάνω σε ένα ντουβάρι, η σακούλα όλη μέσα στο δρόμο σκισμένη, όλα τα φάρμακα στο δρόμο πεταμένα, το ποδήλατο την γλυτωσε, εγώ την γλύτωσα, αλλά το ντουβάρι το γκρέμισα, πέθανα στα γέλια και εκεί....λολ!!!





    Άλλη φορά με το ποδήλατο έτρεχα αντίθετα τοπ δρόμου και ερχόταν ένα μηχανάκι κατα πάνω μου αλλά μέχρι να το αποφύγω είχε πέσει πάνω μου, μ ξέφυγε το ποδήλατο αλλά ευτυχώς εγώ
    ίσα ίσα κρατήθηκα και δενέχασα την ισοροπία μου, γυρίζω μετά να δω τον άνθρωπο από πίσω μου και του λέω γεια σας είστε καλά, ο άνθρωπος τα παιξε, με κοιτούσε με ανοιχτό το στόμα, του ξανα λέω γεια σας αφου δεν μου μίλησε και τον άφησα να με κοιτάει με ανοιχτό το στόμα πάντα να φεύγω σαν να μη έγινε τίποτα!!!:)




    NIKOSPI
    02.05.2008, 16:49

    Την σκοτώνεις τώρα την Fanatiko:)!!! LLOOLL!!!!


    gioreta
    03.05.2008, 12:11

    Oχι NIKOSPI δεν την σκοτωνεις την Αρετουλαααα-α-α-α......ΑΣΤΟΝ ΤΡΕΛΟ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΤΟΥ!!!!!!!


    NIKOSPI
    03.05.2008, 12:37

    LOOOOOOOOOOOL


    Άλλες δύο πλάκες εχθές πάλι με το ποδήλατο, λοιπόν που λέτε, πήγαινα κάτι φάρμακα σε ένα σπίτι και στον δρόμο συναντώ τον αδερφό μου και αυτός με ποδήλατο, τώρα θα δεις λέω από μέσα μου τι θα σου κάνω(πάντα στην πλάκα) Όπως παιρνούσε από δίπλα μου του έπιασα το ένα χέρι και έχασε τιν ισοροπιά του και πήγε και έπεσε πάνω σε μια ταμπέλα,χαχαχαχαχα πεθάναμε και οι δύο εκείνη την ώρα.λολ!!!:)

    Άλλη φάρσα εχθές πάλι με το ποδήλατο ήταν να πάω να πειράξω τον φίλο του αδερφού μου και αυτός πάλι με ποδήλατο, πήγα και τον τράκαρα από πίσω και έφυγε πάνω από το ποδήλατο, το παιδάκι τα έπαιξε, εγώ όπως πάντα γελιο!!!¨)



    Άλλη μια φορά πάλι με το ποδήλατο έτρεχα με ταχύτητα μεγάλη και δίπλα μου με μηχανάκι ο φίλος μου και η κοπέλα του, έτσι όπως πηγαίναμε, εγώ με χωρίς χέρια πάντα(λολ) τον προσπερνάω αλλά δεν πρόλαβα να στρίψω πολύ καλά το ποδήλατο σε μια στροφή που ακολουθούσε πιο κάτω(στην άκρη του δρόμου υπήρχαν στύλοι μικροί)και πήγαινα σύρριζα με τους στύλους, και λετσι όπως προσπαθούσα να το γυρίσω ξέφυγα και πήγα και έπεσα πάνω σε έναν απο τους στύλους και το ποδήλατο κόπηκε στην μέση, έλεος μιλάμε, εγώ όπως πάντα δεν έπθα τίποτα, μόνο που παρα λίγο να πεθάνω στην μέση του δρόμου μαζί με τους φίλους μου!!λοοοοοοοοοοολ:)




    gioreta
    03.05.2008, 12:49

    Εσενα τα ποδηλατα σε εχουν αχτι!!!!!!!!!!!!!!!!!Κολλημα εσυ.......Καλα λεει η Αρετη....αφου δεν σε παει το οχημααααααααα!!!!!!!{#emotions_dlg.lol}


    NIKOSPI
    03.05.2008, 13:02

    Λολ, όσο και να μην με θέλει, εγώ θα το καβαλάω, αφού δεν θα πάθω τίποτα στην τελική άρα....;)


    gioreta
    03.05.2008, 16:36

    Μου είχε τυχει μια φορα να βγω με παρεα....εκει στην καφετερια που καθομασταν,ήρθε φλασια σε μια της παρεας να το παιξουμε και καλα..¨ευκαταστατες¨¨...και τελος ..μετα απο ολες τις βλακειες που ειχαμε πει(για κινητα..ακινητα...ταξιδια..κτλ..κτλ..)και μας ειχε καταλαβει σχεδον ολο το μαγαζι...δεν εφταναν τα 2ευρα για τους καφεδες....{#emotions_dlg.whistling}


    vio-maniac
    03.05.2008, 21:42

    Παράθεση:

    Το μέλος gioreta στις 03-05-2008 στις 16:36 έγραψε...

    Μου είχε τυχει μια φορα να βγω με παρεα....εκει στην καφετερια που καθομασταν,ήρθε φλασια σε μια της παρεας να το παιξουμε και καλα..¨ευκαταστατες¨¨...και τελος ..μετα απο ολες τις βλακειες που ειχαμε πει(για κινητα..ακινητα...ταξιδια..κτλ..κτλ..)και μας ειχε καταλαβει σχεδον ολο το μαγαζι...δεν εφταναν τα 2ευρα για τους καφεδες....{#emotions_dlg.whistling}



    poia apo tis 2 fores pou to eixame kanei auto les?(me tous kafedes)