ελληνική μουσική
    750 online   ·  210.851 μέλη

    Καλομοιρα! Θα φερει την Ελλαδα στην Πενταδα?

    fireroc
    04.05.2008, 18:51

    βαρθολομαιος το θημηθηκα!  δεν παιρνω πισω οτι ειπα!  ετσι τον θεορω!


    pastella
    04.05.2008, 19:01

    fireroc η κάθε άποψη είναι πάντα σεβαστή όταν εκφράζεται με σεβασμό απέναντι σε συνομιλητές και τηρει τους κανονισμούς του φόρουμ. Στα επόμενα ποστ σου να είσαι πιο προσεκτικός σε παρακαλώ.

    Παρακαλώ να μην γίνει το θέμα βήμα για ποστ σχετικά με την Εκκλησία και τον Πατριάρχη, ας συνεχιστεί η κουβέντα για την Καλομοίρα και τη eurovision. Τα περί θρησκείας σε άλλα θέματα.


    -NaFsIkAaAa-
    04.05.2008, 21:51

    Πιστεύω πως το τραγούδι είναι καλό αν και η φωνή της Καλομοίρας δεν είναι και τόσο καλη...έχει βελτιωθεί βέβαια.Δεν πιστεύω πως θα πάρουμε πάρα πολύ καλή θεση πάντως...


    VOICETEACHER
    05.05.2008, 16:35

    Ε κι αν δεν την φερει ,δεν πειραζει,εδω κοτζαμ Βισσυ ,κι ηρθε 9η.......φρεσκια ειναι ,χορευει καλα,το αγγλικο τηs ,παρασκιζει...ε και μια φωνουλα την εχει!Go Kalomoira!!!!!{#emotions_dlg.rockon}


    Critique
    05.05.2008, 17:10

    Τα τελευταία νέα ………από την Eurovision 2008!

     

    Η Καλομοίρα ετοιμάζεται πυρετωδώς για τους ημιτελικούς της Eurovision με ένα και μόνο σκοπό . Τον μεγάλο τελικό. Για αυτό και συνεχίζει την περιοδεία της στην Ευρώπη για την όσο καλύτερη προώθηση του τραγουδιού της Secret combination.

     

    Τα γραφεία στοιχημάτων παρουσιάζουν την Καλομοίρα στην έβδομη θέση, δίνοντας πολλές ελπίδες η συμμετοχή της Ελλάδας να βρεθεί στον μεγάλο τελικό στις 24ης Μαϊου 2008 στο Βελιγράδι.

     

    Από την άλλη η Ευδοκία ευελπιστεί ότι οι Ευρωπαίοι θα αγαπήσουν τον ¨μουσικό αχταρμά¨ Femme Fatale ως εναλλακτική πρόταση για τα δεδομένα του διαγωνισμού!! Wishful…. thinking!!??

     

    Το ΡΙΚ φέτος αποφάσισε να μην ετοιμάσει ούτε video clip για το Femme Fatale ούτε καμιά περιοδεία στην Ευρώπη για την προώθηση της κυπριακής συμμετοχής επειδή το θεώρησε περιττό!! Η αιτιολογία που έδωσε ήταν…. και που τα κάναμε άλλες χρονιές τι καταλάβαμε? Άκουσον…άκουσον!!

     

    Φαίνετε ότι την τελευταία  στιγμή  το  ΡΙΚ…… αντιλήφθηκε την μεγάλη του γκάφα  με την επιλογή αυτή!? Και αποφάσισε να μην ξοδέψει χρήματα χωρίς τουλάχιστον να έχει κάποια ένδειξη ότι η συμμετοχή της Κύπρου θα βρεθεί στον μεγάλο τελικό!!??

     

    Στα γραφεία στοιχημάτων ο ¨μουσικός αχταρμάς¨ Femme Fatale μέχρι στιγμής φιγουράρει…..στον πυθμένα!! Η Ευδοκία και η ομάδα της ευελπιστούν τουλάχιστον αν πατώσουν ……..να πατώσουν αξιοπρεπώς!!


    okanenas
    05.05.2008, 17:40

    Για πεντάδα δεν ξέρω, αλλά... τα πέντε δεν βλέπω να τα γλιτώνει {#emotions_dlg.biggrin} {#emotions_dlg.lol}


    PitsiBlue
    05.05.2008, 23:46

    Παράθεση:

    Το μέλος okanenas στις 05-05-2008 στις 17:40 έγραψε...

    Για πεντάδα δεν ξέρω, αλλά... τα πέντε δεν βλέπω να τα γλιτώνει {#emotions_dlg.biggrin} {#emotions_dlg.lol}



    {#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}

    okanenas{#emotions_dlg.beer}


    npxx88
    06.05.2008, 00:48

    προσωπικη προβλεψη: η καλομοιρα θα χασει τα λογια της στη σκηνη, θα αλληλοψηφιστουν οι γνωστες οικογενειες κ εμεις θα καταληξουμε στην 20η θεση. Γυριζοντας στην Ελλαδα θα ανακοινωθει οτι αποσυρομαστε απο τη γιουροβιζιον. Εναλλακτικη προβλεψη για οσους δεν θελουν τη πρωτη: η μουσικη θα ειναι δυνατοτερη και αυτη δεν θα ακουγεται στο ελαχιστο, θα αλληλοψηφιστουν οι γνωστες οικογενειες και θα καταληξουμε στην 20η θεση. Γυριζοντας στην Ελλαδα θα ανακοινωθει οτι αποσυρομαστε απο τη γιουροβιζιον. Αλλα τωρα που το σκεφτομαι τα παραπανω μαλλον προσωπικη ευχη ειναι παρα προβλεψη!!!


    Moonchild92
    06.05.2008, 01:15

    Ένα δίκιο το 'χεις... Γιατί ρε γμτ όλες αυτές οι δολοπλοκίες σε ασήμαντα πράγματα;;;


    freakhood
    06.05.2008, 13:40

    Το θέμα αυτού του Topic, φανερώνει και το επίπεδο μας. Την κουλτούρα μας με άλλα λογια. Και η κουλτούρα του νεοέλληνα(όπως και του Έλληνα γενικότερα) είναι συγκεκριμένη πάνω κάτω.


    VOICETEACHER
    06.05.2008, 16:31

    Φιλε Freakhood ,ε οχι κι ετσι,εγω το ξεκινησα το τοπικ και με θιγειs,oσο για την κουλτουρα μου ριξε μια ματια στο myspace μου.....Και στο κατω κατω ,εχει αλλα πιο α κουλτουρε τοπικs...{#emotions_dlg.rockon}


    F_ANGEL
    06.05.2008, 16:36

    παντως στα site που ασχολουνται με τη eurovision την κατατάσσουν στην πέμπτη θέση ενώ την πρωτιά την δίνουν στη Σουηδία..χμμμμ


    secretsmile
    06.05.2008, 17:19

    Παράθεση:

    Το μέλος npxx88 στις 06-05-2008 στις 00:48 έγραψε...

    προσωπικη προβλεψη: η καλομοιρα θα χασει τα λογια της στη σκηνη, θα αλληλοψηφιστουν οι γνωστες οικογενειες κ εμεις θα καταληξουμε στην 20η θεση. Γυριζοντας στην Ελλαδα θα ανακοινωθει οτι αποσυρομαστε απο τη γιουροβιζιον. Εναλλακτικη προβλεψη για οσους δεν θελουν τη πρωτη: η μουσικη θα ειναι δυνατοτερη και αυτη δεν θα ακουγεται στο ελαχιστο, θα αλληλοψηφιστουν οι γνωστες οικογενειες και θα καταληξουμε στην 20η θεση. Γυριζοντας στην Ελλαδα θα ανακοινωθει οτι αποσυρομαστε απο τη γιουροβιζιον. Αλλα τωρα που το σκεφτομαι τα παραπανω μαλλον προσωπικη ευχη ειναι παρα προβλεψη!!!



     

    xe xe xe x e!!! {#emotions_dlg.lol}

    Παιδια συμφωνώ τρελά και επαυξανω,

    ελεος υπαρχουν τοσο σημαντικοτερα θεματα απτην ευροβιζιον!!

    ξερετε ποσα και ποσα λεφτα φευγουν καθε χρονο απτην τσεπη σας κ απτην τσεπη των γονιών σας για να ντυθει η καθε κακομοίρα???

    ελεος για 1 τραγουδι που εχει ημερομηνια λήξης σε 3το πολυ μήνες γινεται τοσος ντορος!!

    Γιατι θυμαται κανενας τα αλλα τραγουδια που βγήκαν πρωτα???

    και ηταν ωραια??

    σπανια να εχει βγει παραπανω απο 1 ωραίο τραγουδι....

    τοσο πολυ εχει κατεβει το επιπεδο της Ελλαδας στη μουσικη???{#emotions_dlg.thumbdown}


    freakhood
    07.05.2008, 13:50

    Παράθεση:

    Το μέλος VOICETEACHER στις 06-05-2008 στις 16:31 έγραψε...

    Φιλε Freakhood ,ε οχι κι ετσι,εγω το ξεκινησα το τοπικ και με θιγειs,oσο για την κουλτουρα μου ριξε μια ματια στο myspace μου.....Και στο κατω κατω ,εχει αλλα πιο α κουλτουρε τοπικs...{#emotions_dlg.rockon}



     

    Σε θίγω? Από την στιγμή που σε νοιάζει αν η κακομοίρα θα μπει στην πεντάδα, τα υπόλοιπα είναι ανάξια αναφοράς. Μπήκα στο myspace σου. Ας μην πω καλύτερα την αποψη μου. Προτιμώ να παραμείνω "κόσμιος" (δεν μου αρεσει αυτή η λέξη αλλά ας είναι).

    Φιλικά πάντα.


    antreas_dr
    07.05.2008, 13:56

     

     

    Καλομοιρα! Θα φερει την Ελλαδα στην Πενταδα?

     

    Την συμπαθώ αλλά ΟΧΙ ... no way που λένε και οι νησιώτες


    VoodooChild
    07.05.2008, 14:03

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 07-05-2008 στις 13:50 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος VOICETEACHER στις 06-05-2008 στις 16:31 έγραψε...

    Φιλε Freakhood ,ε οχι κι ετσι,εγω το ξεκινησα το τοπικ και με θιγειs,oσο για την κουλτουρα μου ριξε μια ματια στο myspace μου.....Και στο κατω κατω ,εχει αλλα πιο α κουλτουρε τοπικs...{#emotions_dlg.rockon}



     

    Σε θίγω? Από την στιγμή που σε νοιάζει αν η κακομοίρα θα μπει στην πεντάδα, τα υπόλοιπα είναι ανάξια αναφοράς. Μπήκα στο myspace σου. Ας μην πω καλύτερα την αποψη μου. Προτιμώ να παραμείνω "κόσμιος" (δεν μου αρεσει αυτή η λέξη αλλά ας είναι).

    Φιλικά πάντα.



    Σαφώς και τη θίγεις. Δικαίωμά της είναι να κάνει ό,τι topic γουστάρει. Δεν φαίνεται η κουλτούρα της από αυτό, ούτε από το myspace της. Αντίθετα φαίνεται η δική σου από τα λεγόμενά σου.

    Και σε ό,τι αφορά το "φιλικά πάντα", με τα προηγούμενα που λες είναι σκέτη ειρωνεία.


    freakhood
    08.05.2008, 13:34

    Δηλαδή θες να μου πεις πως δεν φαίνεται η κουλτούρα ή το ψάξιμο σε κάποιο άτομο που (έχοντας περάσει τα είκοσι ατην ηλικία) ασχολείται με το αν η κακομοίρα μπει στην πεντάδα? Δικαίωμα σου να το πιστέυεις βέβαια. Η πλειοψηφία της μάζας αυτό πιστεύει. Εσύ νομίζεις πως αυτό είναι τυχαίο?

    Φιλικά πάντα (Με καμία διάθεση ειρωνίας)


    VoodooChild
    08.05.2008, 13:45

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 08-05-2008 στις 13:34 έγραψε...

    Δηλαδή θες να μου πεις πως δεν φαίνεται η κουλτούρα ή το ψάξιμο σε κάποιο άτομο που (έχοντας περάσει τα είκοσι ατην ηλικία) ασχολείται με το αν η κακομοίρα μπει στην πεντάδα? Δικαίωμα σου να το πιστέυεις βέβαια. Η πλειοψηφία της μάζας αυτό πιστεύει. Εσύ νομίζεις πως αυτό είναι τυχαίο?

    Φιλικά πάντα (Με καμία διάθεση ειρωνίας)



    Το θεμα μας δεν ειναι το απο που φαινεται η κουλτουρα ενος ανθρωπου. Αλλωστε τα περισσοτερα πραγματα σε αυτον τον κοσμο ειναι υποκειμενικα. Ουτε εμενα με απασχολει αν η καλομοιρα μπει στην πενταδα, αλλα αυτο δεν δειχνει οτι εχω κουλτουρα.

    Εν ολιγοις, θελω να πω οτι η voiceteacher δεν μας ρωτησε αν εχει κουλτουρα. Κι εσυ απαντησες σε αυτη την ερωτηση.


    angel-0f-darkness
    08.05.2008, 16:20

    egw paidia ena exw na pw... EUROVISION SUCKSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSs!!{#emotions_dlg.thumbdown}

    paei t ka9e sourgelo..vgazei ena ''tragoudaki'' k meta tn lene star!!

    eleos pia!..


    Critique
    08.05.2008, 18:45

    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!!

    Nemo