ελληνική μουσική
    723 online   ·  210.833 μέλη

    Είμαστε όντως τόσο κοντά στα χρόνια του αντίχριστου???

    VoodooChild
    09.05.2008, 17:14

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 09-05-2008 στις 17:10 έγραψε...

    Δεν νομίζω ότι σοβαροί και σεβάσμιοι ιερείς τρομοκρατούν τον κόσμο με θεωρίες για τον αντίχριστο. Ας δεχόμαστε όμως κι εμείς οι ορθόδοξοι χριστιανοί ότι δεν είναι όλα ρόδινα και άσπιλα στον κλήρο.

    +1


    mariachi
    09.05.2008, 19:51

    Νομίζω πως ήδη έχει φτάσει ο Αντίχριστος στη Γη με τη μορφή του Κωνσταντίνου Μητσοτάκη.Γι'αυτό φαίνεται τόσο ακμαίος στα 90 του.Φιλοδοξεί να περάσει και την υπόλοιπη χιλιετία!{#emotions_dlg.scared}


    Opeth
    09.05.2008, 20:32

    Nikospi blakeies dn leme emeis oi a8eoi k a8riskoi se 8emata 8riskeias (p 3ereis mporei na 3eroume perissotera gia na epile3oume na mn pisteuoume) .

    Ton planhth dn 8a tn katastrepsoume emeis . 8a ton katastrepsoun autoi p dn mporoun  na sximatisoun mia diki tous gnwmh k pisteuoun oti tous grafei to biblio p exoun mprosta tous k autoi p panikobalonte diabazontas kati tetoia .
    kamia fora einai kalutera na pisteueis ayto p 8ewreis esy swsto k oxi auto p leei to biblio p o ka8enas sto katw katw mporei na grapsei oti 8elei !


    NIKOSPI
    09.05.2008, 22:07

    Μάξιμος και όχι Πάτερ Μάξιμος, ο χειρότερος αιρετικός που βγαίνει μέσα από ορθόδοφη εκκλησία, αλήθεια είδατε το Blog μου ένα βιντεάκι που μιλάει ένας ιερέας για τον αντίχριστο???Άλλα ξέρω εδώ μέσα τι γίνεται, ο καθένας θέλει να την πει στον άλλον.Οι παπάδες δεν θέλουν να φοβήσουν τον κόσμο γιαυτό δεν λένε τίποτα για τον αντίχριστο και καλά κάνουν αλλά είναι αρνητικό για αυτόν τον κόσμο, άρα κοιμόμαστε όλοι μαζί, αντε λίγο λίγο να ξυπνάμε να καταλάβουμε επιτέλους ότι θέλουν να παγκοσμοιοποιήσουν τον κόσμο, όταν ακούσετε λέει μία προφητεία του Αγίου Παύσιου ότι ετοιμάζονται σχέδια για μια δήθεν ειρήνη τότε κοντά είναι και ο φίλος μου ο αντίχριστος, δεν ακούτε στα νέα τα σχέδια τις νέασ τάξεις(σιγά μην πουν την αλήθεια). Οι δίδυμοι πύργοι ρόχτικαν από σιωνιστές, αμερικανούς με συνεργασία των ισλαμιστών για να ξεσπάσει κρίση, όλα αυτα βέβαια ένας είναι ο αρχηγός, το δεξί χέρι του αντίχριστου, ο Πάπας Βενέδικτος, πριν πέσουν οι Πύργοι ήταν στην Αμερική εκεί που έγινε η δήθεν τρομοκρατική επίθεση, Το 11 είναι ο αγαπημένος αριθμός των μασόνων, σας λέει κάτι αυτό?????

    Είναι σύμπτωση το 11;; Δίδυμοι πύργοι

     


    1) Η New York City έχει 11 γράμματα

    2) Το Afghanistan έχει 11 γράμματα

    3) Το Ramsin Yuseb έχει 11 γράμματα (Ο τρομοκράτης που απείλησε νακαταστρέψει τους δίδυμους πύργους το 1993)

    4) Ο George W Bush έχει 11 γράμματα

    Αυτό θα μπορούσε να είναι μια μόνη σύμπτωση, αλλά αυτό παίρνει ενδιαφέρον:
    1) Η Νέα Υόρκη είναι το 11ο κράτος.

    2) Το πρώτο αεροπλάνο που συντρίβει ενάντια στους δίδυμους πύργους ήταν αριθμός πτήσης 11.

    3) Η πτήση 11 έφερνε 92 επιβάτες. 9 + 2 = 11

    4) Η πτήση 77 που χτύπησε επίσης τους δίδυμους πύργους, έφερνε 65 επιβάτες:

    6 + 5 = 11

    5) Η τραγωδία ήταν στις 11 Σεπτεμβρίου, ή 9/11 δεδομένου ότι είναι τώρα γνωστή.

    9 + 1+ 1 =11
    6) Η ημερομηνία είναι ίση με τον αριθμό τηλεφώνου 911 υπηρεσιών αμερικανικής έκτακτης ανάγκης.

    Καθαρή σύμπτωση.;
    Διαβάστε επάνω και αποφασίστε σας:

    1) Ο συνολικός αριθμός θυμάτων μέσα σε όλα τα αεροπλάνα που ήταν με αεροπειρατές ήταν 254.

    2 + 5 + 4 = 11
    2) 11 Σεπτεμβρίου είναι ημέρα αριθμός 254 του ημερολογιακού έτους.
    3) Ο βομβαρδισμός της Μαδρίτης πραγματοποιήθηκε στο 3/11/2004.
    3 + 1 + 1 + 2 + 4 = 11.
    4) Η τραγωδία της Μαδρίτης συνέβη 911 ημέρες μετά από το δίδυμο γεγονός πύργων.

    Τώρα αυτό είναι όπου τα πράγματα παίρνουν συνολικά μυστηριώδη:
    Το αναγνωρισμένο σύμβολο για τις ΗΠΑ, μετά από τα αστέρια & τις λωρίδες, είναι ο αετός.

    Ο ακόλουθος στίχος λαμβάνεται από το Koran, το ισλαμικό ιερό βιβλίο: «έχει γραφτεί ότι ένας γιος της Αραβίας θα ξυπνούσε έναν τρομακτικό αετό. Η οργή του αετού θα γινόταν αισθητή σε όλα τα εδάφη του Αλλάχ ενώ μερικοί από τους ανθρώπους έτρεμαν στην απελπισία που εκείνος χαιρόταν: για την οργή του αετού που καθάρισε τα εδάφη του Αλλάχ και μετά υπήρξε ειρήνη.» Εκείνος ο στίχος είναι αριθμός 9.11 του Koran.

    Μη πεπεισμένος για όλο αυτό ακόμα.;

    Δοκιμάστε αυτό και δείτε πώς αισθάνεστε κατόπιν, έκανε την τρίχα μου να σταθεί όρθια:
    Ανοίξτε ένα έγγραφο του Microsoft Word και κάνετε τα παρακάτω :

    1. Πληκτρολογήστε με κεφαλαία γράμματα Q33 ΝΥ. Αυτός είναι ο αριθμός πτήσης του πρώτου αεροπλάνου που χτύπησε τον έναν από τους δίδυμους πύργους.

    2. Κάντε bold το Q 33 ΝΥ .

    3. Αλλάξτε το μέγεθος της γραμματοσειράς σε 48.

    4. Αλλάξτε την γραμματοσειρά στο WINGDINGS ........................ Τι σκέφτεστε τώρα;;;;


    Καλά μην τρομάζετε τόσο εύκολα, ακόμα δεν μάθατε τίποτα πιστέψτε με.



    Opeth ποιος σου είπε πως τρομάζω όταν διαβάζω τις προφητείες???Πάλι τα δικά σου λες???Ίσα ίσα που εγώ προσέχω, και όχι φοβάμαι, καμιά σχέση το ένα με το άλλο........εσύ όμως μόλις γίνουν αυτά θα τρομάξεις και εγώ ειλικρινά θα γελώώώώ, ξέρεις γιατί???Γιατί όσο σας έλεγα τι θα συμβεί εσείς κοροιδεύατε......θυμάμαι εγώ........


    Pastela πως γίνεται να είσαι ένθεα και να μην πιστεύεις τα λόγια του Ιωάννη του Θεολόγου αφού το λέει ξεκάθαρα???Το ξανά γράφω.....


    Και υπεχρέωσε όλους, μικρούς και μεγάλους, πλουσίους και πτωχούς, ελευθέρους και δούλους, να έχουν χαραγμένο σημάδι εις το δεξί τους χέρι η εις το μετωπόν τους, ώστε να μην μπορεί κανείς να αγοράσει ή να πωλήσει παρά εκείνος που έχει το χαραγμένο σημάδι, δηλαδή το όνομα του θηρίου ή τον αριθμό του ονόματός του. Εδώ είναι αναγκαία η σοφία. Εκείνος που έχει νόησιν ας λογαριάσει τον αριθμόν του θηρίου· είναι αριθμός ανθρώπου· και ο αριθμός αυτού είναι χξς΄ (666).


    Αυτά γίνονται στην Αμερική, δεν είναι πλάκα, δες το blog μου να δεις, λες ότι δεν πιστεύεις στα τσιπάκια, οι μασόνοι που βγήκαν στην αμερική και μοιράζαν τσιπάκια στα παιδία ήταν φαντάσματα και δεν τα βλέπετε εσείς???Δεν καταλαβαίνω σε μερικούς ανθρώπους που η αλήθειο είναι ξεκάθαρη και δεν μπορείτε να την ξεχωρίσετε εσείς, έλεος έπρεπε να έμπαινα λίγο στο μυαλό σας να δω πως σκέφτεστε......


    -----------------
    ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : NIKOSPI στις 09-05-2008 22:10 ]


    PashalinaMakia
    09.05.2008, 22:21

    Πες τα!Χώσ'τε κι απο τις δυό μεριές!Θεούσοι και άθεοι!

    Αχ.......

    Δεν μπορώ να μιλήσω γιατί θα βγουν και θα με πουν πάλι αντιπαθητική!

    Κι όχι τίποτ'άλλο , δεν μπορώ να ασχολούμαι και πολύ με θρησκευτικά θέματα....Δεν είναι  του τύπου μου.Δεν είμαι φιλοσοφημένη για πολλούς....

    Είμαι off topic...Κάποιος να με επαναφέρει στην τάξη!


    Opeth
    09.05.2008, 23:07

    auto me tis profities mhn to polypisteueis nikospi gt o ka8enas an bgainei stn kosmo k leei oti toy katebei gia to mellon dn mporei kati 8a bgei ali8ino.
    k epishs mhn polypisteueis toso poly auto me to "11" gt to idio 8a mporoysa na pw k egw me to "12" (p.X oi 12 8eoi ,oi 12 planhtes ,oi 12 apostoloi ,oi 12 mhnes tou xronou) k se plirofwrw oti an ginoun auta (pou dn pisteuw na ginoun) dn 8a troma3w ka8olou gt oi perissoteroi(apo emas p "dn pisteuoume") exoun k ena portaki sto muallo tous anoixto gia to "diaforetiko",kati p esy dn exeis epeidh pisteueis oti auto p pisteueis esu einai to mono swsto k ola ta alla einai hli8ia k la8os. ase p an htan na er8ei o antixristos gt dn hr8e gia paradigma stn b pagkosmio polemo pou htan h katastash tragikh h se mia allh tetoia fash polemou?tosa pragmata exoun profitepsei diaforoi an8rwpoi p telika dn bgikan ali8ina auto gt na bgei?


    lp
    09.05.2008, 23:12

    1ον θα πρεπει τωρα να φοβομαστε και τουσ αριθμους εκτοσ απ τν αντιχριστο?

    2ον εισαι σιγουρος οτι υπαρχει ο αντιχριστος? καλα για τν χριστο δν τ συζητω...(δν θελω ν μ κανεις copy-paste παλι...τν δικη σ αποψη θελω ν ακουσω)

    3ον διαφιμιζεις συνεχως το blog σ ή μ φενεται?

    4ον εισαι σιγουρος οτι εισαι τοσο καλος χριστιανος?


    okanenas
    09.05.2008, 23:25

    Άστο βρε nikospi το θέμα είναι σοβαρό μη το γελοιοποιείς  {#emotions_dlg.thumbdown}


    NIKOSPI
    09.05.2008, 23:29

    lp
    1) Ο αριθμός του Αντίχριστου είναι 666, αυτό να φοβάσαι.
    2)Δεν ξέρω αν ζει αυτά τα χρόνια ο Αντίχριστος
    3)Παρά να τα ξανά γράφω λέω να κοιτάξετε το Blog μου πολύ απλά, τι νομίζεις ότι θα πρέπει να τα ξανα γράφω εδώ για κάθε έναν???
    4)Είπα εγώ ότι είμαι καλός χριστιανός πουθενα????



    Opeth
    Mε λίγα λόγια να μην πιστεύω τον Ιωάννη τον Θεολόγο, τον Άγιο Κοσμά, και τον γέροντα Παύσιο???
    Εγώ σου απόδειξα ότι μία συνωμοσία γίνεται με το 11, πες μου εσύ με το 12......
    Δεν θα τρομάξεις γιατί εσυ θα βάλεις το τσιπάκι θέλεις να πεις, αλλά μετά από το τσιπάκι έρχετε και ο καρκίνος και δεν σε είπα ηλίθιο, ο αντίχριστος δεν ήρθε τότε γιατί είναι μέσα στα σχέδια του θεού, η αποκάλυψη λέει ότι ο αντίχριστος θα έρθει όταν ο κόσμος πέσει στην ανομία, τότε θα κάνει την ενφάνιση του ο δήθεν ειρηνοποιός, τα δελτία τύπου θα είναι η αιτία που θα πέσει πολυ κόσμος στα χέρια του αντίχριστου........


    Opeth
    09.05.2008, 23:39

    Dn 8a balw ti tsipaki epeidh 1) dn 8a afisw se kanenan n m klepsei thn elef8eria m k 2) suxenome tn amerikh k ta sxetika ths.
    Omws eimai sigouros oti an elege h 8riskeia mas oti einai kalo auto to tsipaki 8a hsoun esy enas apo autous p 8a to ebaze !|
    To oti kapoioi dn pisteuoun dn paei na pei oti to 8eoroume k kalo auto p 8eloun kapoioi na mas kanoun.
    k pistepse me o antixristos dn e3artate apta tsipakia . oi amerikanoi 8a kanoun to kako k oxi o antixristos , ti sxesh exei autos?me liga logia 8es na peis oti olos o kosmos einai toso xazos k 8a to epitrepsei auto?


    lp
    09.05.2008, 23:42

    πιστευω πως το 666 ειναι ενας απλος αριθμος οπως και ολοι οι αλλοι...και σιγα μν τ φοβηθω...

    κι αν ερθει ο αντιχριστος γιατι ν μν τον προλαβει ο χριστος για ν μασ σωσει κ παλι?

    ο κοσμος τοσες φορες κυνδινεψε ν καταστραφει γιατι δν εγινε η δευτερα παρουσια? εμποδιζει τν χριστο ο αντιχριστος?

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : lp στις 09-05-2008 23:44 ]


    pastella
    09.05.2008, 23:59

    Παράθεση:

    Το μέλος NIKOSPI στις 09-05-2008 στις 22:07 έγραψε...

    2) Το πρώτο αεροπλάνο που συντρίβει ενάντια στους δίδυμους πύργους ήταν αριθμός πτήσης 11.

    Δοκιμάστε αυτό και δείτε πώς αισθάνεστε κατόπιν, έκανε την τρίχα μου να σταθεί όρθια:
    Ανοίξτε ένα έγγραφο του Microsoft Word και κάνετε τα παρακάτω :

    1. Πληκτρολογήστε με κεφαλαία γράμματα Q33 ΝΥ. Αυτός είναι ο αριθμός πτήσης του πρώτου αεροπλάνου που χτύπησε τον έναν από τους δίδυμους πύργους.

    2. Κάντε bold το Q 33 ΝΥ .

    3. Αλλάξτε το μέγεθος της γραμματοσειράς σε 48.

    4. Αλλάξτε την γραμματοσειρά στο WINGDINGS ........................ Τι σκέφτεστε τώρα;;;;

    Κάνε μια απλή αναζήτηση για τα στοιχεία των 2 πτήσεων. Οι κωδικοί των πτήσεων ΔΕΝ γράφονται έτσι. Δεν υπάρχει ονομασία πτήσης με Q33 NY. Αυτό που λες με το word το έφτιαξαν κάποιοι για να τρομοκρατούν τον κόσμο. Τα διάβασα και πριν πολλά χρόνια αυτά και καταρρίφθηκαν. Κάτι τέτοια τρομοκρατούν τον κόσμο και δεν τα μπορώ. Το αναλύσαμε ξανά στο φόρουμ(κλικ) και βλέπεις πόσοι το πήραν στα σοβαρά...

    Και για να μην ψάχνετε στα ποστς, πατήστε κατευθείαν εδώ.

    Δεν είμαι ένθεα, είμαι χριστιανή ορθόδοξη, αλλά δεν κάθομαι να τρελαίνομαι με τον καθένα εδώ μέσα για το τι πιστεύει.


    -----------------
    Ιστορίες για αγρίους

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pastella στις 10-05-2008 00:01 ]


    NIKOSPI
    10.05.2008, 10:48

    Pastella

    Χμμμμ, απάτη η μάλλον το μεγαλοποίησαν το θέμα δεν ξέρω γιατί...

    lp
    Γιατί να μας σώσει ο Χριστός και πάλι??? Αφού εμείς τον αγνοούμε μπες λίγο στην σελίδα τις ορθοδοξίας, www.orthodoxia.gr και μετά θα καταλάβεις γιατί δεν μας σώνει ο θεός και αυτήν την φορά, όταν έρθει ο φίλος μου ο αντίχριστος οι ποιο πολοί θα τον πιστέψουν ως τον Μεσσία που περιμέναν κάποιοι χιλιαστές............ο Θεός εμποδίζει τον σατανά να μην κάνει αυτά που έχει να κάνει, με λίγα λόγια εμποδίζει τον αντίχριστο να κατέυει στην γη μέχρι πότε όμως???Τα Αμερικανάκια τα βλέπετε???Όλος ο κόσμος στον κατήφορο τις ανομία είναι, ο αντίχριστος θα έρθει για να μας δοκιμάσει ο θεός, όσοι περάσουν αυτό το μαρτύριο θα πάρουν μεγαλύτερο μισθό από τους Αγίους(έλεος)Πολλή Αγιοι θα θέλανε να ζούσαν αυτά τα χρόνια, αλλά παιδιά ο κλήρος έπεσε σε εμάς, όποιος τον χάσει είναι και πολύ φοβητσιάρης.......
    Το 666 είναι απλώς αριθμός αλλά όχι στις κάρτες και στα πρωσωπικά μας αντικείμενα!



    Opeth πως θα τρως??? Όταν θα θέλεις να τραφείς και την ελευθερία σου θα θέλεις να χάσεις και να αγαπήσεις τα σχετικά με την Αμερική.
    Το τσιπάκι δεν θα το έβαζα αν  ήξερα ότι είχε αυτόν τον αγαπημένο μου αριθμό ο κόσμος να έκανε ακροβατικά , δεύτερον δεν θα το έβαζα γιατί θα με παρακολουθούσαν τα καθάρματα οι Αμερικάνοι και τα μασονάκια και τρίτον δεν θα το έβαζα γιατί θα με έβαζαν σε ειδική παρακολούθηση(δεν θυμάμαι πως λέγετε αλλιώς) επειδή ξεσήκβνα τον κόσμο για τα σχέδια τον Σιωνιστών, αυτό δεν ισχύει μόνο για εμένα ισχύει για αυτούς που γράφουν μέσα στο internet, ιερείς, θεολόγοι και όλοι γενικά που μιλούσαν για τον Θεό. Μπορώ να σαρώσω την σελίδα να σου την δείξω αλλά θα ψάχνω πάλι........Ο αντίχριστος θα έρθει εξαιτίας των Αμερικάνων ιδιαίτερα και για άλλες πολλές χώρες όπως εκεί που έχει ψηφιστεί νόμος για τους ομοφυλόφιλους, για αυτούς που κάνουν τα πειράματα(κοιτάξτε στο blog μου) και για άλλα πολλά, εμείς θα φέρουμε τον αντίχριστο όχι ο θεός, τα τσιπάκια είναι αυτό που θα χρησιμοποιήσει ο τύπος για να τον προσκυνήσει όλος ο κόσμος. Ναι κόσμος είναι κατάχαζος γιατί δεν καταλαβαίνουν τα κόλπα των πολιτικών μας, αυτοί είναι οι αίτιοι αυτής τις καταστροφής που θα πάθουμε, ζωή σε αυτούς, Μην ξεχνάμε και το δεξιό χέρι του αντίχριστου, ο χειρότερος μετά τον φίλο μου.


    musichell
    10.05.2008, 12:22
    >
    VoodooChild
    10.05.2008, 12:24

    Παράθεση:

    Το μέλος cat66 στις 10-05-2008 στις 12:22 έγραψε...


    https://www.youtube.com/watch?v=AUOpUqni0_gLink>



    {#emotions_dlg.biggrin}    {#emotions_dlg.rockon}


    RoCkLiViN2
    10.05.2008, 12:40

    Οι Iron Maiden που κολλανε ???


    NIKOSPI
    10.05.2008, 12:55

    Έχει σχέση, 666 παρακαλώ!!!;)


    absurdus_delirium
    10.05.2008, 13:19

    Παράθεση:

    Το μέλος VoodooChild στις 10-05-2008 στις 12:24 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος cat66 στις 10-05-2008 στις 12:22 έγραψε...


    https://www.youtube.com/watch?v=AUOpUqni0_gLink>



    {#emotions_dlg.biggrin} {#emotions_dlg.rockon}

    Ααααααυτά είναι! Έτσι που θα μας πούνε ότι ο 666 είναι ένας απλός αριθμός!

    {#emotions_dlg.clap}


    lp
    10.05.2008, 14:33

    εε και λεω δν θα πει τπτ ο nikos_pi για τσ ομοφιλοφιλουσ??  πολυ το αργησε...

    καλα ας πιστευει ο καθενας οτι θελει ...

    αλλοι πιστευουν οτι για ολες τις μ......ς που κανουν οι ανθρωποι φταιει ο αντιχριστος ή οτι συνεργαζονται μ αυτον...

    αλλοι παλι δν πιστευουν τπτ απ ολα αυτα...

    εδω ειμαστε και εδω θα ειμαστε για να δουμε τι θα συμβει και ποιος θα εχει δικιο...

    δικαιωμα σ (nikos_pi) ν πιστευεις οτι θες...δν ειναι ομως δικαιωμα σ ν τρομοκρατεις τν κοσμο(γιατι μπορει καποιος ν τ παρει στα σοβαρα ολα αυτα π λες)

     

    ΥΓ δν εχω κανενα προβλημα μ τσ iron maiden

    ειπα οτι ειναι ενας απλος αριθμος εννοωντας οτι δν τν φοβαμαι επειδη υποτιθεται οτι ειναι αριθμος τ αντιχριστου (εξηγουμαι γ ν μν παρεξηγουμαι)


    StavmanR
    10.05.2008, 14:42

    Ιδιαίτερο ενδιαφέρον θα παρουσίαζε να μας δώσει ο καθένας την οτπική της μορφής του Αντίχριστου, ώστε να καταλάβουμε γιατί μιλάμε. Η συζήτηση γίνεται για έναν άνθρωπο; Για ένα πνεύμα; Για μία ενσάρκωση; Για έναν πλανήτη; Συζητάτε χωρίς να έχει οριστεί κεντρικό αντικείμενο συζήτησης. Όσοι γνωρίζουν για τον Αντίχριστο ας γνωστοποιήσουν και σε εμάς τί ακριβώς να φοβόμαστε και να ψάχνουμε. Όσοι απορρίπτουν την ιδέα του Αντίχριστου, ας μας πουν τί ακριβώς απορρίπτουν ως ιδέα, και ίσως βοηθήσουν τους υπόλοιπους να ατην απορρίψουν εξίσου.

     

    Όπως είπε κι ο Αινστάιν "καταλαβαίνεις πραγματικά κάτι όταν είσαι σε θέση να το κάνεις εξίσου κατανοητό στη γιαγιά σου".

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 10-05-2008 14:45 ]