ελληνική μουσική
    512 online   ·  210.845 μέλη

    Ποιά είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;

    dimi93-gnr
    09.05.2008, 19:35

    Ποιά είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;

    Ακούω


    tina15
    09.05.2008, 20:40

    Δεν έχω κάποιο πρόβλημα με ανθρώπους που στις σχέσεις τους προτιμούν άτομα του ίδιου φύλου..Είναι γεγονός πως στις μέρες μας οι ομοφυλόφιλοι δεν γίνονται αποδεκτοί από πολλούς οι οποίοι τους κατακρίνουν και δεν είναι λίγες οι φορές που τους συμπεριφέρονται με το χειρότερο τρόπο ή ακόμη μπορεί να καταφύγουν και στην άσκηση βίας!!Από μέρος μου τέτοιου είδους taboo και προκαταλήψεις έχουν ξεπεραστεί.Πραγματικά η διαφορετικότητα προκαλεί όμως είμαστε όλοι άνθρωποι.Έχοντας ελεύθερη βούληση και κριτική ικανότητα κάνουμε την επιλογή μας σχετικά με αυτόν/ή που θα σταθεί διπλα μας!Στην τελική καθένας στο κρεβάτι του κάνει ότι θέλει..!!Εσύ όμως από μέρους σου δεν μας είπες τη δική σου άποψη..


    okanenas
    09.05.2008, 23:33

    Είναι ένα από τα ποιο άθλια πράγματα που έχει ανακαλύψει ο «άνθρωπος» {#emotions_dlg.thumbdown}


    angel-0f-darkness
    09.05.2008, 23:44

    9a sumfwnisw m tn filo okanenas..se afto t 9ema eimai ka9eth!!oxi mono a9lio alla aisxro kai eleino mazi!

    dn borw n akouw t sunh9hsmeno ''dn me noiazei ti kanei o ka9enas st krebati t..''

    apo ts omofulofilikes sxeseis exoun 3ekinisei arketa se3oualikos metadidomena nosimata!augnwmh kiolas alla s afto t 9ema nai eimai ratsistria!!!dn shmainei oti 9a apomakrinw kapoion an ma9w oti einai omofulofilos-h alla s kamia periptwsh dn 9a sumfwnisw m afto!

    afta t olhga apo emena..

     


    Opeth
    09.05.2008, 23:48

    Auto pou gia kapoious fainete a8lio k para3eno einai telios fusiologiko gia tous allous.
    Edw sthn arxaia Ellada htan dekto sthn koinwnia ,gt na mhn einai twra?
    Opws kapoioi p.X exoun diaforetikh gnwmh sthn politikh alloi exoun edw diaforetikh gnwmh (oso xazo k an akougete etsi einai).
    Oti k na kanoume emeis enantion tous(poy einai xazo na kanoume kati) autoi 8a yparxoun 8eloume dn 8eloume . Giauto, giati na ta kanoume olla pio duskola dynontas tous ligotera dikeomata k na tous kanoume tn zwh pio duskolh?
    Prepei na tous dektoume opws kanoun k autoi to idio!


    punkster
    10.05.2008, 00:04

    Παράθεση:

    Το μέλος okanenas στις 09-05-2008 στις 23:33 έγραψε...

    Είναι ένα από τα ποιο άθλια πράγματα που έχει ανακαλύψει ο «άνθρωπος» {#emotions_dlg.thumbdown}



     

    Με συγχωρεις, αλλα δεν το εχει....ανακαλυψει ο ανθρωπος!
    Η ομοφυλλοφιλια δεν ειναι σπανια φαινομενο στην φυση....

    Εδω τις προαλλες βλεπουμε τον Γιαννη, τον σκυλο του σχολειου μου, να εξασκει το βασικο ενστικτο της φυσης....
    Λεμε, α ωραια, βρηκε σκυλιτσα ο Γιαννακης......Μονο που μετα ειδαμε οτι παραειχε πολλα πραγματα αναμεσα στα ποδια του για να ειναι σκυλιτσα......

    Προσωπικα, δεν εχω καποιο προβλημα..........
    Ειναι οπως τα βιτσια.....Απλως ετσι εισαι, δεν μπορεις να κανεις κατι γι αυτο.....
    Και δεν πιστευω οτι ειναι επιλογη.......Ειναι γουστο....  
    Δεν το επιλεγεις, απλως στην πορεια καταλαβαινεις οτι προτιμας ατομα του ιδιου φυλλου......
    Ειναι απλο!
    Κακο δεν κανουν σε κανεναν, οποτε δεν βρισκω κανεναν λογω να αντιμετωπιζονται διαφορετικα ατομα που απλως εχουν διαφορετικο γουστο απο την πλειοψηφια....
    Σαν να αρχισουν να με δερνουν εμενα στον δρομο επειδη μου αρεσει να τρωω κρεας με τσιζκεικ (....η Κονσπιρατους ξερε.....).....

    Παραλογα πραγματα.....


    punkster
    10.05.2008, 00:19

    Παράθεση:

    Το μέλος angel-0f-darkness στις 09-05-2008 στις 23:44 έγραψε...

     

    apo ts omofulofilikes sxeseis exoun 3ekinisei arketa se3oualikos metadidomena nosimata! 



    Δεν εχουν ξεκινησει σεξουαλικως μεταδιδομενα νοσηματα απο τους ομοφυλλοφιλους σε καμια περιπτωση! Δεν ειναι οι ανθρωποι πηγη δημιουργιας παθογονων μικροοργανισμων!

    Απλως λογω του ιδιαιτερου της σεξουαλικης τους συνευρεσης ειναι πιο ευκολο να μεταδοθουν σεξουαλικως μεταδιδομενα νοσηματα αναμεσα στους ομοφυλλοφιλους (λογου του οτι ασθενειες οπως πχ το Aids και η ηπατιτιδα μεταδιδονται ευκολοτερα μεσω του αιματος, παρα μεσω των σωματικων υγρων)! 


    RoCkLiViN2
    10.05.2008, 01:50

    Παράθεση:

    Το μέλος Opeth στις 09-05-2008 στις 23:48 έγραψε...

    Edw sthn arxaia Ellada htan dekto sthn koinwnia ,gt na mhn einai twra?


    Βασικα στην αρχαια Ελλαδα, δεν το εκαναν επειδη ηταν ομοφυλοφιλοι. Στις φιλοσοφικες σχολες, πιστευαν οτι ο μαθητης για να λαβει τη γνωση απο τον δασκαλο, καθ'ολοκληριαν, επρεπε να γινει ενα με αυτον.

    Τελοσπαντων, για να ερθω στο θεμα, δεν εχω κανενα προβλημα με αυτους που ειναι σοβαροι και κανουν οτι γουσταρουν στο σπιτι τους. Αλλα να βλεπεις δυο "αντρες" χερι χερι στο δρομο η να φιλιουνται, ειναι λιγο τραγικο{#emotions_dlg.happycrazy}Τωρα, αν τυχει και δω δυο κοριτσια να φιλιουνται δε θα με χαλασει καθολου{#emotions_dlg.thumbup}. Και αυτο γιατι, ειναι πιο ομορφο να βλεπεις δυο κοπελες σε περιεργες τετοιες φασεις, παρα δυο μαντραχαλους...


    xouzoura
    10.05.2008, 02:27

    Εγώ νομίζω πως είμαστε όλοι ανοιχτόμυαλοι όταν συμβαίνει έξω απ'το σπίτι μας και πρώτη και καλύτερη εγώ που δεν έχω κανένα πρόβλημα να κάνω παρέα με ομ/λους αλλά δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι να τύχαινε στο παιδί μου αύριο μεθαύριο. Επίσης με ενοχλεί όταν κάποιος την ιδιαιτερότητά του αυτή (γιατί είναι πώς να το κάνουμε) πάει να την περάσει σαν κάτι φυσιολογικό. Και βέβαια να μην είμαστε ρατσιστές αλλά κι εκείνοι να μην προκαλούν.

     

     


    venceremos
    10.05.2008, 02:27

    "

    Βασικα στην αρχαια Ελλαδα, δεν το εκαναν επειδη ηταν ομοφυλοφιλοι. Στις φιλοσοφικες σχολες, πιστευαν οτι ο μαθητης για να λαβει τη γνωση απο τον δασκαλο, καθ'ολοκληριαν, επρεπε να γινει ενα με αυτον.                              "

    Χαχαχα! Δεν το ξερα αυτο.. Ετσι το λεμε τωρα ε?! Ε για να ξεκαθαριζουμε, αλλο παιδοφιλια κι αλλο ομοφυλοφιλια. Το μικρο παιδι δεν μπορει να διαλεξει, αυτο που γινοταν στην προκειμενη περιπτωση στην αρχαιοτητα ηταν βιασμος κανονικος!

    Οσα για τα κουφα που ακουσα... Καλα τα λεει η punkster. Ασε που για να βαζουμε τα πραγματα στη θεση τους το AIDS μπορει να ξεκινησε ως νοσος των ομοφυλοφιλων και των π...τανων αλλα να μην ξεχναμε ποιος εφερε το ΑΙDS μεσα στα 'καλα' σπιτια και ποιος το μεταδωσε σε τετοιες διαστασεις... Οι δηθεν φυσιολογικοι και politically correct που ξεδινανε στα μπουρδελα στην δευτερη ζωη που ζουσαν παραλληλα με αυτη που ηθελαν να προβαλλουν το αμεμπτο πουριτανικο προσωπο τους. Και να ξερεις οτι στις γυναικες μεταδιδεται πολυ πιο ευκολα. Γιατι οσο αφορουσε μονο τους ομοφυλοφιλους τα ποσοστα ηταν ελεγχομενα και ερκετα χαμηλα. Η τρελη αυξηση εγινε με την σεξουαλικη απελευθερωση αλλα και απο τους αντρες που δεν αρκουνταν στη γυναικουλα τους και ηθελαν και περιπετειουλες με αποτελεσμα ποσες γυναικες στα καλα καθουμενα να βρεθουν μολυσμενες. Αυτο ομως ειναι αλλο θεμα και γι αυτο υπαρχουν τα αντρικα προφυλακτικα.

    Οσο για τους ομοφυλοφιλους, τι σας κοφτει εσας ρε μαγκες, αυτοι ρωτατε τι γνωμη εχουν για σας? Ή ασχολουνται μαζι σας? Εσεις τι ασχολειστε συνεχεια μαζι τους, κομπλεξικοι ειστε?

    Λες και θα σας ζητησουν και την αδεια να πουμε..!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : venceremos στις 10-05-2008 02:35 ]


    billy2002gr
    10.05.2008, 14:07

    Για οτι κανει κανεις στο κραβατι του δεν μου πεφτει κανενας λογος ... αρκει να μην ενοχλει εμενα.

    Αυτο ομως που γινετε σημερα γενικοτερα στην κοινωνια και ιδιαιτερα στην tv που (κατα την ταπεινη μου γνωμη ) εχει την δυναμη να διαμορφωνει μεχρι και συνειδησεις , και προσωπικα με ενοχλει αφανταστα και θεωρω οτι ειναι ειναι το πιο αχρΗστο επιπλο μεσα σε εν σπιτι , εχει καταντησει ελεεινο.Καθε οικογενεια μεγαλωνει παιδακια τα οποια  εχουν αυτου του ειδους τα προτυπα.

    Αν δειτε γενικα την νεολεα μας  σημερα  ...  ολα τα παιδακια  (η μαλλον τα περισοτερα) εχουν χασει την ταυτοτητα τους . Συμπεριφερονται αλλοκοτα .

    Σε λιγα χρονια οσοι ειναι ομαλοι θα αισθανονται ανωμαλοι  λογω της πληθωρας της ομοφυλοφιλιας.

    Φιλικα

    Β.Β


    kamelia8
    10.05.2008, 17:54

    Συμφωνώ με τον billy2002gr.


    dimi93-gnr
    11.05.2008, 10:42

    φυσιολογικο ειναι

    δεν ειναι ανωμαλια πιστευω

    και δεν εχω κατι με αυτους

    οτι θελουν ασ κανουν αρκει να μη βλαπτουν κανενα

    ααααααα....και πιστευω ετσι ξεφωνημενες τις παρουσιαζει ΜΟΝΟ

    Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ

    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ


    kamelia8
    11.05.2008, 11:01

    Παράθεση:

    Το μέλος deathnick στις 11-05-2008 στις 02:49 έγραψε...

     

    Συμφωνω,αν και η αποψη μου ειναι οτι πανε κοντρα στην φυση.Αυτα δεν γινονται,μονο στην σκεψη κανω εμετο,αυτοι οι ανθρωποι χρειαζονται ψυχολογικη βοηθεια.



     

    {#emotions_dlg.beer} Συμφωνώ!


    dimi93-gnr
    11.05.2008, 11:12

    φυσιολογικο ειναι

    δεν ειναι ανωμαλια πιστευω

    και δεν εχω κατι με αυτους

    οτι θελουν ασ κανουν αρκει να μη βλαπτουν κανενα

    ααααααα....και πιστευω ετσι ξεφωνημενες τις παρουσιαζει ΜΟΝΟ

    Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ

    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ

     

    deathnick kamelia 8 πατε καλα?ας μην τους σκεφτεστε αν θελετε εμετο

    δλδ αν εβγαινε ο γιος σας ετσι θα τον απολκηρωνατε?και αυτοι ανθρωποι ειναι

    και πρεπει να τους σεβομαστε(αν σεβονται τον εαυτο τους)

    αλλα κ παλι λεω ετσι 3εφωνημενες μονο η τηλεοραση τους παρουσιαζει δεν ειναι ετσι


    RoCkLiViN2
    11.05.2008, 14:31

    Συμφωνω. Και αν τελικα γλιτωνε το σκοτωμα, θα αυτοκτονουσα εγω. Αλλα να συμπηρωσω κατι στο θεμαμε μια ερωτηση. Αν το αγορι σας εβγαινε gay, η η κοπελα σας λεσβια, τι θα κανατε ???


    Vanna
    11.05.2008, 14:37

    Όλοι μιλάμε εκ του ασφαλούς...

    Πάντως εμένα προσωπικά δεν με πειράζει. Και θα προτιμούσα ο γιός μου να ήταν ομοφυλόφιλος αλλά πραγματικά ευτιχισμένος παρά να ζει μια ζωή φορώντας μία μάσκα για να ευχαριστεί εμένα και τους γύρω του.


    tina15
    11.05.2008, 14:40

    Παράθεση:

    Το μέλος Vanna στις 11-05-2008 στις 14:37 έγραψε...

    Όλοι μιλάμε εκ του ασφαλούς...

    Πάντως εμένα προσωπικά δεν με πειράζει. Και θα προτιμούσα ο γιός μου να ήταν ομοφυλόφιλος αλλά πραγματικά ευτιχισμένος παρά να ζει μια ζωή φορώντας μία μάσκα για να ευχαριστεί εμένα και τους γύρω του.



    Πολύ σωστή η άποψή σου!!


    Vanna
    11.05.2008, 14:44

    Παράθεση:

    Το μέλος deathnick στις 11-05-2008 στις 14:41 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Vanna στις 11-05-2008 στις 14:37 έγραψε...

    Όλοι μιλάμε εκ του ασφαλούς...

    Πάντως εμένα προσωπικά δεν με πειράζει. Και θα προτιμούσα ο γιός μου να ήταν ομοφυλόφιλος αλλά πραγματικά ευτιχισμένος παρά να ζει μια ζωή φορώντας μία μάσκα για να ευχαριστεί εμένα και τους γύρω του.




    Ναι καλα.....εγω θα προτειμουσα να τον δω σε φερτρο παρα να πισωγλενταει.{#emotions_dlg.mad}



    Οκ, άποψή σου...


    pannickos
    11.05.2008, 20:09

     

     



    Παράθεση:

    Ναι καλα.....εγω θα προτειμουσα να τον δω σε φερτρο παρα να πισωγλενταει.{#emotions_dlg.mad}



    Λοιπόν γενικά σε βρισκω πολύ ακραίο και να σου πω γιατι ...Αν όντως εννοείς αυτό που λες τότε πολύ απλό δεν θα μιλάγαμε για "πατέρα" με όλη τησ σημασία της έννοιας.Γιατί ένας γονιός δεν μπορεί επειδή το παιδί του παραστράτησε να δώσει τέλος στην ζωή του που ο ίδιος του την έδωσε.Ακούγεται κάπως δεν ξέρω,,,σωστο δεν είναι όμως σίγουρα.Επιπλέον για φαντάσου οι γονείς των παιδιών που έχουν πέσει στα ναρκωντικά να σκότωναν τα παιδιά τους....Συμφωνω μαζί σου και με το γενικό κλίμα τοy thread οτι όντως είναι πολύ αλλόκοτο και πολύ περίεργο και όχι 'ηθικό' για εμάς ,που έχουμε μεγαλώσει με χ αρχες αλλά από την άλλη ποιοι είμαστε εμείς που θα τους κρίνουμε...Απο την στιγμή που δεν προκαλούν δεν μπορούμε να τους πούμε κάτι ίσως τη γνώμη μας αλλα όχι να τους κατακρίνουμε.Εκτός αν προκαλούν που τότε αυτό γίνεται λόγος εστω μια μικρής κριτικης.Εγω αυτό που δεν δέχομαι καθόλου και αν θες το καταδικάζω είναι η υιοθεσία παιδιών.Γιατι απο την στιγμή εκείνη μιλάμε για ακραία παράβαση της ελευθερίας του παιδιού που υιοθετείται.Θα μεγαλώσει σε ένα κοινωνικό περιβάλλον που θε είναι πάντοτε εχθρικό απέναντί του χωρις να φταίει ακόμα και στην περίπτωση που οι 'γονεις' του (ούτε καν θέλω να χρησιμοποιώ αυτο τον όρο για το συγκεκριμένο θέμα) του αφησουν το περιθώριο να διαφοροποιηθεί απο αυτους.Και εγώ συμφωνώ με τα υπόλοιπα μέλη του γκρουπ στο θέμα ότι μιλάμε εκ του ασφαλούς και από την άλλη όσο γι αυτό που λες κάθε οικογένεια σηκώνει τον δικό της σταυρο και μέσα από αυτές τις δοκιμασίες φαίνεται ποια είναι πραγματική οικογένεια και ποια οχι.