ελληνική μουσική
    617 online   ·  210.828 μέλη

    Θα τρελαθούμε τελείως;;;;;;

    fearlessangel
    15.05.2008, 12:44

    Ανοίγοντας αυτό το τόπικ, θέλω να καταθέσω τις απόψεις μου για την κοινωνία στην οποία ζούμε. Θα τρελαθούμε τελείως;!;! Τι έχουν πάθει οι ανθρώποι; Γερόντια αναζητούν ανήλικα για να ικανοποιήσουν τις αρρωστημένες ορέξεις τους, πατέρας κλειδώνει 26 χρόνια την κόρη του σε υπόγειο, την βιάζει, την κακοποιεί και δεν ξέρω και ΄γω τι αλλο! Στην Αφρική, με 2 Ευρω, (με 2 Ευρω, το διανοειστε?!) υιοθετείς ένα παιδάκι!! Εξαφανισμένα παιδιά, εμπόριο οργάνων, δουλεμπόριο.. Έχουμε ξεφύγει τελείως... Γι' αυτό φίλοι μου, ας μην αφήσουμε παρόμοια περιστατικά να συμβαίνουν δίπλα μας και να γινόμαστε συνένοχοι με τη σιωπή μας! Αν αντιληφθείτε ο,τιδήποτε, μη διστάσετε να αναφέρετε το περιστατικό στο πλησιέστερο αστυνομικό τμήμα! Άνθρωποι που συχνάζουν έξω από σχολεία και "κολλανε" σε μαθητές, δεν έχουν δικαίωμα να βρίσκονται εκεί! Μην αφήσετε αυτές τις κοινωνικές αρρώστειες να εξαπλώνονται, βοηθήστε όλοι για έναν ασφαλέστερο κόσμο.. Για έναν κόσμο που δεν θα φοβόμαστε και τον διπλανό μας...


    PashalinaMakia
    15.05.2008, 13:42

    Σπύρο,αυτά που λες είναι όντως πολύ σοβαρά.

    Δεν ξέρω όμως τι άλλο να γράψω...

    Αφού δεν υπάρχουν σωστοί κυβερνήτες και ουσιαστικά βοηθούν όλες τις νοσηρές καταστάσεις,ένας απλός πολίτης μπορεί να φέρει την αλλαγή μόνο με συγκεκριμένο τρόπο κι όχι με αδιαφορία.

    Πραγματικά τώρα...Τι μπορεί να κάνει κανείς?


    Fanatiko
    15.05.2008, 13:56

    Σπυρο, εχεις απολυτο δικιο σε οσα λες....

    Εχουμε χασει ολοι τη μπαλα....Αξίες, ιδανικα και ολα εκεινα τα συστατικα που διατηρουσαν την κοινωνικη ισορροπια.

    Τωρα το μονο που μας ενδιαφερει ειναι το ποσα χρηματα θα βγαλουμε ειτε με νομιμο , ειτε με παρανομο τροπο!


    fotini19
    15.05.2008, 14:10

    έτσι είναι δυστυχώς...

    η κοινωνία τα γνωρίζει όλα αλλά κρύβεται πίσω από το δάχτυλό της.

    εμφανίζεται το ένα θέμα για να κουκουλώνει το άλλο και πάει λέγοντας...

     

     


    john1989
    15.05.2008, 14:15

    ..........................................................................................................................(Δεν χρειαζεται να πω τιποτα τα ειπε ολα ο Σπυρος)

     


    fearlessangel
    15.05.2008, 14:28

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 15-05-2008 στις 13:42 έγραψε...

    Αφού δεν υπάρχουν σωστοί κυβερνήτες και ουσιαστικά βοηθούν όλες τις νοσηρές καταστάσεις,ένας απλός πολίτης μπορεί να φέρει την αλλαγή μόνο με συγκεκριμένο τρόπο κι όχι με αδιαφορία.

    Πραγματικά τώρα...Τι μπορεί να κάνει κανείς?



     

    Μπορεί να κάνει αυτά που προανέφερα!! Πείτε ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ!!! ειμαστε ολοι μελοι μιας κοινωνιας, ενος ζωντανου οργανισμου, που εμεις τον διαμορφωνουμε!


    vero
    15.05.2008, 15:21

    σωστα τα λες σπύρο... το θέμα η υπολοιπη κοινωνία το δέχετε? δεχετε την πραγματική αλήθεια? απ' εκεί είναι που οφείλουμε να προσεγγίσουμε το θέμα ...... αφου όλη μερα σκεφτόμαστε πως θα φάμε λεφτά.........


    kamelia8
    15.05.2008, 15:29

    Πραγματικά... Κι εγώ όταν άκουσα για αυτό το περιστατικό έκανα το σταυρό μου.

    Απ' το κακό στο χειρότερο πηγαίνει αυτός ο κόσμος..

    Σε λίγο θα το λέμε και στα σοβαρά το "Σταματήστε τη Γη να κατέβω"...........


    Stroumfita456
    15.05.2008, 15:40

    Παράθεση:

    Το μέλος kamelia8 στις 15-05-2008 στις 15:29 έγραψε...

    Πραγματικά... Κι εγώ όταν άκουσα για αυτό το περιστατικό έκανα το σταυρό μου.

    Απ' το κακό στο χειρότερο πηγαίνει αυτός ο κόσμος..

    Σε λίγο θα το λέμε και στα σοβαρά το "Σταματήστε τη Γη να κατέβω"...........



    αυτο ακριβως!!!!


    -----------------
    Άφησε έξω οτι δεν θες....Κράτα μόνο αυτά που σου αρέσουν...!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Stroumfita456 στις 15-05-2008 15:41 ]


    gioreta
    15.05.2008, 16:00

    Παράθεση:

    Το μέλος vero στις 15-05-2008 στις 15:21 έγραψε...

    σωστα τα λες σπύρο... το θέμα η υπολοιπη κοινωνία το δέχετε? δεχετε την πραγματική αλήθεια? απ' εκεί είναι που οφείλουμε να προσεγγίσουμε το θέμα ...... αφου όλη μερα σκεφτόμαστε πως θα φάμε λεφτά.........



    Δυστυχως (για τους..Μεγαλους...)η αληθεια πονα....και γι αυτο το λογο οσο προχωραμε.....οσους....Μεγαλους ...και αν αλλαξουμε το θεμα θα γινεται χειροτερα και αυοι ολο και πιο πολυ θα αδιαφορουν....


    bon_scott
    15.05.2008, 16:41

    Παράθεση:

    Το μέλος fearlessangel στις 15-05-2008 στις 12:44 έγραψε...

    Ανοίγοντας αυτό το τόπικ, θέλω να καταθέσω τις απόψεις μου για την κοινωνία στην οποία ζούμε. Θα τρελαθούμε τελείως;!;! Τι έχουν πάθει οι ανθρώποι; Γερόντια αναζητούν ανήλικα για να ικανοποιήσουν τις αρρωστημένες ορέξεις τους, πατέρας κλειδώνει 26 χρόνια την κόρη του σε υπόγειο, την βιάζει, την κακοποιεί και δεν ξέρω και ΄γω τι αλλο! Στην Αφρική, με 2 Ευρω, (με 2 Ευρω, το διανοειστε?!) υιοθετείς ένα παιδάκι!! Εξαφανισμένα παιδιά, εμπόριο οργάνων, δουλεμπόριο.. Έχουμε ξεφύγει τελείως... Γι' αυτό φίλοι μου, ας μην αφήσουμε παρόμοια περιστατικά να συμβαίνουν δίπλα μας και να γινόμαστε συνένοχοι με τη σιωπή μας! Αν αντιληφθείτε ο,τιδήποτε, μη διστάσετε να αναφέρετε το περιστατικό στο πλησιέστερο αστυνομικό τμήμα! Άνθρωποι που συχνάζουν έξω από σχολεία και "κολλανε" σε μαθητές, δεν έχουν δικαίωμα να βρίσκονται εκεί! Μην αφήσετε αυτές τις κοινωνικές αρρώστειες να εξαπλώνονται, βοηθήστε όλοι για έναν ασφαλέστερο κόσμο.. Για έναν κόσμο που δεν θα φοβόμαστε και τον διπλανό μας...



    Δεν θα ελεγα οτι τετοια φαινομενα παρουσιαζονται στην κοινωνια την οποια ζουμε... Ανωμαλοι ανθρωποι ανεκαθεν υπηρχαν! Οσο για την ανικανοτητα των κυβερνωντων... και επαναστασεις να γινουν, αν δεν διαβασουν οι ανθρωποι να ξεστραβωθουν, θα καταληξουμε παλι εδω! Ακομα να καταλαβω παντως γιατι να εχεις καποιον αναγκη να σε κυβερνησει... Για να του ριχνεις το φταιξιμο?


    GEORB
    15.05.2008, 20:38

    Που οδεύουμε κανεις δεν ξερει

     

    Ζουμε σε μια κοινωνια ξενη

    η λογικη σταματησε το μισος κυριευει

    την ευκολη ζωη κανεις δεν την γυρευει

    και το μυαλο του καθενος αλλου πια ταξιδευει

     

    χαθηκε ο ρομαντισμος

    χαθηκε η ουσια

    και αν ειμαστε ελευθεροι

    δεν εχει σημασια

     

    κανεις δεν ενδιαφερετε για τιποτα

    ολα οτι κανουμε ειναι υποπτα

    διπλα μας πεθαινουν δεν μας νιαζει

    η κοινωνια αρχισε σιγα να τα τιναζει

     

    ναρκωτικα,εγκληματιες βια

    αυτα μας κυριευσανε χωρις καμια ουσια

    την ευκολη τη λυση συνεχεια ζητουμε

    μα δεν καταλαβαινουμε στο τελος θα πενθουμε


    thaliey
    15.05.2008, 21:49

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 15-05-2008 στις 13:42 έγραψε...

    Σπύρο,αυτά που λες είναι όντως πολύ σοβαρά.

    Δεν ξέρω όμως τι άλλο να γράψω...

    Αφού δεν υπάρχουν σωστοί κυβερνήτες και ουσιαστικά βοηθούν όλες τις νοσηρές καταστάσεις,ένας απλός πολίτης μπορεί να φέρει την αλλαγή μόνο με συγκεκριμένο τρόπο κι όχι με αδιαφορία.

    Πραγματικά τώρα...Τι μπορεί να κάνει κανείς?




    etsiaplakelly
    16.05.2008, 17:33

    Παράθεση:

    Το μέλος bon_scott στις 15-05-2008 στις 16:41 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος fearlessangel στις 15-05-2008 στις 12:44 έγραψε...

    Ανοίγοντας αυτό το τόπικ, θέλω να καταθέσω τις απόψεις μου για την κοινωνία στην οποία ζούμε. Θα τρελαθούμε τελείως;!;! Τι έχουν πάθει οι ανθρώποι; Γερόντια αναζητούν ανήλικα για να ικανοποιήσουν τις αρρωστημένες ορέξεις τους, πατέρας κλειδώνει 26 χρόνια την κόρη του σε υπόγειο, την βιάζει, την κακοποιεί και δεν ξέρω και ΄γω τι αλλο! Στην Αφρική, με 2 Ευρω, (με 2 Ευρω, το διανοειστε?!) υιοθετείς ένα παιδάκι!! Εξαφανισμένα παιδιά, εμπόριο οργάνων, δουλεμπόριο.. Έχουμε ξεφύγει τελείως... Γι' αυτό φίλοι μου, ας μην αφήσουμε παρόμοια περιστατικά να συμβαίνουν δίπλα μας και να γινόμαστε συνένοχοι με τη σιωπή μας! Αν αντιληφθείτε ο,τιδήποτε, μη διστάσετε να αναφέρετε το περιστατικό στο πλησιέστερο αστυνομικό τμήμα! Άνθρωποι που συχνάζουν έξω από σχολεία και "κολλανε" σε μαθητές, δεν έχουν δικαίωμα να βρίσκονται εκεί! Μην αφήσετε αυτές τις κοινωνικές αρρώστειες να εξαπλώνονται, βοηθήστε όλοι για έναν ασφαλέστερο κόσμο.. Για έναν κόσμο που δεν θα φοβόμαστε και τον διπλανό μας...



    Δεν θα ελεγα οτι τετοια φαινομενα παρουσιαζονται στην κοινωνια την οποια ζουμε...


    Καλα σε ποια κοινωνια ζεις εσυ? Σε καποια δικη σου φανταζομαι...Γιατι στην κοινωνια οπου ζω εγω συμβαινουν καθημερινα...και δεν μιλω στο πλαισιο μια πολης αλλα μια χωρας μια ηπειρου ενος ολοκληρου κοσμου....


    RoCkLiViN2
    16.05.2008, 18:28

    Ολο αυτα, για τα οποια λες "ΕΛΕΟΣ" ξεκινανε απο δω.....

    Απλα αισχος....


    StavmanR
    16.05.2008, 20:10

    Παράθεση:

    Το μέλος fearlessangel στις 15-05-2008 στις 12:44 έγραψε...

    Για έναν κόσμο που δεν θα φοβόμαστε και τον διπλανό μας...



     

    Δυστυχώς για να μη συμβεί αυτό πρέπει να γνωρίσουμε τον διπλανό μας. Σήμερα κινούμαστε ακριβώς αντίθετα...


    -Sadahzinia-
    17.05.2008, 00:10

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : -Sadahzinia- στις 17-05-2008 16:12 ]


    Sweet-Killer
    17.05.2008, 13:09

    Παράθεση:

    Το μέλος kamelia8 στις 15-05-2008 στις 15:29 έγραψε...

    Σε λίγο θα το λέμε και στα σοβαρά το "Σταματήστε τη Γη να κατέβω"...........



    Όπως τα λες.... {#emotions_dlg.mad}


    -Sadahzinia-
    17.05.2008, 16:22

    rocklivin2 πραγματικά πιστεύεις ότι ευθύνονται οι αστυνομικοί για όλα τα κακά???? απαρχαιωμένες κομμουνιστικές αντιλήψεις.... Έλεος με το τρίπτυχο "μπάτσοι γουρουνια δολοφόνοι" βρείτε κάτι πιο φρέσκο...


    -----------------
    εχεις τα πινελα εχεις και τα χρωματα...φτιαξε τον παραδεισο και μπες μεσα...Νικος Καζαντζακης

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : -Sadahzinia- στις 17-05-2008 16:23 ]


    RoCkLiViN2
    17.05.2008, 16:34

    Βασικα πρωτον, δεν ειμαι κομουνιστης και δευτερον, με το video αυτο δεν θελω να πω οτι ολα ξεκινανε απ τους κατα κοσμον "μπατσους", αλλα απ το πως φερεται η κοινωνια σε ανθρωπους που την εχουν αναγκη....