ελληνική μουσική
    667 online   ·  210.829 μέλη

    Καλύτερος ενισχυτής?

    odis13
    17.05.2008, 17:37

    Παράθεση:

    Το μέλος RoCkLiViN2 στις 16-05-2008 στις 18:33 έγραψε...

    Με 400 euro λαμπατο ενισχυτη δεν παιρνεις. Μπορεις ομως να παρεις εναν καλο Marshal combo(tranzistor με αυτα τα λεφτα) ο οποιος ειναι πολυ καλυτερος απο εναν line6. Βασικα γιατι τοσο κολλημα με line6 ??



     

     

    Λαμπάτοι υπάρχουν και με 90 ευρώ.Και ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ μάλιστα.

    Αλλά θα πρεπει να ξες να τους χρησιμοποιεις για να βγαλεις ήχο καθως δεν έχουν πολά controls (και ΠΟΛΥ καλα κάνουν)

    Τωρα όποιος του ακουγεται καλύτερα του παιδιου, ας πάρει αυτον.Πάντως οι λαμπάτοι σε αυτά τα λεφτά,συνήθως είναι μονοκάναλοι (Valve Junior, GA5,GA15, Kustom Defender,Blackheart κλπ) και τα βρωμικά τους δεν είναι τόσο μέταλ...


    VoodooChild
    17.05.2008, 18:04

    Παράθεση:

    Το μέλος odis13 στις 17-05-2008 στις 17:37 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος RoCkLiViN2 στις 16-05-2008 στις 18:33 έγραψε...

    Με 400 euro λαμπατο ενισχυτη δεν παιρνεις. Μπορεις ομως να παρεις εναν καλο Marshal combo(tranzistor με αυτα τα λεφτα) ο οποιος ειναι πολυ καλυτερος απο εναν line6. Βασικα γιατι τοσο κολλημα με line6 ??



     

     

    Λαμπάτοι υπάρχουν και με 90 ευρώ.Και ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ μάλιστα.

    Αλλά θα πρεπει να ξες να τους χρησιμοποιεις για να βγαλεις ήχο καθως δεν έχουν πολά controls (και ΠΟΛΥ καλα κάνουν)

    Τωρα όποιος του ακουγεται καλύτερα του παιδιου, ας πάρει αυτον.Πάντως οι λαμπάτοι σε αυτά τα λεφτά,συνήθως είναι μονοκάναλοι (Valve Junior, GA5,GA15, Kustom Defender,Blackheart κλπ) και τα βρωμικά τους δεν είναι τόσο μέταλ...



    +1  {#emotions_dlg.beer}

    Επισης μπορεις να παρεις εναν μικρο φθηνο (αλλα καλο) λαμπατο που να εχει ωραια καθαρα και να τον κανεις πεταλομηχανη. Εκει να δεις πως θα λεει!


    StevenGrig
    17.05.2008, 18:37

    ΜΟΥ βαζετε ιδεεσ....

    δεντ ο ειχα σκεφτει ποτε αυτό...αλλα για πεστε περισσοτερα να δω...


    driverbulba
    02.06.2008, 13:09

    Παντως εγώ με τον 15άρη Line 6 μου είμαι ικανοποιημένος για εξάσκηση...