ελληνική μουσική
    916 online   ·  210.851 μέλη
    thaliey
    18.05.2008, 10:39

    εφαγε και εγω το εμαθα.και πιστευω πως το λαθος του ηταν το οτι ελεγε με λανθασμεο τροπο την αποψη του οπως αναφερθηκε και πιο πανω.


    -----------------
    Photobucket

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 18-05-2008 13:19 ]


    thaliey
    18.05.2008, 10:42

    Παράθεση:

    Το μέλος paperino στις 18-05-2008 στις 09:54 έγραψε...

    Ποιοι άλλοι έχουν φάει Ban ;



    αρκετοι αν δεν κανω λαθος.....καποιοι απ αυτους ειναι και με διπλοεγγραφεσ και καποιες φορες μπαινουν κ λενε οτι να ναι .μου χει συμβεi στο chat..αλλα παλι καλα που  ηταν ο matthias εκεινη την ωρα chat!!!!


    Termite
    18.05.2008, 11:36

    Rocklivin2 καλύτερα να μιλήσεις με παράδειγμα...

    Το ΒΑΝ του Νίκου ειναι αποτέλεσμα πολλών προειδοποιήσεων. Αγνοήθηκαν αυτές απο τον ίδιο το Νίκο. Το θέμα δεν είναι αν καλώς ή κακώς υπάρχουν τα φιλοσοφικά θέματα. Το θέμα είναι γιατι κάποιος παραφέρεται σε κάποια άλλα θέματα.


    mnk
    18.05.2008, 12:08

    Termite,

    Mόνο ο Νίκος ειρωνευόταν στο συγκεκριμένο θέμα;
    Εσύ ο ίδιος παραδέχτηκες ΕΔΩ ότι από άλλον ξεκίνησε η ειρωνία και αν και τα ποστ έχουν σβηστεί, φαίνονται σε quote άλλου μέλους.

    Για την ακρίβεια, γράφεις : "Και αφού διάβασα το "Ψεύτικη φωνή" ναι. ΔΕΝ ειρωνεύεσαι εσύ Νίκο. Άλλο μέλος το κάνει, και το έχει κάνει κατ'επανάληψη. Και είναι αυτό ακριβώς που έλεγα πιο πρίν. Αν βρεθεί ενας συντονιστής να βάλει το μέλος στη θέση του, με το που ποστάρει το ειρωνικό σχόλιό του στη σελίδα 2 του συγκεκριμένου θέματος, τοτε το θέμα δεν θα ήταν πεδίο αντιπαράθεσης."

    Πως τώρα λες ότι ειρωνευόταν ο Νίκος στο θέμα "Ψεύτικη φωνή" ; {#emotions_dlg.confused1}
    Το συγκεκριμένο μέλος συνηθίζει να ειρωνεύεται πολύ χειρότερα απ΄το Νίκο, αλλά ούτε καν παρατηρήσεις έχει δεχτεί ποτέ, μόνο μια φορά από την PASTELLA.


    Δεν είναι μόνο αν αυτό που λες, το λες σωστά ή λάθος, αλλά και το τι λες, το είδος της γνώμης που εκφράζεις, μου φαίνεται, που ενοχλεί.
    Το ότι άνοιγε συνέχεια θρησκευτικά θέματα, σε υπερβολικό βαθμό είναι αλήθεια και το ότι δεν έκανε ποτέ πίσω κι αυτό αλήθεια είναι.

    Αλλά η ειρωνία είναι άλλο θέμα κι υπάρχουν άλλοι που τον ξεπερνάνε κατά πολύ σ΄αυτόν τον τομέα.


    -----------------
    Ο αντιρατσιστικός αγώνας στο Κόσοβο δικαιώθηκε. Σειρά έχουν Θράκη-Μακεδονία-Τσαμουριά.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mnk στις 18-05-2008 12:14 ]


    thaliey
    18.05.2008, 12:19

    ρε σεις οκ μην μαλωνετε ομως κ ουτε ειναι αναγκη ο ενας να την λεει στον αλλο...στη τελικη ο νικος δεν χαλαστηκε που τον κανανε Ban opote ola ok......


    fantasma
    18.05.2008, 12:29

    Ωραιος καιρος.... δε παμε σε καμια cosmomusica....?{#emotions_dlg.rockon}


    gioreta
    18.05.2008, 12:34

    Εγω γιατι δεν εκπλησσομαι......


    paperino
    18.05.2008, 12:51

    Παράθεση:

    Το μέλος fantasma στις 18-05-2008 στις 12:29 έγραψε...

    Ωραιος καιρος.... δε παμε σε καμια cosmomusica....?{#emotions_dlg.rockon}



    Αυτό που κολλάει


    StavmanR
    18.05.2008, 13:04

    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 18-05-2008 στις 02:11 έγραψε...

    Σε τούτο εδώ το site είμαστε μέλη γιατί θέλουμε να ασχολούμαστε με την μουσική και μόνο με αυτή.

    Αν θέλει κάποιος να εκθέσει την γνώμη του θα μπορούσε να είναι μέλος του www.xrisopigi.com και να ασχοληθεί με την θρησκεία και ότι άλλο θέλει.

    Αρκεί μόνο να επιλέξει τον κατάλληλο διαδυκτιακο τόπο.

     

    Και κατά την προσωπική μου γνώμη ούτε τα φιλοσοφικά θέματα έχουν θέση εδώ.

    ΜΟΥΣΙΚΗ και ΜΟΥΣΙΚΟΙ.

     

    Η ιστοσελίδα που φιλοξενεί την διαδικτυακή μας παρουσία, δεν είναι μία απλή και ακαθόριστη έννοια. Πρόκειται για μία δημιουργία και οργανωτική δομή από έναν άνθρωπο, με τη βοήθεια των κάποιων άλλων. Ο διαχειριστής είναι εκείνος που καθορίζει τα πλαίσια της σελίδας και τη θεματολογία της και όχι τα μέλη. Ο διαχειριστής έκανε την επιλογή να περιλαμβάνει θέματα "φιλοσοφικών συζητήσεων" και "περί ανέμων και υδάτων", και ήταν δική μας επίλογή το άν θα συμμετέχουμε στο φόρουμ ή όχι. Επομένως, η ακραία θέση σου

    "Σε τούτο εδώ το site είμαστε μέλη γιατί θέλουμε να ασχολούμαστε με την μουσική και μόνο με αυτή.

    Αν θέλει κάποιος να εκθέσει την γνώμη του θα μπορούσε να είναι μέλος του www.xrisopigi.com και να ασχοληθεί με την θρησκεία και ότι άλλο θέλει.

    Αρκεί μόνο να επιλέξει τον κατάλληλο διαδυκτιακο τόπο."

    μάλλον πρέπει να προκαλέσει περισσότερο προβληματισμό σε περισσότερους από έναν. Είναι στο χέρι του διαχειριστή, να θέσει τους αντίστοιχους όρους συμμετοχής, ώστε να αποκτήσει το φόρουμ τον "κατάλληλο" προς αυτό χαρακτήρα. Επίσης, ο κανονισμός (όπως τον παραθέσανε οι συντονιστές στο θέμα "Forum: Πολιτισμένη Συζήτηση") αναφέρει ότι ο καθένας είναι ελεύθερος να διατυπώσει την οποιαδήποτε άποψή του, η οποία δεν αντιβαίνει τους κανονισμούς. Κάτω από αυτό το πρίσμα δεν καταννοώ το σύνολο της συλλογιστικής που εκφράζεται παραπάνω.

     

    Επί του θέματος, το ban είναι μία διαδικασία που περιγράφηκε από τους συντονιστές ως "αποκλειστική αρμοδιότητα του διαχειριστή". Επομένως πρόκειται για καθαρά προσωπική επιλογή, της οποίας το "βάρος" φέρει ο διαχειριστής και μόνο. Εκείνο που μπορεί κανείς να συζητήσει σε διάλογο είναι το πώς θα λειτουργεί συνολικά η "κοινότητα", και όχι η αντιμετώπιση ενός μόνο μέλους λόγω ασάφειας κανονισμών. Δυστυχώς "λουζόμαστε" όλοι μας καθημερινά την "αν-αρχία" στο διαδίκτυο, δηλαδή την έλλειψη οργανωμένης νομοθεσίας. Έτσι, η μετοχή μας σε αυτό εξαρτάται σχεδόν αποκλειστικά από τους κανονισμούς και την εφαρμογή αυτών, από μερίδα ανθρώπων. Όσοι πιστεύουν ότι η ελευθερία στο διαδίκτυο είναι η ουτοπική "αναρχία" που εφέρετο να πλανάται είναι γελασμένοι. Οι ιστοσελίδες είναι τόποι ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ προδιαγραφών και η ελευθερία άποψης είναι πάντα υπό ιδιωτική κρίση, καλώς ή κακώς... Είναι στο χέρι των εκάστοτε διαχειριστών το αν θα εφαρμόσουν δημοκρατικές διαδικασίες ή όχι στην "κοινότητα" που φιλοξενούν.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 18-05-2008 13:05 ]


    Orfeus
    18.05.2008, 13:17

    Προς όλους: Είχε προειδοποιηθεί ο Nikospi. 

     


    seras
    18.05.2008, 13:39

    Η συνήθεια που έγινε λατρεία....{#emotions_dlg.ban} :p


    thaliey
    18.05.2008, 13:55

    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 18-05-2008 στις 13:39 έγραψε...

    Η συνήθεια που έγινε λατρεία....{#emotions_dlg.ban} :p



    χαχαχαχα καλο σερα μ!!!!λολ λολ λολ


    Orfeus
    18.05.2008, 14:19

    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 18-05-2008 στις 13:39 έγραψε...

    Η συνήθεια που έγινε λατρεία....{#emotions_dlg.ban} :p

    Αυτό πώς να το εκλάβω τώρα; Σαν ειρωνεία προς τον διαχειριστή και τους mods?


    seras
    18.05.2008, 14:35

    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 18-05-2008 στις 14:19 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 18-05-2008 στις 13:39 έγραψε...

    Η συνήθεια που έγινε λατρεία....{#emotions_dlg.ban} :p

    Αυτό πώς να το εκλάβω τώρα; Σαν ειρωνεία προς τον διαχειριστή και τους mods?



    Ως αστείο να το εκλάβεις...

    Εγώ αυτό..."Αυτό πώς να το εκλάβω τώρα; Σαν ειρωνεία προς τον διαχειριστή και τους mods?" πως να το εκλάβω?Σαν απειλή για ban?

    Υ.Γ.Το επόμενο topic..."Ban στον seras" (πλάκα again..)
    -----------------
    Αν ότι σκεφτόμασταν και νιώθαμε το λέγαμε...τα πράγματα στην ζωή μας θα ήταν πολύ διαφορετικά.. http://blogs.musicheaven.gr/seras Συντροφιά με τον Sera κάθε παρασκευή 18:00-20:00 http://listen.musicheaven.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : seras στις 18-05-2008 17:51 ]


    Stroumfita456
    18.05.2008, 14:55

    και για πόσο θα κρατήσει το {#emotions_dlg.ban}του Νίκου??

     


    vouliakis
    18.05.2008, 15:07

    @StavamnR: το διαδίκτυο από τη στιγμή που δημιουργήθηκε είναι "αν-αρχο" (όπως γράφεις) και αυτό είναι ένα από τα βασικά του χαρακτηριστικά, σαν σύνολο.
    Εδώ, δεν είναι "διαδίκτυο" αλλά ένα απειροελάχιστο μέρος του, που ονομάζεται MusicHeaven. Και είναι μια ιδιωτική προσπάθεια για τη δημιουργία μουσικής κοινότητας. Οι "κανόνες" του MusicHeaven δεν αποσκοπούν στη λογοκρισία, αλλά στην επιθυμία να διατηρηθεί αυτό το αίσθημα κοινότητας μέσα από τον σεβασμό, την καλή πρόθεση και την προβολή όσων μας ενώνουν.
    Για το ban, τώρα, που είναι αρμοδιότητα του διαχειριστή και κάποιων συντονιστών, δεν έχω να πω τίποτα. Με λίγη καλή πρόθεση, καθένας καταλαβαίνει πώς λειτουργεί και από τι μας προστατεύει (φθάνει να σου πω κάποια nicknames που εγώ, προσωπικά, "έκανα μπαν": Gamikoulas, SfiggoPoly, perifano69 και άλλα τέτοια γραφικά). Τώρα, αν φθάνουμε να το χρησιμοποιούμε σε ακραίες περιπτώσεις και συμπεριφορές μελών που παρεκτρέπονται σε συζητήσεις στο forum, αυτό είναι κάτι που εμένα προσωπικά με στενοχωρεί, όμως (στις περιπτώσεις που έχει χρησιμοποιηθεί για τέτοιο λόγο) δεν θα μπορούσα, δυστυχώς, να δω διαφορετική λύση. Πάνω από όλα η κοινότητα...


    kamelia8
    18.05.2008, 15:12

    Παράθεση:

    Το μέλος Moonchild92 στις 17-05-2008 στις 22:21 έγραψε...

    Ενώ αυτό το topic δεν θέλει ban! Είναι σαν να τον κατηγορείτε που λέει την άποψή του... Απλά μπορεί να την διατυπώνει με λάθος τρόπο...

     

    Θέλω να πω στον Moonchild92 και σε όλους ότι δε δημιούργησα το τόπικ για να πάρω κάποια θέση στο θέμα.

    Ήξερα ότι είχε γίνει ban και στο παρελθόν και ότι είχε προειδοποιηθεί ο NIKOSPI.

    Δεν παίρνω το μέρος κανενός! Smile


    Moonchild92
    18.05.2008, 15:37

    Παράθεση:

    Το μέλος kamelia8 στις 18-05-2008 στις 15:12 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Moonchild92 στις 17-05-2008 στις 22:21 έγραψε...

    Ενώ αυτό το topic δεν θέλει ban! Είναι σαν να τον κατηγορείτε που λέει την άποψή του... Απλά μπορεί να την διατυπώνει με λάθος τρόπο...

     

    Θέλω να πω στον Moonchild92 και σε όλους ότι δε δημιούργησα το τόπικ για να πάρω κάποια θέση στο θέμα.

    Ήξερα ότι είχε γίνει ban και στο παρελθόν και ότι είχε προειδοποιηθεί ο NIKOSPI.

    Δεν παίρνω το μέρος κανενός! Smile



    Συγγνώμη, Μαράκι, παρασύρθηκα.... Απλά δεν έχω τίποτα εναντίον του NIKOSPI ...


    etsiaplakelly
    18.05.2008, 15:55

    Το βρηκαμε τωρα!! Σκοινι κορδονι.....!!!!{#emotions_dlg.ban}


    kamelia8
    18.05.2008, 17:22

    Παράθεση:

    Το μέλος Moonchild92 στις 18-05-2008 στις 15:37 έγραψε...

    Συγγνώμη, Μαράκι, παρασύρθηκα.... Απλά δεν έχω τίποτα εναντίον του NIKOSPI ...



     

    Δεν πειράζει, Βαγγέλη..!

    Ούτε κι εγώ έχω τίποτα με το Νίκο, απλώς το συζητάμε!


    -----------------
    Καλύτερα να σε μισούν για κάτι που είσαι, παρά να σ' αγαπούν για κάτι που δεν είσαι...!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kamelia8 στις 18-05-2008 17:23 ]