ελληνική μουσική
    742 online   ·  210.833 μέλη

    Σας έχει επηρεάσει το MusicHeaven στις μουσικές σας επιλογές;

    maspa
    18.05.2008, 00:01

    Για παράδειγμα, μέσα από συζητήσεις με άλλα μέλη ή λόγω της ενημέρωσης που προσφέρει το mh πάνω σε μουσικά θέματα. Σε οποιαδήποτε περίπτωση, έχουν τροποποιηθεί τα ακούσματά σας, έχουν αλλάξει, ακούτε μουσικές και καλλιτέχνες που αποκλείατε ή δε γνωρίζατε στο παρελθόν, ή έχει γίνει το αντίστροφο με τη μουσική που ήδη προτιμούσατε.... Ο,τιδήποτε! Για πείτε.....

     

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 19-05-2008 09:54 ]


    paperino
    18.05.2008, 09:57

    Όχι τίποτα δεν έχει αλλάξει.......


    thaliey
    18.05.2008, 10:24

    οτι ακουγα συνεχιζω να ακουω....απλα το μονο που αλλαξε ειναι οτι καποιους καλλιτενες που δεν ηξερα και κυρως απο ειδη μουσικης που δεν αουω τουςεμαθα μεσα απ το Mh!!!!


    PashalinaMakia
    18.05.2008, 20:26

    Η αλήθεια είναι πως όσον αφορά κάποια ήδη τα γνώρισα κι εγώ.π.χ. metal ούτε που ήθελα να ακούσω γιατί πίστευα διαφορετικά πράγματα.Γνώρισα καινούριους τραγουδιστές και παλιά συγκροτήματα που δεν είναι ευρέως γνωστά στις μέρες μας...


    revelation
    18.05.2008, 22:02

    σε τίποτα.


    seras
    18.05.2008, 22:08

    Έχω ακούσει μερικά συγκροτήματα και κάποιους καλλιτέχνες που μου πρότειναν κάποια άτομα...μέχρι εκεί όμως..


    JaNick
    18.05.2008, 22:16

    Η αλήθεια είναι οτι έμαθα νέους καλλιτέχνες 3 χρόνια εκει μέσα και διευρύνθηκαν οι μουσικοί μου ορίζοντες...


    deathminor88
    19.05.2008, 03:08

    Ότι μου έχει προτείνει ο sea!

    Kατα τ' άλλα, οι Guns and Roses θα μας φάνε εδώ μέσα {#emotions_dlg.lol}


    sea_like_eyes
    19.05.2008, 14:04

    deathminor,seatzoune,ery,matthias,heartbrake-kid κ.α . . . πολλα διαφορετικα ακουσματα , να εχεις ωρες να λιωνεις το cd-player . . . Perfect !!!

     


    kamelia8
    27.05.2008, 10:14

    Δεν μπορώ να πω ότι άλλαξα αυτά που ακούω, αλλά άκουσα τι ακούν και οι άλλοι, έμαθα για νέα τραγούδια, για συναυλίες, για δίσκους και για καλλιτέχνες.


    Rinio524
    27.05.2008, 11:53
    Όχι καθόλου.. ακούω ότι άκουγα και πρίν :)
    StavmanR
    27.05.2008, 13:43

    Μπα...{#emotions_dlg.nono}...στου κουφού την πόρτα....


    renabill
    01.06.2008, 00:13

    Γνώρισα άλλα είδη μουσικής, τα άκουσα και μου αρέσανε.Αλλά σε γενικες γραμμες ακούω  αυτά που άκουγα παλιότερα!Απλά είμαι πολύ πιο ενημερωμένη για κάποια πράγματα και δεν κολλάω σε συγκεκριμένα ακούσματα


    marylin
    01.06.2008, 00:41

    Ναι, βέβαια, γνώρισα πολύ ταλαντούχα παιδιά μικρά και μεγάλα με ωραίες φωνές κι ακούω συχνά τη δουλειά τους! {#emotions_dlg.walkman}

     

    Γενικά αυτά που άκουγα εξακολουθώ να ακούω και στο εδώ ραδιόφωνο κάνουν εξαιρετικές εκπομπές που οι περισσότερες καλύπτουν θαυμάσια τα μουσικά γούστα μου! {#emotions_dlg.beer}


    Jimi
    01.06.2008, 02:36

    Όχι (θέλω να είμαι ειλικρινής).


    dourmouki
    01.06.2008, 11:24

    Μπα καμεία αλλαγή.......


    punkster
    01.06.2008, 12:04

    Παράθεση:

    Το μέλος thaliey στις 18-05-2008 στις 10:24 έγραψε...

    οτι ακουγα συνεχιζω να ακουω....απλα το μονο που αλλαξε ειναι οτι καποιους καλλιτενες που δεν ηξερα και κυρως απο ειδη μουσικης που δεν αουω τουςεμαθα μεσα απ το Mh!!!!

    Ακριβως! Δεν σταματησα να ακουω την μουσικη που ακουγα.....
    Απλως την εμπλουτισα......
    {#emotions_dlg.biggrin}


    Moonchild92
    01.06.2008, 12:15

    Βασικά. θα έλεγα πως και επεκτάθηκαν οι γνώσεις μου πάνω σε αγαπημένα μου είδη, καθώς γνώρισα καλλιτέχνες και τραγούδια που είχαν μείνει στην αφάνεια, αλλά και έμαθα περισσότερα για είδη που δεν ήξερα καλά και αποφ΄σισα να ασχοληθώ μ' αυτά. Οπότε, μάλλον ναι....


    driverbulba
    02.06.2008, 12:55

    Εγω πάλι απ το σκληρό μέταλ (!!!) κατέληξα στις ροκ μπαλάντες........... Μαλλον λόγω του MusicHeaven..... :)


    sitzoune81
    02.06.2008, 17:50

    Αναθεωρησα την αποψη μου για καποιες metal μπαντες (οχι με την ελληνικη εννοια του ορου metal) που πλεον τις εκτιμω αφανταστα οπως Lamb Of God, Mastodon, Slipknot, Pantera(Far Beyond Driven FOREVER!!!), Machine Head, Meshuggah, ξαναγαπησα μετα απο χρονια την σοβαρη και δυναμικη Trance , εμαθα να εκτιμω την διαφορετικοτητα, εγινα πιο κυνικος απεναντι στη μουσικη που ακουω και μ'αρεσει, και πλεον αισθανομαι ανετα να σατυριζω μπαντες και καλλιτεχνες που λατρευω χωρις κανεναν ενδοιασμο!{#emotions_dlg.tt2}

    Ας γινω πιο συγκεκριμενος..... thanx to sea_like_eyes, freakhood, Debauchee, Mesogeios, nowaveband και NoiseReduction, μεσω των posts τους ειδα και την "αλλη" πλευρα των πραγματων, πολλες φορες "πηδηξα" κι εγω απεναντι to join them.{#emotions_dlg.smartass} These are the nameless so better beware που λενε κι οι ΘΕΟΙ Solitude Aeturnus! May The Lords Of The Light Be With You (copyright Manilla Road)

    Γενικα το MusicHeaven (τα μελη του δηλαδη) ασκησε καποια επιρροη πανω μου οσον αφορα τις μουσικες επιλογες, τα αποτελεσματα ισως και να μη φανουν ποτε γιατι ειναι καλα κρυμενα στα βαθη του inner self μου....(τωρα μας κουφανες μεγαλε...!){#emotions_dlg.lol}