ελληνική μουσική
    900 online   ·  210.851 μέλη

    Σας έχει επηρεάσει το MusicHeaven στις μουσικές σας επιλογές;

    sea_like_eyes
    02.06.2008, 18:02

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 02-06-2008 στις 17:50 έγραψε...

    Αναθεωρησα την αποψη μου για καποιες metal μπαντες (οχι με την ελληνικη εννοια του ορου metal) που πλεον τις εκτιμω αφανταστα οπως Lamb Of God, Mastodon, Slipknot, Pantera(Far Beyond Driven FOREVER!!!), Machine Head, Meshuggah, ξαναγαπησα μετα απο χρονια την σοβαρη και δυναμικη Trance , εμαθα να εκτιμω την διαφορετικοτητα, εγινα πιο κυνικος απεναντι στη μουσικη που ακουω και μ'αρεσει, και πλεον αισθανομαι ανετα να σατυριζω μπαντες και καλλιτεχνες που λατρευω χωρις κανεναν ενδοιασμο!{#emotions_dlg.tt2}

    Ας γινω πιο συγκεκριμενος..... thanx to sea_like_eyes, freakhood, Debauchee, Mesogeios, nowaveband και NoiseReduction, μεσω των posts τους ειδα και την "αλλη" πλευρα των πραγματων, πολλες φορες "πηδηξα" κι εγω απεναντι to join them.{#emotions_dlg.smartass} These are the nameless so better beware που λενε κι οι ΘΕΟΙ Solitude Aeturnus! May The Lords Of The Light Be With You (copyright Manilla Road)

    Γενικα το MusicHeaven (τα μελη του δηλαδη) ασκησε καποια επιρροη πανω μου οσον αφορα τις μουσικες επιλογες, τα αποτελεσματα ισως και να μη φανουν ποτε γιατι ειναι καλα κρυμενα στα βαθη του inner self μου....(τωρα μας κουφανες μεγαλε...!){#emotions_dlg.lol}



     

    ΚΑΙ σεπουλτουρα  ? ? ? αααααα . . . εsea εισαι τρελλλλλλλλλοοοΟοΟοΟΟοςςςςςςςςς !

    Υ.Γ σε βρισκω perfectttttttttttttt . . .


    sitzoune81
    02.06.2008, 18:12

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 02-06-2008 στις 18:02 έγραψε...

    ΚΑΙ σεπουλτουρα  ? ? ? αααααα . . . εsea εισαι τρελλλλλλλλλοοοΟοΟοΟΟοςςςςςςςςς !

    Υ.Γ σε βρισκω perfectttttttttttttt . . .



    χαχχαχαααχαχαχα!!!!!!!! και να φανταστεις sea οτι απο Sep-coultura-na-fygoume μου αρεσουν μονο τα Beneath The Remain και Roots..... για τετοιο χάλι μιλαμε φιλε.....!


    -----------------

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 02-06-2008 18:12 ]


    emmanuella
    07.06.2008, 22:36

    Είμαι άνθρωπος που δοκιμάζω όλα τα είδη της μουσικής. Και μπορώ να πω ότι μου αρέσουν πολύ τραγούδια άσχετα μεταξύ τους. Οπότε από το ΜΗ έχω μάθει πολλούς καλλιτέχνες που δεν τους ήξερα και μπορώ να πω ότι τους λάρτεψα.

     

    Και για να απαντήσω στην ερώτηση, μια και δεν έχω συγκεκριμένες επιλογές, δεν με έχει επηρεάσει στις μουσικές μου επιλογές το ΜΗ, αλλα΄έχει προωθήσει πολλούς καλλιτέχνες.!


    ph
    08.06.2008, 00:29

     

     ΄Οχι, δεν αγάπησα ένα είδος για παράδειγμα περισσότερο από ένα άλλο. ΄Εχει όμως τύχει να αναζητήσω πράγματα για τα οποία ενημερώθηκα απ' εδώ. Αν αυτό είναι επίδραση, τότε ναι.