ελληνική μουσική
    570 online   ·  210.845 μέλη

    Δημήτρης Σταρόβας-Τι δήλωσε ο Μαχαιρίτσας στο live στην Θεσσαλονίκη

    Angelofdeath1990
    20.05.2008, 14:18

    Ο Μαχαιρίτσας στο Live τους στην Πύλη Αξιού μαζί με Παπακωσταντίνου,Μπουλά,Ζουγανέλη,Σταρόβα δήλωσε πως είναι ένας από τους καλύτερους κιθαρίστες του είδους του...και εγώ το πιστεύω αυτό(αν δεν τιμήσεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει)....ποιά είναι η γνώμη σας για τον πολυαγαπημένο μας μάγειρα...?

    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΑΡΝΤΑΣΗ.........ΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

     

    WELLCOME......





    επισυναπτόμενα: Zygos-779907.jpg 
    PashalinaMakia
    20.05.2008, 14:25

    Είναι αξιολάτρευτος αυτός ο χοντρουλίτσος!Έχω αδυναμία στα λεχάρια και στα γομάρια γενικά!

    Σε ζωντανές εκπομπές που παίζει και που τραγουδά,είδα έναν άντρα που αγαπούσε πραγματικά τη μουσική.

    Δεν μπορώ να εκφράσω πιο αντικειμενική ή πιο "μουσική" άποψη,γιατί πρώτον τον συμπαθώ πάάάρα πολύ και δεύτερον δεν είμαι έμπειρη μουσικός και δεν έχω ασχοληθεί τόσα πολλά χρόνια όσο εκείνος!

    Μήτσο,για σένα θα φάω τα σάντουιτς όλου του κόσμου!


    Angelofdeath1990
    20.05.2008, 14:35

    είμαι και γνωστός με τον Δημήτρη....είναι πολύ τέλειο άτομο....και από κοντά....


    -----------------
    She Is My Sin.....http://s1.battleknight.gr/index.php?loc=hire&ref=NzkzNTkw

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Angelofdeath1990 στις 20-05-2008 14:47 ]


    deathminor88
    20.05.2008, 14:50

    Για αυτά που παίζει και για τν Ελλάδα είναι guitar hero. Πραγματικά το πιστεύω. Αλλά φυσικά μέχρι εκεί. Όχι μόνο σαν κιθάρα, όχι μόνο αυτός.


    Angelofdeath1990
    20.05.2008, 14:55

    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 20-05-2008 στις 14:50 έγραψε...

    Για αυτά που παίζει και για τν Ελλάδα είναι guitar hero. Πραγματικά το πιστεύω. Αλλά φυσικά μέχρι εκεί. Όχι μόνο σαν κιθάρα, όχι μόνο αυτός.



    γι'αυτο ειπα στο είδος του...ελληνικό "ροκ"....


    Xrononaytis
    20.05.2008, 15:01

    Gia mena o Starovas kalos alla den xoni den exi tin energia theli dinami agria gazia katalavenete ti thelo na po .


    kithara-woman
    20.05.2008, 21:51

    Συμφωνώ.Είναι πολύ καλός μουσικός.Απλά του αρέσει να περνάει τα μηνύματα που θέλει με το χιούμορ.Θετικό το βρίσκω.Τον έχω δει πολλές φορές μαζί με τον Μαχαιρίτσα.Πολύ καλός κιθαρίστας και απλός άνθρωπος.Μια φορά τον πέτυχα κάπου τυχαία και του μίλησα και ήταν πολύ ευγενικός.


    thaliey
    21.05.2008, 08:41

    Παράθεση:

    Το μέλος Angelofdeath1990 στις 20-05-2008 στις 14:55 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 20-05-2008 στις 14:50 έγραψε...

    Για αυτά που παίζει και για τν Ελλάδα είναι guitar hero. Πραγματικά το πιστεύω. Αλλά φυσικά μέχρι εκεί. Όχι μόνο σαν κιθάρα, όχι μόνο αυτός.



    γι'αυτο ειπα στο είδος του...ελληνικό "ροκ"....



    ειναι απιστευτος τυπος και στο ειδος του ναι ειναι πολυ καλος!!!{#emotions_dlg.rockon}


    Termite
    21.05.2008, 09:12

    Παράθεση:

    Το μέλος kithara-woman στις 20-05-2008 στις 21:51 έγραψε...

    Συμφωνώ.Είναι πολύ καλός μουσικός.Απλά του αρέσει να περνάει τα μηνύματα που θέλει με το χιούμορ.Θετικό το βρίσκω.Τον έχω δει πολλές φορές μαζί με τον Μαχαιρίτσα.Πολύ καλός κιθαρίστας και απλός άνθρωπος.Μια φορά τον πέτυχα κάπου τυχαία και του μίλησα και ήταν πολύ ευγενικός.



    Είναι πολύ καλό παιδί ο Δημήτρης. Ακούει μουσική και οταν θέλει να παίξει κάτι "στρώνεται" να το βγάλει. Μου ξέθαψε το Shine On You Crazy Diamond μετά απο καιρό...


    -----------------

    H Barηa στα Ελληνικά

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Termite στις 21-05-2008 09:28 ]


    Peace18
    21.05.2008, 10:21

    Εγώ μπορώ να ρωτήσω?

    Επειδή σε όλες σχεδόν τις απαντήσεις λέτε το ίδιο πράγμα : "Καλός αλλά για ελληνική εντεχνη-ροκ!" Τι ακριβώς εννοούμε? Δηλαδή ο Dob (κιθαρίστας των Children of Bodom) έχει μια ανώτερη ισχύ, ή μια πιο βαθειά γνώση πάνω στο θέμα? Ή μήπως ο Mustaine έχει περισσότερες μουσικές γνώσεις και έχει πιάσει το νόημα της μουσικής? Δηλαδή για να καταλάβω κι εγώ.... ένας μουσικός θεωρήται πολύ αξιόλογος μόνο αν παίζει "ποζέρικους παπάδες" σε μια κιθάρα, αν είναι εκτώς συνόρων Ελλάδας και κατα πόσο "χώνουν"(όπως λέτε) τα τραγούδια του?

    Αυτό το είχα μια απορία πάντα! Innocent


    jorge
    21.05.2008, 10:35

    Peace, για την ενδιαφέρουσα ερώτηση που έθεσες, καλύτερα να ανοίξεις νέο topic.
    (μετακινήθηκε και στη σωστή κατηγορία)


    palmos
    21.05.2008, 20:53

    Πραγματικα συμφωνω οτι ο Σταροβας και ο Μιτζελος ειναι οι δυο καλυτεροι κιθαριστες στη Ελλαδα!


    deathminor88
    21.05.2008, 21:21

    Παράθεση:

    Το μέλος Peace18 στις 21-05-2008 στις 10:21 έγραψε...

    Εγώ μπορώ να ρωτήσω?

    Επειδή σε όλες σχεδόν τις απαντήσεις λέτε το ίδιο πράγμα : "Καλός αλλά για ελληνική εντεχνη-ροκ!" Τι ακριβώς εννοούμε? Δηλαδή ο Dob (κιθαρίστας των Children of Bodom) έχει μια ανώτερη ισχύ, ή μια πιο βαθειά γνώση πάνω στο θέμα? Ή μήπως ο Mustaine έχει περισσότερες μουσικές γνώσεις και έχει πιάσει το νόημα της μουσικής? Δηλαδή για να καταλάβω κι εγώ.... ένας μουσικός θεωρήται πολύ αξιόλογος μόνο αν παίζει "ποζέρικους παπάδες" σε μια κιθάρα, αν είναι εκτώς συνόρων Ελλάδας και κατα πόσο "χώνουν"(όπως λέτε) τα τραγούδια του?

    Αυτό το είχα μια απορία πάντα! Innocent



     

    Δεν μίλησε για μουσικό. Μίλησε για κιθαρίστα (οργανοπαίχτη). Δεξιοτεχνικά και οι 2 που αναφέρεις είναι καλύτεροι. Σαν μουσικοί είναι θέμα σπουδών, άρα δεν ξέρω και σαν δημιουργοί είναι κάτι προσωπικό για εμένα, εσένα και όποιον άλλον. Σαν κιθαρίστας αντικειμενικά είναι ένας μέτριος μπλούζ - ροκ ? κιθαρίστας για Ελλάδα, και έχοντας στο μυαλό μου τον Σπάθα. Απλό!


    Angelofdeath1990
    21.05.2008, 22:34

    Παράθεση:

    Το μέλος Peace18 στις 21-05-2008 στις 10:21 έγραψε...

    Εγώ μπορώ να ρωτήσω?

    Επειδή σε όλες σχεδόν τις απαντήσεις λέτε το ίδιο πράγμα : "Καλός αλλά για ελληνική εντεχνη-ροκ!" Τι ακριβώς εννοούμε? Δηλαδή ο Dob (κιθαρίστας των Children of Bodom) έχει μια ανώτερη ισχύ, ή μια πιο βαθειά γνώση πάνω στο θέμα? Ή μήπως ο Mustaine έχει περισσότερες μουσικές γνώσεις και έχει πιάσει το νόημα της μουσικής? Δηλαδή για να καταλάβω κι εγώ.... ένας μουσικός θεωρήται πολύ αξιόλογος μόνο αν παίζει "ποζέρικους παπάδες" σε μια κιθάρα, αν είναι εκτώς συνόρων Ελλάδας και κατα πόσο "χώνουν"(όπως λέτε) τα τραγούδια του?

    Αυτό το είχα μια απορία πάντα! Innocent



    ποιος ειναι αυτος ο αγνωστος Dob που ειναι κιθαριστας των bodom?μηπως ειναι ο ευεργετης του laiho ή του latvala και αυτος τα παιζει ολα πισω απο τα παρασκηνια....(x-files μουσικη)....νεο θεμα κυριες και κυριοι...οι κιθαριστες φαντασμα το ζωντανο play back...τι ηπιες ρε κατερινα...δεν υπαρχει Dob κιθαριστας και να παιζει και στους bodom....αχαχαχαχαχαχαχα....και ναι κατερινα...εχει διαφορα...ο καθενας κιθαριστας εχει ειδικοτητα σε ενα ειδος και αυτο λογο εμπειριας αν ο Mustaine επαιζε ελληνικο ροκ δεν θα επαιζε αυτα που παιζει και αν ο Σταροβας επαιζε heavy metal εννοειται τα σολο του και ολη η τεχνικη του θα ηταν αλλιως....πιο εμπλουτισμενη πιο γεματη στις κλιμακες και σε ηχο και σε οτι θες....καθε ειδος οσο και να φαινονται παρομοια εχουν δικη τους τεχνικη....μπορει να μην διαφερουν πολυ οι τεχνικες αλλα εχουν καποιες λεπτομεριες που τις κανει διαφορετικες...γι αυτο παντα πρεπει να ξεχριζεις τους κιθαριστες απο το ειδος τους.....και να μην συγκρινεις ανομοια πραγματα....και σε πληροφορω ο Σταροβας εχει ποιο πολλες μουσικες γνωσεις απο τον Mustaine γιατι απλα ο Mustaine οτι παιζει δεν το εμαθε απο ωδειο αλλα απο προσωπικη καθαρα δουλεια και ταλεντο...ο Σταροβας εχει βγαλει και θεωρια της μουσικης....δεν σημαινει ομως οτι οι μουσικες γνωσεις διακρινουν καποιον απο το ποσο τεχνιτης ειναι στην κιθαρα.....οπως ειπα η τεχνη σε καποιο ειδος ειναι και απο το ποσο εμπειρος εισαι σε αυτο το ειδος.....γι αυτο να ξερουμε λιγα πραγματα και να σκεφτομαστε πριν απαντησουμε σε καποια τοπικ και να μην πεταμε ακυρα απο εδω και εκει για κιθαριστες που τους λενε Dob και πρασινα αλογα......

    Ευχαριστωωωωωωωωω........συνεχιστε..{#emotions_dlg.rockon}


    Peace18
    22.05.2008, 07:46

    Παράθεση:

    Το μέλος Angelofdeath1990 στις 21-05-2008 στις 22:34 έγραψε...

    και ναι κατερινα...εχει διαφορα...ο καθενας κιθαριστας εχει ειδικοτητα σε ενα ειδος και αυτο λογο εμπειριας αν ο Mustaine επαιζε ελληνικο ροκ δεν θα επαιζε αυτα που παιζει και αν ο Σταροβας επαιζε heavy metal εννοειται τα σολο του και ολη η τεχνικη του θα ηταν αλλιως....πιο εμπλουτισμενη πιο γεματη στις κλιμακες και σε ηχο και σε οτι θες....καθε ειδος οσο και να φαινονται παρομοια εχουν δικη τους τεχνικη....μπορει να μην διαφερουν πολυ οι τεχνικες αλλα εχουν καποιες λεπτομεριες που τις κανει διαφορετικες...γι αυτο παντα πρεπει να ξεχριζεις τους κιθαριστες απο το ειδος τους.....και να μην συγκρινεις ανομοια πραγματα....και σε πληροφορω ο Σταροβας εχει ποιο πολλες μουσικες γνωσεις απο τον Mustaine γιατι απλα ο Mustaine οτι παιζει δεν το εμαθε απο ωδειο αλλα απο προσωπικη καθαρα δουλεια και ταλεντο...ο Σταροβας εχει βγαλει και θεωρια της μουσικης....δεν σημαινει ομως οτι οι μουσικες γνωσεις διακρινουν καποιον απο το ποσο τεχνιτης ειναι στην κιθαρα.....οπως ειπα η τεχνη σε καποιο ειδος ειναι και απο το ποσο εμπειρος εισαι σε αυτο το ειδος.....

     

    ...Αιώνια η λιακάδα των άσπιλων πνευμάτων...{#emotions_dlg.whistling}


    alex4you
    28.05.2008, 23:09

    παιδιά πήγα και τούς είδα όταν παίζανε στην πειραιώς είναι θεεικοί σκίζουν όλοι τους κ ο σταρόβας έχει ένα στύλ κ ένα χιούμορ που σε τρελαίνει


    JaNick
    28.05.2008, 23:46

    Όσον αφορά αυτο που προαναφέρθηκε για τους καλύτερους μουσικούς κλπ κλπ. Εγώ πιστεύω οτι σε σχέση με τους πειραματισμούς και το άνοιγμα σε πολλά μουσικά είδη και τις μελωδιές και τις μουσικές συνεργασίες και τα συναισθήματα που προκαλούν, τους έλληνες καλλιτέχνες και τα ελληνικά σχήματα, κανένα heavy metal συγκρότημα απο οποιαδήποτε χώρα δεν τους πιάνει... Και το λέω εγω που μεγάλωσα με Sabbath και Purple... Βέβαια μπορεί να παρεξηγηθεί αυτο που λέω... Δεν μπορώ να το εκφράσω διαφορετικά... Μιλάω για όλη την ελληνική καλλιτεχνική κουλτούρα... Θυμίζει μια όμορφη οικογένεια (καθαρά μουσικά )

    P.S: Ο Σταρόβας τα σπάει... Και ως κιθαρίστας και ώς μουσικός γενικά!!!


    fireroc
    16.06.2008, 20:26

    GREEK ROC.Κ..........  Ο ΣΤΑΡΟΒΑΣ ΕΙΝΑΙ  ΜΟΥΣΙΚΟς ΜΕ ΠΛΗ ΤΗΝ ΕΝΟΙΑ ΤΗς ΛΕΞΗς! ΚΙΘΑΡΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΦΟΤΙΑ!   ΑΥΤΟς ΚΑΙ Ο ΓΙΑΝΝΗς ΣΠΑΘΑς ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΙ ΕΛΛΗΝΕς ΚΙΘΑΡΙΣΤΕς


    Chitarrista
    17.06.2008, 16:15

    Επειδή το παιδί άνοιξε το θέμα ρωτώντας τη γνώμη μας για τον Σταρόβα ως κιθαρίστα και όχι αν είναι καλό παιδί, μάγειρας κτλ κτλ.. {#emotions_dlg.tt2}

    Έχω να πώ, τώρα που τον άκουσα και ζωντανά πως είναι απλά καλός κιθαρίστας, γιατί υπάρχουν μερικοί άλλοι Έλληνες κιθαρίστες που θεωρώ πως είναι αρκετά καλύτεροι απο τον Σταρόβα, που κατα τα άλλα όπως είπατε οι περισσότεροι είναι ένας γ@μ@τος τύπος.  {#emotions_dlg.biggrin}

     

     

     

    ΥΓ

    Όταν πήγα εγώ ο Μαχαιρίτσας είπε όχι ένας απο τους καλύτερους αλλά ο καλύτερος!!!


    sea_like_eyes
    17.06.2008, 16:31

     

    Προσωπικα τον προτιμώ να μιλαει και να σατιρίζει …παρα να παιζει κιθαρα…αμα θελω κιθαρίστα στα κυβικά του… διαλέγω τον ΑΠΟΛΥΤΟ  Karl Sanderrrrrrrs . . .