ελληνική μουσική
    623 online   ·  210.826 μέλη

    Κολλημα του Windows Media Player!Βοηθεια!

    gioreta
    21.05.2008, 19:45

    Βοηθεια!!!!!Σημερα πηγα ωραια και καλα να ακουσω μουσικη απο τα WMP και ξαφνικα δεν ανοιγε!!!Κατι εχει κολλησει...επιλεγω το προγραμμα αλλα αυτο τιποτα...μου βγαζει μονο την επιλογη του Winamp....εχω κατεβασει και κατι τραγουδακια και δεν μπορω να τα ανοιξω!!!!!Μηπως ξερει κανεις τι εχει γινει?Τι μπορω να κανω?

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Smile

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gioreta στις 21-05-2008 20:50 ]


    Moonchild92
    22.05.2008, 01:37

    Μπορεί να διέγραψες εσύ κάτι, κατά λάθος; Ή να έκοψες στη μέση κάποιο update; Δεν ξέρω, δεν μου έχει τύχει ποτέ κάτι σχετικό....


    Moonchild92
    28.05.2008, 13:43

    Λύθηκε το πρόβλημα;


    rWmS
    11.06.2008, 02:08
    Εγω ποτε δεν το ανοιξα το WMP Χρησιμοποιω iTunes....... ετη φωτος μπροστα
    toumba
    13.08.2008, 03:03

    επειδή ειναι σύνηθες κόλλημα οταν φορτώνεις διαφορα media player να "σβήνουν" κάποια αρχεια του wmp για να το διορθώσεις φορτωσε το ms windows media player classic καθως και το τελευταιο "k-lite codec pack" αμα το κανεις copy-paste στο google θα σου βρει μερη να το κατεβασεις..

    http://www.free-codecs.com/download/K_lite_codec_pack.htm

    εαν παρ'ολα αυτα που δε το πιστευω το προβλημα παραμείνει απλα ξαναφορτωσε το απο το cd σου με την εγκατασταση των windows

    παντως μια φιλική προταση .....το πιο βολικο (δεν υπάρχει video που να μην ανοιγει) media player για βιντεο ειναι το tigerplayer mpcstar  www.mpcstar.com

    και ενα απο τα καλυτερα media player για μουσικη cd μετατροπη αρχειων ηχου ειναι το

    aimp player       http://www.aimp.ru/index.php?newsid=280>

     

    σημειωτέον ειναι και τα δυο δωρεάν.....ελπιζω να σε βοήθησα να λυσεις το προβλημα σου


    StavmanR
    13.08.2008, 19:53

    Απαντώ στον τίτλο:

    Μην ανησυχείς. Μάλλον διαθέτεις αυθεντική κόπια των windows ή καλογραμμένο αντίγραφό τους. Αν δεν κολλούσε κάτι θα έπρεπε να προβληματιστείς έντονα...

     

    Για το πρόβλημα, δύσκολη η επίλυση, καθώς μιλάμε για ένα λειτουργικό με πολυπλοκότητα λαβυρίνθου.

    Πολλά μπορείς να κάνεις, αλλά χωρίς εμπειρία του λειτουργικού, πολλά μπορεί να κάνεις σαλάτα... Δοκίμασε να περάσεις κάποιον άλλο player, όπως πχ. το winamp παρά να ανακατευτείς με κάτι που δεν γνωρίζεις. Εκτός κι αν σου αρέσουν οι πειραματισμοί, οπότε βρες όλες τις κόπιες των προγραμμάτων και οδηγών συστήματος και ...βουρ στον πατσά!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 13-08-2008 19:54 ]


    gioreta
    13.08.2008, 22:57

    Ευχαριστώ όλους για τις εναλλακτικές που έδωσε ο καθένας και για τον χρόνο σας!Το προβλημα έχει λυθει(από μόνο του)αλλά όλ'αυτά είμαι σιγουρη πως θα χρησιμεύσουν στο μέλλον,διότι το pc που χρησιμοποιώ κάθε εβδομάδα βρίσκεται στον τεχνικό(είναι παλιό..)Και επειδή είναι παλιό δεν τολμώ να αναζητήσω νεα προγράμματα κτλ κτλ γιατι θα βγω μπαρμπεκιου{#emotions_dlg.rockon}

    Ευχαριστώ{#emotions_dlg.smartass}