ελληνική μουσική
    821 online   ·  210.851 μέλη

    jazz concert-Λευκωσία

    Sideline
    07.09.2004, 16:43
    Πήγες στο RED εν τω μεταξυ;
    andri14
    07.09.2004, 16:49
    ...eixame oikogeneiakes apwleies..kai to exasa....gia pes ki alla pws htane?

    andri14
    07.09.2004, 16:52
    aa...3exasa...an paei kaneis ston Pwmo peite mou ee?
    Haroulinda
    07.09.2004, 16:53
    Quote:

    Το μέλος Sideline στις 07-09-2004 στις 16:19 έγραψε:

    Οπως είπα και πριν, το φεστιβαλ θα είχε πολύ περισσότερο κόσμο αν γινόταν τον Αυγουστο. Θα προτιμούσα καλύτερα να μου δώσεις τη γνώμη σου για τα επι μέρους σημεία που έθιξα και ν'αφήσεις τις ειρωνίες. Μπορείς;





    Sideline,

    Συγνώμη αν σου φάνηκαν ειρωνικά αυτά ήθελα να πω...

    ...έθιξα το σημείο που ανάφερες για την απόσταση, την τοποθεσία και την διαμονή. Τώρα αν έπρεπε να ήταν Αύγουστο εγώ πιστεύω ότι έχει αφόρητη ζέστη τον Αύγουστο στην Κύπρο, οπόταν αν ήταν να διαλέξω θα προτιμούσα και εγώ Σεπτέμβριο και ακόμα Οκτώβριο...

    Τώρα ότι αυτό το φεστιβάλ είναι ένα ακόμα θύμα της τουριστικής ανάπτυξης δεν ξέρω, εγώ το βλέπω ότι τουλάχιστο κάτι γίνετε στον χώρο της Τζαζ... Σίγουρα οι διοργανωτές στοχεύουν περισσότερο στους ξένους που είναι στο νησί αφού οι ξένοι γνωρίζουν περισσότερο την Τζαζ μουσική... φαντάζεσαι δηλαδή αν πήγαιναν μόνο Κύπριοι?

    Στις αρχές που ξεκίνησε αυτό το φεστιβάλ ήταν πολύ λίγα άτομα και πουθενά δεν έβλεπες διαφήμιση διαδιδόταν μόνο από στόμα σε στόμα, χρόνο με το χρόνο όμως γίνετε και μεγαλύτερο... γι αυτό καλήτερα να χαιρόμαστε τουλάχιστο όταν γίνετε κάτι σαν αυτό!!!

    Αυτά!

    Sideline
    07.09.2004, 16:56
    Ηταν πάρα πολύ καλοί. Αν θυμάμαι καλά θα ξαναπαίξουν στις 23 του Σεπτέμβρη αλλά δεν είμαι σίγουρος για το μέρος-ο τραγουδιστής είπε κάτι για το Opera στη Λαυκωσία-αλλα δεν είμαι σίγουρος αν εννοούσε το σινεμά-απο τον καιρό που έχει να πάω εκεί δεν ξέρω αν το μετέτρεψαν σε συναυλιακό χώρο.Η Ρεβέκκα μάλλον θα ξέρει περισσότερα.
    andri14
    07.09.2004, 17:12
    Quote:

    Το μέλος Haroulinda στις 07-09-2004 στις 16:53 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος Sideline στις 07-09-2004 στις 16:19 έγραψε:
    [i]
    Οπως είπα και πριν, το φεστιβαλ θα είχε πολύ περισσότερο κόσμο αν γινόταν τον Αυγουστο. Θα προτιμούσα καλύτερα να μου δώσεις τη γνώμη σου για τα επι μέρους σημεία που έθιξα και ν'αφήσεις τις ειρωνίες. Μπορείς;





    Sideline,

    Συγνώμη αν σου φάνηκαν ειρωνικά αυτά ήθελα να πω...

    ...έθιξα το σημείο που ανάφερες για την απόσταση, την τοποθεσία και την διαμονή. Τώρα αν έπρεπε να ήταν Αύγουστο εγώ πιστεύω ότι έχει αφόρητη ζέστη τον Αύγουστο στην Κύπρο, οπόταν αν ήταν να διαλέξω θα προτιμούσα και εγώ Σεπτέμβριο και ακόμα Οκτώβριο...

    Τώρα ότι αυτό το φεστιβάλ είναι ένα ακόμα θύμα της τουριστικής ανάπτυξης δεν ξέρω, εγώ το βλέπω ότι τουλάχιστο κάτι γίνετε στον χώρο της Τζαζ... Σίγουρα οι διοργανωτές στοχεύουν περισσότερο στους ξένους που είναι στο νησί αφού οι ξένοι γνωρίζουν περισσότερο την Τζαζ μουσική... φαντάζεσαι δηλαδή αν πήγαιναν μόνο Κύπριοι?

    Στις αρχές που ξεκίνησε αυτό το φεστιβάλ ήταν πολύ λίγα άτομα και πουθενά δεν έβλεπες διαφήμιση διαδιδόταν μόνο από στόμα σε στόμα, χρόνο με το χρόνο όμως γίνετε και μεγαλύτερο... γι αυτό καλήτερα να χαιρόμαστε τουλάχιστο όταν γίνετε κάτι σαν αυτό!!!

    Αυτά!


    [/I]


    Mpraboooooooooooooo!!!!!!!!!!! xairomaste xairomaste!!!esu pou 3erei tosa polla kale?exeis er8ei ??


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 22-09-2004 18:13 ]
    revekka
    08.09.2004, 17:46
    οντως θα είχε περισσότερους ντόπιους τον άυγουστο, και καλό θα ήταν να ακούμε στην κύπρο περισσότερα είδη μουσικής. δεν είναι τυχαίο πως η πλειοψηφία μας που έχει έυρος ακουσμάτων έχουμε ζήσει στο εξωτερικό. ο πωμός είναι οντως ωραίο μέρος. είναι βέβαια και το κούρειο στη λεμεσό που είναι κεντρική τοποθεσία, αρχαίο θέατρο δίπλα στο κύμα ...

    τα παιδιά που έπαιξαν στις 4 σεπ είναι οι east/west jazz? collective:
    μάικ μιχαήλ - τρομπέτα
    ιάκωβος νικολάου - τενόρο και σοπράνο σαξόφωνο
    μάριος τακκούσιης - πλήκτρα
    αλέξης david - κοντραμπάσο

    ξαναπαίζουν μαζί στις 23 σεπ, πέμπτη, 19:30, είσοδος ελεύθερη(!) στο παλιό σινεμά royal (παλιά λευκωσία). αυτή η εμφάνιση γίνεται στα πλαίσια του πολιτιστικού γεγονότος 'ανοικτά εργαστήρια' (όπου ζωγράφοι, designers, κτλ ανοίγουν τα studio τους κάποιες μέρες για το κοινό-θα σας πω και για αυτό το γεγονός μόλις τυπωθούν τα δελτία τύπου

    τελικά τα 'ανοικτά εργαστήρια' διαφημίζονται απο την κυπριακή τηλεόραση και τους χορηγούς φέτος οπότε θα είδατε τις ώρες και διευθύνσεις όσοι ενδοαφέρεστε

    it is not the ordinary things in life that threaten to close an open mind


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: revekka on 30-09-2004 00:25 ]
    revekka
    22.09.2004, 18:02
    αν θα πάει κανείς αύριο στη συναυλία πείτε μου πως ήτανε, εγω δε μπορώ να ξαναπάω