ελληνική μουσική
    660 online   ·  210.829 μέλη

    Σκουλάς - Ανδρεάτος (Θαλασσινός, Πασχαλίδης) Στο Θέατρο Βράχων

    masterplan
    23.05.2008, 14:20

     

    ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΚΟΥΛΑΣ – ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΑΝΔΡΕΑΤΟΣ

    Μαζί τους: Παντελής Θαλασσινός και Μίλτος Πασχαλίδης

    3/6/2008 στο Θέατρο Βράχων – ΒΥΡΩΝΑ

     

     

    Ο σπουδαίος Κρητικός ερμηνευτής Βασίλης Σκουλάς έρχεται από τα Ανώγεια της Κρήτης στην Αθήνα για να ανταμώσει  με τον  Γεράσιμο Ανδρεάτο, τον Παντελή Θαλασσινό και το Μίλτο Πασχαλίδη και πολλούς  φίλους του  για  μια ονειρική μουσική  βραδιά στο Θέατρο Βράχων του ΒΥΡΩΝΑ.

     

    Η μουσική συντροφιά με τους  αγαπημένους καλλιτέχνες θα βαδίσει σε σίγουρα κι αγαπημένα μονοπάτια της ελληνικής μουσικής. Το εξαιρετικό πρόγραμμα που έχουν ετοιμάσει θα περιλαμβάνει υλικό  από τις τελευταίες τους δισκογραφικές δουλειές, του Βασίλη Σκουλά και του Γεράσιμου Ανδρεάτου,  "Άσπρο μαντήλι ανέμιζε"  και  «Εδώ Μένω», σε συνδυασμό με αγαπημένους ήχους από την Κρήτη.

     

    Στην ίδια βραδιά και με τη συνδρομή του Παντελή Θαλασσινού και του Μίλτου Πασχαλίδη συνυπάρχουν αρμονικά και… διασκεδαστικά πολλά αγαπημένα  λαϊκά  και έντεχνα τραγούδια. Η επιλογή του υλικού στόχο έχει να σκιαγραφήσει τη διαδρομή του  Ελληνικού τραγουδιού πάνω  στο γοητευτικό δρόμο που σμίγει την παραδοσιακή με τη λαϊκή μουσική με σεβασμό στην καλλιτεχνική καταγωγή του Βασίλη Σκουλά.

     

    Επιμέλεια προγράμματος: Πάρις Περυσινάκης

    ΟΡΓΑΝΩΣΗ – ΠΑΡΑΓΩΓΗ: musicom - www.musicom.gr

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Προπώληση εισιτηρίων για όλες τις εκδηλώσεις:

     

    Πνευματικό Κέντρο Δήμου Βύρωνα (Παλαιό Δημαρχείο)

    Κύπρου & Ευαγγελικής Σχολής

    Δευτέρα έως Παρασκευή: 8.30 π.μ. – 8.00 μ.μ.

     

    Ταμεία Θεάτρων Βράχων από Βύρωνα

    Καθημερινά 6.00 μ.μ. – 10.00 μ.μ.

     

    Δισκοπωλεία «METROPOLIS»

    i-ticket.gr τηλ. Κρατήσεις: 801-11-60000

     

    www.ticketservises.gr

    τηλ.: 210 7234567

     

     


    -----------------
    life is what happens when u are busy making other plans,John Lennon

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 23-05-2008 15:18 ]


    marianni1991
    31.05.2008, 17:12

    πφφ τωρα αυτη η ειδηση με στεναχωρησε!! Εχω ηδη παρει εισητηρια για την συναυλια του Λαυρεντη..αχ ολα μαζι τα κανονιζουν βρε παιδι μου!!εμεις οι φαν τι θα κανουμε?κομματια να γινω?

    περα απο την πλακα οι συνεργασιες αυτες αξιζουν πραγματικα και μιας και εγω δεν μπορω να παω σαν βεβαιωνω οτι και οι 2 κΑλλιτεχνες(παντελης θαλασσινος, Μιλτιάδης Πασχαλίδης)ειναι άψογοι στις ζωντανές τους εμφανίσεις.καλή διασκέδαση σε όσους παρευρεθούν και ..περιμενουμέ και εμείς οπτικοακουστικό υλικό!!

     


    kithara-woman
    31.05.2008, 23:51

    Με κάλυψε η marianni1991...

    Το καλοκαίρι είναι συχνό φαινόμενο να είναι την ίδια ημερομηνία 2 συναυλίες που θέλεις να πας και να μην ξέρεις τι να κάνεις.{#emotions_dlg.mad}

    Αν δεν ήμουνα Λυκαβηττό,θα ήμουνα σίγουρα Βράχων.


    renabill
    01.06.2008, 00:07

    Γενικότερα το πρόγραμμα του Θεάτρου βράχων είναι πολύ καλο!Και δινω και μαθηματα!!!!ΟΥΦΦΦ τι θα κάνω?Θέλω να πάω σε όλαααα{#emotions_dlg.thumbup}


    tolaruba
    01.06.2008, 00:11

    οοο γκαντεμιά!!!Εγώ θα μαι Μαχαιρίτσα!!{#emotions_dlg.biggrin}


    mellia
    01.06.2008, 00:50

    ...θέατρο Βράχων δαγκωτό!!!{#emotions_dlg.beer}


    mellia
    04.06.2008, 16:34

    ...θέατρο Βράχων δαγκωτό, αλλά το δαγκώσαμε από το κρύο!{#emotions_dlg.biggrin}

    Ωραία ήταν αν και το περίμενα λίγο καλύτερο...κάπως ανομοιογενές το πρόγραμμα ή/και οι καλλιτέχνες, εγώ προσωπικά περίμενα περισσότερη κρητική μουσική (και άλλοι από ό,τι κατάλαβα)και περισσότερο τον Σκουλά και ο Ανδρεάτος δεν μπορώ να πω οτι με ενθουσίασε! (δεν είναι και από τις αγαπημένες μου επιλογές άλλωστε, παρ'όλο που έχει μια πολύ καλή φωνή!!!) Κάποια τραγούδια (ειδικά κρητικά) τα γείωσε τελείως!!!

    Ο Σκουλάς πάντως πάρα πολύ καλός, ο Θαλασσινός επίσης (έχει κάτι μαγικό αυτός ο άνθρωπος), ο Μίλτος σταθερά όπως πάντα (και πάντα με την αφιέρωση στην ΛαμπρινήSmile) αν και ήθελα να ακούσω από αυτόν Ερωτόκριτο.

    Γκρίνιαξα πολύ? Μάλλον φταίνε οι αμυγδαλές μου που με ταλαιπωρούν και τις ταλαιπώρησα κι εγώ εχθές! Όχι μωρέ, μια χαρά πέρασα!!!!! Καλές συνέχειες με τις φετινές συναυλίες!!!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mellia στις 04-06-2008 16:38 ]