ελληνική μουσική
    800 online   ·  210.850 μέλη

    Καλομοίρα Σαράντη

    VRASIDAS
    04.09.2004, 16:11
    ΤΟ CD ΤΗΣ ΚΑΛΟΜΟΙΡΑΣ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΜΕ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΣΕ....
    ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΚΗΣ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ?

    ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ?
    Η ΦΩΝΗ ?
    ΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ?

    i drove all night to get to you
    is that alright
    i drove all night
    crept in your room
    woke you from your sleep
    to make love to you
    is that alright
    i drove all night



    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 09-09-2004 11:25 ]
    ViPeR
    04.09.2004, 16:35
    Quote:

    Το μέλος VRASIDAS στις 04-09-2004 στις 16:11 έγραψε:

    ΤΟ CD ΤΗΣ ΚΑΛΟΜΟΙΡΑΣ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΜΕ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΣΕ....
    ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΚΗΣ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ?

    ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ?
    Η ΦΩΝΗ ?
    ΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ?






    Hastaroth
    05.09.2004, 01:11
    Quote:

    Το μέλος VRASIDAS στις 04-09-2004 στις 16:11 έγραψε:

    ΤΟ CD ΤΗΣ ΚΑΛΟΜΟΙΡΑΣ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΜΕ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΣΕ....
    ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΚΗΣ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ?

    ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ?
    Η ΦΩΝΗ ?
    ΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ?






    Πώς είπατε;"Τής Καλομοίρας που όλοι αγαπήσαμε";;

    Εμένα μού είναι παντελώς αδιάφορη..


    "και στο τρελλάδικο με τον ζουρλομανδύα
    θα παίζω τάβλι με τον Μάρξ και τον Φειδία"


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Hastaroth on 05-09-2004 01:14 ]
    jorge
    05.09.2004, 01:25
    Θα κοιμηθώ ήσυχος, έμαθα επιτέλους το επώνυμό της.
    avagel21
    05.09.2004, 17:29
    Ποια φωνή?
    Αυτή που τραγουδάει με την μύτη?
    Ποια τραγούδια?
    Αυτά που της δώσαν να δολοφονήσει?
    Και σιγά τον κόπο που έγινε να γραφτούν.
    Ας σοβαρευτούμε επιτέλους,
    αν και γούστα είναι αυτά τουλάχιστον
    όχι τα δικά μου.
    Ξεχάσαμε την ποιότητα στην μουσική και στον
    στίχο πλέον.
    XeniaRodo
    06.09.2004, 15:42
    Δεν ειναι guest ο Σαββόπουλος σε αυτό το cd????
    NeverMind
    06.09.2004, 16:23
    Ειναι ΧΑΛΙΑ αδιορθωτα... Αλλα δεν μου αρεσει το γουστο σου...Μα αυτοι ειναι που καταστρεφουν τη μουσικη....................
    MariannaP
    06.09.2004, 17:37
    Ξέρετε γιατί έχει κερδίσει τις εντυπώσεις αυτό το κοριτσάκι με την όχι και τόσο καλή φωνή; Είναι ευχάριστο, έχει καλή διάθεση, ζωντάνια και πολλή θετική ενέργεια να δώσει. Αυτό την σώζει και την κάνει να διαφέρει από πολλές άλλες. Αυτό είναι που λείπει από τις μεγάλες ντίβες του πενταγράμμου. Το παίζουν σοβαρές και ορισμένες έχουν φτάσει σε σημείο να θεωρούνται στριμένες. Ισως τέτοια άτομα χρειάζεται το ευρύ κοινό πλεον.

    Για να είμαι ειλικρινής, εγώ δεν βλέπω όχι μόνο reality shows, ούτε καν τηλεόραση. Κι εγώ τώρα έμαθα το επώνυμό της, αλλά δεν θέλω να την κακολογήσω. Εξάλλου καλύπτει κι αυτή μια ανάγκη του κοινού που κάποιοι άλλοι θεωρούν αμελητέα. Η μισή Ελλάδα θεωρεί τον Σφακιανάκη καλό τραγουδιστή, κι εγώ μαζί τους. Όμως μετα από την απαισια συμπεριφορά που είχε στο παρελθόν, δεν πατούσε ψυχή στο μαγαζί που δούλευε. Ισως πρέπει να προβληματιστει κι αυτός. Σημασία δεν έχει μόνο η φωνή. Το να είσαι καλλιτέχνης σημαίνει να έχεις και μια καλή εικόνα να δείξεις στον κόσμο που ακούει τα τραγούδια σου. Θέλοντας και μη, ένας καλλιτέχνης δημιουργεί πρότυπα με την συμπεριφορά του. Μην απορείτε λοιπόν αν η Καλομοίρα έχει απήχηση. Κάτι λείπει από τους υπόλοιπους.
    Wraith
    07.09.2004, 00:42
    Προσωπικά,ξέρω αρκετά άτομα που είναι ευχάριστα,με ζωντάνια αλλά και με την καλή ανατροφή να μην βγαίνουν και να τραγουδάνε στον ανύπτοπτο κόσμο.Όλο αυτό το νάζι και το γατίσιο μου προκαλεί αναγούλα (προσωπική άποψη,έτσι;) και όταν την άκουσα (μία φορά μόνο,μαθαίνουμε από τα λάθη μας...) κατάφερε να κάνει την Britney Spears να ακούγεται καλά συγκριτικά...

    Εγώ αυτό που καταλαβαίνω από όλη αυτή την κατάσταση είναι τα εξής:
    για να πετύχω στην μουσική πρέπει να σταματήσω να ασχολούμαι με ανοησίες,όπως πχ να κάνω εξάσκηση στο μπάσσο ή στην κιθάρα ή να γράφω κομμάτια,να γραφτώ σε ένα γερό γυμναστήριο,να γίνω trendy,να πάω στο fame story 3/4/66778Exp{567} και τα λεφτά θα έρθουν μόνα τους.Και ένα ωραίο σκάνδαλο να δημιουργήσω και δεν θα ξέρω που να τα βάλω.Μιλάμε για κολύμπι στο χρυσάφι,σαν τον θείο Σκρουτζ...
    Hastaroth
    07.09.2004, 23:00
    > αλλά και με την καλή ανατροφή να μην βγαίνουν και να τραγουδάνε

    Και εάν μέν όντως τραγουδάνε,έχει καλώς.Εάν όμως δέν τραγουδάνε αλλά απλώς βγαίνουν,τότε αποτελεί ένδειξη κακής ανατροφής το να "τραγουδήσουν"....

    Οσο γιά τα γυμναστήρια....καραδοκεί και ο Τζέκος με τα αναβολικά και τα καταβολικά του,οπότε πάνε κι'αυτά..

    Εγώ πάντως προτιμώ το NA FAME (και να πιούμε) story....



    "και στο τρελλάδικο με τον ζουρλομανδύα
    θα παίζω τάβλι με τον Μάρξ και τον Φειδία"


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Hastaroth on 07-09-2004 23:01 ]
    elenoua
    08.09.2004, 21:04
    e kalo einai to cd alla i kalomoira den exei fwnei gia na ginei tragoudistreia.an mou legate gia xoro na po einai kali!!!!RALIA EINAI OMOS FWNARA!!!!!
    Hastaroth
    10.09.2004, 23:58
    Τώρα με μπέρδεψες...

    Πώς είναι δυνατόν να είναι καλό ένα CD όταν αυτός/αυτή που τραγουδά δέν έχει φωνή;
    Astron
    11.09.2004, 00:34
    Μάλλον θα 'χει ωραίο εξώφυλλο!

    Kotsiraki
    11.09.2004, 01:24
    Για τα παιδάκια του Δημοτικού και των πρώτων τάξεων του Γυμνασίου ίσως, καλή είναι.
    soloffor7
    11.09.2004, 11:47
    απλά αναρωτιέμαι πόσα άξια ταλέντα έχουν φάει τα μούτρα τους στις πόρτες των δισκογραφικών εταιρειών για να βλέπουν τώρα το ναζιάρικο άφωνο καλομοιράκι να μπορεί να βγάζει δίσκο και να εμφανίζεται δίπλα στον Νιόνιο....
    κάποτε ήταν ευλογία η ευχή και ο καλός λόγος ενός Χατζιδάκι, σήμερα αρκεί γίναμε τόσο μα τόσο μικρούτσικοι που επιλέγοθμε αυτό το κοριτσάκι σαν νικήτρια διαγωνισμού ταλέντου
    dimitrioskalantzis
    11.09.2004, 11:57
    imarton re paidia imarton!!!!!!
    eleos diladi......
    afou einai kali sto xoro giati den pige se mia sxoli mpaletoy????????
    pirame oloi apo ena mikrofwno kai giname tragoydistes....
    ayta den ginontai oute sto sinema
    mono stin ellada ginontai....
    eytuxws pou ma8ame to epi8eto tis........
    elenoua
    11.09.2004, 22:30
    Hastaroth einai kala ta tragoudia ennow to noima twn tragoudiwm auto enoousa......apo fwnei xaliaaa
    Hastaroth
    11.09.2004, 23:01
    Δηλαδή πρόκειται γιά τραγούδια με βαθυστόχαστο στίχο και ωραία μουσική,με έξυπνη ενορχήστρωση,τα οποία όμως ο/οι συνθέτες έκριναν οτι ήταν κατάλληλα να τραγουδηθούν από την..μύτη τής εν λόγω "καλλιτέχνιδος";


    elenoua
    11.09.2004, 23:08
    nai auto ennow alla oxi apo auti tin kalitexnidos apo alli exoun simasia ta tragoudia pantos...........xxxxxxxxx
    Hastaroth
    11.09.2004, 23:12
    Επειδή πάλι με μπέρδεψες και δέν προβλέπω να βγάλουμε άκρη,άς αφήσουμε τα πράγματα ώς έχουν...

    Το λένε άλλωστε και οι Γάλλοι:"N'eveillez pas le chien qui dort" (μήν ξυπνάτε τον σκύλο που κοιμάται).