ελληνική μουσική
    721 online   ·  210.832 μέλη

    Καλομοίρα Σαράντη

    ssakiss1
    20.11.2004, 20:54
    ελεος δωστε ενα τελος εδω
    LithiHios
    20.11.2004, 23:21
    H Kalomoira fwnara den einai, einai omos kalo paidi kai auto agapise o kosmos, den itan kanena ksekolo (poly fovame pws twra auto tha tin kanoun)
    Einai ontos diaforetiki apo tis alles ektos apo tin Ralia pou einai swsth se ola tis. H Kalomoira kanei ena wraio show kai exei thetikh energia, den einai zhliara oute psonara opws thn Ioanna kai tin Apostolia. Oso gia ta tragoudia tis den fteei kai auti fteei o anegefalos pou ta egrapse, eksalou auta aresoun ston kosmo pou antiprosopeuei, den tha ginoun oloi Ntalaras kai Aleksiou
    maria16
    21.11.2004, 01:21
    δε διαφωνήσαμε με το ότι είναι "καλο παιδί"...
    Φυσικά και είναι! Όμως δε γίνεται όλα τα "καλά παιδιά" να τα λέμε τραγουδιστές!! Δε νομίζεις;;
    Sapios_is_back
    22.10.2006, 02:23
    ΤΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΙ Η ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ


    poison_girl
    22.10.2006, 02:35
    Παιζεις ναι με παιζεις loooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool
    megaloserwtikos
    22.10.2006, 03:06
    Παράθεση:

    Το μέλος Sapios_is_back στις 22-10-2006 στις 02:23 έγραψε...

    ΤΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΙ Η ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ





    Συγνώμη για να καταλάβω κάτι, αφού δεν σου αρέσει, για ποιό λόγο επανέφερες 2 χρόνια ξεχασμένο τόπικ, στην επιφάνεια;
    Για να την ''θάψεις'';
    Γιατί ασχολείσαι με αυτά που δεν σου αρέσουν;
    Sapios_is_back
    25.10.2006, 02:50
    Ναι για να τη θαψω το έκανα.
    Ετσι γουστάρω να τσιτώνω με τα ψεύτικα, με τη σαπίλα.

    Κι εσυ γιατί τσατίστηκες; Σου αρέσει η Κακομοίρα;
    Δεν νομίζω, αλλιώς θα είχες όνομα megalosxenerwtikos.


    megaloserwtikos
    25.10.2006, 03:09
    Αν επιτρέπεται, τι ακριβώς δεν σου αρέσει, η ερμηνεία της, το στυλ της, το είδος τραγουδιού...
    όλο το πακέτο;
    Εγώ νομίζω ότι έχει ενδιαφέρον σαν πακέτο.
    heartbreak-kid
    25.10.2006, 11:20
    Παράθεση:

    Το μέλος Sapios_is_back στις 25-10-2006 στις 02:50 έγραψε...

    Ναι για να τη θαψω το έκανα.
    Ετσι γουστάρω να τσιτώνω με τα ψεύτικα, με τη σαπίλα.

    Κι εσυ γιατί τσατίστηκες; Σου αρέσει η Κακομοίρα;
    Δεν νομίζω, αλλιώς θα είχες όνομα megalosxenerwtikos.





    Εσένα προσωπικά φιλαράκι η καλομοίρα δεν πρόκειται να σε πη τίποτα...δεν θα γυρίση καν να σε κοιτάξη.τόσο απλά.
    κι αν αναρωτιέσαι αν μου αρέση η καλομοίρα,σου λέω πρώτον ότι ΝΑΙ μού αρέσει και δεύτερον ότι δεν είναι αντρικό να θίγης κάποιον αλλάζοντας ένα γράμμα από το όνομα του...Έκανες εντύπωσι νομίζεις τώρα?Κάθεσαι μπροστά από την οθόνη χασκογελώντας για την εξυπνάδα "Κακομοίρα"??
    όσο για το ποιός μας ξενέρωσε,μια βόλτα από τον καθρέπτη θα σε δώση να καταλάβης.εκτός κι αν ήταν αυτός ο στόχος σου, οπότε κοίτα τον καθρέφτη με ναρκισσισμό και ύφος χιλίων καρδιναλίων...καληνύχτα
    rompa
    28.10.2006, 02:54
    Στο Fame Story είχε τραγουδήσει κομμάτια όπως το "Η Γκαρσόνα" και το "Το Γκρίζο Γατί".. Τώρα η Καλομοίρα επιστρέφει με νέο album "Η Καλομοίρα πάει σινεμά"! , όπου θα διασκευάζει κομμάτια του παλιού ελληνικού κινηματογράφου, όπως το "Ρίκοκο Ρίκοκο", το "Μάμπο Μπραζιλέρο" και το "Του Αγοριού Απέναντι"...
    Το album ολοκληρώνεται αυτήν την περίοδο και αναμένεται να κυκλοφορήσει μέσα στον Νοέμβριο
    maspa
    28.10.2006, 03:04
    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 28-10-2006 στις 02:54 έγραψε...

    Στο Fame Story είχε τραγουδήσει κομμάτια όπως το "Η Γκαρσόνα" και το "Το Γκρίζο Γατί".. Τώρα η Καλομοίρα επιστρέφει με νέο album "Η Καλομοίρα πάει σινεμά"! , όπου θα διασκευάζει κομμάτια του παλιού ελληνικού κινηματογράφου, όπως το "Ρίκοκο Ρίκοκο", το "Μάμπο Μπραζιλέρο" και το "Του Αγοριού Απέναντι"...
    Το album ολοκληρώνεται αυτήν την περίοδο και αναμένεται να κυκλοφορήσει μέσα στον Νοέμβριο




    Καλά να πεί το ρίκοκο(!) αλλά και το του αγοριού απέναντι?? Μήπως θα πει και το θάλασσα πλατια?Μη τολμήσει να το τολμήσει!ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!
    Tziamourani
    28.10.2006, 03:22
    Πω πω πω...καλέ αφήστε το κοριτσάκι ...μικρή είναι ακόμη...τι θέλετε να σας τραγουδίσει δηλαδη? Έχει και αυτή μερίδιο στην προβολή...έτσι δεν είναι?


    megaloserwtikos
    28.10.2006, 13:06
    Καλά θα κάνει μεγάλο σουξέ με αυτό το ρεπερτόριο, της πάει πολύ.
    KAKOFONIKS
    28.10.2006, 13:21
    Ρε παιδιά εντάξει συμφωνώ μαζί σας (αν και μου ψιλοαρέσει).

    Το έχω πει και σε άλλο post για τον Sarbel τα παιδιά όπως και πολλοί άλλοι κάνουν ότι τους επιβάλει το starsystem που επικρατεί στην Ελλάδα το αν τα καταφέρνουν ή όχι εξαρτάται απο το τι πιστεύει ο καθένας εγώ πιστεύω ότι αυτό που κάνουν το καταφέρνουν αλλά τίποτα παραπέρα!
    megaloserwtikos
    28.10.2006, 13:30
    Κακοφονίκς, το σύστημα αυτό που λες δεν καθοδηγεί την Καλομοίρα η το άλλο το παληκάρι που λες, αλλά σχεδόν όλους τους καλλιτέχνες. Αυτό είναι μια άλλη συζήτηση.
    Απλά υπάρχουν και κάποιοι διασκεδαστές, σε όλες τις εποχές υπήρχαν. Και την εποχή του άξιον εστί και της Τζοκόντας, έβγαινε η Βουγιουκλάκη και έκανε ''νιάου βρε γατούλα'' και η Σαπουτζάκη και έλεγε ''είμαι κορίτσι ζόρικο''. Δεν έπαθε τίποτα η τέχνη και ο πολιτισμός.
    Ας μην ανησυχούμε λοιπόν από τους διασκεδαστες....δεν φταίνε αυτοί αν το τραγούδι γενικότερα δεν έχει εμπνεύσεις.
    Το βρήκαμε και το λέμε, ότι για όλα φταίνε οι ποπ τραγουδιστές.


    (Δεν διαφωνώ μαζι σου σε κάτι, με αφορμή το κειμενό σου έγραψα κι εγώ τις κοτσανούλες μου)
    sunny_girl
    29.10.2006, 16:43
    το νιαουρισμα του ανθρωπου!!
    poison_girl
    29.10.2006, 16:47
    μπορει να μην εχει καμμια φωνη αλλα χορευει ωραια πολυ ωραια κι ολας!οριστε ολοι εχουν κατι θετικο δεν ειναι αναγκη να τονιζουμε συνεχεια τα αρνητικα τους!!!
    maspa
    29.10.2006, 17:10
    Παράθεση:

    Το μέλος poison_girl στις 29-10-2006 στις 16:47 έγραψε...

    μπορει να μην εχει καμμια φωνη αλλα χορευει ωραια πολυ ωραια κι ολας!οριστε ολοι εχουν κατι θετικο δεν ειναι αναγκη να τονιζουμε συνεχεια τα αρνητικα τους!!!



    Δεν αντιλέγω...Αλλά υπάρχουν και δύο λύσεις για να γίνει καλύτερη.....
    1. ΄΄Η να τραγουδάει μόνο ξένα τραγούδια
    2. Ή ας της μάθει κάποιος επιτέλους σωστά ελληνικά κι ας αφήσει αυτό το ελληνοαμερικανικό στυλάκι των προφορικών greeklish που πουλάει λίγο παραπάνω ναζί!!

    (Σοβαρά τώρα αν αρχίζει να τραγουδάει με έναν από τους δύο τρόπους,ή και με τους δύο γιατί όχι, η φωνή της θα ακούγεται πολύ καλύτερη...)
    poison_girl
    29.10.2006, 17:14
    ενταξει Μαρινα μισο να την παρω ενα τηλ.να της πω τις προτασεις σου!

    σοβαρα τωρα δικιο εχεις!
    sindy-windy
    29.10.2006, 17:18
    συμφωνω με τη μασπα!!!!! Η φωνη της ταιριαζει καλυτερα σε αγγλικα τραγουδακια..εφοσον λοιπον κατεχει τη κινηση ας το γυρισει στο αγγλικο ....τωρα poison girl αν τη πετυχεις στο τηλεφωνο πες της τις προτασεις μας!!!