ελληνική μουσική
    335 online   ·  210.844 μέλη

    4o Musicheaven Beach Party (12 Ιουλίου, Λούτσα)

    thaliey
    31.05.2008, 14:37

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 31-05-2008 στις 01:06 έγραψε...

    καπου στην μεση...Χαλκιδικη ακομα ποιο...μαγικα...παντως Αθηνα λογικα οπως και περυσι παιζει να σκασουμε μυτη ! ! !{#emotions_dlg.happycrazy}



    χαλκιδικηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.happycrazy}


    marianni1991
    31.05.2008, 14:39

    εχΩ να κανω και γω τη δικη μου προταση!!

    κοντα στην κερατεα υπαρχει μια τεραστια παραλια ομορφη χωρις να υπαρχει κινδυνος αστυνομιας και γενικα ειναι πολυ φιλικο και καλοκαιρινο το τοπιο.Η περιοχη ονομαζεται Κακη 8αλασσα και ειναι διπλα στο ΔΑσκαλειο που προαναφερ8ηκε.Υπαρχει χωρος για σταθμευση9αρκετα μεγαλος) και μεταφορικο μεσω(ΚΤΕΛ).

    στην ιδια παραλια περυσι ειχε κανει και ο αλΚινοος μαζΙ με τον σωκρατη μαλαμα συναυλια!(πληροφορια για οσους ειχαν ερ8ει)

    :) ελπιζω να βοη9ησα οσο μπορω!


    -----------------
    Και εγώ που αγάπησα πάλι την ιδέα σου μόνο και κάποιο στίχο που σου μοιάζει, κοιτάζω έξω και χαράζει... έγινε το αύριο πάλι χθες.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : marianni1991 στις 31-05-2008 14:41 ]


    -Sadahzinia-
    31.05.2008, 15:30

    Παράθεση:

    Το μέλος matthias16 στις 31-05-2008 στις 12:17 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 31-05-2008 στις 02:21 έγραψε...

    Το 4ο Beach Party θα πρέπει να γίνει κάπου στην Αθήνα. Δε μπορούμε να ταξιδέψουμε οι περισσότεροι 600 χιλιόμετρα. Επίσης, μπορεί και η Θεσσαλονίκη να κάνει ένα beach party, αλλά θα πρέπει να γίνει κάτι πετυχημένο, ώστε να θεωρηθεί ...επίσημο. Επειδή στην Αθήνα έχει γίνει τουλάχιστον ένα πετυχημένο, το official beach party θα γίνει και πάλι εδώ



    Γουσταρω{#emotions_dlg.beer}Συνοπτικα και δημοκρατικα{#emotions_dlg.thumbup}


    -----------------
    "The Best Illusion Is The Perfect Reality"




    (πλακιτσα)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : matthias16 στις 31-05-2008 12:18 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : matthias16 στις 31-05-2008 12:38 ]



     

    χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαα! {#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.thumbup}


    dourmouki
    01.06.2008, 11:23

    Να πω οτι αμα το κάνουμε Θεσσαλονίκη μποέί να ερθω αλλα για αθηνα κομματάκι δύσκολο....











    Ή ακομα καλήτερα Καβάλα....{#emotions_dlg.biggrin}


    jorge
    01.06.2008, 11:49

    Καλά κάνετε και ρίχνετε προτάσεις στο τραπέζι, όμως πρέπει να βρούμε κάτι καλύτερο από τη Λούτσα, ώστε ν' αλλάξουμε μέρος! Στη Λούτσα πχ, πάει και αστικό λεωφορείο, κάτι που δεν συμβαίνει με την Κερατέα αν δεν κάνω λάθος.

    Τι πλεονεκτήματα έχει η Κερατέα σε σχέση με την τοποθεσία στη Λούτσα που είχαμε επιλέξει πέρυσι και πρόπερσι;

    Επειδή οργανωτικά υπάρχουν κάποιες ευθύνες-υποχρεώσεις (πχ δημιουργία οδηγιών, εύρεση στο χάρτη, δεκάδες τηλέφωνα του τύπου "που να στρίψω τώρα;" κλπ), δεν μπορεί να γινει αλλαγή της τοποθεσίας αν δεν υπάρχουν καλύτερες συνθήκες. Νομίζω είναι λογικό.


    manblaz
    01.06.2008, 21:03

    Πολλα μελη δεν εχουν αυτοκινητο οποτε βολευει η λουτσα. Στη κερατεα εχω παει και στις 2 παραλιες, ωραιες ανετες αλλα μακρια για τον περισσοτερο κοσμο που αν δεν εχει ξαναπαει ειναι και σχετικα δυσκολο να τις βρει.

    Υ.Γ Χορχε μαγαζι υπαρχει στα 100 μετρα, αλλα θα πρεπει να πατε να του πειτε τι ακριβως θελετε


    Astron
    01.06.2008, 22:46

    Η Λούτσα είχε βολέψει αρκετά γιατί συν τοις άλλοις λίγο πιο πέρα είχε και σουβλατζίδικο {#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.clap}


    Crocodile
    01.06.2008, 22:47

     Εκεί που θα οργανωθεί το πάρτυ, εκτός από την πρόσβαση με συγκοινωνιακό μέσον, πρέπει να είναι κατάλληλη η θάλασσα για βραδινό μπάνιο. Προπαντώς να μην έχει τσούχτρες.{#emotions_dlg.ohmy} Ούτε καρχαρίες φυσικά.{#emotions_dlg.eek}Αν έχει κανένα κροκόδειλο δεν με πειράζει. Είμαι δικός τους!!!{#emotions_dlg.laugh}


    -----------------
    Ό,τι ζούμε/ ό,τι κι αν πούμε/ άμμος στα χέρια και κυλά/ κι ό,τι μένει/ είναι ό,τι αντέχει/ με τον αγέρα και τον χρόνο να μιλά.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Crocodile στις 01-06-2008 22:48 ]


    margo
    01.06.2008, 23:08

    μια χαρά ήταν στη Λούτσα..

    πάντως αν θέλετε προς  Πόρτο Ράφτη μεριά

    υπάρχει και η Ερωτοσπηλιά{#emotions_dlg.rockon}

     

    crocodile , κεφάκια βλέπω{#emotions_dlg.beer}


    Angelofdeath1990
    01.06.2008, 23:17

    Μεσα για το παρτι και λογικα θα ερθω παρεα με Sea_like_Eyes και Matthias16....αν μπορεσω να καττεβω καλως εγω παντως  μεσα και το περιμενα καιρο..........ΑΝΤΕ ΚΑΝΟΝΙΣΤΕ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΠΩΣ ΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΙ..ΓΡΗΓΟΡΑ...ερχεται το καλοκαιρακι....;)


    Shakti_
    01.06.2008, 23:33

    Νομίζω ότι η Λούτσα είναι ότι πρέπει.

    Όλοι είχαν έρθει άνετα και εύκολα με λεωφορείο ή με αυτοκίνητο

    Άν είναι να βρεθεί κάτι άλλο, συμφωνώ με τον jorge. Οι συνθήκες πρέπει να είναι καλύτερες

    Έχει και το σουβλατζίδικο κοντά, που λέει ο Αstron. {#emotions_dlg.yes}  Αυτό που το πάτε;

    Μια χαρά ήταν πέρισυ και πρόπερσυ.

    Φέτος ελπίζω, ακόμα καλύτερα!  Cool

     


    Crocodile
    01.06.2008, 23:40

    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 01-06-2008 στις 23:08 έγραψε...

    πάντως αν θέλετε προς  Πόρτο Ράφτη μεριά

    υπάρχει και η Ερωτοσπηλιά{#emotions_dlg.rockon}

     



    Τι είναι αυτό πάλι; Και γιατί την ονόμασαν έτσι;{#emotions_dlg.confused1}{#emotions_dlg.rolleyes}


    Eliza21
    01.06.2008, 23:44

    Παράθεση:

    Το μέλος Crocodile στις 01-06-2008 στις 23:40 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 01-06-2008 στις 23:08 έγραψε...

    πάντως αν θέλετε προς  Πόρτο Ράφτη μεριά

    υπάρχει και η Ερωτοσπηλιά{#emotions_dlg.rockon}

     



    Τι είναι αυτό πάλι; Και γιατί την ονόμασαν έτσι;{#emotions_dlg.confused1}{#emotions_dlg.rolleyes}



     

     

    Eλα τώρα που δεν ξέρεις...........{#emotions_dlg.tt2}Innocent


    Crocodile
    02.06.2008, 00:06

    Παράθεση:

    Το μέλος Eliza21 στις 01-06-2008 στις 23:44 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Crocodile στις 01-06-2008 στις 23:40 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 01-06-2008 στις 23:08 έγραψε...

    πάντως αν θέλετε προς  Πόρτο Ράφτη μεριά

    υπάρχει και η Ερωτοσπηλιά{#emotions_dlg.rockon}

     



    Τι είναι αυτό πάλι; Και γιατί την ονόμασαν έτσι;{#emotions_dlg.confused1}{#emotions_dlg.rolleyes}



     

     

    Eλα τώρα που δεν ξέρεις...........{#emotions_dlg.tt2}Innocent



    Υποπτεύομαι...αλλά αν πρόκειται περί σπηλιάς τότε δεν θα είναι beach party.Cool Εκτός αν ο χώρος έχει τίποτε μαγικές ιδιότητες{#emotions_dlg.whistling},οπότε...μέσα!{#emotions_dlg.biggrin}


    mellia
    02.06.2008, 01:30

    εγώ πάντως νεραιδοσπηλιά την ξέρω (εκτός αν έχει πολλές σπηλιές στο Πόρτο Ράφτη!!!!!){#emotions_dlg.biggrin}


    faltsoo
    02.06.2008, 11:00

    FOX VILLAGE

     

    H

     

    ΑΛΕΠΟΧΩΡΙ

     

    {#emotions_dlg.clap}


    Deos
    02.06.2008, 12:33

    Συμφωνώ με kifa {#emotions_dlg.yes}


    margo
    02.06.2008, 12:55

    Παράθεση:

    Το μέλος Crocodile στις 01-06-2008 στις 23:40 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 01-06-2008 στις 23:08 έγραψε...

    πάντως αν θέλετε προς Πόρτο Ράφτη μεριά

    υπάρχει και η Ερωτοσπηλιά{#emotions_dlg.rockon}

     



    Τι είναι αυτό πάλι; Και γιατί την ονόμασαν έτσι;{#emotions_dlg.confused1}{#emotions_dlg.rolleyes}



     

    όλο απορίες έχεις καλέ μου croco..{#emotions_dlg.rolleyes}

    να λοιπόν η ερωτοσπηλιά.

    Γίνονται συχνά beach parties {#emotions_dlg.clap}







    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : margo στις 02-06-2008 12:57 ]


    επισυναπτόμενα: erwtospilia1.jpg erwtospilia.jpg 
    kithara-woman
    02.06.2008, 14:10

    Παιδιά,πολύ ωραίες όλες οι παραλίες που προτείνετε,σε κάποιες έχω κολυμπήσει παλιότερα που ήταν και πιο καθαρές,πάω συχνά στο Λαύριο επειδή μένει η νονά μου,και την ξέρω όλη τη γύρω περιοχή,είναι πολύ όμορφη,σαν τοπίο.Και το Αλεποχώρι εξίσου ωραίο.Και το Πορτο Ράφτη.Για την Ερωτοσπηλιά κάπου διάβαζα πρόσφατα.{#emotions_dlg.biggrin}

    Αλλά μην ξεχνάμε ότι δεν έχουν όλοι αυτοκίνητα και θα πρέπει να βρεθεί κάτι να βολέυει όλους,όχι μόνο όσους έχουν αυτοκίνητα.Οι περισσότεροι έρχονται από πολύ μακρινές περιοχές και ενδεχομένως δεν ξέρουν και καλά την περιοχή.

    Η Λούτσα είναι η καλύτερη επιλογή γιατί πάει το Αστικό Λεωφορείο και λίγο-πολύ όλοι ξέρουν να πάνε με αυτοκίνητο.

    Στα υπόλοιπα πάει μόνο το ΚΤΕΛ,στο οποίο: 1. το εισιτήριο είναι ακριβό,2.δεν βολέυει όλους να πάνε να το πάρουν,εκεί που φεύγει,πχ τα παιδιά που έρχονται από Πειραιά και γύρω περιοχές 3.Δεν σε αφήνει ακριβώς δίπλα στις παραλίες,αλλά στον κεντρικό δρόμο.Μετά;

    Ο σκοπός να έχουμε όλοι άνετη πρόσβαση.

    Οπου και να πάμε θα περάσουμε ΤΕΛΕΙΑ.{#emotions_dlg.beer}


    Emaki
    02.06.2008, 15:06

    Παράθεση:

    Το μέλος kifa στις 31-05-2008 στις 12:55 έγραψε...

    Λοιπον ...

    Έχω να προτείνω κάτι , αλλά βασική προυπόθεση ειναι η ύπαρξη μεταφορικού μέσου αφού είναι λιγο μακρυά...

    Υπάρχει μια πολυ ωραιά και μεγαλη παραλιά προς Κερατέα μεριά. Η

    sYΤοποθεσία ονομάζεται Δασκαλειό και εκτός του ότι έχω περασει τα τελευταία 23 καλοκαίρια μου εκει ( υπάρχει σπιτι ) , ειναι πολυ ομορφα και οι παραλίες μεγάλες και χωρις θορυβο.

    Θα μπορούσαμε παρ ολ αυτα να πηγαιναμε μια βόλτα προς τα εκει με κάποιον απο τους συντονιστές του πάρτυ ώστε να δει το μέρος :)

    Αλόχαααααααααααααααααααααααααααααα :) ;) :)

     

    {#emotions_dlg.beer}



    Το είχαμε κοιτάξει και πέρσι για Κερατέα και συγκεκριμένα για Κακιά Θάλασσα , μια και όντως είναι πολύ ωραίες οι παραλίες.

    Καταλήξαμε όμως , αν θυμάμαι καλά , πως δεν είναι πολύ βολικές οι συγκοινωνίες…

    Ίσως ο Jorge θυμάται καλύτερα , μια και εγώ δεν φημίζομαι για την καλή μου μνήμη αλλά για την καμένη μου μνήμη!!!!{#emotions_dlg.biggrin}

    Αλόχα Πεπόνιαααααααααααααααααααααααα!

    {#emotions_dlg.beer}