ελληνική μουσική
    746 online   ·  210.832 μέλη
    mi_me_oneireuteis
    01.06.2008, 12:10

    Έχετε υπόψην κάποια καλά τραγούδια αυτή την περίοδο να μου προτείνετε; Ή κάποιο αξιόλογο άλμπουμ;(από όλα τα είδη,ελληνικά-ξένα)


    Moonchild92
    01.06.2008, 12:21

    Εννοείς καινούρια ή παλιότερα τραγούδια;


    giorth
    01.06.2008, 13:17

    χωρίς να ξέρω τα μουσικά σου ακούσματα σου προτείνω το In rainbows από τους Radiohead. Ό,τι καλύτερο έχω ακούσει αυτό το διάστημα...


    marianni1991
    01.06.2008, 15:26

    χμμ..Οι radiohead ειναι ενα απο τα αγαπημένα μου συγκροτήματα και 8α  διαφωνήσω με τον/την φίλη giorth .Αγόρασα το δισκο και με απογοητευεσε ιδιαιτέρως.Ολες οι προηγούμενες δουλειές τους ηταν απλα αψογες.Μου φανηκε πολυ προχειρο και γενικα κατι "ξένο" απο την πλευρα τους.

    Σχετικά με νεο δισκο που ζητας το cover-sountrack της ταινιας across the universe θα σου αφήσει πολυ καλές εντυπωσεις..Καταπληκτικες φωνές και ερμηνίες.Καλή ακρόαση!


    -----------------
    Και εγώ που αγάπησα πάλι την ιδέα σου μόνο και κάποιο στίχο που σου μοιάζει, κοιτάζω έξω και χαράζει... έγινε το αύριο πάλι χθες.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : marianni1991 στις 01-06-2008 15:27 ]


    rompa
    01.06.2008, 15:56

    ΗΙΜ -  Live at Orpheum theatre live cd/dvd

    Puressence - Don't forget to remember

    Muse -  Black holes & revelations


    kamelia8
    01.06.2008, 17:47

    Tattoo - Jordin Sparks


    giorth
    02.06.2008, 00:22

    Παράθεση:

    Το μέλος marianni1991 στις 01-06-2008 στις 15:26 έγραψε...

    χμμ..Οι radiohead ειναι ενα απο τα αγαπημένα μου συγκροτήματα και 8α  διαφωνήσω με τον/την φίλη giorth .Αγόρασα το δισκο και με απογοητευεσε ιδιαιτέρως.Ολες οι προηγούμενες δουλειές τους ηταν απλα αψογες.Μου φανηκε πολυ προχειρο και γενικα κατι "ξένο" απο την πλευρα τους.


    -----------------
    Και εγώ που αγάπησα πάλι την ιδέα σου μόνο και κάποιο στίχο που σου μοιάζει, κοιτάζω έξω και χαράζει... έγινε το αύριο πάλι χθες.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : marianni1991 στις 01-06-2008 15:27 ]



    ωωω μα τόση μεγάλη διαφορά να έχουνε οι απόψεις μας; Είναι ο μόνος δίσκος τους που με άγγιξε τόσο βαθιά... Φυσικά και οι άλλοι δίσκοι τους μου αρέσουνε αλλά είναι ο μόνος που ευχαριστιέμαι από την αρχή μέχρι το τέλος! Εσένα ποιός δίσκος τους σου αρέσει; Να προτείνω στον φίλο/φίλη και το καινούριο των Portishead; Third λέγεται και το βρήκα μοναδικό....Έχει μια σκοτεινή ομορφιά που δεν συνάντησα στα δυο προηγούμενα τους CD. marianni1991 ελπίζω να μην διαφωνήσεις και εδώ {#emotions_dlg.walkman}. Και btw είμαι αγοράκι εδώ και 19 χρόνια! Καλή συνέχεια!

    Χαηά!!


    mi_me_oneireuteis
    05.06.2008, 17:22

    Παράθεση:

    Το μέλος Moonchild92 στις 01-06-2008 στις 12:21 έγραψε...

    Εννοείς καινούρια ή παλιότερα τραγούδια;



     

    Βασικά οτιδήποτε. Περισσότερο ακουστικά κομμάτια ψάχνω αλλά και οτιδήποτε άλλο καλό μ'ενδιαφέρει.

    Ευχαριστώ όσους ήδη γράψατε.Smile


    xristos_rock
    06.06.2008, 22:05

    Ρίξε μια ...αυτιά στους εξής νέους δίσκους:  James Blunt, Until June, REM, Weezer...
    Άν ήξερα τί ακριβώς μουσική ακούς, θα μπορούσα να σου προτείνω πολλά περισσότερα. {#emotions_dlg.rolleyes}


    giorth
    07.06.2008, 01:38

    Παράθεση:

    Το μέλος mi_me_oneireuteis στις 05-06-2008 στις 17:22 έγραψε...

    Βασικά οτιδήποτε. Περισσότερο ακουστικά κομμάτια ψάχνω αλλά και οτιδήποτε άλλο καλό μ'ενδιαφέρει.

    Ευχαριστώ όσους ήδη γράψατε.Smile



    Ο πρώτος καλλιτέχνης που μου ήρθε όταν έγραψες ακουστικά κομμάτια στο μυαλό είναι ο Damien Rice...έχω έναν δίσκο του που λέγεται Ο...πολύ όμορφη μουσική....επίσης από ελληνικά θα σου πρότεινα το αφού λοιπόν ξεχάστηκα  από τον  Παύλο Παυλίδη. Ελπίζω να σου αρέσουνε....καλή ακρόαση!


    mi_me_oneireuteis
    09.06.2008, 17:26

    Αυτό το τελευταίο που μου έγραψες δεν το βρίσκω.Να σου δώσω mail να μου το στείλεις;

    Ευχαριστώ πάντως.


    mi_me_oneireuteis
    09.06.2008, 17:32

    Παράθεση:

    Το μέλος xristos_rock στις 06-06-2008 στις 22:05 έγραψε...

    Ρίξε μια ...αυτιά στους εξής νέους δίσκους:  James Blunt, Until June, REM, Weezer...
    Άν ήξερα τί ακριβώς μουσική ακούς, θα μπορούσα να σου προτείνω πολλά περισσότερα. {#emotions_dlg.rolleyes}



    Κοίτα,δεν ψάχνω από κάποιο συγκεκριμένο είδος,γιατί ακούω σχεδόν τα πάντα.Δηλαδή αν βρω κάτι πολύ καλό θα το ακούσω ανεξάρτητα το είδος του.

    Έχω μια ιδιαίτερη αδυναμία στις μπαλάντες και στα πιο ακουστικά κομμάτια είναι η αλήθεια.

    Περισσότερο έκανα το θέμα για να μου πείτε τη δική σας γνώμη,αυτά που ακούτε και τα βρίσκετε αξιόλογα και θα θέλατε να μου προτείνετε.Οπότε πες μου με βάση τα δικά σου ακούσματα.