ελληνική μουσική
    790 online   ·  210.833 μέλη

    Beach Party στα Ψακούδια Χαλκιδικής (5 Ιουλίου)

    pastella
    09.07.2008, 20:32

    Κατερίνα ο αδερφός δεν ακούει Μακρόπουλο (και σε παρακαλώ πολύ να διευκρινησεις ότι τα σιντι δεν είναι δικά μου αλλά έτερου χρήστη του αυτοκινήτου), αλλά Χριστοδουλόπουλο. Αυτός φταίει που κάηκε το ενα ηχειο {#emotions_dlg.crying}

    Επίσης να σας πω ότι σημασία έχει να δωσουμε feedback για τα πρακτικα του πάρτι: Αν σας φάνηκε μακρυά, αν τελικά η παραλία δεν ήταν και τοσο καλή επιλογή, αν θα προτιμούσατε κάτι μισή ώρα πιο κοντά ή οτιδήποτε άλλο θέλετε. Οι γνώμες σας όλων σας πάνω στο θέμα (για όσους συμμετείχατε) είναι πολύτιμες ώστε να προσέξουμε του χρόνου στο επόμενο. Ηταν η πρωτη αποπειρα, φυσικο ειναι να υπάρχουν πράγματα που δεν έγιναν καλά.

    Το θέμα της παρέας: του χρόνου που θα ξανακανουμε παρτι, δεν ξέρετε ποιοι θα είναι εκεί, αν θα είναι οι ίδιοι και με φετος και φυσικά αν θα υπάρχουν τα πηγαδάκια. Αφου αυτο δεν μας αρεσε φετος, ας φροντισουμε να μην ξανασυμβει βαζοντας ο καθενας το δικο μας μικρο ή μεγαλο λιθαρακι.

    Το μόνο σιγουρο είναι ότι θα έχουμε μπύρες και λουκάνικα {#emotions_dlg.thumbup}


    Brokenchord
    09.07.2008, 21:33

    Παράθεση:

    Το μέλος Kali στις 09-07-2008 στις 15:55 έγραψε...

    τα "πηγαδάκια" έγινάν αφού γνωριστίκαμε όλοι και ειδαμε προς τα που κλίνει ο καθείς!!!!!!

     

    τεσπά!!!!

     

    Εσύ είχες δεν είχες την είπες πάλι την βλακεία σου!
    Όλο για τον εαυτό σου μιλάς και νομίζεις ότι όλος ο υπόλοιπος κόσμος έτσι είναι!

    Σε πειράζω!!!!

    Πότε γνωριστήκαμε;;;;;; Το λίγο που μίλησα με τον seras η με τον sizoune;;;;  Mε την Δέσποινα μόνο που συστηθήκαμε να φανταστείς δηλαδή! Πράγματι είναι κρίμα! Ανάθεμα τα πηγαδάκια!

    Ήταν και ανισόπεδο το έδαφος δεν ευνοούσε την ομοιογενή κατανομή τον κώλων μας στην άμμο!

    Χώρια εκείνα τα αγκάθια Αουτσσσσ!!! Λέτε την επόμενη φορά εκτός από κάρβουνα σχοινί, τσεκούρι κ.τ.λ. να φέρω και τσάπα;!!! Μπα! θα πάρω καλύτερα ένα καλό ζευγάρι εργατικά γάντια για να ξεριζώνουμε κάτι τέτοιου είδους αγκαθωτές αηδίες! Έχω ακόμα ένα κοκκινάδι στο πόδι. Σαν καρκίνος είναι!

    Θυμάμαι ο καημενούλης που πήγα να στρογγυλόκαθίσω διπλά στην Στέλλα να ξαποστάσω και να την βοηθήσω με τα λουκάνικα. Και απλώνω το χέρι μου πάνω στον μουσαμά …………………….ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

    ΓΑΜΗ……………………..ΝΟΟΟΟΟΟΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!


    seras
    10.07.2008, 00:13

    Brokenchord esi isoun kai gia kanena 2oro stin skini sou.xaxaxa...

    Ta alla den ta sxoliazo..(pros to paron)


    KIT_KAT
    10.07.2008, 00:19

    Τα αγκάθια δηλαδή φταίγανε; {#emotions_dlg.blink}

     


    pastella
    10.07.2008, 00:28

    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 09-07-2008 στις 21:33 έγραψε...

    Χώρια εκείνα τα αγκάθια Αουτσσσσ!!! Λέτε την επόμενη φορά εκτός από κάρβουνα σχοινί, τσεκούρι κ.τ.λ. να φέρω και τσάπα;!!! Μπα! θα πάρω καλύτερα ένα καλό ζευγάρι εργατικά γάντια για να ξεριζώνουμε κάτι τέτοιου είδους αγκαθωτές αηδίες! Έχω ακόμα ένα κοκκινάδι στο πόδι. Σαν καρκίνος είναι!

    Θυμάμαι ο καημενούλης που πήγα να στρογγυλόκαθίσω διπλά στην Στέλλα να ξαποστάσω και να την βοηθήσω με τα λουκάνικα. Και απλώνω το χέρι μου πάνω στον μουσαμά …………………….ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

    ΓΑΜΗ……………………..ΝΟΟΟΟΟΟΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

    1) Είχα προτείνει να τα καθαρίσεις από πριν τα αγκαθια... τς τς τς {#emotions_dlg.whistling}

    2) Εχω 3 γρατζουνιες, ενα σπασμενο νυχι απο τη βαρκα (αν δεν σπασω νυχι ποδιου σε beach παρτι δεν γινεται...), και απειρα απειρα απειρα τσιμπηματα απο κουνουπια, κλπ... Αμα αρχισουμε τη γκρινα για απωλειες γρατζουνιες κ πληγες δεν θα τελειωσουμε ποτε {#emotions_dlg.blink}

    Η βοήθεια με τα λουκάνικα ξέρουμε όλοι τι σημαίνει (να τα φάει προφανώς)

     

    ΚΙΤ_ΚΑΤ: Αγκαθια στις σχεσεις μεταξυ μελων του ΒΚ {#emotions_dlg.huh}

    peace18: Με αγέρα με φουρτούνα, ήρθε κι άραξε μια σκούνα, κάτω στο γυαλό... {#emotions_dlg.tt2}


    Oceanborn
    10.07.2008, 01:22

    Η παραλία μια χαρά ήταν, όπως και το γεγονός ότι ήταν σχετικά κοντά στο χωριό ( βασικα λυπάμαι τους καημένους που μέναν σε κάποια απο όλες τις σκηνές και είχαν και ένα μωρό, αλλά αφού δεν βγήκαν να βρίσουν σημαίνει πως ήμασταν διακρυτικοί {#emotions_dlg.whistling})! Η απόσταση δεν ήταν και πολύ μεγάλη, ισως...πιστευω...νομιζω....εεε....ας πουν αυτοί που οδηγούσαν!!!

    Τα πηγαδάκια μερικές φορές είναι αναγκαίο κακό, δεν λέω πως είναι καλή φάση αλλα συμβαίνουν, κακως... άσε που μπορεί να υπάρχουν πράγματα να συζητήσεις που δεν είναι ανάγκη να τα ακούσει όλο το σύμπαν!!Innocent                            Anyway.....

    Ρε συ Φώτη μην γίνεσαι υπερβολικός είπαμε και "Βye, χάρηκα!! Θα τα ξαναπούμε...."!!!! Ε μην το παρακάνουμε κιόλας {#emotions_dlg.tt2}


    StavmanR
    10.07.2008, 01:45

    Ας γράψω κι εγώ 20 σειρές (αράδες που λέγανε παλιά).

     

    Το beach party δεν σημαίνει ότι θα χτίσουμε υπαίθριο κλαμπ. Η λέξη party σημαίνει "συμμετοχή, παρέα" κι επομένως πρώτος στόχος είναι πάντοτε η επικοινωνία. Τα υπόλοιπα είναι επικουρικά μέσα που βοηθούν στην επικοινωνία. Επειδή το κοινό που μας ενώνει σε αυτό το σάιτ είναι ως επί το πλείστον η μουσική, είναι λογικό να περιστρέφεται γύρω της το "πάρτυ". Τα πηγαδάκια δημιουργούνται παντού και πάντα και αφορούν την επικοινωνιακή άνεση μεταξύ ορισμένων ανθρώπων, που διαφοροποιείται από τους άλλους. Αυτό δεν σημαίνει ότι απορρίπτονται οι άλλοι. Πχ. σε κάποιο σημείο παίζαμε με τη Φλέρυ μουσική γιατί "ταίριαξαν" τα γούστα μας. Δεν κατηγορώ κάποιον που πιθανότατα του άρεσε η μουσική και πήγε παραπέρα να μιλήσει με φίλο του, απεναντίας το βρίσκω φυσιολογικό. Βέβαια, το σημαντικότερο είναι να προσπαθούμε να προσεγγίσουμε την παρέα σε όσο το δυνατόν μεγαλύτερη εμβέλεια. Να είστε όμως σίγουροι ότι αν το πάρτυ είχε την παρουσία 30 ή 50 ατόμων, τα πηγαδάκια όχι μόνο δεν θα ενοχλούσαν, αλλά θα ήταν αναγκαία και απαραίτητα. Εκείνο που ενοχλεί συνήθως είναι όταν σε μια παρέα 5 ατόμων, οι 2 απομακρύνονται. Εντούτοις, δεν αποτελεί μόνο δικό τους "σφάλμα" καθώς κι εμείς δεν τους "τραβάμε" με την επικοινωνία μας.

     

    Ο Φώτης πέρασε το τεστ σηκώνοντας 1,5 τόνο αυτοκίνητο σχεδόν μόνος του (!) για να το ξεκολλήσουμε από την άμμο. Επίσης, ως γνήσιο τέκνο της γενιάς του Survivor ήρθε πλήρως εφοδιασμένος με τσεκούρι(άμα σε πιάνανε θα σου φέρναμε τσιγάρα στη φυλακή), κάρβουνα καθώς και την διάσημη πλέον φλογέρα του.

     

    Η Pastella θα πρέπει να μας συγχωρέσει που δεν την ακολουθήσαμε επαρκώς (μουσικά) στο λαϊκό μέρος, αν και το κέφι το τράβηξε αρκετά, ακόμη και με σόλο τουμπελεκι.

     

    Η Peace18 ανταποκρίθηκε στο παρωνύμιό της προλαβαίνοντας να κάνει 18 ποτά/λεπτό.

     

    Η Ariadni0909 ανταποκρίθηκε στο δικό της, μιας και πρόλαβε να σκαλώσει το "μίτο" της σε μία άκρη, και να μη χαθεί στο λαβύρινθο των φιλοσοφιών που άκουσε από το άτομό μου στην αρχή της βραδιάς.

     

    Η Fler εντυπωσίασε με την ερμηνεία σε 60s τραγούδια, καθώς και με την (ακουστική) υπομονή της στο αυτοκίνητο μου που εμφάνισε πρόβλημα εξάτμισης, οπότε και ακούγονταν σαν τα παλιά μηχανάκια Ζούνταπ στη μισή σχεδόν διαδρομή της επιστροφής... (αφορά και την Αριάδνη το 2ο σκέλος).

     

    Ο υπεύθυνος ψησίματος (μου διαφεύγει το ποιος ασχολήθηκε με το στομάχι) έψηνε διαρκώς μέχρι τις 5 το πρωί (Pastella νομίζω). Πρόλαβα και δοκίμασα 1 κομμάτι (Φώτη μήπως ξέρεις που πήγαν τα άλλα; :D).

     

    Τα υπόλοιπα παιδιά, πρόλαβα να τα γνωρίσω, αλλά δυστυχώς δεν προλάβαμε να μιλήσουμε αρκετά, μιας και ο ρόλος του κιθαρωδού έχει αυξημένες υποχρεώσεις...

     

    Ξεχάστε τα "δυσάρεστα" και ασχοληθείτε με τα ευχάριστα. Είναι σαφώς (συντριπτικά) περισσότερα.

     

    Υ.Γ. ως γνήσιος ψαράς και τέκνο αποσυρθέντα προεφηβικού κτηνοτρόφου, προέβλεψα το επιπόλαιο της βροχής, αλλά δεν με ακούγατε... :D

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 10-07-2008 01:47 ]


    seras
    10.07.2008, 01:59

    Σε βρίσκω πολύ σωστό σε αυτά που λεςSmile


    Aiolos_m
    10.07.2008, 10:04

    Εξακολουθώ να μην βλέπω φωτογραφίες...

    {#emotions_dlg.rolleyes}


    Brokenchord
    10.07.2008, 11:12

    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 10-07-2008 στις 00:13 έγραψε...

    Brokenchord esi isoun kai gia kanena 2oro stin skini sou.xaxaxa...

    Ta alla den ta sxoliazo..(pros to paron)



     

    Έεεεμ φίλε μου όταν εσύ καθόσουνα και έπινες μπίρες εμεις φροντίζαμε την φωτιά είχαμε ποιο πρίν κουβαλίσει με το κτέλ 10 κιλά κάρβουνα, τσεκούρι, και τα ξύλα μετά με την Στέλλα και τον Στάθη. Πήγαμε και αγοράσαμε νερά, το καρπούζι,χαρτιά κουζίνας μπλά μπλά μπλά! Δεν παραπονιέμαι μια και για την τρέλα μου τα έκανα όλα, αλλά να μην τα θέλουμε και όλα δικά μας! {#emotions_dlg.happycrazy}

    Νομίζω ότι αυτός που έφαγε τα περισσότερα λουκάνικα ήτανε ο Στέφανος! {#emotions_dlg.tt2}


    seras
    11.07.2008, 00:32

    Agapite file foti...

    Kala ekanes kai kouvalises kai ekanes oti ekanes...

    Ego prosopika, oute apo ta pota pou etoimasate ipia, apla efera ena mpoukali tekila pou xreiazotan apo oti mou eixane pei, oute tin fotia pou anapsate plisiasa, oute loukanika apo tin fotia pou valate efaga...

    Oti efaga ipia to efera ego, kai den xrisimopoihsa tpt apolitos pou den m anike...

    opos akrivos elege sto topic nomizo..

    tespa to party teleiose kai poly to sizitame akoma..:)


    Aiolos_m
    11.07.2008, 14:39

    Εγώ πάντως το Σάββατο στη Λούτσα ούτε που θα πλησιάσω εκεί που θα τραγουδάει ο Pavel...θα φέρω δικό μου τραγουδοποιόCool


    -----------------
    μ' αλλιώς η μοίρα το βουλήθη, πρέπει να στρίψεις σε μια κόχη...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos_m στις 11-07-2008 14:41 ]


    Brokenchord
    12.07.2008, 08:50

    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 11-07-2008 στις 00:32 έγραψε...

    Agapite file foti...

    Kala ekanes kai kouvalises kai ekanes oti ekanes...

    Ego prosopika, oute apo ta pota pou etoimasate ipia, apla efera ena mpoukali tekila pou xreiazotan apo oti mou eixane pei, oute tin fotia pou anapsate plisiasa, oute loukanika apo tin fotia pou valate efaga...

    Oti efaga ipia to efera ego, kai den xrisimopoihsa tpt apolitos pou den m anike...

    opos akrivos elege sto topic nomizo..

    tespa to party teleiose kai poly to sizitame akoma..:)



     

    Βλέπεις λοιπόν ότι από μόνος σου το παραδέχεσαι ότι δεν πλησίασες την φωτιά κ.τ.λ. Ίσως όλα αυτά τα ούτε είναι που έκαναν την διαφορά και όχι το δικό μου διάλυμα!{#emotions_dlg.sleep1}


    seras
    12.07.2008, 15:25

    xaxaxaxa...

    Nai mallon auta ta oute tou enos atomou katestrepsan to party..xaxa..

    Ta oute eixan kai ton logo tous vevaia..tespa

    Filika panta..

    seras..


    Brokenchord
    13.07.2008, 11:35

    {#emotions_dlg.beer}