ελληνική μουσική
    532 online   ·  210.840 μέλη

    Beach Party στα Ψακούδια Χαλκιδικής (5 Ιουλίου)

    pastella
    09.06.2008, 16:04

    Καταρχάς δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα σε σένα thaliey. Μεγάλη έξαρση των παραθέσεων παρατηρείται τελευταία σε όλο το φόρουμ.

    Νομιζω ότι το θεμα που έκανε ο jorge είναι αρκετά κατατοπιστικό, αν προσθέσω κάτι άλλο μπορει και να σε μπερδέψω. Δες εκεί.

    Τέσπα, ας επιστρέψουμε στο θέμα του πάρτυ παίδες.


    -----------------
    Ιστορίες για αγρίους

    Πλάκα με κάνεις By night:Τρίτες 11-1 στο Radio MusicHeaven

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pastella στις 09-06-2008 16:07 ]


    KIT_KAT
    09.06.2008, 16:07

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 09-06-2008 στις 12:00 έγραψε...

    Και ποιος μου λέει ότι η ΚΙΤ_ΚΑΤ δεν αυτή που έχει γκαντεμιά με τον καιρό;

     


     

    Μα. Εγώ. Δεν. Ήμουν. Χθες. Χαλκιδική.

    (Παστέλλα και Αίολε οκ οι τελείες; {#emotions_dlg.blush})


    PHILIPPOSSM
    09.06.2008, 16:55

     Είδες για να έχεις πολλές παραλίες δεν μπορείς να καταλήξεις σε καμιά .

    Ενώ εμείς ΛΟΥΤΣΑ και πάλι ΛΟΥΤΣΑ......

    Τελικά θα μας πείτε σε ποια παραλία  θα πάτε και πότε για να δούμε αν θα μπορέσουμε να έρθουμε και εμείς;

    Το Νοτιο Κλιμακιο

     


    pastella
    09.06.2008, 17:04

    Το πάρτυ θα γίνει Σάββατο 5 Ιουλίου (το λέει και ο τίτλος).

    Λίγη υπομονή 2-3 μερες ακόμη δεν νομίζω ότι θα επηρεάσει τόσο πολύ το αν θα έρθει κάποιος ή όχι μιας και οι παραλίες είναι στην ίδια περιοχή. Αν είναι να έρθετε μέχρι εδώ, τι διαφορά έχουν 5 χιλιόμετρα;


    Kerato
    09.06.2008, 19:25

    Μια που δεν έχει αποφασιστεί ακόμα η παραλία, σας λέω τα εξής:

    Προσωπικά απορρίπτω την παραλία Διονυσίου και οποιαδήποτε παραλία πριν τα Ν. Μουδανιά, απλούστατα γιατί είναι απ'τη μεριά του Θερμαϊκού!(εμείς οι Χαλκιδικιώτες είμαστε λίγο κακομαθημένοι όσο αφορά την καθαρή θάλασσα!)

    Με παρόμοια λογική απορρίπτω τη Γερακινή (αναφέρθηκε κι αυτή) λόγω των μεταλλείων (έχει και κάτι άθλιες βάρκες από τα μεταλλεία εκεί αραγμένες και μια σιδεροκατασκευή σαν αποβάθρα μες στη σκουριά, σκέτη κατάθλιψη...) Επιπλέον η αμμουδιά είναι ψιλή και "λερώνει" (καταλάβατε τί εννοώ...)

    Για Ψακούδια και Καλύβες δεν έχω αντίρρηση, αφού έχουν και τις προϋποθέσεις που αναζητάτε.

    Πάντως εμένα μ' αρέσει κι ο Άγιος Μάμας, γιατί πρώτον, η παραλία του είναι αρκετά μακριά από το χωριό. Δεύτερον, υπάρχει μόνο ένα μπιτς μπαρ (εντελώς άθλιο μιλάμε) που δε μαζεύει κόσμο. Τρίτον η αμμουδιά είναι ενδιάμεσης κατάστασης (ούτε πολύ ψιλή, ούτε πολύ πετρώδης) και τέταρτον η θάλασσα είναι ρηχή, πράγμα που σημαίνει ότι οι πιθανές συνέπειες από βουτιές μετά από αλκοόλ θα μπορούν να αντιμετωπιστούν ευκολότερα από τους νηφάλιους της παρέας...Θα πατΩνουν!!!{#emotions_dlg.biggrin}

     

    Πέρα από την πλάκα, το μόνο κακό είναι ότι από κει που σταματά το λεωφορείο, χρειάζεται αρκετό περπάτημα...


    -----------------
    Time slips by like grains of sand...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Kerato στις 09-06-2008 21:30 ]


    JaNick
    09.06.2008, 19:52

    Χμμ... Λίγα τα λόγια σου για τη Γερακινή!! Τις βάρκες τις βάψανε, τα μεταλεία μπορούμε να τα παρακάμψουμε αν πάμε στην μεριά που πρότεινα, άλλωστε βράδυ είναι...
    Anyway την απέρριψαν οι οργανωτές ετσι και αλλιώς....

    Μα καλά περνάς απο Γερακινή και δεν έχεις έρθει να δείς ΕΜΕΝΑ??? {#emotions_dlg.lol}


    -Sadahzinia-
    09.06.2008, 21:53

    Για να βγω και λίγο off topic οσον αφορά στις παραθέσεις εγώ συχνά κάνω παράθεση του προηγούμενου διότι έχω παρατηρήσει ότι πολλές φορές ενώ γράφω μία απάντηση χωρίς παράθεση για το προηγούμενο ποστ, μέχρι να το αναρτήσω έχει παρεμβάλλει κάποιος άλλος κάτι άλλο..

    Επι του θέματος τώρα.. Pastella & Fler πείτε μας τις απόψεις σας αφού εσείς επισκεφτήκατε τις παραλίες..


    thaliey
    09.06.2008, 23:33

    στελλα για τις παραθεσεις απλα εγω ειπα για μενα γτ και εγω το κανω αυτο ...δεν ειπα οτι λες μονο για μενα δεν υπαχει προβλημα!!!!οσο για αγ.μαμα πραγματι φαση εχει η παραλια αλλα τεσπα για τισ αλλες αποφασιστε και πειτε που ....και μαλλον σκεφτομαι σοβαρα να παρω κατι φιλεσ μ και να ρθουμε και να χασω την συναυλια αλλα ειναι διλλημα τη τρελα μ ...


    Aiolos_m
    10.06.2008, 10:50

    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 09-06-2008 στις 16:55 έγραψε...

    ...για να δούμε αν θα μπορέσουμε να έρθουμε και εμείς;

    Το Νοτιο Κλιμακιο

    ΦίλιππεΜ εμείς ανήκουμε στην Κεντρική Διεύθυνση. Νότιο κλιμάκιο αν θα γίνει, θα είναι της Κρήτης{#emotions_dlg.tt2}


    PHILIPPOSSM
    10.06.2008, 14:44

    Εχεις δικιο Αιολε Μ χαχαχαχα


    Orfeus
    11.06.2008, 02:00

    Παράθεση:

    Το μέλος KIT_KAT στις 09-06-2008 στις 16:07 έγραψε...

    Μα. Εγώ. Δεν. Ήμουν. Χθες. Χαλκιδική.

    Το κορίτσι και οι τελείες!!!  Cool


    heartbreak-kid
    12.06.2008, 00:37

    από την στιγμή που το beach party θα τελεστή σε ημεροηνία που περιλαμβάνεται στην χρονική περίοδο που ο Kid θα έχη λάβει καλοκαιρινή άδεια...

    kid in


    Peace18
    12.06.2008, 01:01

    Παράθεση:

    Το μέλος heartbreak-kid στις 12-06-2008 στις 00:37 έγραψε...

    από την στιγμή που το beach party θα τελεστή σε ημεροηνία που περιλαμβάνεται στην χρονική περίοδο που ο Kid θα έχη λάβει καλοκαιρινή άδεια...

    kid in



    Αν οκ! Τότε εγώ δεν έρχομαι!!!Innocent


    thaliey
    12.06.2008, 09:19

    Παράθεση:

    Το μέλος heartbreak-kid στις 12-06-2008 στις 00:37 έγραψε...

    από την στιγμή που το beach party θα τελεστή σε ημεροηνία που περιλαμβάνεται στην χρονική περίοδο που ο Kid θα έχη λάβει καλοκαιρινή άδεια...

    kid in



    αυτο σημαινει πως αν ειμαι εκει,θα δω πως εισαι κιντ??????{#emotions_dlg.confused1}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.eek}


    sea_like_eyes
    13.06.2008, 01:00

    Sea . . . Sun and . . . Sand ! ! !{#emotions_dlg.yes}


    KIT_KAT
    13.06.2008, 01:32

    Sun...? Μεσημέρι θα γίνει το party? {#emotions_dlg.blink}


    loiless
    13.06.2008, 02:10

    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 10-06-2008 στις 10:50 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 09-06-2008 στις 16:55 έγραψε...

    ...για να δούμε αν θα μπορέσουμε να έρθουμε και εμείς;

    Το Νοτιο Κλιμακιο

    ΦίλιππεΜ εμείς ανήκουμε στην Κεντρική Διεύθυνση. Νότιο κλιμάκιο αν θα γίνει, θα είναι της Κρήτης{#emotions_dlg.tt2}



     

     

    Που θα πάει θα κάνουμε κι εμείς εδώ παρτάκι......στο Νότιο Κλιμάκιο{#emotions_dlg.tt2}


    -Sadahzinia-
    13.06.2008, 10:56

    Παράθεση:

    Το μέλος KIT_KAT στις 13-06-2008 στις 01:32 έγραψε...

    Sun...? Μεσημέρι θα γίνει το party? {#emotions_dlg.blink}



     

    Όχι αλλά θα κάτσουμε μέχρι να βγει ο sun! :)

    Μπορεί ο Γιώργος να εννοεί... Sea (like eyes) until Sunday's morning with Sa(n)dahzinia.....{#emotions_dlg.whistling}{#emotions_dlg.whistling}

    Τι είπα ο ποιητής???

    ΥΓ:μόλις ξύπνησα μη με παρεξηγείτε....


    thaliey
    13.06.2008, 11:06

    Παράθεση:

    Το μέλος -Sadahzinia- στις 13-06-2008 στις 10:56 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος KIT_KAT στις 13-06-2008 στις 01:32 έγραψε...

    Sun...? Μεσημέρι θα γίνει το party? {#emotions_dlg.blink}



     

    Όχι αλλά θα κάτσουμε μέχρι να βγει ο sun! :)

    Μπορεί ο Γιώργος να εννοεί... Sea (like eyes) until Sunday's morning with Sa(n)dahzinia.....{#emotions_dlg.whistling}{#emotions_dlg.whistling}

    Τι είπα ο ποιητής???

    ΥΓ:μόλις ξύπνησα μη με παρεξηγείτε....



    πωπωωωωω τα σπασες τωρα!!!!!{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.oops}


    kou_matina
    13.06.2008, 17:11

    Με τέτοιο παλιόκαιρο τις τελευταίες εβδομάδες μας βλέπω να κάνουμε ski party στο βουνό...

    Ευτυχώς έχουμε 3 βδομάδες μπροστά μας!