ελληνική μουσική
    790 online   ·  210.833 μέλη

    Δολοφονημένος βρέθηκε ο ηθοποιός Νίκος Σεργιανόπουλος

    incomplete_angel
    04.06.2008, 11:27

    Δολοφονημένος βρέθηκε στο σπίτι του στο Παγκράτι ο ηθοποιός Νίκος Σεργιανόπουλος.

    Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες ο γνωστός πρωταγωνιστής είχε δεχθεί πολλά χτυπήματα με μαχαίρι, ενώ στο σπίτι του βρέθηκε ποσότητα ναρκωτικών.

    Τον ηθοποιό βρήκε μέσα σε μια λίμνη αίματος το πρωί της Τετάρτης η οικιακή βοηθός, η οποία κάλεσε αμέσως την αστυνομία.
    Το σπίτι του γνωστού ηθοποιού βρέθηκε άνω κάτω αλλά δεν προκύπτει ότι το έγκλημα του Νίκου Σεργιανόπουλου είναι ληστεία.

    Όπως είπε ο Π. Σόμπολος , το έγκλημα ήταν πάθους και αυτό σημαίνει ότι ενδέχεται να ήταν με κάποιο πρόσωπο μαζί και αυτός προσπάθησε μετά την δολοφονία να του πάρει και ότι πολύτιμο θα έβρισκε στο σπίτι.
    Ο δράστης δεν έχει εντοπιστεί αλλά οι αστυνομικές αρχές ψάχνουν στο στενό του περιβάλλον.

    ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ

    Ο Νίκος Σεργιανόπουλος γεννήθηκε στη Δράμα!Αποφοίτησε από το Κρατικό Θέατρο Βορείου Ελλάδος και πριν προλάβει να χαρεί την ανέμελη νιότη του καταπιάνεται με την Πειτραματική σκηνή τησ Τέχνης στη Θεσσαλονίκη,της οποίας υπήρξε υδρυτικό μέλος μαζί με τη Λυδία Φωτοπούλου, τη Καρρυοφιλιά Καραμπέτη και τη Φιλαρέτη Κομνηνού. Από εκείνη τη στιγμή ξεκινά η περιπέτειά του με την υποκριτική.Μόνος απέναντι στο κοινό. Ή και ανάποδα…!Στην Πειραματική θα προταγωνιστήσει: στο “Ονειρο Καλοκαιρινής Νύχτας” του Σαίξπηρ(Λύσανδρος), στη “Πόλη” της Λούλας Αναγνωστάκη (Μίμης φωτογράφος), στο “Περιμένοντας τον Γκοντό”(Βλαντιμιέ), στους “Αχαρνείς” του Αριστοφάνη(Δικαιόπολις), στο “Θείο Βάνια” του Τσέχωφ(Άστρωφ) και τέλος στον “Εραστή” του Πίντερ.

    Από τα πρώτα του βήματα γίνεται φανερό ότι είχε αδυναμία και μια… μικρή προτίμηση στους κλασικούς,που με τη “μετάφραση” του στο Κρατικό Θέατρο Βορείου Ελλάδος θα γίνει πλέον μονομαχία: “Γλάρος” του Τσέχωφ(Τρέπλιεφ), “Ιφιγένεια Εν Ταύροις”(Ορέστης),¨Νύχτα της Ιγκουάνα”(Σάνον), “Μήδεια(Ιάσων) και τέλος στα “Έξι πρόσωπα ζητούν συγγραφέα”(γιος).

    Στη συνέχεια θα κατέβει Αθήνα στο θέατρο “Αθηνών” θα μεταμορφωθεί σε Ρόμπερτ στο “Πέρα απο τον ορίζοντα” του Ευγένιου Ο Νιλ.Η ιδιωτική τηλεόραση στα πρώτα της ξεκινήματα δεν θα αργήσει και πολύ για να τον ανακαλύψει και θα του δώσει πρωταγωνιστικούς ρόλους σε αρκετά αυτοτελή επεισόδια των σήριαλ “Εσύ αποφασίζεις”(Mega),”Ανατομία ενός εγκλήματος”(ANT1),”Έρωτας και πάθος”(ANT1).

    Επειδή τα πρώτα δείγματα ήταν θετικά το Mega για να τον τιμήσει τον στέλνει στη…Κένυα για να ζωντανέψει μια εκρηκτική ερωτική ιστορία στο “Άφρικα”.Έχει πλέον πάρει το χρίσμα του “επικίνδυνου αρσενικού”.Από εκεί και πέρα τον βλέπουμε στο “Μοιραίο Πάθος”(ΑΝΤ1)και στην “Παλίρροια”(Mega) να βασανίζει ότι φοράει φουστάνι.Όλες του τις προηγούμενες (τηλεοπτικές) αμαρτίες θα τις πληρώσει μια και καλή στους “Δύο Ξένους”.Αργότερα ξαποσταίνει λίγο στο “Ποτέ δεν είναι αργά”(ΑΝΤΙ).’

    Αυτή την  τηλεοπτική περίοδο συμπρωταγωνιστούσε με την Ναταλία Δραγούμη στο πετυχημένο αστυνομικό θρίλερ “Η εξαφάνισ用 του ALPHA. Ο Νίκος Σεργιανόπουλος ήταν 56 ετών.

     

    πηγή: πηγή

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 04-06-2008 12:34 ]


    kifa
    04.06.2008, 11:40

    Μια λαική μας παροιμία λεει : " όποιος νύχτα περπατεί ... λασπες και ".." ...... πατεί !!

    Παρ όλ αυτά κανενας μα κανενας δεν έχει το δικαίωνμα να αφαιρεί τη ζωή κάποιου άλλου συνανθρώπου του !!!  

    Δεν εχει σημασια οτι ο Νικος Σεργιανόπουλος ήταν γνωστός λόγω της δουλειας του αλλά δυστυχως η κοινωνια που φτιάξαμε με απιστευτο "ταλέντο" , σιγά σιγά φέρνει τα αποτελέσματα που τις "μαθαμε" με το τροπο μας ...

    Συλληπητήρια στην Οικογένεια του γνωστού ηθοποιού που καταφερε να καταξιωθει μέσα σε ενα δυσκολο χώρο σε μικρό σχετικά διάστημα...

     {#emotions_dlg.sad}


    kithara-woman
    04.06.2008, 11:58

    Πριν λίγο το άκουσα στην τηλεόραση και πραγματικά λυπήθηκα πολύ...{#emotions_dlg.sad}

    Νέος άνθρωπος ήταν ακόμα...

    Ασχετα με το τι έκανε στην προσωπική ζωή του,δεν νομίζω ότι είχε βλάψει κανέναν,εκτός τον εαυτό του.Ολοι δικαιούνται μια δεύτερη ευκαιρία άλλωστε.

    Δεν ξέρω,μου έβγαζε μια μοναξιά το βλέμμα του,μια πίκρα.{#emotions_dlg.sad}


    seras
    04.06.2008, 12:48

    Πρόσφατα τον είχαν πιάσει με μεγάλη ποσότητα ναρκωτικόν και θα μπορούσε νε θεωρηθεί έμπορος, αλλά τελικα την "γλύτωσε" ως χρήστης...ένας θεός ξέρει που μπορεί να ήταν μπλεγμένος..

    Υ.Γ.Σαν ηθοποιός φανταστικός όμως..


    Sokratis121974
    04.06.2008, 12:52

    Κριμα.......!!!!!!!!

    Κριμα που ενας ανθρωπος εφυγε ετσι (με τετοιο φρικτο τροπο),και Κριμα γιατι ηταν και ενας ταλαντουχος ηθοποιος!!!!

    Καλο ταξιδι....Νικο!!!!!!!


    Moonchild92
    04.06.2008, 13:09

    Ήταν μεγάλη έκπληξη... Ένας από τους καλύτερους ηθοποιούς της γενιάς μας και με μεγάλο ταλέντο και πολλά ακόμα να προσφέρει..... Συλληπητήρια στους συγγενείς του..... Κρίμα, και πάνω που (όπως πιστεύαμε) ορθοπόδησε.......


    vero
    04.06.2008, 13:51

    βρε βρε τι μαθαίνουμε.... καλα λένε για τίποτα μην είσαι σιγουρος σε αυτην την ζωή......
    αυτά είναι οταν θες να μπλεκεις στα ναρκωτικά

    Καλό ταξίδι να έχει....


    joanna21
    04.06.2008, 13:53

    Κριμα ...στεναχωρήθηκα πάρα πολύ!

    Ήταν μοναχικός αυτό του έδινε μια απιστευτη γοητεία...φαινοταν οτι μοιραζεται μονο αυτα που θέλει..όμως ηταν ευάλωτος...

    Λυπήθηκα ότι κι άν έκανε ήταν καλός ..ακόμα δεν το πιστευω!Θυμάστε την εκπομπή στην Ελενα Κατρίτση?ποιον θα μπορούσε να πειραξει αυτός ο άνθρωπος...κρίμα και πάλι κρίμα!

     

    Καλό ταξίδι Νίκο, ίσως εκει γίνεις πραγματικα ευτυχησμενος και δεν είσαι τόσο ΜΟΝΟΣ...σου αξίζει!


    PashalinaMakia
    04.06.2008, 14:26

    Δυστυχώς είμαι σίγουρη πως θα ακούσουμε μια φοβερά παράξενη ιστορία.

    Ο θάνατός του ήταν εξεφτελιστικός,γιατί δείχνει πως σίγουρα ήταν υπο τη επήρεια αλκόολ καθώς και ναρκωτικών ουσιών πράγμα απο μόνο του υποτιμητικό.

     


    xristos_rock
    04.06.2008, 14:40

    Πράγματι, πολύ αγαπημένος ηθοποιός...
    Καλό ταξίδι, λοιπόν...

     


    sylviaki
    04.06.2008, 14:42

    επαθα σοκ!οπως και να εχει, ακομα και να μην γνωριζεις καποιον καλα, ειναι πραγματι λυπηρο να μαθαινεις οτι εφυγε με τετοιον τροπο. Συλληπητηρια στην οικογενεια του.


    GL
    04.06.2008, 14:48

    Σε αυτήν εδώ τη ζωή έχω μάθει το εξής: "Όπως στρώσεις θα κοιμηθείς...."

    Δυστυχώς αν στρώσεις πάνω σε άχυρα θα' ρθούνε τα βόδια να σε φάνε...,έτσι στεγνά!!

    That's Life!

    Ας πρόσεχε ο κακόμοιρος ο Σεργιανόπουλος! Τουλάχιστον το πάθημα του ας γίνει μάθημα σε όλους  του χώρου του( και όχι μόνο).....

    Κρίμα πάντως!! Πιστεύω πως είχε πολλά να δώσει ακόμα στον χώρο της τέχνης του!!

    Καλή δύναμη στους δικούς του και να τον θυμούνται για όλα τα καλά του!!


    ph
    04.06.2008, 14:54

     

    Ο θάνατος είναι ξεφτίλα από μόνος του. Τι αηδίες διαβάζω εδώ τύπου "όποιος νύχτα περπατεί..." και "υποτιμητικός θάνατος". Μήπως ξέρει κανείς το τέλος του? Μήπως οι περιφρουρημένες ζωές και υγείες δε μπορούν, νομίζετε, να έχουν ένα τρελλό τέλος?

    Αγαπητά μου αθώα φασιστοειδή, που δεν ξέρετε πως είστε, σιωπή. Ησυχία.


    marylin
    04.06.2008, 15:06

    Φοβερό, τι να πω.....


    mellia
    04.06.2008, 16:16

    Παράθεση:

    Το μέλος ph στις 04-06-2008 στις 14:54 έγραψε...

     

    Ο θάνατος είναι ξεφτίλα από μόνος του. Τι αηδίες διαβάζω εδώ τύπου "όποιος νύχτα περπατεί..." και "υποτιμητικός θάνατος". Μήπως ξέρει κανείς το τέλος του? Μήπως οι περιφρουρημένες ζωές και υγείες δε μπορούν, νομίζετε, να έχουν ένα τρελλό τέλος?

    Αγαπητά μου αθώα φασιστοειδή, που δεν ξέρετε πως είστε, σιωπή. Ησυχία.



    Συμφωνώ ph με τα λεγόμενά σου αν και θα απέφευγα προσωπικά εγώ τον χαρακτηρισμό φασιστοειδή...ναι ρε παιδιά, λίγο σιωπή...όπως λέει ο ph "ο θάνατος είναι ξεφτίλα από μόνος του"...κανείς μας δεν ξέρει σε ποια νύχτα περπατάει ο καθένας μας.

    Πραγματικά λυπηρό


    --Elena--
    04.06.2008, 16:56

    Το έμαθα κι εγώ το πρωί και τρελάθηκα!!!Δεν πίστευα στ' αυτιά μου!!!!Ένας καταπληκτικός ηθοποιός με μοναδικές ερμηνείες!!!!Είχα την τύχη να το γνωρίσω και από κοντά και πραγματικά είναι ένας εξαίρετος άνθρωπος!!Σαφώς διαφωνώ κάθετα με το θέμα των ναρκωτικών,αλλά είναι πάρα πολύ λυπηρό ότι δολοφονήθηκε με αυτόν το φρικτό τρόπο!!!Τι άλλο να πω...???...

    Συλλυπητήρια στην οικογένειά του!!!!!Νίκο....καλό ταξίδι!!!!!{#emotions_dlg.crying}{#emotions_dlg.crying}{#emotions_dlg.crying}





    επισυναπτόμενα: Nikos Sergianopoulos.jpg 
    jorge
    04.06.2008, 17:14

    Παράθεση:

    Το μέλος ph στις 04-06-2008 στις 14:54 έγραψε...

    Αγαπητά μου αθώα φασιστοειδή, που δεν ξέρετε πως είστε, σιωπή. Ησυχία.

    Όχι προσωπικούς χαρακτηρισμούς ph. Η γνώμη σου αρκεί.


    kifa
    04.06.2008, 17:24

    Παράθεση:

    Το μέλος ph στις 04-06-2008 στις 14:54 έγραψε...

     

    Ο θάνατος είναι ξεφτίλα από μόνος του. Τι αηδίες διαβάζω εδώ τύπου "όποιος νύχτα περπατεί..." και "υποτιμητικός θάνατος". Μήπως ξέρει κανείς το τέλος του? Μήπως οι περιφρουρημένες ζωές και υγείες δε μπορούν, νομίζετε, να έχουν ένα τρελλό τέλος?

    Αγαπητά μου αθώα φασιστοειδή, που δεν ξέρετε πως είστε, σιωπή. Ησυχία.



    Έλα να μας μαθεις να μιλαμε κιολας !!!

    ρε τι ναι τουτος ...  μας τη λεει κιολας .... 

    Καλα κρασια !!!


    tzouv
    04.06.2008, 18:24

    Κριμα πραγματικα κριμα για αυτον τον ανθρωπο που εχει δωσει πολλα στον χωρο του θεαματος και εμπαινε τοσα χρονια μεσα στα σπιτια μας με τα εργα του..

    Καλο Ταξιδι λοιπον......


    paperino
    04.06.2008, 21:30

    Πολύ κρίμα όταν το έμαθα λυπήθηκα πολύ ήταν σπουδαίος...