ελληνική μουσική
    708 online   ·  210.848 μέλη

    Δολοφονημένος βρέθηκε ο ηθοποιός Νίκος Σεργιανόπουλος

    Shakti_
    04.06.2008, 21:39

    Κρίμα!...


    Stroumfita456
    04.06.2008, 21:41

    Κριμα..μολις το ακουσα στεναχωρηθηκα...!εφυγε ενας πολυ ταλαντουχος ηθοποιος...!{#emotions_dlg.sad}


    ph
    04.06.2008, 23:36

     

    Παροιμίες τύπου "όποιος τρώει με τα βόδια", "όποιος νύχτα περπατεί" δεν είναι σαφώς αισχρές, παρά ένας χαρακτηρισμός που γράφτηκε εν βρασμώ, για να υπενθυμίσει πως λίγος σεβασμός στο θάνατο δε βλάπτει?

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 04-06-2008 στις 17:14 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος ph στις 04-06-2008 στις 14:54 έγραψε...

    Αγαπητά μου αθώα φασιστοειδή, που δεν ξέρετε πως είστε, σιωπή. Ησυχία.

    Όχι προσωπικούς χαρακτηρισμούς ph. Η γνώμη σου αρκεί.




    jorge
    05.06.2008, 00:00

    Να πω κι εγώ τη γνώμη μου, μια και οι ρόλοι συχνά μου το στερούν...

    Κρίμα για την οικογένειά του και για τον ίδιο. Βέβαια ούτε σπουδαίο τον θεωρώ, ούτε συμφωνώ οτι είχε να προσφέρει και τόσα πολλά πια στο χώρο του θεάτρου ή της τηλεόρασης. Ανέκαθεν τον θεωρούσα μέτριο και αδιάφορο.

    Ας είναι καλά οι δικοί του άνθρωποι και οι θαυμαστές του, να τον θυμούνται για όσα τους προσέφερε.

    ΥΓ. Ph, ο καθένας μπορεί να γράψει την άποψή του, ακόμα και με παροιμίες. Το μη-αποδεκτό είναι οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί.


    Orfeus
    05.06.2008, 00:08

    Παρά λίγο να συνεργαστούμε πριν από μερικά χρόνια, αλλά δεν μπορούσε να είναι στα γυρίσματα της ταινίας, λόγω τηλεόρασης και θεάτρου και πήραμε άλλον ηθοποιό για το ρόλο που του προορίζαμε.

    Καλό ταξίδι Νίκο αν και... άδικα έφυγες γμτ...


    F_ANGEL
    05.06.2008, 00:09

    Πραγματικά κρίμα..όποιος κι αν ήταν ότι κι αν έκανε δεν του άξιζε τέτοιο άδοξο τέλος..Σαν ηθοποιός ήταν πολύ αξιόλογος..

    Κρίμα


    thaliey
    05.06.2008, 00:33

    Παράθεση:

    Το μέλος F_ANGEL στις 05-06-2008 στις 00:09 έγραψε...

    Πραγματικά κρίμα..όποιος κι αν ήταν ότι κι αν έκανε δεν του άξιζε τέτοιο άδοξο τέλος..Σαν ηθοποιός ήταν πολύ αξιόλογος..

    Κρίμα



    κριμα τον καημενο ενα τετοιο τελος σε κανεναν δεν αξιζει........ας ησυχασει η ψυχη του εκει που βρισκεται και ας μεινει σ ολους μας ως νας ανθρωπος χαροθμενος που ηλθε ειδε την ζωη κα απηλθε............


    ph
    05.06.2008, 00:47

     

    Δηλαδή οι παροιμίες που υποτιμούν την αξιοπρέπεια του νεκρού επιτρέπονται.

    Οι χαρακτηρισμοί που υποτιμούν τους συζητητές, όχι.

    Ωραία λογική. Η λογική του νομοθέτη. Μείνε στον τύπο και όχι στην ουσία.

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 05-06-2008 στις 00:00 έγραψε...

    Να πω κι εγώ τη γνώμη μου, μια και οι ρόλοι συχνά μου το στερούν...

    Κρίμα για την οικογένειά του και για τον ίδιο. Βέβαια ούτε σπουδαίο τον θεωρώ, ούτε συμφωνώ οτι είχε να προσφέρει και τόσα πολλά πια στο χώρο του θεάτρου ή της τηλεόρασης. Ανέκαθεν τον θεωρούσα μέτριο και αδιάφορο.

    Ας είναι καλά οι δικοί του άνθρωποι και οι θαυμαστές του, να τον θυμούνται για όσα τους προσέφερε.

    ΥΓ. Ph, ο καθένας μπορεί να γράψει την άποψή του, ακόμα και με παροιμίες. Το μη-αποδεκτό είναι οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί.




    jorge
    05.06.2008, 01:08

    Προς το παρόν ο νομοθέτης δεν έχει βγάλει κανονισμό για προσβολή αξιοπρέπειας νεκρού, οπότε, μέχρι να το κάνει, ας σεβαστείς τους κανονισμούς που υπάρχουν ήδη και άσε το τι επιτρέπεται και τι όχι στους αρμοδίους.


    ph
    05.06.2008, 01:14

     

     Κανονικά θα έπρεπε να έχει ασχοληθεί ο νομοθέτης και με τον πεθαμένο.

    Τις δε πράξεις, απόψεις και νόμους των αρμοδίων, υποθέτω, μπορούμε να τις κρίνουμε. ΄Η μήπως όχι? (Σκέψου καλά πριν απαντήσεις).


    GL
    05.06.2008, 01:26

    Παράθεση:

    Το μέλος ph στις 04-06-2008 στις 23:36 έγραψε...

    Παροιμίες τύπου "όποιος τρώει με τα βόδια".......

    Αγόρι?? Αυτό το έγραψα εγώ, καλά θα έκανες λοιπόν να μου τα χώσεις απ' ευθείας και όχι με καφενειακές γενικότητες...

    Θες να κάνεις ένα τόπικ άνω- κάτω?? Κάντο!! Δικαίωμα σου! Άσε μας εμάς πάντως να γράφουμε ότι γουστάρουμε χωρίς να ζητάμε την άδεια σου...


    ph
    05.06.2008, 01:35

     

     Μα δεν τα έχωσα μόνο σε σένα, αλλά και σε όσους εκφράστηκαν αναλόγως, απλά η ατάκα σου χρησιμοποιήθηκε σαν παράδειγμα. Τα περί καφενείου δεν με χαρακτηρίζουν. Το δηλώνω. Αντίθετα ως κουβέντες καφενείου εγώ αντιλαμβάνομαι τα όσα υποτιμητικά γράφτηκαν για τη ζωή του ηθοποιού, ενώ επιμένω, όταν φεύγει ένας άνθρωπος καλό είναι να μην κρίνουμε τόσο αβασάνιστα το βίο του.

    Παράθεση:

    Το μέλος GL στις 05-06-2008 στις 01:26 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος ph στις 04-06-2008 στις 23:36 έγραψε...

    Παροιμίες τύπου "όποιος τρώει με τα βόδια".......

    Αγόρι?? Αυτό το έγραψα εγώ, καλά θα έκανες λοιπόν να μου τα χώσεις απ' ευθείας και όχι με καφενειακές γενικότητες...

    Θες να κάνεις ένα τόπικ άνω- κάτω?? Κάντο!! Δικαίωμα σου! Άσε μας εμάς πάντως να γράφουμε ότι γουστάρουμε χωρίς να ζητάμε την άδεια σου...




    panosbousalis
    05.06.2008, 01:38

    Πολύ περίεργα πράγματα συμβαίνουν τελευταία. Πράγματα που σοκάρουν και με αυξανόμενη συχνότητα. Όπως το θλιβερό αυτό γεγονός. Κρίμα!


    jorge
    05.06.2008, 02:04

    Παράθεση:

    Το μέλος ph στις 05-06-2008 στις 01:14 έγραψε...

    Κανονικά θα έπρεπε να έχει ασχοληθεί ο νομοθέτης και με τον πεθαμένο.

    Τις δε πράξεις, απόψεις και νόμους των αρμοδίων, υποθέτω, μπορούμε να τις κρίνουμε. ΄Η μήπως όχι? (Σκέψου καλά πριν απαντήσεις).

    Δεν είναι εδώ ο χώρος που θα κρίνεις τις πράξεις των αρμοδίων. Εδώ - δυστυχώς - είσαι αναγκασμένος να συμμορφωθείς με τις υποδείξεις, για το καλό της συζήτησης. Κάτι που βλέπω οτι έκανες και σ' ευχαριστώ. Άνοιξε νέο topic με τίτλο "Το MusicHeaven δε σέβεται του νεκρούς" ή κάτι παρόμοιο, να τα πούμε εκεί.


    mikayla
    05.06.2008, 08:30

    πραγματικα λυπαμαι πολυ γιαυτο που συνεβη στο Νίκο Σεργουλόπουλο.

    είναι κρίμα και άδικο κάποιος άνθρωπος να χει τέτοιο βάναυσο τέλος.

    ας αναπαυθεί η ψυχή τους και ας βρεί την γαλήνη που δεν μπόρεσε να βρεί εν ζωή.

    ξέρει κανείς πως λέγεται η αδελφή του??

    μήπως άννα??


    mikayla
    05.06.2008, 08:32

    συγνώμη για το λάθος Νικο Σεργιανόπουλο ήθελα να πω αλλα παντα με μπερδευαν αυτα τα

    δυο επίθετα.

     

     


    spiroos
    05.06.2008, 10:43

    Ας τον αφήσουν στην ησυχία του. Σκυλέυουν τη μνήμη του χειρότερα από το σώμα του.

    Καλές παραστάσεις επάνω. Πρόβα τέλος.


    musicathy
    05.06.2008, 11:45

    Πάντα με ενθουσίαζε αυτός ο χαρακτήρας, αυτός ο ηθοποιός, αυτός ο άνθρωπος...Λυπήθηκα πάρα πολύ για τον τραγικό θάνατο που τον βρήκε και δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω πως είναι νεκρός...Ίσως να έκανε λάθη αλλά σ'αυτή τη ζωή χρειαζόμαστε ευκαιρίες...Κανείς δεν μπορεί να στερήσει τη ζωή κανενός... Ένα πράγμα μόνο που έβγαινε από το βλέμμα του με συγκλόνισε:Η μοναξιά...Τόση μοναξιά...Αυτή μπορεί να τρελάνει έναν άνθρωπο...Είναι τόσο σκληρή...


    -NaFsIkAaAa-
    05.06.2008, 12:28

    Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν στεναχωρέθηκα και πολύ...ίσως επειδή άκουσα πως πέθανε και ήταν δικό του το λάθος απ'οτι έχω ακούσει γενικά...τεσπα


    venceremos
    05.06.2008, 12:41

    Kι εγω στενοχωρηθηκα. Γιατι εφυγε πολυ νωρις. Ακομα γινονται εγκληματα 'παθους' ρε παιδια??? Εμενα παντως ναρκωτικα μου μυριζει. Τα Χριστουγεννα νομιζω τον ειχαν πιασει για κατοχη μεγαλης ποσοτητας ναρκωτικων, και λεγανε διαφορα, αλλα μετα, δεν θυμαμαι πού το ακουσα, μου παν οτι.. σιγα.. αυτα λεει ειναι συνηθισμενα.. Ολοι αυτοι λεει συνηθιζουν πριν τις γιορτες να προμηθευονται μεγαλες ποσοτητες γιατι την περιοδο των γιορτων ανεβαινουν οι τιμες και τα πουλανε πανακριβα. Και απλα αυτος ειπε να κανει κουμαντο απο πιο νωρις μην τον πιασουν κοτσο και γι αυτο και η μεγαλη ποσοτητα...! Παντως περα απ την πλακα αυτοι οι τυποι ειναι αδιστακτοι. (του κοσμου των ναρκωτικων). Παλι απο γνωστο που ειχε κολλητο χρηστη μου λεγε οτι του ειχαν βαλει τη βελονα μεσα στο ματι για να πιασει εγκεφαλο απευθειας και αυτο μπροστα στους υπολοιπους για να τους εκβιασουν. Μακρια, δεν ειναι μονο τα ναρκωτικα που μπλεκεις, αυτα ειναι το λιγοτερο. Το χειροτερο ειναι το κυκλωμα. Αυτο δεν σ αφηνει να ξεφυγεις με τιποτα.