ελληνική μουσική
    868 online   ·  210.851 μέλη

    Δολοφονημένος βρέθηκε ο ηθοποιός Νίκος Σεργιανόπουλος

    pastella
    07.06.2008, 14:43

    Λυπούμαι ιδιαίτερα να βλέπω μηνύματα που δεν σέβονται τους κανονισμούς λειτουργίας, ειδικά σε θέμα που αφορά την τραγική δολοφονία ενός ανθρώπου.

    Κι ως εκ τούτου, μιας και τα τελευταία μηνύματα μεταξύ ph & incomplete_angel δεν περιείχαν τίποτα παραπάνω από προσωπικούς χαρακτηρισμούς και ειρωνείες, διαγράφηκαν.

     

    Τις προσωπικές σας αντιπαραθέσεις αλλού και την άποψή σας για τους ομοφυλόφιλους στο ανάλογο τόπικ.


    nida93
    07.06.2008, 15:41

    Πραγματικά ήταν κρίμα.... Σε κανένα δεν άξιζε ένα τέτοιο τέλος...

    όπως επιθυμούσε ο ίδιος ο Σεργιανόπουλος έτσι και εγώ θα σχολιάσω μόνο την επαγγελματική του ζωή... και αυτό είναι το σωστό πιστεύω....

    ήταν ένας καταπληκτικός ηθοποιός... Ποτέ δεν ήθελε να "πουλήσει" μέσα από την προσωπική του ζωή... και αυτό είναι πολύ καλό και σπάνιο.

    Καλό ταξίδι Νίκο.... Πάντα θα είσαι στις ψυχές μας......


    ShiningStar
    07.06.2008, 17:28

    Παράθεση:

    Το μέλος incomplete_angel στις 07-06-2008 στις 02:25 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος ShiningStar στις 06-06-2008 στις 21:03 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος incomplete_angel στις 06-06-2008 στις 20:19 έγραψε...

    Εγώ από αυτά που έχω μάθει εν μέρει σοκαρίστηκα. Οι πληροφορίες που έχω είναι 100 τα 100 έγκυρες και με κάνουν να πιστεύω πως δεν πρόκειται να βρεθεί ο ένοχος. Δυστυχώς δεν μπορώ να μεταφέρω αυτά που έχω μάθει.

    ShiningStar, αν και ειλικρινά δε με ενδιαφέρει τι κάνει ο καθείς στο κρεβάτι του, σου επιβεβαιώνω ότι ήταν ομοφυλόφιλος.

    Εν πάσει περιπτώση, ότι και να έχει συμβεί εγώ του έυχομαι απλά καλό ταξίδι. Τον θεωρώ από τους καλούς ηθοποιούς της γενιάς του, φαινόταν αγνή ψυχή και μ'αυτή την εντύπωση θα τον θυμάμαι.

    Από εκεί και πέρα αν βρεθεί (μακάρι κιόλας) έχει καλώς.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : incomplete_angel στις 06-06-2008 20:30 ]



    Δεμ πιστεύω ούτε πρόκειται ποτέ να πιστέψω ότι ήταν ομοφιλόφιλος!

    Αλλά και να ήταν...ο χαρακτήρας είναι αυτός που μετράει! Και είχε έναν σπάνιο και υπέροχο χαρακτήρα!

     

    Όσο για τον δολοφόνο...εγώ πιστεύω πως θα βρεθεί! Νομίζει απλώς ότι διέπραξε το "τέλειο έγκλημα"...Νομίζει...

    Δεν καταλαβαίνω γιατί μιλάς με τόση σιγουρία...

    Τον ήξερες;

     


    -----------------
    Οι ωραιότεροι Παράδεισοι, είναι οι Παράδεισοι που έχουμε χάσει...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ShiningStar στις 06-06-2008 21:06 ]



     

    Δε σε καταλαβαίνω. Δε σου επιτέθηκα. Εγώ απλά είπα αυτά που ξέρω (τουλάχιστον αυτά που μπορώ να πω).

    Πρέπει να τον ξέρω προσωπικά?

    Εσύ δηλαδή τον ήξερες? Ή όταν γνωρίζεις πληροφορίες για κάποιους ανθρώπους γύρω σου τους ξέρεις όλους προσωπικά?

    Τον συμπαθούσα πολύ, γι' αυτό μη μου απαντάς σα να τον έθιξα γιατί μόνο τέτοιο σκοπό δεν είχε το ποστ μου. Απλά σου επιβεβαίωσα κάτι. Επειδή το επιβεβαίωσα δε σημαίνει ότι με νοιάζει το τι μπορεί να είναι και τι όχι, ούτε τι έκανε στο κρεβάτι του με νοιάζει. Άλλωστε δεν έκανε και κανένα έγκλημα. Ή μήπως είναι έγκλημα ή καταδικαστέο να είναι κανείς όμοφυλόφιλος? Αν δε θέλεις να το πιστέψεις είναι δικό σου θέμα όχι δικό μου. Και στο κάτω κάτω αν κάτι απ' όλα αυτά που γράφω δε σ' αρέσει ή δε συμφωνείς μη διαβάζεις τα ποστ μου.

     

    Δε θα το γυρίσω σε προσωπική κόντρα.

    Αυτά είχα να πω.

    Καλό του ταξίδι. Να τον θυμάσαι με αγάπη.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : incomplete_angel στις 07-06-2008 02:28 ]



    Μα ούτε κι εγώ σου επιτέθηκα! Απλώς μ΄ενόχλησε που είπες με τόση σιγουριά ότι ήταν ομοφυλόφιλος, από τη στιγμή μάλιστα που αυτό είναι ψέμμα...και το ξέρω καλά αυτό πίστεψέ με...

     

    Το αν τον ήξερα ή όχι, είναι κάτι που δεν σε αφορά...

     

    Εγώ εννόησα ήδη ότι το να είναι κάποιος ομοφυλόφιλος δεν είναι έγκλημα με αυτό: "Αλλά και να ήταν...ο χαρακτήρας είναι αυτός που μετράει! Και είχε έναν σπάνιο και υπέροχο χαρακτήρα!"

    Και δεν είναι ότι δεν θέλω να το πιστέψω, είναι ότι δεν είναι αλήθεια!

     

    Όσο για το, ποια post θα διαβάζω και ποια όχι...αυτό είναι κάτι που θα το κρίνω εγώ!

     

    Δεν βλέπω το λόγο να υπάρξει προσωπική κόντρα λοιπόν, εφ΄όσον και οι 2 τον συμπαθούσαμε πολύ...απλώς ο γραπτός λόγος είναι απρόσωπος, γι΄αυτό και είναι εύκολο να γίνουν παρεξηγήσεις...

     

    Σίγουρα θα τον θυμάμαι για πάντα...και όχι μόνο εγώ!...

     

     


    ph
    08.06.2008, 00:14

     

     Η παρέμβασή μου στο συγκεκριμένο θέμα ήταν, πιστεύω, απολύτως υπέρ του σεβασμού του ανθρώπου που χάθηκε και λειτούργησε υπέρ του να σταματήσουν τα σενάρια που βασίζονται σε εικασίες στην προσωπική του ζωή. Αν δεν μπορείς να ξεχωρίσεις την άποψή μου, από την άποψη του φίλου με τον οποίο διαφώνησα, τότε λυπάμαι που τα βάζεις όλα στο ίδιο τσουβάλι.

     ΄Οσο για τις ειρωνείες και τους χαρακτηρισμούς, δεν ήταν και τόσο σκληρές και σκληροί. Με είπε νηπιαγωγείο, τον είπα μαιευτήριο. Υπάρχουν γραμμένα πολύ χειρότερα εδώ μέσα, που προσβάλλουν τη μνήμη του νεκρού και δεν τα αφαίρεσες. Δες την ουσία και όχι μόνο τα τυπικά.

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 07-06-2008 στις 14:43 έγραψε...

    Λυπούμαι ιδιαίτερα να βλέπω μηνύματα που δεν σέβονται τους κανονισμούς λειτουργίας, ειδικά σε θέμα που αφορά την τραγική δολοφονία ενός ανθρώπου.

    Κι ως εκ τούτου, μιας και τα τελευταία μηνύματα μεταξύ ph & incomplete_angel δεν περιείχαν τίποτα παραπάνω από προσωπικούς χαρακτηρισμούς και ειρωνείες, διαγράφηκαν.

     

    Τις προσωπικές σας αντιπαραθέσεις αλλού και την άποψή σας για τους ομοφυλόφιλους στο ανάλογο τόπικ.




    t-aliferi
    09.06.2008, 22:39

    Δεν το περιμενα αλλα αυτη η δολοφονια με ταραξε τρομερα οπως και ολη την Ελλαδα απ'οτι ειδα και εξακολουθω να βλεπω.Ηταν ενας ηθοποιος με πολυ ταλαντο και απασχολουσε το κοινο μονο με τη δουλεια του και με τιποτε αλλο.

    Τελικα μονο μονος του δεν ηταν οπως πιστευε.Και αυτο φαινετε απο την ανταποκριση του κοσμου.

    Το μονο που εχω να πω ειναι καλο του ταξιδι και ας βρει εκει ψηλα αυτο που εψαχνε.Την ηρεμια και την ευτυχια!!!


    marakiasteraki
    09.06.2008, 23:05

    Το τι έκανε στην προσωπική του ζωή,πραγματικά δε μας αφορά γιατί πολύ απλά δε μας επηρέασε και πουθενά!

    Ηταν ένας άνθρωπος που ήξερε με φοβερή μαεστρία μέσα από τη μελαγχολία να δημιουργήσει και να βγάλει κάτι αρεστό και ποθητό στον κόσμο.....

    Κι αν πήρε ναρκωτικά....Μαγκιά του!Εβλαψε κανέναν;Μόνο τον εαυτό του.....Και στο κάτω κάτω δε ξέρουμε και ποιοι παράγοντες τον ώθησαν στα ναρκωτικά....

    Πλέον δεν είναι στη ζωή,ας σεβαστούμε αυτό κι ας ευχηθούμε να'ναι καλά....Κανείς δεν αξίζει να πεθάνει έτσι.....


    incomplete_angel
    09.06.2008, 23:22

    Παράθεση:

    Το μέλος marakiasteraki στις 09-06-2008 στις 23:05 έγραψε...

    Το τι έκανε στην προσωπική του ζωή,πραγματικά δε μας αφορά γιατί πολύ απλά δε μας επηρέασε και πουθενά!

    Ηταν ένας άνθρωπος που ήξερε με φοβερή μαεστρία μέσα από τη μελαγχολία να δημιουργήσει και να βγάλει κάτι αρεστό και ποθητό στον κόσμο.....

    Κι αν πήρε ναρκωτικά....Μαγκιά του!Εβλαψε κανέναν;Μόνο τον εαυτό του.....Και στο κάτω κάτω δε ξέρουμε και ποιοι παράγοντες τον ώθησαν στα ναρκωτικά....

    Πλέον δεν είναι στη ζωή,ας σεβαστούμε αυτό κι ας ευχηθούμε να'ναι καλά....Κανείς δεν αξίζει να πεθάνει έτσι.....



     

    {#emotions_dlg.thumbup}

    Και εν πάση περιπτώση, ότι έγραψα δεν το έγραψα για να κάνω κουτσομπολιό.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : incomplete_angel στις 09-06-2008 23:24 ]


    ShiningStar
    09.06.2008, 23:26

    Παράθεση:

    Το μέλος marakiasteraki στις 09-06-2008 στις 23:05 έγραψε...

    Το τι έκανε στην προσωπική του ζωή,πραγματικά δε μας αφορά γιατί πολύ απλά δε μας επηρέασε και πουθενά!

    Ηταν ένας άνθρωπος που ήξερε με φοβερή μαεστρία μέσα από τη μελαγχολία να δημιουργήσει και να βγάλει κάτι αρεστό και ποθητό στον κόσμο.....

    Κι αν πήρε ναρκωτικά....Μαγκιά του!Εβλαψε κανέναν;Μόνο τον εαυτό του.....Και στο κάτω κάτω δε ξέρουμε και ποιοι παράγοντες τον ώθησαν στα ναρκωτικά....

    Πλέον δεν είναι στη ζωή,ας σεβαστούμε αυτό κι ας ευχηθούμε να'ναι καλά....Κανείς δεν αξίζει να πεθάνει έτσι.....



    +100! {#emotions_dlg.beer}


    mariantamati
    17.06.2008, 17:04

    Διασυρμός δίχως τέλος για έναν πραγματικά αξιόλογο άνθρωπο....

    Οτι και αν έκανε το μάθαμε μετά το θάνατό του. Εζησε οπως αυτός ήθελε συνεπώς δεν πέφτει σε ΚΑΝΕΝΑΝ λόγος να αναφέρεται (και ιδίως με πρόστυχους χαρακτηρισμούς) σε κάποιον που δεν μπορεί να του απαντήσει.

    Ας τον αφήσουμε να ταξιδέψει .......................


    fireroc
    17.06.2008, 21:03

    κριμα! ενας ανθροπος με ιδιαιτερη ιδιοσυγκρασια  που οτι και να λενε οτι ηταν δεν εδινε σε κανεναν δικαιομα να πει το παραμικρο για  αυτον! οι δημοσιογραφοι στα μεσημεριαν αδικον βεβυλονουν την υποληψη τοτνκαι δολοφονουν ξανα το πτομα του προσθετοντας του με τα σχολια τους και αλες μαχαιριες! συλιπητηρια στην οικογενεια του και γουραγιο για ολα οσα δεχονται να ακουνε απτις ξερολες ξανθιες στα μεσημεριαναδικα! κριμα!


    kotsos_007
    17.06.2008, 21:32

    Κρίμα, βέβαια κρίμα για τον άνθρωπο... αλλά όπου υπάρχουν ναρκωτικά δεν υπάρχει και αίσιο τέλος... τί σχέση είχε αν ήταν ομοφυλόφιλος ή οχι... δεν μας ενδιέφερε όταν ζούσε... τώρα τί μας νοιάζει... ο θεός να τον συγχωρέσει και αυτόν και εμάς που ασχολούμαστε με τέτοια πράγματα που δεν έχουμε καμία κυβέρνηση γι' αυτά. Φιλίκά... (πάντα)!


    emmanuella
    28.06.2008, 13:09

    Ο ΄Νίκος ήταν και είναι πολύ αγαπητός ηθοποιός.

    Δεν συμφωνω με τον τρόπο που αντιμετωπίσανε κάποιοι τον θάνατό του γιατί σε κανέναν δεν αξίζει να πεθάνει έτσι όπως πέθανε αυτός. Έφερε μεγάλη συγκίνηση σε όλο το πανελλήνιο ο θανατός του.

    Και τον θαυμάζω γιατί ήταν ένας άνθρωπος που είχε την ικανότητα να μεταμορφώνεται στη σκηνή και να μην βγάζει αυτή την μελαγχολία που τον κυνηγούσε. Ήταν ένας άνθρωπος μόνος και ποτέ δεν ζήτησε τη βοήθεια κάποιου ούτε ελεημοσύνη. Αυτό πρέπει να θυμόμαστε και όχι ότι είχε την ατυχία να μπλέξει με ναρκωτικά. Αυτά έχει η ζωή και πρέπει να μπορούμε να τα αντιμετωπίζουμε με αξιοπρέπεια και δύναμη.