ελληνική μουσική
    625 online   ·  210.846 μέλη

    Ο Σταμάτης Σπανουδάκης στη ΛΥΡΑ με νέα δισκογραφική δουλειά

    jorge
    04.06.2008, 14:04

    ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ, 4 Ιουνίου 2008

     

     

    Ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΣΤΗ ΛΥΡΑ

     

     

    Η Λύρα με μεγάλη χαρά ανακοινώνει τη συνεργασία της με τον Σταμάτη Σπανουδάκη.  

     

    Δεκατέσσερα χρόνια μετά τον πρώτο «Αλέξανδρό» του, «Το παραμύθι της Ανατολής, το όνειρο της Δύσης», έναν δίσκο που άφησε εποχή, ο Σταμάτης Σπανουδάκης παρουσιάζει τον «Αλέξανδρο ΙΙ – Δρόμοι που δεν περπάτησες» που θα κυκλοφορήσει από τη Λύρα . Ένα άλμπουμ με έντονες τις μυρωδιές της άνοιξης και της Ανατολής, ένας δίσκος που εκπροσώπησε μουσικά τη χώρα μας στο Πεκίνο. Με την Εθνική Συμφωνική Ορχήστρα της ΕΡΤ που διευθύνει ο Ανδρέας Πυλαρινός και τη Χορωδία της ΕΡΤ που διευθύνει ο Αντώνης Κοντογεωργίου.

     

    Το νέο άλμπουμ αναμένεται να κυκλοφορήσει μέσα στον Ιούνιο.

     


    sylviaki
    04.06.2008, 14:45

    Λατρεμενος ο Σπανουδακης. Μου αρεσουν απιστευτα τα κομματια του, αλλα και ο ιδιος σαν ανθρωπος, τουλαχιστον ετσι οπως τον βλεπω εγω μεσα απο τα μεσα. Εχω παει σε μια συναυλια του και πραγματικα με ταξιδεψε. Περιμενω με αναμονη την νεα του δουλεια. Σιγουρα θα εχει πολλα να μας δωσει.{#emotions_dlg.biggrin}


    marylin
    04.06.2008, 15:12

    {#emotions_dlg.thumbup} Κι εγώ χάρηκα πολύ όταν το έμαθα, μπράβο!!!!!!!    {#emotions_dlg.thumbup}


    darbukaboy
    04.06.2008, 20:21

    Kαλο ακουγεται...Πολυ αξιολογες οι δουλειες του.Ειναι ενας φιλος στην ορχηστρα του και μου εχει πει τα καλυτερα!