ελληνική μουσική
    821 online   ·  210.851 μέλη

    Νέο CD: Φοίβος - Θάνος Πετρέλης

    Music-Time
    04.06.2008, 20:30

    Το νέο cd του Θάνου Πετρέλη και του Φοίβου αναμένεται να κυκλοφορήσει σε 2-4 εβδομάδες το αργότερο.Σύντομα θα σας δώσουμε και άλλες πληροφορίες.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 04-06-2008 20:46 ]


    Stroumfita456
    04.06.2008, 21:35

    καλη επιτυχια..αν και νομίζω πως τα ιδια τραγουδια θα χει παλι...!


    Music-Time
    16.06.2008, 12:36

    ΘΑΝΟΣ ΠΕΤΡΕΛΗΣ- ΦΟΙΒΟΣ
    ΞΥΠΝΑ ΘΑΝΑΣΗ»

    Ο Φοίβος γράφει για το Θάνο Πετρέλη τη νέα επιτυχία του καλοκαιριού!


    Η ερμηνεία του Θάνοu


    σε ένα τραγούδι ιδιαίτερο κερδίζει τις εντυπώσεις


    KΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΣΥΝΤΟΜA






    «Ξύπνα Θανάση» είναι ο τίτλος του νέου τραγουδιού που έγραψε ο και ερμηνεύει ο Θάνος Πετρέλης Το δίδυμο των επιτυχιών υπογράφει, για άλλη μια φορά, ένα τραγούδι που θα κερδίσει την πρώτη θέση στις μουσικές μας προτιμήσεις.


    Το «Ξύπνα Θανάση», που παίζεται από σήμερα σε αποκλειστική μετάδοση από το ραδιοφωνικό σταθμό SFERA, θα κυκλοφορήσει σε cd single στα τέλη Ιουνίου από τη Heaven, ενώ 10 ημέρες πριν θα κυκλοφορήσει από τα καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ σε αποκλειστική έκδοση και την COSMOTE αποκλειστικά σε realtone, ringbacktone και ολόκληρο μουσικό κομμάτι.



    Στίχος καταιγιστικός, μελωδία σε ρυθμούς rap, ένα τραγούδι που περιγράφει με ρεαλισμό και έξυπνο χιούμορ ένα ‘θέμα’ της καθημερινότητας με το οποίο πολλοί, είναι σίγουρο, ότι θα ταυτιστούν.



    Την προηγούμενη εβδομάδα ολοκληρώθηκαν και τα γυρίσματα του video clip του τραγουδιού τα οποία διήρκεσαν δύο ημέρες και πραγματοποιήθηκαν σε διαφορετικές τοποθεσίες. Μια ταινία μικρού μήκους με το Θάνο Πετρέλη σε εναλλαγή ρόλων και διάθεσης και guest εμφανίσεις-έκπληξη! Αμέσως μετά ο Θάνος Πετρέλης αναχώρησε για την Αυστραλία για μια σειρά συναυλιών στο Σίδνει, τη Μελβούρνη, το Darwin και την Αδελαϊδα.



    Συντονιστείτε στις ραδιοφωνικές συχνότητες και στους τηλεοπτικούς σας δέκτες!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Music-Time στις 16-06-2008 12:39 ]


    F_ANGEL
    16.06.2008, 16:38

    Ξύπνα Θανάση???


    VOICETEACHER
    16.06.2008, 17:21

    Τα ιδια και τα ιδια ,δεν εχει πια να προσφερει τιποτα καινουργιο η ομαδα αυτη.Ο Φοιβοs αντιγραφει τον εαυτο του,κι ο Πετρεληs απαραδεκτα φαλτσοs.{#emotions_dlg.rockon}


    PHILIPPOSSM
    16.06.2008, 17:35

    Δοξα τον θεο!!!!!!!!!

    Ειχα αρχιση να ανυσηχω.....Aν δεν ακουσω τον αταλαντο τον αφωνο δεν την παλευω αυτο το καλοκαιρι.

    ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!


    kwstasagas
    16.06.2008, 21:41

    Εγώ τα έχω ξαναγράψει και σε άλλο post .....

    Δεν νομίζω ότι υπάρχει άλλος συνθέτης, τραγουδοποιός κλπ στην Ελλάδα που να έχει δουλέψει τόσο σκληρά όσο ο Φοίβος [Τασσόπουλος]. Είναι σκυμμένος πάνω από την κονσόλα του, τα μηχανήματά του κλπ .... 25 ώρες το 24ωρο. Οι ρυθμοί εργασίας του και οι αντοχές του είναι .... εξωπραγματικές !!!!

    Επίσης, δεν νομίζω ότι υπήρξε ποτέ στην Ελλάδα άλλος συνθέτης, τραγουδοποιός κλπ που, παρόλο που έχει κάνει τόοοοσα σουξέ, να παραμένει τόσο σεμνός και διακριτικός, να μην έχει δώσει σχεδόν καμία συνέντευξη και .... καλά καλά να μην ξέρουμε ούτε τη φάτσα του !!!! [σκεφτείτε, μετά από πάνω από 15 χρόνια στη δισκογραφία είδαμε επιτέλους τη φάτσα του σε εξώφυλλο δίσκου] !!!!

    Έτσι, όσο κι αν δεν μού αρέσουν καθόλου μα καθόλου τα τραγούδια του, όσο κι αν δεν με εκφράζει καθόλου μα καθόλου αυτό που εκπροσωπεί .... δεν μού "κάνει καρδιά" να του απευθύνω πικρή κουβέντα !!!! Το ότι δεν ακούω τα τραγούδια του, δεν αγοράζω τους δίσκους του και δεν πηγαίνω στους χώρους όπου αυτά παίζονται και τραγουδιούνται, είναι από μέρους μου υπερ - αρκετά .... 

     


    catherine91
    16.06.2008, 22:40

    Συμφωνώ με τον kwstasagas!!!

    Εμένα πάλι το "Ξύπνα Θανάση" μ'αρέσει....και το κατέβασα!! Εντάξει, ίσως είναι λίγο φθηνό κομματάκι, αλλά δεν παύει να ακούγεται στους ραδιοφωνικούς σταθμούς...

    Δε νομίζω να το θέλει κάποιος από αυτούς που συμμετέχουν σ'αυτό το topic, αλλά το έχω...Αν θέλετε, το στέλνω!!! :)

     


    XeniaRodo
    17.06.2008, 14:23

    εμενα μου θυμίζει Βέγγο...


    sea_like_eyes
    17.06.2008, 14:32

     

    το ''wake up Saki'' (καλο εεε?) Θυμιζει του Μαζω . . . ξερετε πιο ! Απο κει και περα . . . χαλαρα ! Τα γνωστα !Τα radio θα το προωθήσουν . . . θα γινει κοτο-σουπα το track . . . θα το ακούμε παντού . . . θα το βαρεθούμε γρήγορα . . . θα αραξει ο Φοιβος να γραψει κατι αλλο . . .Τα radio θα το προωθήσουν . . . θα γινει κοτο-σουπα το track . . . θα το ακούμε παντού . . . θα το βαρεθούμε γρήγορα . . . θα αραξει ο Φοιβος λοιπον να γραψει κατι αλλο . . . και φαντάζεστε τι εχει να γινει ? Σωστα φαντάζεστε . . .Τα radio θα το προωθήσουν . . . θα γινει κοτο-σουπα το track . . . θα το ακούμε παντού . . . θα το βαρεθούμε γρήγορα . . .

     

    Υ.Γ χμμμμμμ . . . {#emotions_dlg.nono}


    kwstasagas
    17.06.2008, 15:08

    Εμένα, XeniaRodo, ο τίτλος του δίσκου μού θυμίζει το "ΞΥΠΝΑ ΒΑΣΙΛΗ", την πολύ σπουδαία ελληνική ταινία με Γιώργο Κωνσταντίνου [ο τραγικός Βασίλης που έγινε ... κόκορας!!!], Αλέκο Αλεξανδράκη [R.i.p., η "κόκκινη τσουκνίδα" που στο τέλος έγινε ... πιο καπιτάλας κι απ' τους καπιτάλες !!!], Έλενα Ναθαναήλ [R.i.p., η αδελφή του Βασίλη], Τασσώ Καββαδία [η κακιά πεθερά, εχμ, σόρι, η κακιά εργοδότρια που έτσι και της ζητήσεις αύξηση σε απολύει]. Και το καλύτερο το άφησα για το τέλος : Μιχαλακόπουλος ή ΠΟΙΗΤΗΣ ΦΑΝΦΑΡΑΣ [πίνω σκοτάδι για ποτό, ποποποπό, ποποποπό, ντέφι της λύσσας μου κρατώ, ποποποπό, ποποποπό ..... Φανφάρας rules λέμε !!!!! ] .............  


    -----------------
    Goin' through pages and lookin' down lines and lines ... [UFO - Space Child]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 17-06-2008 15:37 ]


    absurdus_delirium
    17.06.2008, 17:00

    Παράθεση:

    Το μέλος kwstasagas στις 17-06-2008 στις 15:08 έγραψε...

    Εμένα, XeniaRodo, ο τίτλος του δίσκου μού θυμίζει το "ΞΥΠΝΑ ΒΑΣΙΛΗ", την πολύ σπουδαία ελληνική ταινία με Γιώργο Κωνσταντίνου [ο τραγικός Βασίλης που έγινε ... κόκορας!!!], Αλέκο Αλεξανδράκη [R.i.p., η "κόκκινη τσουκνίδα" που στο τέλος έγινε ... πιο καπιτάλας κι απ' τους καπιτάλες !!!], Έλενα Ναθαναήλ [R.i.p., η αδελφή του Βασίλη], Τασσώ Καββαδία [η κακιά πεθερά, εχμ, σόρι, η κακιά εργοδότρια που έτσι και της ζητήσεις αύξηση σε απολύει]. Και το καλύτερο το άφησα για το τέλος : Μιχαλακόπουλος ή ΠΟΙΗΤΗΣ ΦΑΝΦΑΡΑΣ [πίνω σκοτάδι για ποτό, ποποποπό, ποποποπό, ντέφι της λύσσας μου κρατώ, ποποποπό, ποποποπό ..... Φανφάρας rules λέμε !!!!! ] .............


    -----------------
    Goin' through pages and lookin' down lines and lines ... [UFO - Space Child]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 17-06-2008 15:37 ]



    {#emotions_dlg.beer}

    Oson afora ton Petrelh kai ton Foivo, meta to "λpanastatiko erwtiko tragoudi" (diashmes sunanthseis: o Mikhs 8eodwrakhs sunanta ton Vasilh Terlegka) pou lansaran eilikrina den me afora tipote allo!{#emotions_dlg.tt2}


    F_ANGEL
    17.06.2008, 18:23

    Μα γιατί δεν το πέτυχα ποτέ στο ραδιόφωνο να ακούσω για τι πράγμα μιλάμε???Όχι τίποτα άλλο αλλά να καταλάβω και ποιος είναι ο Θανάσης{#emotions_dlg.rolleyes}


    PashalinaMakia
    17.06.2008, 18:54

    "Δεν έχω ξαναδείείεί μωρό μου πιο ωραίααα θα το'θελα πολύύύ να κάνουμε παρέα..."

    ένα σουξέ με πολύύύ νόημα...

    όπως και το άλλο με Κοκκίνου και Θανάση...:

    Πες μου τι να κάνω πια??

    Παίξ'το και λιγάκι αδιάφορος να της έρθει έρωτας παράφορος!!!!!!

    Τι να κάνω πες μουουουου!!!!!!!

    Κι όλα αυτλα εν ώρα ιερού παιχνιδού...Ταβλιού....


    marakiasteraki
    19.06.2008, 01:15

    Ξυπνα Θαναση, λοιπον, και....Καλη σου επιτυχια...........


    sitzoune81
    19.06.2008, 09:22

    Παράθεση:

    Το μέλος Music-Time στις 16-06-2008 στις 12:36 έγραψε...

    ΘΑΝΟΣ ΠΕΤΡΕΛΗΣ- ΦΟΙΒΟΣ
    ΞΥΠΝΑ ΘΑΝΑΣΗ»

    Ο Φοίβος γράφει για το Θάνο Πετρέλη τη νέα επιτυχία του καλοκαιριού!


    Η ερμηνεία του Θάνοu


    σε ένα τραγούδι ιδιαίτερο κερδίζει τις εντυπώσεις



    «Ξύπνα Θανάση» είναι ο τίτλος του νέου τραγουδιού που έγραψε ο και ερμηνεύει ο Θάνος Πετρέλης Το δίδυμο των επιτυχιών υπογράφει, για άλλη μια φορά, ένα τραγούδι που θα κερδίσει την πρώτη θέση στις μουσικές μας προτιμήσεις.


    Το «Ξύπνα Θανάση», που παίζεται από σήμερα σε αποκλειστική μετάδοση από το ραδιοφωνικό σταθμό SFERA, θα κυκλοφορήσει σε cd single στα τέλη Ιουνίου από τη Heaven, ενώ 10 ημέρες πριν θα κυκλοφορήσει από τα καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ σε αποκλειστική έκδοση και την COSMOTE αποκλειστικά σε realtone, ringbacktone και ολόκληρο μουσικό κομμάτι.



    Στίχος καταιγιστικός, μελωδία σε ρυθμούς rap, ένα τραγούδι που περιγράφει με ρεαλισμό και έξυπνο χιούμορ ένα ‘θέμα’ της καθημερινότητας με το οποίο πολλοί, είναι σίγουρο, ότι θα ταυτιστούν.



    Την προηγούμενη εβδομάδα ολοκληρώθηκαν και τα γυρίσματα του video clip του τραγουδιού τα οποία διήρκεσαν δύο ημέρες και πραγματοποιήθηκαν σε διαφορετικές τοποθεσίες. Μια ταινία μικρού μήκους με το Θάνο Πετρέλη σε εναλλαγή ρόλων και διάθεσης και guest εμφανίσεις-έκπληξη! Αμέσως μετά ο Θάνος Πετρέλης αναχώρησε για την Αυστραλία για μια σειρά συναυλιών στο Σίδνει, τη Μελβούρνη, το Darwin και την Αδελαϊδα.

    Κατάντια.......... σταχτη σταχτη και μονο σταχτη τα καναμε ολα !!!

    Μετα θα φταιω εγω αν ετοιμασω "κινημα" επαναστασης κατά της "δικτακτοριας των μετρίων", εεε?


    -----------------
    Dubstep , ή αλλιώς , bass meditation.......... πυροβολούμε με τον ήχο !

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 19-06-2008 09:23 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 19-06-2008 12:11 ]


    thaliey
    19.06.2008, 09:55

    κινημαααα δικτατοριας μετριων???χοχοχ γεια σου ρε μπειμπ με τα ωραια σου.......επισης ελεος με τον πετρελη δεν αντεχετε ο τυπος


    sitzoune81
    19.06.2008, 12:17

    Αλλα λεει η γιαγια μου, αλλα ακουν τα αφτια μου, thaliey..........!

     


    thaliey
    19.06.2008, 12:24

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 19-06-2008 στις 12:17 έγραψε...

    Αλλα λεει η γιαγια μου, αλλα ακουν τα αφτια μου, thaliey..........!

     



    καλε απλα μ αρεσε η εκφραση!!!1


    sitzoune81
    19.06.2008, 12:51

    εννοω , κινημα επαναστασης ΚΑΤΑ της υπαρχουσας δικτακτοριας των μετριων! οκ now? (off topic, τελευταιο, sorry!)