ελληνική μουσική
    806 online   ·  210.833 μέλη

    Ποιός αγαπά περισσότερο;

    Spirous
    05.06.2008, 23:04

    Ποιός πιστεύετε ότι αγαπά πιστεύετε περισσότερο, οι άντρες ή οι γυναίκες; Με δεδομένο ότι η αγάπη είναι αυτό που κάνεις και όχι μόνο αυτό που νοιώθεις ή λες,


    Liza32
    05.06.2008, 23:21

    Οι γυναίκες, διότι είναι οι μόνες που θα κάνουν τη μεγάλη θυσία προκειμένου να είναι ευτυχισμένος ο αγαπημένος τους...


    kithara-woman
    05.06.2008, 23:32

    Θέμα ατόμου είναι,όχι θέμα φύλου.

    Απλά οι γυναίκες είμαστε πιο εκδηλωτικές,απ'τη φύση μας,σε σχέση με τους άντρες.Μιλάμε περισσότερο και δείχνουμε πιο εύκολα τα συναισθήματα μας.Αλλά αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι μια γυναίκα αγαπά περισσότερο.Μπορεί και να σημαίνει κάποιες φορές.Μπορεί και όλες.Οι περισσότεροι άντρες θεωρούν την αγάπη και την εκδήλωση της,σημάδι αδυναμίας.

    Ο άντρας νομίζω παρασύρεται πιο εύκολα.Η γυναίκα είναι πιο σταθερή και λογική.Κι αυτό γιατί η φύση την προορίζει για μητέρα-άσχετα αν γίνει ή όχι-έχει τη δύναμη για να ανταπεξέλθει στις δυσκολίες.Από ένστικτο.

     


    punkster
    05.06.2008, 23:40

    Ειναι οντως θεμα ατομου.....

    Αλλα γενικα εχω την αισθηση οτι οι γυναικες αγαπανε απλως πιο συχνα, οχι απαραιτητα πιο δυνατα.....{#emotions_dlg.whistling}


    jethroomi
    05.06.2008, 23:56

    Νομιζω οτι η αγαπη ειναι ενα ουσιαστικο με βαθυ νοημα, δεν υπαρχει περισσοτερο ή λιγοτερο, παρα μονο αγαπας ή οχι.

    Αυτο πιστευω.


    VoodooChild
    06.06.2008, 10:57

    Αγαπάει περισσότερο εκείνος που έχει πάρει πολλή αγάπη στη ζωή του.


    Chitarrista
    06.06.2008, 11:10

    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 05-06-2008 στις 23:40 έγραψε...

    Ειναι οντως θεμα ατομου.....

    Αλλα γενικα εχω την αισθηση οτι οι γυναικες αγαπανε απλως πιο συχνα, οχι απαραιτητα πιο δυνατα.....{#emotions_dlg.whistling}



     

    Μία μεγάλη αλήθεια απο μία μεγάλη Punkster!!! {#emotions_dlg.biggrin}


    Stroumfita456
    06.06.2008, 14:40

    Δεν μπορω να συγκρινω και να δω ποιος αγαπάει περισσοτερο...νομίζω πως και τα δυο φυλα αγαπάνε το ιδιο...εξαρτάται βεβαια και το ατομο και τον χαρακτήρα του!


    Vanna
    06.06.2008, 14:45

    Αναλόγως...απλά οι γυναίκες έχουν πιο έντονη την ανάγκη της επιβεβαίωσης της αγάπης. Γι'αυτό ίσως είναι πιο εκδηλωτικές σε σχέση με τους άντρες.


    PashalinaMakia
    06.06.2008, 18:53

    Είναι θέμα ανθρώπου....

    Πάντως ο Ρίτσος είχε πει πως το μοναδικό έμβιο πλάσμα που μπορεί να δώσει πληθώρα συναισθημάτων είναι η γυναίκα...

    Αυτά είπε....

    Τώρα.....

    Εγώ τι να πω?


    punkster
    06.06.2008, 19:33

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 06-06-2008 στις 18:53 έγραψε...

    Είναι θέμα ανθρώπου....

    Πάντως ο Ρίτσος είχε πει πως το μοναδικό έμβιο πλάσμα που μπορεί να δώσει πληθώρα συναισθημάτων είναι η γυναίκα...

    Αυτά είπε....

    Τώρα.....

    Εγώ τι να πω?



    Ο Ριτσος ομως δεν ειναι παντογνωστης......Ειναι?? {#emotions_dlg.confused1}

    {#emotions_dlg.rolleyes}{#emotions_dlg.tt2}


    PashalinaMakia
    06.06.2008, 20:22

    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 06-06-2008 στις 19:33 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 06-06-2008 στις 18:53 έγραψε...

    Είναι θέμα ανθρώπου....

    Πάντως ο Ρίτσος είχε πει πως το μοναδικό έμβιο πλάσμα που μπορεί να δώσει πληθώρα συναισθημάτων είναι η γυναίκα...

    Αυτά είπε....

    Τώρα.....

    Εγώ τι να πω?



    Ο Ριτσος ομως δεν ειναι παντογνωστης......Ειναι?? {#emotions_dlg.confused1}

    {#emotions_dlg.rolleyes}{#emotions_dlg.tt2}



    βρε κακιασμένο πλάσμα δεν είναι αλλά για να το λέει ένας άντρας όπως ο ρίτσος....Αυτό?Το δέχεσαι?

    (καλοπροαίρετα τα έγραψα όλα.μην παρεξηγηθείς {#emotions_dlg.biggrin})


    panosbousalis
    06.06.2008, 21:41

    Όποιος ανακαλύψει το 'αγαπόμετρο' θα κερδίσει σίγουρα πολλά νομπελ!!Smile


    punkster
    06.06.2008, 22:27

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 06-06-2008 στις 20:22 έγραψε...

    βρε κακιασμένο πλάσμα δεν είναι αλλά για να το λέει ένας άντρας όπως ο ρίτσος....Αυτό?Το δέχεσαι?

    (καλοπροαίρετα τα έγραψα όλα.μην παρεξηγηθείς {#emotions_dlg.biggrin})



    Μπααααααα.......{#emotions_dlg.tt2}
    ...δεν δεχομαι τιποτα απλως επειδη το εχει πει καποιος σπουδαιος....
    Και αυτο γιατι εχω συνειδητοποιησει πως και οι πιο αναγνωρισμενοι και μεγαλοι ανθρωποι πετανε καμια φορα μπουρδες! (δεν μιλαω για την συγκεκριμενη περιπτωση.....γενικα το λεω....!!!)
    Στην συγκεκριμενη περιπτωση απλως θεωρω οτι αυτο που ειπε ο Ριτσος ειναι λιγο ανοητο και δεν στεκει....{#emotions_dlg.rolleyes}

    (εχω μεγαλη ιδεα για τον εαυτο μου, εεε?? {#emotions_dlg.whistling}{#emotions_dlg.wacko})


    ph
    08.06.2008, 00:26

     

    Πιο πολύ αγαπά αυτός που περιμένει.


    marakiasteraki
    08.06.2008, 16:24

    Αναλόγως....


    kamelia8
    10.06.2008, 11:01

    Και οι δύο.

    Δεν έχει σχέση το φύλο, αλλά ο κάθε άνθρωπος.


    margot
    10.06.2008, 23:04

    Πρόσφατα ένας φίλος μού είπε ότι οι γυναίκες είμαστε πιο ψυχρές, ορθολογίστριες και διστάζουμε να "πυροβολήσουμε" τα αισθήματα του άλλου. Ακριβώς όμως το ίδιο πιστεύουν και αρκετές γυναίκες για τους άντρες.

    Παιδιά, μη γελιόμαστε. Κάθε άνθρωπος μπορεί να αγαπήσει δυνατά και να το εκδηλώσει, αρκεί να βρει τις κατάλληλες συνθήκες. Το φύλο είναι άσχετο. Τα πάντα είναι θέμα κοινωνικών κλισέ. πρότερου βίου και εμπειριών. Πχ. όταν το αγοράκι μαθαίνει πως οι άντρες δεν κλαίνε και δεν δείχνουν τα συναισθήματά τους πώς να μπορέσει αργότερα να εκδηλώσει την αγάπη; Η΄όταν κάποιος προδοθεί από μία αγάπη πώς μπορεί έπειτα να εμπιστευτεί ξανά;