ελληνική μουσική
    359 online   ·  210.815 μέλη
    joanna21
    09.06.2008, 13:35

    Γράψτε αυτό που σας έχει πονέσει...σας έχει πληγώσει

    Ερωτας , Φιλία, Γονείς......ή η ζωή γενικότερα

    τους κρατάτε κακία;

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pastella στις 22-06-2008 18:53 ]


    PashalinaMakia
    09.06.2008, 13:52

    ....ο κάλος που έχω στον εγκέφαλο.....

    Μιλάμε με βασανίζει πια....

     

    Πέρα απο την πλάκα δεν με πονάει κάτι...Προσπαθώ να μην πονάω τους άλλους και μέχρι στιγμής δεν έχω πονέσει.

     

    Δεν κρατάω κακία σε κανέναν για να έχω ήσυχη συνείδηση.


    VoodooChild
    09.06.2008, 14:38

    Δεν ξέρω αν είναι ελάττωμα ή προσόν, αλλά ο θυμός μου κρατάει περίπου καμιά ωρίτσα!

    Πάντως θα ήθελα να κρατάει λίγο περισσότερο {#emotions_dlg.tt2}


    gioreta
    09.06.2008, 16:54

    Παράθεση:

    Το μέλος VoodooChild στις 09-06-2008 στις 14:38 έγραψε...

    Δεν ξέρω αν είναι ελάττωμα ή προσόν, αλλά ο θυμός μου κρατάει περίπου καμιά ωρίτσα!

    Πάντως θα ήθελα να κρατάει λίγο περισσότερο {#emotions_dlg.tt2}



    A...καλα....εγω αν θυμωσω....δεν θυμωνω απλα....αλλα νευριαζω κιολας...και αυτα τα 2 οταν συνδιαζονται...γινεται χαμος....Βεβαια δεν κραταω κακια...δεν εχει καμια σχεση...ειναι ολα απο πεισμα...στο κατω κατω της γραφης...ατομα οπως αυτα(οικογενεια-φιλοι)σιγουρα δεν το κανουν σκοπιμα...εκτος και αν δεν ειναι αληθινοι(φιλοι...πχ)ε και οι γονεις...γονεις ειναι και οτι και αν κανουν το κανουν για το καλο μας(οταν βρισκονται απο την αρχη μαζι μας,γιατι υπαρχουν και καποιοες "εξαιρεσεις"...)


    -----------------
    Wicked partnership in this crime... Ripping off the best, condescending smile

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gioreta στις 09-06-2008 16:55 ]


    LifelessDead
    09.06.2008, 20:54

    Καποιες κοπελες που ειχα περασει για φιλες στο γυμνασιο με ξεκοψαν την ημερα των γενεθλιων μου. Διχως εξηγησεις. Σταματησαν να μου μιλανε. Στο σχολειο δεν ειχα κανενα να μιλαω και δεν ηξερα τι ειχα κανει. Τελικα μια απ' ολες τους ειχε βαλει λογια στις υπολοιπες (με τον καιρο συνειδητοποιησα οτι με ζηλευε... και οτι γενικα ειναι κομπλεξικο και κακο ατομο). Δυο μου ζητησαν συγγνωμη (συνολο 4 κοπελες). Την 1η την περασα στο ντουκου γιατι δεν μ' ενδιαφερει, την 2η την συγχωρεσα γιατι ειδικα αυτη δεν εφταιγε σε τιποτα και την κοβω να πληγωνεται συντομα και δεν θελω. Η κοπελα που τα εκανε ολα με την νεα σχολικη χρονια συμπεριφεροταν να σαν μην συμβαινει τιποτα (πληγωσε και 2 φιλους μου) και προσπαθησε να βαλει λογια και σε αλλο κοσμο, αλλα μια μερα που μου ειπε κατι γλυκες της ειπα στα ισα οτι μετα απ' οσα εκανε δεν θελω να εχω επαφες μαζι της (ειχαν προηγηθει κι αλλα πριν το σκηνικο που σας ειπα) και πλεον δεν μιλαμε (θιχτηκε κι ολας). Δεν με πειραζει, της κραταω κατι σαν κακια βεβαια γιατι για ενα τριμηνο μονο σε ψυχολογους δεν με πηγαν. Να 'ναι καλα οι ανθρωποι που σταθηκαν διπλα μου ενω δεν τους το ζητησα. Ανακαλυψα τουλαχιστον ποιοι με αγαπανε και ειναι κατι :)


    PashalinaMakia
    09.06.2008, 21:14

    Παράθεση:

    Το μέλος LifelessDead στις 09-06-2008 στις 20:54 έγραψε...

    Καποιες κοπελες που ειχα περασει για φιλες στο γυμνασιο με ξεκοψαν την ημερα των γενεθλιων μου. Διχως εξηγησεις. Σταματησαν να μου μιλανε. Στο σχολειο δεν ειχα κανενα να μιλαω και δεν ηξερα τι ειχα κανει. Τελικα μια απ' ολες τους ειχε βαλει λογια στις υπολοιπες (με τον καιρο συνειδητοποιησα οτι με ζηλευε... και οτι γενικα ειναι κομπλεξικο και κακο ατομο). Δυο μου ζητησαν συγγνωμη (συνολο 4 κοπελες). Την 1η την περασα στο ντουκου γιατι δεν μ' ενδιαφερει, την 2η την συγχωρεσα γιατι ειδικα αυτη δεν εφταιγε σε τιποτα και την κοβω να πληγωνεται συντομα και δεν θελω. Η κοπελα που τα εκανε ολα με την νεα σχολικη χρονια συμπεριφεροταν να σαν μην συμβαινει τιποτα (πληγωσε και 2 φιλους μου) και προσπαθησε να βαλει λογια και σε αλλο κοσμο, αλλα μια μερα που μου ειπε κατι γλυκες της ειπα στα ισα οτι μετα απ' οσα εκανε δεν θελω να εχω επαφες μαζι της (ειχαν προηγηθει κι αλλα πριν το σκηνικο που σας ειπα) και πλεον δεν μιλαμε (θιχτηκε κι ολας). Δεν με πειραζει, της κραταω κατι σαν κακια βεβαια γιατι για ενα τριμηνο μονο σε ψυχολογους δεν με πηγαν. Να 'ναι καλα οι ανθρωποι που σταθηκαν διπλα μου ενω δεν τους το ζητησα. Ανακαλυψα τουλαχιστον ποιοι με αγαπανε και ειναι κατι :)



    Έπαθες τέτοια κωλούμπρα με γκόμενα?????????????????


    Stroumfita456
    09.06.2008, 21:23

    κρατάω κακια στην "πρωην κολλητη" μου....με την οποία λέγαμε όλο τον καιρό για την 5ημερη και μόλις εφτασε δν μιλάγαμε κθλ...κάθησε στο δωμάτιο με μια άλλη κοπέλα(με την οποια εγω ειχα τσακωθει)και εγω καθησα με μια ασχετη...!επισης όπου και να πηγαιναμε(κλαμπακι,για φαι,βολτες)αυτη πηγαινε με την κοπελα που σας λέω και εγω ήμουν με την υπολοιπη παρεα...Οταν γυρισαμε αυτη μας μιλούσε κανονικα λες και δεν υπήρχε κανενα προβλημα..την επιασα της τα πα και μου το παιξε θιγμενη και μου ειπε και  οτι ημασταν και μαζι στην 5ημερη....απο τοτε της κρατάω κακία...!


    PashalinaMakia
    09.06.2008, 21:27

    Παράθεση:

    Το μέλος Stroumfita456 στις 09-06-2008 στις 21:23 έγραψε...

    κρατάω κακια στην "πρωην κολλητη" μου....με την οποία λέγαμε όλο τον καιρό για την 5ημερη και μόλις εφτασε δν μιλάγαμε κθλ...κάθησε στο δωμάτιο με μια άλλη κοπέλα(με την οποια εγω ειχα τσακωθει)και εγω καθησα με μια ασχετη...!επισης όπου και να πηγαιναμε(κλαμπακι,για φαι,βολτες)αυτη πηγαινε με την κοπελα που σας λέω και εγω ήμουν με την υπολοιπη παρεα...Οταν γυρισαμε αυτη μας μιλούσε κανονικα λες και δεν υπήρχε κανενα προβλημα..την επιασα της τα πα και μου το παιξε θιγμενη και μου ειπε και οτι ημασταν και μαζι στην 5ημερη....απο τοτε της κρατάω κακία...!



    Γιατί δεν την έγραψες κι εσύ έτσι απλά στο ξεκάρφωτο μετά??


    Stroumfita456
    09.06.2008, 21:30

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 09-06-2008 στις 21:27 έγραψε...


    Γιατί δεν την έγραψες κι εσύ έτσι απλά στο ξεκάρφωτο μετά??



    την εγραψα...και μετα ηρθε και μου ζητησε και τα ρεστα...γι αυτο της τα πα!

    επισης ξεχασα να πω:οτι δν με πονάει απλά της κρατάω κακια γτ ειμαι ανθρωπος που δν ξεχνω ουτε συγχωρω!


    Liza32
    09.06.2008, 22:46

    Κάποτε, αγαπούσα πάρα πολύ κάποιους ανθρώπους, οι οποίοι προέρχονταν απο το σχολικό, επαγγελματικό και φιλικό μου περιβάλλον. Τους άνοιξα την καρδιά μου, επειδή τους ένιωθα δικούς μου ανθρώπους, και όχι επειδή αποσκοπούσα κάπου... Η ειρωνία είναι, ότι επειδή είχαν εκέίνοι πρόβλημα μεταξύ τους, με έβαλαν εμένα στη μέση, μέσω ενός κάποιου άλλου προσώπου, για να μάθουν αν όντως κάποια πράγματα που τους είχα εκμυστηρευτεί ήταν αλήθεια... Να σας πω κάτι; ήταν αλήθεια, και η ειρωνία είναι ότι κανείς δεν με πίστεψε, ακόμα και όταν τα πράγματα χειροτέρεψαν. Όταν η κατάσταση περιπλέχτηκε, επειδή αυτοί για τους οποίους είπα κάποια πράγματα μου έκαναν αντύποινα, μόνο και μόνο για να βγάλουν εμένα ψεύτρα και να βγούν αυτοί λάδι, την πλήρωσα εγω για όλους. Επειδή όμως, ξέρω ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ και επειδή κάθε άλλο παρά χαζή είμαι, περιμένω μέχρι να βγουν επιτέλους όλα στο φως, απο την αρχή μέχρι το τέλος... Τα συγκεκριμένα άτομα δεν τα έχω συγχωρέσει, και ούτε θα το κάνω, αν πρώτα δεν μου ζητήσουν συγνώμη για όλα! Όχι με λόγια, αλλά με πράξεις! Επίσης, καλό θα ήταν να τα λέγαμε πρόσωπο με πρόσωπο, και όχι μέσω μεσάζοντες! Βαρέθηκα πια να κρύβονται πίσω απο το δάχτυλο τους. Καιρός να τα πούμε και απο κοντά, εφόσον ξέρω ότι παρακολουθούν και απο δω μέσα! Άντε, καιρός είναι να πέσουν οι μάσκες, και να μιλήσουμε για όλους και για όλα. Τι λέτε κύριε Α.Π κυρία Χ.Μ και όλοι οι υπόλοιποι της δυτικής αττικής;


    joanna21
    10.06.2008, 09:08

    Η μοναξιά............................................!


    john1989
    16.06.2008, 00:32

    Για το μονο που κραταω κακια σ'αυτα τα 18,5 χρονια "λειτουργιας" μου ειναι σ'ενα ατομο.

    Το ξερει οτι τουκραταω μια κακια,παρ'οτι μπορει να χαιρετιομαστε(σπανια οταν βλεπομαστε)!!!

    Και,δεν του κραταω κακια κυριολεκτικα,απλως τον εχω διαγραψει απο τη ζωη μ,απ'ολες τις αποψεις!!!!

    Δεν χρειαζεται να αναλυσω τι,πως και γιατι!!!!!

    Το θεμα με εμενα ειναι οτι δυσκολο διαγραφω καποιον απο την ζωη μου αλλα αμα το κανω,το κανω οριστικα και για παντα!! Και οτι και να κανει για να αλλαξει αυτη τη κατασταση δεν προκειται να τον κανω φιλο μου,ουτε καν να βγουμε εξω μαζι!!!

    Το θεμα δεν ειναι σε ποιον κραταμε κακια ομως,εκει που πρεπει να στεκομαστε ειναι πως μας αλλαζουν αυτες οι καταστασεις?????

    Εμενα η συγκεκριμενη κατασταση με αλλαξε αρκετα και εχω γινει,πλεον,δυσκολος στο να κανω φιλους!!!!Βεβαια εχω κανει και αλλους φιλους απο τοτε!!!Αλλα πλεον περνουν απο "κοσκινο"!!!!

    ΥΓ:Απ'οτι νιωθω οποτε βλεπομαστε,εχει καταλαβει το λαθος του αλλα συγνωμη περιμενω ακομη!!!Και δεν  περιμενω να μου πει αλλα το λεω για το γαμωτο!!!!!

    ΥΓ2:Ας ειναι καλα οπου και αν ειναι...............


    panosbousalis
    16.06.2008, 02:02

    Παράθεση:

    Το μέλος joanna21 στις 10-06-2008 στις 09:08 έγραψε...

    Η μοναξιά............................................!



    Συμφωνώ. Όταν παύει να είναι δημιουργική, όταν δεν έχει να σου δώσει κάτι, σε πονάει. Θέλεις να μοιραστείς, να δώσεις και δεν μπορείς.


    Stroumfita456
    16.06.2008, 21:27

    κρατάω κακία σε αυτούς που με κρινουν χωρίς να με ξέρουν...


    john1989
    16.06.2008, 21:42

    Σ'ολα αυτα που εχουν ειπωθει εδω μεσα θα πρεπει να προσθεσουμε............

    OTI ΑΞΙΖΕΙ,ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ

     ΥΓ:Καμια φορα,οχι παντα


    Bgre
    16.06.2008, 22:17

    ο πρωτος ερωτας με πονεσε...
    απο εκει και περα , δυσκολα θα με πληγωνε κατι:D


    Peace18
    16.06.2008, 22:17

    Οι καινούριες μου γόβες!Innocent


    Disasterpiece
    16.06.2008, 22:39

    -Ανεξαρτητως φυλου,αυτο που ποναει περισσοτερο απ'ολα ειναι η αναισθησια στο πονο.{#emotions_dlg.smartass}

    -Αυτο που ποναει περισσοτερο τη γυναικα ειναι το πρωκτικο και θελει καλο λιπαντικο.Τα ψυχολογικα της τα εχει αναλαβει ο Φρουντ(ο οποιος ζει ακομα,απλα λογω φορτου εργασιας σκηνοθετησε το θανατο του{#emotions_dlg.eek}).

    -Αυτο που ποναει περισσοτερο τον αντρα (ψυχολογικα και σωματικα) ειναι που θελει να κουτουπωσει ολες τις γυναικες και καταληγει να κουτουπωνει την ιδια ξανα και ξανα και ξαναααααααααα{#emotions_dlg.scared}{#emotions_dlg.scared}{#emotions_dlg.scared}

     

     

    {#emotions_dlg.tt2}

     

     


    -----------------
    http://el-karl.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Disasterpiece στις 16-06-2008 22:41 ]


    PashalinaMakia
    16.06.2008, 22:53

    Παράθεση:

    Το μέλος Disasterpiece στις 16-06-2008 στις 22:39 έγραψε...

    -Ανεξαρτητως φυλου,αυτο που ποναει περισσοτερο απ'ολα ειναι η αναισθησια στο πονο.{#emotions_dlg.smartass}

    -Αυτο που ποναει περισσοτερο τη γυναικα ειναι το πρωκτικο και θελει καλο λιπαντικο.Τα ψυχολογικα της τα εχει αναλαβει ο Φρουντ(ο οποιος ζει ακομα,απλα λογω φορτου εργασιας σκηνοθετησε το θανατο του{#emotions_dlg.eek}).

    -Αυτο που ποναει περισσοτερο τον αντρα (ψυχολογικα και σωματικα) ειναι που θελει να κουτουπωσει ολες τις γυναικες και καταληγει να κουτουπωνει την ιδια ξανα και ξανα και ξαναααααααααα{#emotions_dlg.scared}{#emotions_dlg.scared}{#emotions_dlg.scared}

     

     

    {#emotions_dlg.tt2}

     

     


    -----------------
    http://el-karl.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Disasterpiece στις 16-06-2008 22:41 ]



    χαχα ήσουν πολύ αστείος...τι να σου πω...


    jethroomi
    17.06.2008, 00:52

    Το κακο ειναι ο,τι με πονεσε μετατραπηκε σε οργη. Τωρα αυτη την οργη πολεμαω.

    και τα σταρακια που με "$&^())&%#".
    -----------------
    Τα κουρελια τραγουδανε ακομα

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jethroomi στις 17-06-2008 00:55 ]