ελληνική μουσική
    693 online   ·  210.832 μέλη

    Πως μας «Βλέπει ο Θεός»

    okanenas
    12.08.2008, 11:55

    Παράθεση:

    Το μέλος JaNick στις 12-08-2008 στις 10:54 έγραψε...

    Σορρυ δεν θα συνεχίσω αλλο εδώ... Καθήστε να μιλάτε για το πόσο καλός είναι ο Θεός σας... Εγώ περιτεύω εδω μέσα... Καλημέρα...

    Να περάσει ο επόμενος {#emotions_dlg.biggrin}

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : okanenas στις 12-08-2008 12:03 ]


    noizreduction
    12.08.2008, 13:04

    Παράθεση:

    Το μέλος JaNick στις 12-08-2008 στις 10:54 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 11-08-2008 στις 21:58 έγραψε...

    ΥΓ: Μιλησες συγκεκριμενα για ανθρωπους που εξομολογουνται και εκκλησιαζονται. Παλι με μια ευκολια συμπεριελαβες ενα πληθος κοσμου με εναν ασεμνο χαρακτηρισμο. Προσπαθησα να το "σωσω", αλλα απ'ο,τι βλεπω το λες πιο σοβαρα. Ισως μια συγνωμη να ηταν καλη.

    ΥΓ2: Υπαρχουν κι αλλες κακες συνηθειες, ομως δεν τις πατρωναρα πανω σου. Οποτε να λες κι ευχαριστω. Smile



    Σώπα ρε μεγάλε που θα σου ζητήσω και συγνώμη και θα σου πώ και ευχαριστώ... Ποιος νομίζεις οτι είσαι??? Δε φτάνει που συνεχώς διαστρεβλώνεις τα λόγια μου οπώς κάνεις σε κάθε αλλο πόστ που γράφεις, μας το παίζεις και θύμα... Τελικά είσαι και σύ απο αυτούς που ψοφάνε για καυγάδες... Σορρυ δεν θα συνεχίσω αλλο εδώ... Καθήστε να μιλάτε για το πόσο καλός είναι ο Θεός σας... Εγώ περιτεύω εδω μέσα... Καλημέρα...



     

    Απο τη στιγμη που δεν δινεις επιχειρηματα, απεχεις απο τη μελετη τετοιων "βαθυτατων" θεματων και αισθανεσαι πως δεν μπορεις να τα βγαλεις περα, νομιζω πως η αντιδραση σου ειναι απολυτα λογικη.

    Οχι, δεν ψαχνομαι για καυγαδες. Εχω περασει την ηλικια των 18 και τη φρασεολογια "ρε μεγαλε" για να μπορω να καταλαβαινω τι διαφορα εχει το επιχειρημα απο την αγνοια και το "τσαμπα" τσαμπουκα.

    Εφοσον δεν μπορεις να συμμετεχεις σε τετοιες συζητησεις, μην το κανεις. Δεν μπορει να σε αποτρεψει κανεις απο το να γινεσαι ρεζιλι, ομως καλο ειναι να μη το κανεις γενικα. Το εκανα κι εγω καποτε, αλλα μετα απο τα πρωτα δυο "χαστουκια" εμαθα που να συμμετεχω και πως να συμμετεχω.

    Τα λογια σου ειναι σε quote. Δεν παραποιησα κανενα λογο, απλως στηριχτηκα πανω τους.

    Εσυ ησουν αυτος που για 2 posts ελεγε για νεολαια και αριθμους. Εσυ ησουν αυτος που παραδεχτηκε δημοσια πως δεν σε ενδιαφερει να μελετας τετοια θεματα. Και στο κατω κατω, σου μιλησα ευγενικα τονιζοντας τα σημεια που επρεπε να κοιταξεις, ομως η ουτοπια που επλασες στο μυαλο σου σε οδηγησε στο συμπερασμα πως σε προσβαλλουμε εμεις..οι πιστοι!

    Ελπιζω αυτη τη συμπεριφορα να μην την εχεις και στις δημοσιες συζητησεις σου ( που μαλλον δεν την εχεις ), γιατι δεν θα σε οδηγησει πουθενα.

    Ευχομαι ο,τι καλυτερο

     

    ΥΓ: Λυπαμαι παρα πολυ που καποτε ειπες με ευκολια το "40%" αλλα ποτε δεν το στηριξες με στοιχεια. Αλλος ενας λογος που καλο ειναι να αποχωρησεις απο τη συζητηση, διοτι αυτο το θεμα παραμενει ανοιχτο. Innocent


    JaNick
    12.08.2008, 14:12

    Ναι μπράβο το βρήκες, είσαι κορυφαίος... Χάρηκες τώρα?

    Υ.Γ: Το ενδεχόμενο να θεωρούσα το θέμα πολύ ευτελές και να μην ήθελα να κάτσω να σκεφτώ επιχειρήματα το σκέφτικες???


    noizreduction
    12.08.2008, 14:15

    Εαν το θεωρουσες ευτελες, δεν θα μιλαγες με νουμερα. Ομως το εκανες ( χωρις τελικα καποια αποδειξη ), ουτε θα εκανες τον κοπο να απαντας στα post κανενος. Και στο κατω κατω, δεν θα εμπαινες καν στο θεμα να απαντησεις.

    Εκτος εαν θεωρεις πως εκανες την "τιμη" σε τοσα μελη που συμμετειχαν.

    Ομως εισαι αρκετα εγωιστης για να αφησεις το θεμα να πεσει κατω..Αλλα αν δεν το κατεχεις, δεν μπορεις να το "κερδισεις" κιολας. Εξαλλου μονος σου εκτεθηκες. Δεν ειναι αναγκη να σε βοηθησω κι εγω σε αυτο {#emotions_dlg.rolleyes}

     

    Μη το συνεχιζεις..Εαν θελεις κατι, το pm μου ξερεις που ειναι.

     

    ΥΓ: Α, μην με κατηγορεις για κορυφαιο..Δεν θελω πατρονους πανω απο το κεφαλι μου ( οι φιλοι Κυπριοι καταλαβαινουν τι εννοω {#emotions_dlg.biggrin} )

     

     


    -----------------
    Noiz Reduction Team DreamCatcher

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 12-08-2008 14:20 ]


    mnk
    12.08.2008, 19:36

    Παράθεση:

    Το μέλος JaNick στις 11-08-2008 στις 10:52 έγραψε...

    Υ.Γ: Οι μεγαλύτεροι κωλάνθρωποι και κομπλεξικοί είναι οι εκκλησιαζόμενοι και εξομολογούμενοι...

    Επειδή και εκκλησιάζομαι και εξομολογούμαι, δεν μπορώ παρά να ευχαριστήσω από καρδιάς για το κομπλιμέντο.     {#emotions_dlg.rockon}


    JaNick
    12.08.2008, 20:13

    Ευχαριστώ όλους που μου δείξατε τα λάθη μου... Τώρα πλέον θα είμαι καλό παιδί και θα πηγαίνω στην εκκλησία... Θέλω να βοηθάω και λίγο παραπάνω, αλλα θέλω να μου πείτε πότε μοιράζουν μερίσματα απο το παγκάρι... Τα καλά και συμφέροντα πάνω απ όλα... Δεν εξηγήται αλλιώς...

    Μμμ... Ξέρετε μ αρέσει η έκθεση... Γουστάρω να εκτίθεμαι... Γιατι θίγεται και το κύρος μου έτσι... Οταν γράφω έτσι στο internet υπάρχει και ο κίνδυνος να μην είμαι αξιόπιστος αργότερα στη ζωή μου, να μη βρήσκω δουλεία, να... με αφορήσει η εκκλησία...

    Και ρε φίλε noiz κακώς έστειλα το τελευταίο ΠΜ...Η βιασύνη φταίει... No don't chill out... Το φχαριστίεμαι περισσότερο όταν είστε στριτζωμένοι...

    Όσο για τα νούμερα είχα βάλει και ένα emot δίπλα για να μαρτύρα το ανάλαφρο της υπόθεσης... Το τόπικ καθαρά ανάλαφρο χαρακτήρα έχει...


    noizreduction
    12.08.2008, 20:18

    Καθε φορα που γραφεις, κανεις απλως τα πραγματα χειροτερα Janick.

     

    Καλη σου συνεχεια. Εχω καλυφθει πληρως απο τις προηγουμενες τοποθετησεις μου και απο τη συμπεριφορα σου.


    fotis70
    12.08.2008, 20:27

    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 12-08-2008 στις 19:36 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος JaNick στις 11-08-2008 στις 10:52 έγραψε...

    Υ.Γ: Οι μεγαλύτεροι κωλάνθρωποι και κομπλεξικοί είναι οι εκκλησιαζόμενοι και εξομολογούμενοι...

    Επειδή και εκκλησιάζομαι και εξομολογούμαι, δεν μπορώ παρά να ευχαριστήσω από καρδιάς για το κομπλιμέντο.     {#emotions_dlg.rockon}



    Φίλε JaNick να είσαι πάντα καλά!

    Αυτή την κουβέντα που είπες πάντα να την θυμάσαι!

    Για εμένα που εκκλησιάζομαι και εξομολογούμε είναι τίτλος τιμής!

    Να είσαι καλά, και στην ζωή σου τα πράγματα να έρχονται όπως τα θέλεις!  

     


    JaNick
    13.08.2008, 11:26

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 12-08-2008 στις 20:18 έγραψε...

    Καθε φορα που γραφεις, κανεις απλως τα πραγματα χειροτερα Janick


    Και ποιός σου είπε οτι θέλω να τα κάνω καλύτερα??? {#emotions_dlg.confused1}


    okanenas
    13.08.2008, 12:27

    Ο βρεγμένος την βροχή δεν την φοβάται  {#emotions_dlg.biggrin}


    JaNick
    13.08.2008, 12:36

    Σωστό


    margo
    13.08.2008, 16:33

    Παράθεση:

    Το μέλος JaNick στις 12-08-2008 στις 20:13 έγραψε...

     

    Το φχαριστίεμαι περισσότερο όταν είστε στριτζωμένοι...

     

    το πιο στριτζέ που διάβασα εδω ήταν δική σου φράση:

    "Οι μεγαλύτεροι κωλάνθρωποι και κομπλεξικοί είναι οι εκκλησιαζόμενοι και εξομολογούμενοι..."

    Όμως αυτά που λέει ο καθένας,πάντα χαρακτηρίζουν τον ίδιο και ποτέ τους άλλουςSmile

    Άντε και έλεγα πως ήσουν ευγενικό παιδί{#emotions_dlg.wacko}


    JaNick
    13.08.2008, 16:49

    Δεν είναι στριτζέ... Είναι προσωπικό βίωμα...

    Το κατα πόσο είμαι ευγενικός δεν θα το κρίνει ένα φόρουμ αγαπητή μου...


    fireroc
    13.08.2008, 17:11

    πρωτα απο ολα ....... ο καθενας εχει δικαιομα να πιστευει σε οτι θελει και αμα θελει! εγω πιστευω προσοπικα στον θεο! οχι στον θεο που μας προβαλουν στα σχολεια και οι παπαδες στην εκκλησια! οχι σε ενα θ σε εναν θεο που προσπαθει να μας κανει ρομποτακια ! οχι στον θεο που μας θελει θρησκοληπτους ! αλλα που μας θελει ελευθερους και ευτυχισμενους ολους μας! οτι και αν σημαινει αυτο!οχι σε ενα θεο που  θελει να μην ερευνουμε( πιστευε και μη ερευνα) και να πιστευουμε μεσω οδηγειων και μεσω νηστειας οχι τον θεο που εκφραζει ο βαρθολομαιος !  σε εναν θεο που δεν τον νοιαζει αν  νηστεουμε αν ακουμε μεταλ αν ....αν.........!  τωρα για το πος μας βλεπει...... οπως ειμαστε! 
    -----------------
    Tomorrow will take it away The fear of today It will be gone Due to our magic songs

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fireroc στις 13-08-2008 17:13 ]


    jorge
    13.08.2008, 18:36

    Παράθεση:

    Το μέλος JaNick στις 11-08-2008 στις 10:52 έγραψε...

    Υ.Γ: Οι μεγαλύτεροι κωλάνθρωποι και κομπλεξικοί είναι οι εκκλησιαζόμενοι και εξομολογούμενοι...

    Λυπάμαι πολύ που κάποιοι άνθρωποι με χαρίσματα έχουν αυτή την κατάληξη. Κρίμα πραγματικά.

    Το θέμα κλειδώνεται μια και θεωρώ οτι δεν μπορούμε να το επαναφέρουμε στην αρχική του βάση.