ελληνική μουσική
    573 online   ·  210.848 μέλη

    Ψάχνω ερμηνευτή και τίτλο ενός τραγουδιού

    musicathy
    10.06.2008, 10:55

    Λοιπόν ψάχνω τον ερμηνευτή και τον τίτλο ενός τραγουδιού με τους εξής στίχους...

     

    Τι δυσκολία να σε φτάσω

    Τι δυσκολία να σου το πω

    Όσο εσύ κι αν κλείνεις τα αυτιά σου

    Ό,τι έχω να πω θα σου το πω

     

    Όποιος το ξέρει ας με βοηθήσει λίγο κι εμένα!


    salonicagirl
    10.06.2008, 15:52

    ψάχνω το "με πονάνε τα χρόνια" του Δ.Μπάση. my mail: kristi_m89@yahoo.gr>

    thanx u!! {#emotions_dlg.rolleyes}


    panosbousalis
    10.06.2008, 15:57

    Σταύρος Λογαρίδης αν δε κάνω λάθος είναι ο καλλιτέχνης


    panosbousalis
    10.06.2008, 15:59

    Παράθεση:

    Το μέλος musicathy στις 10-06-2008 στις 10:55 έγραψε...

    Λοιπόν ψάχνω τον ερμηνευτή και τον τίτλο ενός τραγουδιού με τους εξής στίχους...

     

    Τι δυσκολία να σε φτάσω

    Τι δυσκολία να σου το πω

    Όσο εσύ κι αν κλείνεις τα αυτιά σου

    Ό,τι έχω να πω θα σου το πω

     

    Όποιος το ξέρει ας με βοηθήσει λίγο κι εμένα!



    Σταύρος Λογαρίδης αν δεν κάνω λάθος είναι ο καλλιτέχνης


    musicathy
    10.06.2008, 19:42

    Αν ξέρει κάποιος και τον τίτλο plzzz help!Στη δισκογραφία του δεν υπάρχει κάποιο τραγούδι με σχετικό τίτλο δυστυχώς...Μάλλον ο τίτλος δεν έχει σχέση με αυτούς τους στίχους...


    sngv5429
    11.06.2008, 07:10

    Ψάχνω τον ερμηνευτη και τον τιτλο ενος ιταλικού τραγουδιου. Το τραγουδι ειναι απο τα γνωστα γιατι το βαζουν στο ραδιοφωνο εδω και αρκετα χρονια. Το τραγουδαει αντρας. Δεν εχω ιδεα τι λεει.

    Το μονο που εχω συγκρατησει ειναι οτι σε καποια φαση λεει "Μονα Λιζα". Εχει πολυ ωραια μουσικη-ρεφρεν, εχει και ηχο απο βιολι μεσα.

    Πιστευω θα το ξερουν σιγουρα καποιοι-ες, απλα ελπιζω να καταλαβαινουν ποιο τραγουδι εννοώ.

     

    Ευχαριστώ


    despinakontogianni
    11.06.2008, 09:15

    Παράθεση:

    Το μέλος sngv5429 στις 11-06-2008 στις 07:10 έγραψε...

    Ψάχνω τον ερμηνευτη και τον τιτλο ενος ιταλικού τραγουδιου. Το τραγουδι ειναι απο τα γνωστα γιατι το βαζουν στο ραδιοφωνο εδω και αρκετα χρονια. Το τραγουδαει αντρας. Δεν εχω ιδεα τι λεει.

    Το μονο που εχω συγκρατησει ειναι οτι σε καποια φαση λεει "Μονα Λιζα". Εχει πολυ ωραια μουσικη-ρεφρεν, εχει και ηχο απο βιολι μεσα.

    Πιστευω θα το ξερουν σιγουρα καποιοι-ες, απλα ελπιζω να καταλαβαινουν ποιο τραγουδι εννοώ.

     

    Ευχαριστώ



     

    Eίναι αυτό που στην ελληνική διασκευή είναι το "Μην ορκίζεσαι" της Αρβανιτάκη?{#emotions_dlg.confused1}


    sngv5429
    11.06.2008, 15:40

    Ναι αυτο είναι!

    Σ'ευχαριστω, ο τιτλος τελικα ειναι Come Monnalisa


    musicathy
    13.06.2008, 09:52

    To δικό μου βρε παιδιά δεν το'χει κανείς?


    hariklaki
    13.06.2008, 13:21

    pleaseeee mhpws kserei kaneis pws legetai kai poia einai h ermhneutria tou tragoudiou:

    auth h nyxta menei aiwnes pagwmenh pou dyo psyxes den vrhkan katafygio...

    ki hrthan ston kosmo senoi kai katadikasmenoi na zhsoun enan erwta epigio!!!

    pleaseeee help me!!!den mporw na to vrw pouthena!!!

     


    ma-gi
    13.06.2008, 14:27

    Παράθεση:

    Το μέλος hariklaki στις 13-06-2008 στις 13:21 έγραψε...

    pleaseeee mhpws kserei kaneis pws legetai kai poia einai h ermhneutria tou tragoudiou:

    auth h nyxta menei aiwnes pagwmenh pou dyo psyxes den vrhkan katafygio...

    ki hrthan ston kosmo senoi kai katadikasmenoi na zhsoun enan erwta epigio!!!

    pleaseeee help me!!!den mporw na to vrw pouthena!!!

     

    Στίχοι: Σταμάτης Κραουνάκης
    Μουσική: Σταμάτης Κραουνάκης
    Πρώτη εκτέλεση: Δήμητρα Παπίου
    Άλλες ερμηνείες: Μελίνα Κανά

    Πέλαγο να ζήσω δε θα βρω
    σε ψυχή ψαριού κορμί γατίσιο
    κάθε βράδυ βγαίνω να πνιγώ
    πότε άστρα πότε άκρη της αβύσσου
    κάτι κυνηγώ σαν τον ναυαγό
    τα χρόνια μου σεντόνια μου τσιγάρα να τα σβήσω

    Αυτή η νύχτα μένει
    αιώνες παγωμένη
    που 2 ψυχές δεν βρήκαν καταφύγιο
    κι ήρθαν στον κόσμο ξένοι και καταδικασμένοι
    να ζήσουν έναν έρωτα επίγειο

    Χάθηκα και γω κάποια βραδιά
    πέλαγο η φωνή του Καζαντζίδη
    πέφταν τ'άστρα μες στην λασπουργιά
    μαύρος μάγκας ο καιρός και μαύρο φίδι
    μου'γνεφε η καρδιά πάρε μυρωδιά
    το λάδι εδώ πως καίγεται και ζήσε το ταξίδι

    Αυτή η νύχτα μένει
    αιώνες παγωμένη
    που 2 ψυχές δεν βρήκαν καταφύγιο
    κι ήρθαν στον κόσμο ξένοι και καταδικασμένοι
    να ζήσουν έναν έρωτα επίγειο

     


    musicathy
    16.10.2008, 11:16

    Το τραγούδι του Λογαρίδη κανείς?

    Παιδιά όποιος ξέρει το παραμικρό στοιχείο για το τραγούδι ας με βοηθήσει...Πέρασαν 4 μήνες από τη δημοσίευση του θέματος...Είναι πραγματικά τόσο δύσκολο?Είμαι απελπισμένη πλέον....{#emotions_dlg.crying}{#emotions_dlg.crying}{#emotions_dlg.crying}

     


    rouli726
    17.10.2008, 01:36

    Παράθεση:

    Το μέλος musicathy στις 16-10-2008 στις 11:16 έγραψε...

    Το τραγούδι του Λογαρίδη κανείς?

    Παιδιά όποιος ξέρει το παραμικρό στοιχείο για το τραγούδι ας με βοηθήσει...Πέρασαν 4 μήνες από τη δημοσίευση του θέματος...Είναι πραγματικά τόσο δύσκολο?Είμαι απελπισμένη πλέον....{#emotions_dlg.crying}{#emotions_dlg.crying}{#emotions_dlg.crying}

     



    πραγματικα ειναι δυσκολο!εψαξα περι τη μια ωρα βρε συ...τιποτα!κοιτα σε σαιτ που εχουν να κανουν με στιχους οπως το http://www.stixoi.info . μακαρι να βρεις κατι,εγω δυστυχως δε βρηκα{#emotions_dlg.oops}


    musicathy
    17.10.2008, 19:58

    Πραγματικά χίλια ευχαριστώ για τον κόπο σου{#emotions_dlg.blush}, εγώ κάνω το ίδιο εδώ και πολύ καιρό και τίποτα...Έχω ψάξει σε όλα τα σάιτ με στίχους σε ό,τι σελίδα βρήκα σχετική και δεν βρίσκω τίποτα...{#emotions_dlg.crying}

    Είμαι σε απόγνωση...{#emotions_dlg.crying}Και να πεις ότι είναι τόσο άσχετο το τραγούδι...Ακούγεται όχι πολύ συχνά αλλά περιστασιακά σε ορισμένα ραδιόφωνα...

     

    Η μόνη μου ελπίδα πλέον είναι να με βοηθήσει κάποιος που έχει ασχοληθεί διεξοδικά με τον ερμηνευτή και το έργο του, αν και δεν βλέπω και πολλούς...{#emotions_dlg.blink}


    Heaven
    20.10.2008, 16:35

    Παράθεση:

    Το μέλος musicathy στις 16-10-2008 στις 11:16 έγραψε...

    Το τραγούδι του Λογαρίδη κανείς?

    Παιδιά όποιος ξέρει το παραμικρό στοιχείο για το τραγούδι ας με βοηθήσει...Πέρασαν 4 μήνες από τη δημοσίευση του θέματος...Είναι πραγματικά τόσο δύσκολο?Είμαι απελπισμένη πλέον....{#emotions_dlg.crying}{#emotions_dlg.crying}{#emotions_dlg.crying}

     




    emmanuella
    20.10.2008, 16:55

    Παράθεση:

    Το μέλος musicathy στις 17-10-2008 στις 19:58 έγραψε...

    Πραγματικά χίλια ευχαριστώ για τον κόπο σου{#emotions_dlg.blush}, εγώ κάνω το ίδιο εδώ και πολύ καιρό και τίποτα...Έχω ψάξει σε όλα τα σάιτ με στίχους σε ό,τι σελίδα βρήκα σχετική και δεν βρίσκω τίποτα...{#emotions_dlg.crying}

    Είμαι σε απόγνωση...{#emotions_dlg.crying}Και να πεις ότι είναι τόσο άσχετο το τραγούδι...Ακούγεται όχι πολύ συχνά αλλά περιστασιακά σε ορισμένα ραδιόφωνα...

     

    Η μόνη μου ελπίδα πλέον είναι να με βοηθήσει κάποιος που έχει ασχοληθεί διεξοδικά με τον ερμηνευτή και το έργο του, αν και δεν βλέπω και πολλούς...{#emotions_dlg.blink}



    Παίζει να το έχω το τραγούδι ...

    Αν μπορείς να το βρεις στο youtube ... σίγουρα θα βοηθήσω !   {#emotions_dlg.thumbup}


    alex-alex
    20.10.2008, 20:54

    Παράθεση:

    Το μέλος emmanuella στις 20-10-2008 στις 16:55 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος musicathy στις 17-10-2008 στις 19:58 έγραψε...

    Πραγματικά χίλια ευχαριστώ για τον κόπο σου{#emotions_dlg.blush}, εγώ κάνω το ίδιο εδώ και πολύ καιρό και τίποτα...Έχω ψάξει σε όλα τα σάιτ με στίχους σε ό,τι σελίδα βρήκα σχετική και δεν βρίσκω τίποτα...{#emotions_dlg.crying}

    Είμαι σε απόγνωση...{#emotions_dlg.crying}Και να πεις ότι είναι τόσο άσχετο το τραγούδι...Ακούγεται όχι πολύ συχνά αλλά περιστασιακά σε ορισμένα ραδιόφωνα...

     

    Η μόνη μου ελπίδα πλέον είναι να με βοηθήσει κάποιος που έχει ασχοληθεί διεξοδικά με τον ερμηνευτή και το έργο του, αν και δεν βλέπω και πολλούς...{#emotions_dlg.blink}



    Παίζει να το έχω το τραγούδι ...

    Αν μπορείς να το βρεις στο youtube ... σίγουρα θα βοηθήσω !   {#emotions_dlg.thumbup}



     

    emmanuella diavasa oti exc t track tu xatzhgiannh h agph pu menei. su steila k pm m t mail mu. brc n steileic t track? =]


    musicathy
    26.10.2008, 13:03

    Παράθεση:

    Το μέλος emmanuella στις 20-10-2008 στις 16:55 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος musicathy στις 17-10-2008 στις 19:58 έγραψε...

    Πραγματικά χίλια ευχαριστώ για τον κόπο σου{#emotions_dlg.blush}, εγώ κάνω το ίδιο εδώ και πολύ καιρό και τίποτα...Έχω ψάξει σε όλα τα σάιτ με στίχους σε ό,τι σελίδα βρήκα σχετική και δεν βρίσκω τίποτα...{#emotions_dlg.crying}

    Είμαι σε απόγνωση...{#emotions_dlg.crying}Και να πεις ότι είναι τόσο άσχετο το τραγούδι...Ακούγεται όχι πολύ συχνά αλλά περιστασιακά σε ορισμένα ραδιόφωνα...

     

    Η μόνη μου ελπίδα πλέον είναι να με βοηθήσει κάποιος που έχει ασχοληθεί διεξοδικά με τον ερμηνευτή και το έργο του, αν και δεν βλέπω και πολλούς...{#emotions_dlg.blink}



    Παίζει να το έχω το τραγούδι ...

    Αν μπορείς να το βρεις στο youtube ... σίγουρα θα βοηθήσω !   {#emotions_dlg.thumbup}



     

     

    Δυστυχώς δεν το βρήκα στο youtube σε όσες αναζητήσεις κι αν έκανα...Δεν υπάρχει σε βίντεο μάλλον...Αν μπορείς να κάνεις κάτι θα σου ήμουν ευγνώμων!{#emotions_dlg.blush}

    Τι τάμα να κάνω μπας και το βρει κανείς βρε παιδιά?


    musicathy
    16.06.2009, 12:34

    Κανένα νέο παιδιά ε?{#emotions_dlg.crying}